Рішення № 103420569, 24.01.2022, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.01.2022
Номер справи
826/7353/17
Номер документу
103420569
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 січня 2022 року м. Київ № 826/7353/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Преміум трейдінг компані"до 1) Державної податкової служби України, 2) Головного управління ДПС у Кіровоградській областіпровизнання недійсною та скасування реєстрації податкових накладних зареєстрованих у період з 01.09.2016 по 31.12.2016, зобов`язання вчинити певні дії,

за участю представників:

від позивача - Николина Олега Ярославовиач (довіреність від 30.01.2018 Вих. № 1/30-01),

від відповідача 1 - не прибув,

від відповідача 2 - не прибув,

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Преміум трейдінг компані" звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України, Кропивницької ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області про визнання недійсною та скасування реєстрації податкових накладних зареєстрованих у період з 01.09.2016 по 31.12.2016, зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва замінено відповідача 1 - Державну фіскальну службу України на правонаступника - Державну податкову службу України та відповідача 2 - Кропивницьку ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області на правонаступника - Головне управління ДПС у Кіровоградській області.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що у вересні-грудні 2016 року позивач не реєстрував жодної податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних та в зазначений період уже не діяли посилені сертифікати ЕЦП посадових осіб та печатки позивача, якими було підписано договір про визнання електронних документів № 160715 від 16.07.2015 з Кіровоградською ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області, та даний договір припинив свою дію, а нові сертифікати ЕЦП керівника та печатки позивача було отримано директором лише в лютому 2017.

Відповідачами надано заперечення на адміністративний позов в яких зазначено про те, що будь - яка фізична чи юридична особа не має змоги надіслати податкову накладну, чи будь який інший документ в електронному вигляді який надсилається до ДФС чи іншого органу баз накладання ЕЦП посадових осіб платника чи печатки, для чого необхідно мати не лише електронний носій, на якому зберігається сам ЕЦП, але й підтвердити ЕЦП паролем, яким володіє лише власник ЕЦП.

Відповідачем 1 надано суду додаткові пояснення в яких зазначено про те, що скасування реєстрації податкових накладних можливе лише як наслідок вчинення контролюючим органом неправомірних дій, а також доведення неправомірності цих дій в суді. Також відповідач 1 зазначив про те, що 19.09.2016 між позивачем та контролюючим органом укладено договір про визнання електронних документів від 13.09.2016 № 130920171 за підписом ОСОБА_1 та печатки (термін дії сертифікатів 13.09.2016 -12.09.2017), дія якого не лише підтверджується фактом реєстрації податкових накладних, а також і прийняттям у спірний період податкової звітності товариства, у той час, як лише 04.01.2017 з Єдиного державного реєстру до ДПС надійшли відомості від 04.01.2017 № 14441070012009864 про зміну керівника позивача на ОСОБА_2 , який наразі й залишається керівником.

Під час судового розгляду справи, судом встановлено наступне.

16.07.2015 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Преміум Трейдінг Компані» та контролюючим органом укладено договір про визнання електронних документів від 16.07.2015 №160715 за підписом керівника ОСОБА_1 (термін дії сертифікату 14.07.2015 - 12.05.2017) та печатки.

13.09.2016 договір про визнання електронних документів від 16.07.2015 № 160715 було припинено, у зв`язку з отриманням інформації від АЦСК про відкликання сертифікату керівника, про що платнику було надіслано відповідну квитанцію.

19.09.2016 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Преміум Трейдінг Компані» та контролюючим органом укладено договір про визнання електронних документів від 13.09.2016 №130920171 за підписом ОСОБА_1 та печатки (термін дії сертифікатів 13.09.2016 -12.09.2017).

В період з 01.09.2016 по 31.12.2016 в Єдиному реєстрі податкових накладних Товариством з обмеженою відповідальністю «Преміум Трейдінг Компані» було зареєстровано за підписом ОСОБА_1 та печатки (термін дії сертифікатів 13.09.2016 -12.09.2017) податкові накладні: від 19.09.2016 № 86, № 87, №88, № 89, № 90, № 91, від 23.09.2016 № 92, № 93, № 94, №95, від 28.09.2016 № 103, № 98, № 101, № 99, № 100, № 107, № 110, № 102, № 106, № 104, № 105, від 29.09.2016 № 111, № 112, № 113, № 114, № 115, № 116, № 117, № 118, № 119, № 120, № 121, від 30.09.2016 № 96, №97, № 125, № 127, № 133, № 134, № 131, № 126, № 128, № 130, № 129, № 132, № 123, № 124, від 04.10.2016 № 135, від 06.10.2016 № 136, від 10.10.2016 № 137, від 11.10.2016 № 139, від 12.10.2016 № 138.

21.12.2016 з посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Преміум Трейдінг Компані» звільнено ОСОБА_1 та з 22.12.2016 призначено ОСОБА_2

04.01.2017 з Єдиного державного реєстру до ДПС надійшли відомості від 04.01.2017 №14441070012009864 про зміну керівника юридичної особи на ОСОБА_2 , який наразі залишається керівником ТОВ «Преміум Трейдінг Компані».

Позивач вважаючи, що реєстрація податкових накладних зареєстрованих в період з 01.09.2016 по 31.12.2016 в Єдиному реєстрі податкових накладених має бути скасована звернувся з відповідним позовом до суду.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Спірні правовідносини мали місце в період вересень - жовтень 2016 року, а отже до них мають застосовуватись норми права чинні на момент їх існування.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін. У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов`язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу); д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних. Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 встановлено, що цей Порядок визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї (далі - податкова накладна та/або розрахунок коригування), до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр), звіряння даних, що містяться у виданих платникам податку на додану вартість - отримувачам (покупцям) товарів (послуг) податковій накладній та/або розрахунку коригування, з відомостями, які містяться у Реєстрі. Подання податкової накладної та/або розрахунку коригування ДФС в електронній формі здійснюється відповідно до Порядку підготовки і подання податкових документів в електронній формі засобами телекомунікаційного зв`язку, затвердженого в установленому порядку.

Згідно з пунктом 2 вказаного Порядку внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до Реєстру (далі - реєстрація) здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру. Операційний день триває з 0 до 23-ї години.

Відповідно до пункту 5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 постачальник (продавець) складає податкову накладну та/або розрахунок коригування у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення. Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб постачальника (продавця) у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки постачальника (продавця) (за наявності). За відсутності у постачальника (продавця) посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадових осіб платника податку накладаються у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки постачальника (продавця) (за наявності).

Пунктами 6 та 7 вказаного Порядку визначено, що після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС засобами телекомунікаційного зв`язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис" та "Про електронні документи та електронний документообіг". Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку. Після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі до ДФС здійснюється їх розшифрування, перевіряється електронний цифровий підпис, визначається відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку, та у разі відсутності причин для відмови проводиться їх реєстрація.

Згідно з пунктом 9 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації є: 1) наявність помилок під час заповнення податкової накладної; 2) відсутність в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; 3) факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; 4) порушення вимог щодо наявності суми податку, обчисленої відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 Податкового кодексу України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); 5) порушення вимог, установлених пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис ДФС, підлягає шифруванню та надсилається протягом операційного дня платникові податку засобами телекомунікаційного зв`язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Частинами першою та другою статті 6, частиною першою статті 14 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" встановлено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Електронний документообіг здійснюється відповідно до законодавства України або на підставі договорів, що визначають взаємовідносини суб`єктів електронного документообігу.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв`язку затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 № 233 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за № 320/15011 платник податків здійснює формування та подання податкових документів в електронному вигляді відповідно до законодавства із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення формування податкових документів, засобу КЗІ, керуючись цією Інструкцією та договором.

Пунктами 2 та 6 вказаного розділу встановлено, що для подання податкових документів до органів ДПС в електронному вигляді платник податків повинен мати: спеціалізоване програмне забезпечення для формування податкових документів в електронному вигляді у затвердженому форматі (стандарті); доступ до мережі Інтернет та можливість відправлення/приймання електронних повідомлень по електронній пошті; засіб КЗІ (сумісний за форматами даних із засобами КЗІ, що використовуються в органах ДПС); чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованим центром сертифікації ключів для платника податків та уповноважених посадових осіб платника податків, підписи яких є обов`язковими для податкової звітності у паперовій формі. Для приймання податкових документів в електронному вигляді від платника податків орган ДПС повинен мати: програмне забезпечення приймання та обробки податкової звітності з засобами КЗІ; чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів для органу ДПС.

Згідно з пунктом 7 Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв`язку затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 № 233 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за № 320/15011 підставою для прийняття податкового документа в електронному вигляді є: його відповідність затвердженому формату (стандарту); підтвердження ЕЦП платника податків та його посадових осіб, підписи яких є обов`язковими для звітів в паперовій формі за умов, встановлених в статтею 3 Закону України "Про електронний цифровий підпис"; чинність відповідного посиленого сертифіката ключа під час накладання ЕЦП (підтверджується за допомогою позначки часу, отриманої від акредитованого центру сертифікації ключів, або якщо до моменту одержання електронного документа строк дії відповідного сертифіката не був закінчений або відповідний сертифікат не був скасований/ блокований).

Частиною другою статті 7 Закону України "Про електронний цифровий підпис" встановлено, що підписувач зобов`язаний: зберігати особистий ключ у таємниці; надавати центру сертифікації ключів дані згідно з вимогами статті 6 цього Закону для засвідчення чинності відкритого ключа; своєчасно надавати центру сертифікації ключів інформацію про зміну даних, відображених у сертифікаті ключа.

Статтею 13 вказаного Закону встановлено, що акредитований центр сертифікації ключів негайно скасовує сформований ним посилений сертифікат ключа у разі: закінчення строку чинності сертифіката ключа; подання заяви власника ключа або його уповноваженого представника; припинення діяльності юридичної особи - власника ключа; смерті фізичної особи - власника ключа або оголошення його померлим за рішенням суду; визнання власника ключа недієздатним за рішенням суду; надання власником ключа недостовірних даних; компрометації особистого ключа. Центральний засвідчувальний орган негайно скасовує посилений сертифікат ключа центру сертифікації ключів, засвідчувального центру у разі: припинення діяльності з надання послуг електронного цифрового підпису; компрометації особистого ключа. Центральний засвідчувальний орган, засвідчувальний центр, акредитований центр сертифікації ключів негайно блокують посилений сертифікат ключа: у разі подання заяви власника ключа або його уповноваженого представника; за рішенням суду, що набрало законної сили; у разі компрометації особистого ключа. Скасування і блокування посиленого сертифіката ключа набирає чинності з моменту внесення до реєстру чинних, скасованих і блокованих посилених сертифікатів із зазначенням дати та часу здійснення цієї операції. Центральний засвідчувальний орган, засвідчувальний центр, акредитований центр сертифікації ключів негайно повідомляють про скасування або блокування посиленого сертифіката ключа його власника.

Пунктом 5 розділу ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв`язку затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 № 233 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за № 320/15011 визначено, що платник податків: отримує в будь-якому включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді акредитованому центрі сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб юридичної особи, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та печатку юридичної особи. Платник податків фізична особа - суб`єкт підприємницької діяльності може обмежитись одним ключем ЕЦП. Особисті ключі знаходяться на ключових (електронних) носіях, що зберігаються в таємниці; отримує в органі ДПС за місцем реєстрації або на WEB-сайті ДПА чи регіональної ДПА текст примірного договору про визнання електронних документів (додаток 1), безкоштовне спеціалізоване програмне забезпечення формування та подання до органів ДПС податкових документів в електронному вигляді; ознайомившись з редакцією договору, заповнює необхідні реквізити, у тому числі вписує свою електронну адресу, підписує та скріплює печаткою два примірники договору (для фізичної особи суб`єкта підприємницької діяльності за наявності печатки); надає до органу ДПС за місцем реєстрації підписані та скріплені печаткою два примірники договору та посилені сертифікати відкритих ключів на електронному носії; після підписання договору в органі ДПС за місцем реєстрації отримує один примірник договору. При цьому ставить підпис у журналі обліку договорів про визнання електронних документів (додаток 2) для засвідчення того, що платнику податків було повернуто його примірник договору.

Згідно з пунктом 7 вказаного розділу при поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв`язку платник податків та органи ДПС повинні додержуватися такого порядку: платник податків створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Після підготовки платником податків податкового документа в електронному вигляді на нього накладаються ЕЦП посадових осіб платника податків у такому порядку: першим - ЕЦП головного бухгалтера (бухгалтера), другим - ЕЦП керівника, третім - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків. За відсутності у платника податків посади бухгалтера електронні цифрові підписи посадових осіб платника податків накладаються у такому порядку: першим - ЕЦП керівника, другим - ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків; після накладання ЕЦП платник податків здійснює шифрування податкового документа в електронному вигляді та направляє його до органів ДПС через телекомунікаційні канали зв`язку. Другий примірник податкового документа в електронному вигляді зберігається у платника податків; після одержання від платника податків податкового документа в електронному вигляді органи ДПС проводять його розшифрування, перевірку ЕЦП, перевірку відповідністі електронного документа затвердженому формату (стандарту); перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв`язку. Ця квитанція надсилається органами ДПС на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним; підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДПС є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційнго зв`язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС; якщо надіслані податкові документи сформовано з помилкою, то платнику податків надсилається друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття податкових документів в електронному вигляді із зазначенням причин. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційнго зв`язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС; датою та часом надання податкового документа в електронному вигляді до органів ДПС є дата та час, зафіксовані у першій квитанції.

Отже, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Електронний документообіг в даному випадку здійснюється на підставі договорів, що визначають взаємовідносини суб`єктів електронного документообігу, а підставою для прийняття податкового документа в електронному вигляді є: його відповідність затвердженому формату (стандарту); підтвердження ЕЦП платника податків та його посадових осіб, підписи яких є обов`язковими для звітів в паперовій формі за умов, встановлених статтею 3 Закону України "Про електронний цифровий підпис"; чинність відповідного посиленого сертифіката ключа під час накладання ЕЦП (підтверджується за допомогою позначки часу, отриманої від акредитованого центру сертифікації ключів, або якщо до моменту одержання електронного документа строк дії відповідного сертифіката не був закінчений або відповідний сертифікат не був скасований/ блокований).

При цьому статтею 13 Закону України "Про електронний цифровий підпис" чітко визначено випадки за яких посилений сертифікат ключа підлягає негайному скасуванню.

16.07.2015 року між позивачем та контролюючим органом укладено договір про визнання електронних документів від 16.07.2015 № 160715 за підписом керівника ОСОБА_1 (термін дії сертифікату 14.07.2015 - 12.05.2017) та печатки, який 13.09.2016 було припинено, у зв`язку з отриманням інформації від АЦСК про відкликання сертифікату керівника, про що платнику було надіслано відповідну квитанцію.

У позовній заяві позивач, як на обґрунтування позовних вимог посилається на те, що наступний договір про визнання електронних документів з Кропивницькою ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області було підписано лише 13.03.2017.

Відповідачем 1 надано суду копію договору про визнання електронних документів від 13.09.2016 № 130920161, який було укладено між Кіровоградською ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області та Товариством з обмеженою відповідальністю «Преміум Трейдінг Компані» в особі Хведченя Олександра В`ячеславовича.

Також відповідач 1 зазначив про те, що вказаний договір було підписано посиленими сертифікатами з підписом ОСОБА_1 та печатки (термін дії сертифікатів 13.09.2016 -12.09.2017).

Факт того, що до 21.12.2016 ОСОБА_1 був директором позивача позивачем визнається та підтверджується даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

Доказів та обґрунтувань на підтвердження визнання договору про визнання електронних документів від 13.09.2016 № 130920161 нечинним чи наявності інших обставин, які б зумовлювали неможливість його дії чи дії посилених сертифікатів з підписом ОСОБА_1 та печатки (термін дії сертифікатів 13.09.2016 -12.09.2017) позивачем суду надано не було.

Крім того відповідачем 1 надано суду копію податкової декларації з податку на додану вартість за вересень 2016 року від 13.10.2016 з доказами її прийняття контролюючим органом. Вказана декларація була подана за підписом ОСОБА_1 та печатки (термін дії сертифікатів 13.09.2016 -12.09.2017) та прийнята контролюючим органом саме на підставі договору про визнання електронних документів від 13.09.2016 № 130920161.

Позивач у позовній заяві просить суд скасувати реєстрацію податкових накладних зареєстрованих у період з 01.09.2016 по 31.12.2016.

Відповідно до інформації наданої відповідачами у вказаний період було зареєстровано позивачем в Єдиному реєстрі податкових накладних за підписом ОСОБА_1 та печатки (термін дії сертифікатів 13.09.2016 -12.09.2017) наступні податкові накладні: від 19.09.2016 № 86, № 87, №88, № 89, № 90, № 91, від 23.09.2016 № 92, № 93, № 94, №95, від 28.09.2016 №103, №98, № 101, №99, №100, №107, № 110, № 102, № 106, № 104, № 105, від 29.09.2016 № 111, № 112, № 113, № 114, № 115, № 116, № 117, № 118, № 119, № 120, № 121, від 30.09.2016 № 96, №97, № 125, № 127, № 133, № 134, № 131, № 126, № 128, № 130, № 129, № 132, № 123, № 124, від 04.10.2016 № 135, від 06.10.2016 № 136, від 10.10.2016 № 137, від 11.10.2016 № 139, від 12.10.2016 № 138.

Таким чином, накладні, реєстрацію яких позивач просить скасувати, було подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних та зареєстровані відповідачами на підставі договору про визнання електронних документів від 13.09.2016 № 130920161 та за підписом ОСОБА_1 та печатки (термін дії сертифікатів 13.09.2016 -12.09.2017), при цьому факт перебування у той час на посаді керівника позивача останнім визнається та підтверджується даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

Інших доказів та обґрунтувань на підтвердження наявності підстав для скасування реєстрації податкових накладних зареєстрованих у період з 01.09.2016 по 31.12.2016, крім посилань на те, що у вересні-грудні 2016 він не реєстрував жодної податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, оскільки в зазначений період не діяли посилені сертифікати ЕЦП посадових осіб та печатки, а договір про визнання електронних документів № 160715 від 16.07.2015 з Кіровоградською ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області припинив чинність позивачем суду надано не було.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З огляду на зазначене, враховуючи те, що податкові накладні визнати недійними та скасувати реєстрацію яких позивач просить у позовній заяві були подані на підставі договору про визнання електронних документів від 13.09.2016 № 130920161 та за підписом директора позивача станом на вересень - жовтень 2016 року ОСОБА_1 та печатки (термін дії сертифікатів 13.09.2016 -12.09.2017) та у суду відсутні підстав для висновку щодо нечинності відповідного договору та посилених сертифікатів на момент подання податкових накладних від 19.09.2016 № 86, № 87, №88, № 89, № 90, № 91, від 23.09.2016 № 92, № 93, № 94, №95, від 28.09.2016 № 103, № 98, № 101, № 99, № 100, № 107, № 110, № 102, № 106, № 104, № 105, від 29.09.2016 № 111, № 112, № 113, № 114, № 115, № 116, № 117, № 118, № 119, № 120, № 121, від 30.09.2016 № 96, №97, № 125, № 127, № 133, № 134, № 131, № 126, № 128, № 130, № 129, № 132, № 123, № 124, від 04.10.2016 № 135, від 06.10.2016 № 136, від 10.10.2016 № 137, від 11.10.2016 № 139, від 12.10.2016 № 138 для їх реєстрації в Єдиному реєстру податкових накладних, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги у відповідній частині є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Позовна вимога щодо зобов`язання відповідачів здійснити коригування даних електронного рахунку позивача по збільшенню суми податку на яку він має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних не підлягає задоволенню оскільки є похідною від позовної вимоги щодо визнання недійними та скасуванню реєстрації податкових накладних зареєстрованих в період з 01.09.2016 по 31.12.2016 необґрунтованість якої встановлена судом.

Керуючись статтями 241, 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Преміум трейдінг компані" (25004, Кіровоградська обл., м. Кропивницький, вул. Покровська, 73-а, кім. 17, код ЄДРПОУ 39772426) до Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська пл., 8, код ЄДРПОУ 43005393), Головного управління ДПС у Кіровоградській області (25006, Кіровоградська обл., м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, буд. 55, код ЄДРПОУ 43142606) про визнання недійсною та скасувати реєстрацію податкових накладних зареєстрованих у період з 01.09.2016 по 31.12.2016, зобов`язати вчинити певні дії - відмовити повністю.

Відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 295-297 та пунктом 3 Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України. Зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.П. Огурцов