Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2022 р. Справа № 520/26482/21
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Харківській області, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність ГУНП в Харківській області щодо ненарахування та невиплати позивачу за період з 01.06.2020 по 30.06.2020 включно, з 01.08.2020 по 11.06.2021 включно, згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 №375 відповідних грошових коштів;
- зобов`язати ГУНП в Харківській області нарахувати та виплатити позивачу за період з 01.06.2020 по 30.06.2020 включно, з 01.08.2020 по 11.06.2021 включно, згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 №375 відповідні грошові кошти.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Головним управлінням протиправно не нараховано та не виплачено позивачу доплати до грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ від 29.04.2020 №375 за спірний період з 01.08.2020 по 11.06.2021. Вказані обставини слугували підставою для звернення до суду з даним позовом.
Ухвалою суду відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачеві надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу, що підтверджується матеріалами справи.
Представником відповідача надано до суду відзив на позов, в якому він заперечував проти задоволення позовних вимог зазначивши, що відповідно до листа заступника начальника УФЗБО ГУНП в Харківській області від 22.12.2021 № 5088/119-29/02-2021 за період з 11.06.2020 по 30.11.2020 до УФЗБО ГУНП в Харківській області надходили табелі та таблиці для встановлення позивачу додаткової доплати до грошового забезпечення з урахуванням вимог п. З р. II «Порядку визначення персонального переліку поліцейських ГУНП в Харківській області для розгляду питання щодо встановлення додаткової доплати до грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375» затвердженого наказом ГУНП в Харківській області від 12.11.2020 № 2165. Однак дана доплата не нараховувалась та не виплачувалась у зв`язку з відсутністю фінансування за окремою бюджетною програмою із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою корона вірусом SARS- CoV-2, та її наслідками на період дії карантину. У період з 01.01.2021 по 11.06.2021 документи для встановлення даної додаткової доплати позивачу до УФЗБО ГУНП в Харківській області не надходили. Таким чином, відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Представником позивача надано відповідь на відзив, в якій він зазначив про безпідставність тверджень відповідача, викладених у відзиві на позов. Підтримав вимоги позову та просив суд їх задовольнити у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Як свідчать матеріали справи, ОСОБА_1 проходив службу в поліції.
Наказом Головного управління Національної поліції в Харківській області від 08.06.2021 № 277 о/с ОСОБА_1 був звільнений зі служби з 11.06.2021 згідно Закону України «Про національну поліцію» від 02.07.2015 № 9580-УІІІ за п.7 ч.1 ст.77 (за власним бажанням) з виплатою компенсації за невикористану щорічну чергову оплачувану відпустку з 01.01.2021 по 11.06.2021 у кількості 18 діб та одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби.
Позивач у позовній заяві зазначив, що відповідач протиправно не провів з позивачем розрахунків щодо виплати додаткової доплати до грошового забезпечення за виконання службових обов`язків в умовах дії карантину у період за період з 01.06.2020 по 30.06.2020 включно, з 01.08.2020 по 11.06.2021 включно.
Листом ГУ НП в Харківській області від 23.09.2021 повідомлено на звернення позивача від 15.09.2021 р., що у серпні 2020 року ОСОБА_1 було нараховано та виплачено додаткову доплату до грошового забезпечення у сумі 7144,22 грн. (з урахуванням утримання 1,5% військового збору (7253,02 грн. - 108,80 грн.) за-липень 2020 року, на підставі документів, що подані керівником підрозділу ГУ НП в Харківській області для встановлення підлеглим додаткової доплати до грошового забезпечення у відповідності до Порядку визначення персонального переліку поліцейських Головного управління Національної поліції з Харківській області для розгляду питання щодо встановлення додаткової доплати до грошового забезпечення. На виконання службової телеграми ГУ НП в Харківській області від 09.02.2021 №712/119/01/29-2021 до УФЗБО 19.02.2021 надійшли табелі та таблиці для встановлення додаткової виплати особовому складу слідчого управління за період 12.03.2020 по 30.11.2020. Додаткова доплата до грошового забезпечення не виплачувалась, у зв`язку з відсутністю фінансування за окремою бюджетною програмою із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою СОVID-19. Згідно документів, що подані керівником підрозділу ГУ НП в Харківській області для встановлення підлеглим додаткової доплати до грошового забезпечення за період з 01 січня 2021 року по 31 травня 2021 року позивач в списках не значиться.
Вважаючи, що право позивача на оплату праці грубо порушено, за захистом своїх прав звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", у складі Державного бюджету України створено фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою СОVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-СоV-2, та її наслідками на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України зазначеної хвороби, та протягом 30 днів з дня відміни цього карантину. Кошти зазначеного фонду спрямовуються на: додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби СОVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2. а також доплати до заробітної плати окремим категоріям працівників, які забезпечують життєдіяльність населення, на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби СОVID-19. спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, визначений у рішенні Кабінету Міністрів України про встановлення карантину, до завершення здійснення зазначених заходів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 №375 (далі - Постанова № 375) врегульовані деякі питання оплати праці (грошового забезпечення) окремих категорій працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських які забезпечують життєдіяльність населення, на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни.
Пунктом 1 Постанови № 375 установлено, що на період дії карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни окремим категоріям працівників, військовослужбовців Національної гвардії та Державної прикордонної служби, осіб рядового та начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, поліцейських, які забезпечують життєдіяльність населення (забезпечення продовольчими та непродовольчими товарами, послугами зв`язку, транспорту, адміністративним, соціальними послугами, а також захист прав дітей та забезпечення правопорядку і безпеки громадян) (далі - працівники) та внаслідок виконання своїх обов`язків мають безпосередній контакт з населенням, встановлюється додаткова доплата до заробітної плати (грошового забезпечення) пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах.
Встановлення доплати, визначеної пунктом 1 цієї постанови, працівникам підприємств, установ та організацій, органів державної влади, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів, здійснюється у граничному розмірі до 50 відсотків заробітної плати (грошового забезпечення).
Перелік посад (професій) працівників, яким встановлюються такі доплати, визначається відповідним центральним органом виконавчої влади у сфері, у якій він реалізує державну політику.
Персональний перелік працівників, яким встановлюється доплата, визначається керівником (керівником державної служби) відповідного підприємства, установи та організації, органу державної влади.
Пунктом 5 Постанови № 375 передбачено, що доплати, визначені пунктами 2 і 3 цієї постанови, здійснюються за рахунок та в межах видатків державного та місцевих бюджетів, передбачених за відповідними бюджетними програмами головних розпорядників бюджетних коштів.
Наказом ГУНП в Харківській області № 2165 на виконання пункту 4 Постанови № 375, доручення Національної поліції від 25.06.29020 № 7789/01/29-2020 "Про організацію заходів, спрямованих на забезпечення встановлення додаткової доплати поліцейським, визначеної постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375", пункту 12 нової редакції рекомендацій до аудиторського звіту, що викладені в листі начальника управління внутрішнього аудиту Національної поліції України від 15.10.2020 № 1014/30/01-2020 "Про перегляд окремих фактів, зазначених в аудиторському звіті", було затверджено Порядок визначення персонального переліку поліцейських Головного управління Національної поліції в Харківській області для розгляду питання щодо встановлення додаткової доплати до грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375.
Цей порядок установлює алгоритм визначення керівниками підрозділів Головного управління Національної поліції в Харківській області (далі - ГУНП в Харківській області) персонального переліку поліцейських підпорядкованих їм підрозділів відповідно до абзацу 2 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375.
Відповідно до п.1 розділу II Порядку персональний перелік поліцейських, яким установлюється доплата, визначається керівниками підрозділів ГУНП в Харківській області, перелік яких наведено в додатку 1 до цього Порядку.
У пункті 3 Порядку зазначено, що до персонального переліку поліцейських, яким установлюється доплата, включаються поліцейські, які відповідають наступним критеріям:
1) несли службу в період карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни, та у безпосередньому контакті з населенням виконували відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2") (далі - постанова 641) одну або декілька з наступних функцій: здійснення поточного контролю за перебуванням особи в місці самоізоляції шляхом проведення перевірки фактичного перебування осіб за зазначеними ними адресами самоізоляції (відвідування на дому) (згідно з пунктом 28 постанови 641); виконання поточного контролю дотримання карантинних обмежень на вулицях, у парках, інших громадських місцях, проведення вибіркової перевірки документів, що посвідчують особу (згідно з пунктом 31 постанови 641); здійснення заходів контролю виконання протиепідемічних вимог під час здійснення пасажирських перевезень (згідно з пунктом 46-4 постанови 641);
2) здійснювали в безпосередньому контакті з населенням протиепідемічні заходи, покладені на поліцію протоколами засідань державних чи регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, відповідно до "зеленого", "жовтого", "помаранчевого" та "червоного" рівнів епідемічних загроз, зокрема: заходи контролю за дотриманням маскового режиму при посадці у громадський транспорт (автобус, тролейбус, трамвай) на зупинках, які постійно мають значні навантаження та найбільш завантажених кінцевих зупинках (у пікові години); проведення рейдів щодо недопущення роботи нічних розважальних закладів відповідно до діючого протиепідемічного законодавства; контроль за недопущенням порушень протиепідемічного законодавства та обмежень керівниками (власниками) приватних навчальних закладів області (якщо такі обмеження встановлено рішеннями державної чи регіональної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій).
3) здійснювали в безпосередньому контакті з населенням заходи щодо забезпечення правопорядку і безпеки громадян згідно з пунктом 1 постанови 375: поліцейські, які залучаються до підтримання публічного порядку та додержання вимог протиепідемічного законодавства під час проведення масових заходів (збори, мітинги, походи, демонстрації, пікети, публічні релігійні заходи; святкові та пам`ятні заходи, організовані органами державної влади та місцевого самоврядування; заходи, організовані іноземними дипломатичними установами в Україні; офіційні спортивні змагання, масові спортивні та культурно-видовищні заходи, візити осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, вибори до органів влади та місцевого самоврядування); поліцейські, які несуть службу на стаціонарних постах та в складі мобільних груп із забезпечення карантинних заходів, розташованих на кордонах території обслуговування з іншими областями країни.
4) здійснювали в безпосередньому контакті з населенням заходи щодо забезпечення захисту прав дітей згідно з пунктом 1 постанови 375, статті 5 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей", Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України, затвердженої наказом МВС від 19.12.2017 № 1044: проведення за місцем проживання чи навчання бесід з питань індивідуальної профілактики з дітьми, які перебувають на профілактичному обліку, складання відповідного рапорту (акту); заходи за заявою про безвісне зникнення дитини (опитування родичів, друзів, вчителів, однокласників, оточення, подомовий обхід), отримання пояснень від опитаних; за повідомленнями медичних, освітніх закладів, соціальних служб відвідування дитини за місцем проживання з питань запобігання домашньому насильству, жорстокому поводженню з дітьми, збір медичних документів для підтвердження фактів, отримання пояснень опитаних осіб, складання рапорту, адміністративного протоколу; рейди у метрополітені, на ринках, місцях скупчення дітей з метою запобігання дитячій бездоглядності; здійснення заходів поліцейського піклування щодо дітей (з поміщення до лікарні чи дитячого закладу, складання рапорту, протоколу поліцейського піклування; відвідування за повідомленням органу освіти дитини за місцем проживання з метою залучення дитини до навчання та захисту права дитини на здобуття освіти, складання рапорту та повідомлення до органу освіти; рейди з перевірки дотриманням суб`єктами підприємницької діяльності вимог законодавства щодо заборони продажу неповнолітнім особам алкогольних, слабоалкогольних напоїв і тютюнових виробів - та складання рапорту, адміністративного протоколу; рейди з перевірки дотримання обмежень перебування дітей у нічний час у закладах, у яких проводиться діяльність у сфері розваг, та закладах громадського харчування, складання рапорту, адміністративного протоколу; проведення рейдів та виявлення фактів уживання дітьми алкоголю, складання адміністративних протоколів; відвідування за повідомленням соціальної служби проблемних сімей, складання рапорту та адміністративних протоколів за фактами невиконання батьківських обов`язків; рейди з відвідування дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, за місцем їх проживання разом із службою у справах дітей для з`ясування умов проживання, складання акту; бесіди з дітьми та їх батьками (законними представниками) під час провадження в справі про адміністративне правопорушення, учинене дитиною; складання адміністративного протоколу; заходи за участю дітей (за окремими планами, вказівками НПУ); проведення, за запитами навчальних заходів, бесід з дітьми, схильними до вчинення правопорушень, за місцем проживання, навчання або роботи (складання рапорту, відібрання пояснень, підготовка відповіді до навчального закладу); відвідування дитини за місцем проживання для з`ясування умов проживання, а також чинників, які можуть негативно впливати на неї, бесіди з батьками дитини, її законними представниками, членами сім`ї з метою усунення причин і умов, які спонукали до вчинення дитиною адміністративного чи кримінального правопорушення, та складання рапорту.
Суд звертає увагу, що в позовній заяві позивач просить суд зобов`язати ГУНП в Харківській області нарахувати та виплатити позивачу грошові кошти (доплату до ГЗ) згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 №375 за такий період:
- з 01.06.2020 року по 30.06.2020 року включно,
- з 01.08.2020 року по 11.06.2021 року включно.
Згідно з п. 1 розділу III Порядку, керівник підрозділу ГУНП у період дії карантину щомісяця до 01 числа забезпечує підготовку та подає до УФЗБО разом із супровідним листом за минулий місяць належним чином оформлені, підписані та зареєстровані в підрозділі документального забезпечення:
- табель обліку несення служби поліцейських (додаток 2);
- персональний перелік поліцейських для встановлення додаткової доплати на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, та протягом 30 днів з дня його відміни, які забезпечують правопорядок і безпеку громадян та внаслідок виконання своїх обов`язків мають безпосередній контакт з населенням, пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах (при п`ятиденному робочому тижні з двома вихідними або нерівномірним графіком несення служби (додаток 3);
- оригінали рапортів поліцейських, включених до персонального переліку, на ім`я начальника ГУНП в області, з проханням виплати на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 375 додаткової доплати до грошового забезпечення за період виконання в умовах карантину функцій в безпосередньому контакті з населенням; на рапорті проставляється резолюція керівника підрозділу ГУНП, територіального відділу (відділення) поліції, командира стройового підрозділу «клопочу по суті рапорту»; у рапорті поліцейський зазначає 1) дати виконання протягом минулого місяця функцій, визначених розділом II цього Порядку, 2) зміст виконаних у ці дні функцій, які підтверджують безпосередній контакт з населенням; 3) перелік первинних документів, які підтверджують викладу інформацію; перелічені первинні документи додаються до копії рапорту поліцейського та зберігаються у підрозділі ГУНП відповідно до правил діловодства в підрозділах Національної поліції України.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 внесено до таблиці формування даних для встановлення додаткової доплати на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2 та протягом 30 днів з дня його відміни, поліцейським, які забезпечують правопорядок і безпеку громадян та внаслідок виконання своїх службових обов`язків мають безпосередній контакт з населенням пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах (при п`ятиденному робочу тижні з двома вихідними та/чи нерівномірним графіком несення служби), за період серпень - жовтень 2020 року, кількість днів виконання службових обов`язків з забезпечення правопорядку і безпеки громадян та внаслідок виконання службових обов`язків, коли позивач мав безпосередній контакт з населенням пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах, граничний розмір доплати позивачу також установлено.
Листом начальника Слідчого управління ГУНП в Харківській області від 22.12.2021 року № 30555/119-24/01-2021 підтверджено, а також зазначено представником відповідача у відзиві на позов, що позивач у період з 01.06.2020 по 01.01.2021 перебуваючи на посаді слідчого відділу розслідування злочинів у сфері транспорту СУ ГУНП в Харківській області, виконував службові обов`язки з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2 та забезпечував внаслідок виконання службових обов`язків життєдіяльність населення та внаслідок виконання таких обов`язків постійно мав безпосередній контакт з населенням. За вказаний період до УФЗБО ГУНП в Харківській області були подані табеля, таблиці та рапорти ОСОБА_1 для встановлення додаткової доплати на час дії карантину.
Відповідач у відзиві на адміністративний позов також не заперечував наявності права позивача на отримання спірної доплати за період 11.06.2020 по 01.01.2021 року, проте посилався на відсутність коштів.
З вказаного приводу суд зазначає, що відсутність коштів на рахунку відповідача для виплати доплати на період дії карантину не може бути підставою для відмови у задоволенні позовних вимог, з огляду на таке.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 08 листопада 2005 року у справі "Кечко проти України" (заява №63134/00) зауважив, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм працівникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни до законодавства. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними (пункт 23 рішення). Також Суд не прийняв аргумент Уряду України щодо відсутності бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов`язань.
Отже, реалізація особою права, що пов`язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних, чинних на час виникнення спірних правовідносин, нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
Вказана правова позиція викладена в рішеннях Верховного Суду від 18.12.2018 по справі № 820/4619/16 та від 14.03.2019 по справі № 820/660/17.
В той час, довідкою УФЗБО ГУНП в Харківській області № 2 від 22.12.2021 року "Про нараховане та виплачене грошове забезпечення за період серпень - грудень 2020 року", позивачу встановлено та нараховано додаткову доплату за період дії карантину за серпень 2020 у розмірі 7 253,02 грн.
У відзиві на позов зазначено, що за липень 2020 року - позивач мав кількість днів виконання службових обов`язків з забезпечення правопорядку і безпеки громадян та внаслідок виконання службових обов`язків мав безпосередній контакт з населенням пропорційно відпрацьованому часу в зазначених умовах - 23 дні. За вказаний період позивачу нарахована та виплачена додаткова доплата.
Вказане підтверджено позивачем у позовній заяві.
Отже, ОСОБА_1 слід здійснити нарахування та виплату додаткової доплати до грошового за виконання службових обов`язків в умовах дії карантину, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 №375 за період з 01.06.2020 по 30.06.2020 включно та з 01.09.2020 року по 31.12.2020 року включно.
Зважаючи, що відповідачем виплат за вказаний період не здійснено, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в цій частині.
Щодо решти періоду, представником відповідача у відзиві на позов також зазначено, що у період 01.01.2021 по 11.06.2021 позивач не здійснював забезпечення правопорядку і безпеки громадян та внаслідок виконання обов`язків безпосереднє контактування з населенням, оскільки згідно наказу ГУНП в Харківській області від 06.01.2021 № 6 о/с та від 16.03.2021 №185 о/с позивача було призначено тимчасово виконуючим обов`язки за посадою заступника начальника відділу поліції - начальника слідчого відділення поліції №1 ХРУП № З ГУНП в Харківській області.
На підтвердження вказаного відповідачем надано довідку УФЗБО ГУНП в Харківській області №3 від 22.12.2021 року, якою підтверджено, що позивачу у вказаний період позивачу не нараховувалась та не виплачувалась доплата за період дії карантину.
Листом начальника відділу поліції № 1 Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області від 24.12.2021 року підтверджено, що у період з 01.01.2021 по 30.06.2021 ОСОБА_1 службові обов`язки, пов`язані з запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19,спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, з урахуванням вимог п. 3 розділу II Порядку, затвердженого наказом ГУНП в Харківській області від 12.11.2020 № 2165, не виконував. Рапорти відповідно до п.п. 3 п. 1 розділу III вищевказаного Порядку не надавав.
В листі УФЗБО ГУНП в Харківській області від 22.12.2021 року зазначено, що документів, що подані керівником підрозділу ГУНП в Харківській області для встановлення підлеглим додаткової доплати до грошового забезпечення за період з 01 січня 2021 року по 31 травня 2021 року ОСОБА_1 в списках не значиться.
Дані довідки №3 від 22.12.2021 року УФЗБО ГУ НП в Харківській області також свідчать, що за вказаний період позивача не було внесено до списку поліцейських для встановлення додаткової доплати на період дії карантину.
Зважаючи, що в період 01.01.2021 по 11.06.2021 позивач не виконував службові обов`язки, пов`язані з запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19,спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, за що передбачена додаткова доплата до заробітної плати (грошового забезпечення) за постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 №375, рапортів щодо виплати на підставі додаткової доплати до грошового забезпечення за виконання вказаних обов`язків також не надавав, отже у відповідача відсутні обов`язок здійснювати нарахування та виплату ОСОБА_1 додаткової доплати до грошового за виконання службових обов`язків в умовах дії карантину, встановленої постановою КМУ від 29.04.2020 №375 за період 01.01.2021 по 11.06.2021.
За таких підстав, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до положень частини 8 статті 139 КАС України.
Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-262, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 40108599) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо ненарахування та невиплати в повному обсязі ОСОБА_1 додаткової доплати до грошового забезпечення за виконання службових обов`язків в умовах дії карантину, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 №375 за період з 01.06.2020 року по 30.06.2020 року включно та з 01.09.2020 року по 31.12.2020 року включно.
Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Харківській області здійснити виплату ОСОБА_1 додаткової доплати до грошового за виконання службових обов`язків в умовах дії карантину, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 №375 за період з 01.06.2020 року по 30.06.2020 року включно та з 01.09.2020 року по 31.12.2020 року включно.
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати в розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції в Харківській області (код ЄДРПОУ 40108599).
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Шевченко О.В.