Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/4271/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2022 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Цховребової М.Г.
за участю:
секретаря судового засідання - Цибулі Ю.І.
представника відповідача- Моісєєва Д.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
встановив:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області до Комунального підприємства житлово-комунальний сервіс «Хмельницький», в якому позивач просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до відповідача:
- у спосіб: у вигляді повного зупинення експлуатації гуртожитків відповідача за адресами: місто Одеса, вулиця Тираспольске шосе, будинок 25, Тираспольське шосе, будинок 29, вулиця Тираспольське шосе, будинок 31, вулиця Петровського, будинок 9, вулиця Петровського, будинок 11, вулиця Стовбова, будинок 19, вулиця Стовбова, будинок 19, вулиця Стовбова, будинок 21;
- у порядку: шляхом відключення за допомогою фахівців енергопостачальних організацій вищевказаних гуртожитків відповідача від джерел електропостачання (або інших електромереж, електроприладів, пристроїв, обладнання, установок), до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі та можуть спричинити загрозу життю та здоров`ю людей, зазначених в акті перевірки № 111 від 18.02.2020 за номерами: 1-19, 21, 22, 24-26, 28-53, 55-80, 82-107, 109-134, 136-162, 164-189, 191-216.
Ухвалами суду від 17.08.2020 року: відкрито провадження в адміністративній справі; вирішено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами; від 16.10.2020 року: вирішено розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження; від 12.11.2020 року: продовжено строк підготовчого провадження на тридцять днів; від 08.12.2020 року: зупинено провадження у справі; від 28.12.2020 року, від 08.06.2021 року: продовжено зупинення провадження у справі; від 12.08.2021 року: поновлено провадження у справі; від 30.11.2021 року: зупинено провадження у справі; від 10.01.2022 року: поновлено провадження у справі.
Сторони належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, призначеного на 27.01.2022 року. (т.2 а.с.70-72)
13.01.2022 року представником позивача до суду подана заява, вхід. № 2719/22, в якій останній просить продовжити розгляд справи без участі представника позивача за наявними у справі матеріалами. (т.2 а.с.75)
Виходячи з наведеного, керуючись положеннями ч.ч. 1, 3 ст. 205 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розглянути справу за даною явкою.
Згідно зі змістом адміністративного позову, позивач просить суд задовольнити адміністративний позов в повному обсязі, із зазначенням таких фактичних обставин:
- 12-18 лютого 2020 року, відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, наказу ГУ ДСНС України в Одеській області № 420 від 11.12.2019 «Про проведення позапланових перевірок» на підставі Посвідчення на проведення позапланової перевірки № 133 від 07.02.2020 року головним інспектором відділу нагляду (контролю) у сфері пожежної безпеки та цивільного захисту ОМУ ГУ ДСНС України в Одеській області підполковником служби цивільного захисту Ключком С., Скрипкою Д., здійснено позапланову перевірку гуртожитків КП ЖКС «Хмельницький» за адресами: місто Одеса, вулиця Тираспольське шосе, 25, 29, 31, вулиця Петровського, 9, 11 вулиця Стовбова, 19, 21, 21-а під час якої перевірено: будівлі, споруди, приміщення, територію з метою перевірки додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за результатами якої складено Акт № 111 від 18.02.2020;
- Актом № 111 встановлені порушення приписів Кодексу цивільного захисту України №5403-VI, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України № 1417 від 30.12.2014, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за № 252/26697 та інших чинних нормативно-правових актів, стандартів, нормам і правил у сфері пожежної, техногенної безпеки;
- порушення за номерами 1-19, 21, 22, 24-26, 28-53, 55-80, 82-107, 109-134, 136-162, 164-189, 191-216 такими, що впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров`ю людей, а також неможливістю її ефективної ліквідації та рятуванню людей;
- будь-яких скарг під час проведення позапланового заходу, чи заперечень на Акт № 111, який 18.02.2020 вручено заступнику директора КП ЖКС «Хмельницький» Середа М.С., не надходило;
- подальша експлуатація гуртожитків КП ЖКС «Хмельницький» за адресами: місто Одеса, вулиця Тираспольське шосе, 25, 29, 31, вулиця Петровського, 9, 11, вулиця Стовбова, 19, 21, 21-а з виявленими порушеннями створює реальну та невідворотну загрозу життю та здоров`ю людей;
- не усунення виявлених перевіркою порушень прямою дією впливає на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що спричинить загрозу життю та здоров`ю людей, оскільки впливає: - на забезпечення безпеки експлуатації об`єкту, безпеки людей у відповідності з вимогами протипожежних норм, техногенної безпеки та цивільного захисту; - на своєчасність виявлення надзвичайної ситуації, пожежі; - на ліквідацію пожежі, надзвичайної ситуації та ліквідації її наслідків; - на евакуацію людей та їх захисту від наслідків пожежі, надзвичайної ситуації;
- при такому становищі люди, які перебувають в умовах, коли існує реальна загроза втрати життя, отримання травм, шкоди своєму здоров`ю через невиконання та ігнорування керівництвом та посадовими особами відповідача вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки;
- відповідач, його відповідальні посадові особі не усвідомлюють можливих негативних наслідків, пов`язаних з виникненням пожеж чи інших надзвичайних ситуацій, що можуть статися в численних приміщеннях, які він експлуатує та в яких одночасно перебуває велика кількість людей;
- при такому стані цілковитого недотримання вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки КП ЖКС «Хмельницький» гостро постає питання вірогідного виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації, а у випадку їх фактичного настання неминучі заподіяння шкоди здоров`ю або життю людей;
- при обранні виключного заходу реагування у вигляді зупинення експлуатації будівель та споруд судом має ураховуватися принцип співмірності обраного заходу реагування обсягу та ступеню тяжкості допущених порушень, а також дотримання справедливого балансу між інтересами відповідача і публічними інтересами;
- застосування заходу реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівель та споруд відбувається до часу усунення відповідачем виявлених порушень та існування реальної загрози життю та/або здоров`ю людей. Таким чином, його застосування після усунення виявлених порушень втрачає ту регулятивну функцію, яку покладену законодавцем в основу і правову підставу застосування такого заходу впливу;
- аналогічний правовий висновок, викладений Верховним Судом у постанові від 28 листопада 2019 року справа №820/4971/16.
В судовому засіданні представник відповідача не визнав адміністративний позов повністю, просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву та письмових поясненнях по суті справи, із зазначенням таких фактичних обставин:
- відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 Кодексу цивільного захисту України, до завдань і обов`язків суб`єктів господарювання у сфері цивільного захисту належить забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту на об`єктах суб`єкта господарювання;
- проте, КП ЖКС «Хмельницький» не експлуатує гуртожитки за адресами: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе 25, 29, 31, вул. Петровського 9, 11, та вул. Стовбова 19, 21, 21а;
- відповідач в даному випадку, на підставі укладених з співвласниками договорів про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, надає вичерпний перелік послуг з управління будинком, узгоджений сторонами;
- також, чинне законодавство України не містить визначення поняття «об`єкт суб`єкту господарювання»;
- на суб`єктивну думку відповідача, «об`єктом суб`єкту господарювання» можна вважати будівлю, споруду, приміщення, де безпосередньо знаходяться працівники відповідного суб`єкту господарювання;
- КП ЖКС «Хмельницький» розташовано за адресою м. Одеса, вул. Серединський сквер, будинок 1, і може несе відповідальність за дотримання заходів пожежної безпеки виключно за цю будівлю;
- тобто, вищевказані гуртожитки не є об`єктами суб`єкту господарювання (КП ЖКС «Хмельницький»);
- відповідно до пунктів 5, 7 та 8 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»:
- співвласник багатоквартирного будинку - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку;
- управитель багатоквартирного будинку - фізична особа - підприємець або юридична особа суб`єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб;
- управління багатоквартирним будинком вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов`язків співвласників, пов`язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку;
- жодних посилань на відповідальність управителя за пожежну безпеку будинку наведені норми матеріального права не містять;
- згідно ст. 8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», виконавець комунальної послуги має право (а не обов`язок) вимагати від споживача дотримання вимог правил експлуатації жилих приміщень та прибудинкової території, санітарно-гігієнічних правил і правил пожежної безпеки, інших нормативно-правових актів у сфері комунальних послуг;
- управитель багатоквартирного будинку має право (а не обов`язок) вимагати від споживача дотримання вимог правил експлуатації жилих приміщень та прибудинкової території, санітарно-гігієнічних правил і правил пожежної безпеки, інших нормативно-правових актів у сфері комунальних послуг;
- відповідно до ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов`язаний дотримуватися правил безпеки, зокрема пожежної та газової, санітарних норм;
- пункт 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначає, що співвласники зобов`язані забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку;
- Закони України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» чітко визначають, що обов`язок дотримання норм пожежної безпеки цілком покладено на власників багатоквартирного будинку, у зв`язку з чим правомірно зробити висновок, що в разі невиконання відповідних обов`язків настає відповідальність, передбачена законом, яка покладається на власників, а не на управтеля;
- таким чином, КП ЖКС «Хмельницький» не є належним відповідачем по даній справі, про що достеменно відомо позивачу, адже законодавець поклав обов`язок дотримання правил пожежної безпеки на власників будівлі;
- договорами про управління багатоквартирним будинком не визначена відповідальність управителя за дотримання норм пожежної безпеки;
- більш того, відповідач не брав на себе обов`язок щодо відновлення, капітального ремонту систем пожежного захисту (пожежна сигналізація, система оповіщення людей про пожежу, система протипожежного водопроводу та інше), а також не брав на себе обов`язок щодо закупівлі необхідного обладнання;
- також, на думку відповідача, жоден законодавчий акт не зобов`язує управителя відновлювати протипожежну систему, внутрішній протипожежний водогін, евакуаційне освітлення, якщо на момент прийняття будинку в управління вони були відсутні або знаходилися у неналежному стані;
- фактично єдиним документом, на якому ґрунтується позиція позивача, є акт перевірки від 18.02.2020 № 111. Інші докази в матеріалах справи відсутні;
- при цьому, позивач просить суд застосувати до відповідача крайній захід реагування, що очевидно має бути обґрунтовано;
- у зв`язку з чим, відповідач просить звернути увагу суду на правовий висновок, викладений Верховним Судом у складені колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 28.11.2019 по справі № 820/4971/16, в якій у задоволенні адміністративного позову Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду було відмовлено;
- Верховний Суд наголошує на тому, що поняття «загрози життю та здоров`ю» є оціночним. Однак вказане не спростовує необхідність дослідження судами доказів, якими обґрунтовується їх наявність, та зважаючи, що такі позови розглядаються за позовними заявами суб`єктів владних повноважень, суди не повинні обмежуватися тільки даними актів перевірок. Достовірність інформації про зафіксовані в них порушення повинна бути перевірена судами шляхом надання оцінки відповідним доказам, а застосування судом обраного заходу державного реагування ґрунтуватися на дотриманні всіх принципів адміністративного судочинства;
- враховуючи наведене можна зробити висновок, що один лише акт перевірки не є достатнім доказом, що підтверджує наявність порушень норм пожежної безпеки;
- відповідач просить звернути увагу суду на правову позицію Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, яка викладена у постанові від 02.11.2021 року по справі № 420/4106/20 за позовом Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області до КП «ЖКС «Фонтанський» про застосування заходів реагування. У даній постанові Верховний Суд наголосив на тому, що КЦЗ України пов`язує застосування заходів реагування з виявленням порушень, які створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей;
- поняття «загрози життю та здоров`ю» є оціночним. Однак це не спростовує необхідність дослідження судом доказів, якими обґрунтовується їх наявність та зважаючи, що такі спори розглядаються за позовними заявами суб`єктів владних повноважень, суди не повинні обмежуватися тільки даними актів перевірок. Достовірність інформації про зафіксовані в них порушення має бути перевірена судами шляхом зібрання відповідних доказів, а застосування судом обраного заходу реагування обґрунтовуватися з дотриманням всіх принципів адміністративного судочинства;
- у протилежному випадку (якщо би виключно акт органу нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки свідчив про виконання чи невиконання відповідачем вимог правил, інструкцій, ДБН тощо) функція суду була би нівельована, оскільки останній не здійснював би судочинство, а фактично затверджував би акт органу нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки своїм рішенням;
- в рамках розгляду даної справи № 420/4271/20 має місце аналогічна ситуація;
- відповідачем не виконана ухвала суду від 16.10.2020 року по справі № 420/4271/20, якою останнього було зобов`язано надати належні та допустимі докази на підтвердження усіх спірних згідно з відзивом відповідача КП «ЖКС «Хмельницький» обставин (в тому числі, але не виключно, що гуртожитки за адресами: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, 25, 29, 31, вул. Петровського 9, 11 та вул. Стовбова 19 , 21, 21а, є об`єктами суб`єкта господарювання КП ЖКС «Хмельницький», тощо);
- також Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області не надало будь-яких пояснень з приводу неможливості виконати ухвалу суду. Таким чином, позовні вимоги ґрунтуються виключно на Акті перевірки від 18.02.2020 року № 111, який, з урахуванням правових позицій Верховного Суду, не є достатнім доказом, що підтверджує наявність порушень норм та правил пожежної безпеки.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані пояснення, а також докази в їх сукупності, суд встановив таке.
Відповідно до наказу ГУ ДСНС України в Одеській області від 11.12.2019 року № 420 «Про проведення позапланових перевірок» (т.1 а.с.21), на підставі посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 07.02.2020 року № 133 (т.1 а.с.22), 18.02.2020 року проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання Комунальним підприємством «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький» вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, за результатами проведення якого складено акт від 18.02.2002 р. № 111 (т.1 а.с.23-35).
Згідно з описом виявлених порушень вимог законодавства, вказаним у вищезазначеному акті, за результатами проведення заходу державного нагляду (контролю) встановлено наявність порушень вимог законодавства:
Гуртожиток за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, будинок № 251.Пункти 2-4, 7, 8, 10 розділу ІІ ППБУНа об`єкті відсутні розпорядчі документи та інформаційні покажчики з питань пожежної безпеки2.Пункти 5, 6 розділу ІІ ППБУНа об`єкті на видимих місцях відсутні плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі 3.Пункти 15, 16, 20 розділу ІІ ППБУПосадові особи та працівники не пройшли навчання, протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки4.Пункт 1.2 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку наявні звалища горючих відходів 5.Пункт 1.10 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку освітлення зовнішніх пожежних драбин, протипожежного обладнання, входів до будинків та споруд не забезпечено6.Пункт 2.2 глави 2 розділу ІІІ ППБУКерівник об`єкта не забезпечив утримання засобів протипожежного захисту у працездатному стані та не забезпечив їх технічне обслуговування 7.Абзац другий пункту 2.3 глави 2 розділу ІІІ ППБУПротипожежні двері, ворота, вікна, люки, клапани, завіси (екрани) у протипожежних перешкодах утримуються не у справному стані 8.Пункти 2.11, 2.13 глави 2 розділу ІІІ ППБУПідвальні та цокольні поверхи не утримуються відповідно до вимог пожежної безпеки9.Пункт 2.27 глави 2 розділу ІІІ ППБУДвері на шляхах евакуації відчиняються не в напрямку виходу з будівель (приміщень)10.Пункт 2.31 глави 2 розділу ІІІ ППБУСходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням 11.Пункт 1.6 глави 1 розділу ІV ППБУЗ`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів12.Пункт 1.7 глави 1 розділу ІV ППБУВ електропроводках вибухонебезпечних і пожежонебезпечних зон відгалужувальні та з`єднувальні коробки кришками з негорючих або важкогорючих матеріалів відкриті13.Пункт 1.8 глави 1 розділу ІV ППБУТимчасові електромережі влаштовані та експлуатуються14.Пункт 1.17 глави 1 розділу ІV ППБУЕлектророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати встановлені на горючі основи (конструкції) 15.Пункт 1.20 глави 1 розділу ІV ППБУЗамір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки16.Пункт 1.21 глави 1 розділу ІV ППБУЗахист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а також їх перевірка не виконано відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд»17.Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУГуртожиток системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» не обладнано18.Підпункт 1 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУВнутрішні пожежні кран-комплекти не встановлено в доступних місцях 19.Підпункт 2 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУКожен пожежний кран-комплект пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, кнопкою дистанційного запуску пожежних насосів (за наявності таких насосів), а також важелем для полегшення відкривання вентиля не укомплектовано20.Підпункт 6 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУПожежні кран-комплекти не розміщуються у вбудованих або навісних шафках, які мають отвори для провітрювання, і пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання21.Підпункт 9 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУТехнічне обслуговування і перевірка на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування пожежних кран-комплектів не рідше одного разу на рік не проводиться22.Пункт 3.6 глави 3 розділу V ППБУТериторія гуртожитку первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, бочками з водою, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами, совковими лопатами, пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку, не забезпечено23.Пункт 3.11 глави 3 розділу V ППБУДля розміщення первинних засобів пожежогасіння у виробничих, складських, допоміжних приміщеннях, будинках, спорудах, а також на території підприємств спеціальні пожежні щити (стенди) не встановлено24.Пункт 3.15 глави 3 розділу V ППБУВогнегасники не встановлено в легкодоступних та видних місцях, а також у пожежонебезпечних місцях, де найбільш вірогідна поява осередків пожежі 25.Пункт 1.19 глави 1 розділу ІІІ ППБУНе визначені місця для куріння та не прописані в інструкціях26.Пункт 2 частини першої статті 20 КЦЗУПрацівники об`єкта засобами індивідуального захисту не забезпечені 27.Постанова КМ від 26 червня 2013 р. №444 пункт 13Інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу об`єкта у разі виникнення НС не встановленіГуртожиток за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, будинок № 2928.Пункти 2-4, 7, 8, 10 розділу ІІ ППБУНа об`єкті відсутні розпорядчі документи та інформаційні покажчики з питань пожежної безпеки29.Пункти 5, 6 розділу ІІ ППБУНа об`єкті на видимих місцях відсутні плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі 30.Пункти 15, 16, 20 розділу ІІ ППБУПосадові особи та працівники не пройшли навчання, протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки31.Пункт 1.2 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку наявні звалища горючих відходів 32.Пункт 1.10 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку освітлення зовнішніх пожежних драбин, протипожежного обладнання, входів до будинків та споруд не забезпечено33.Пункт 2.2 глави 2 розділу ІІІ ППБУКерівник об`єкта не забезпечив утримання засобів протипожежного захисту у працездатному стані та не забезпечив їх технічне обслуговування 34.Абзац другий пункту 2.3 глави 2 розділу ІІІ ППБУПротипожежні двері, ворота, вікна, люки, клапани, завіси (екрани) у протипожежних перешкодах утримуються не у справному стані 35.Пункти 2.11, 2.13 глави 2 розділу ІІІ ППБУПідвальні та цокольні поверхи не утримуються відповідно до вимог пожежної безпеки36.Пункт 2.27 глави 2 розділу ІІІ ППБУДвері на шляхах евакуації відчиняються не в напрямку виходу з будівель (приміщень)37.Пункт 2.31 глави 2 розділу ІІІ ППБУСходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням 38.Пункт 1.6 глави 1 розділу ІV ППБУЗ`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів39.Пункт 1.7 глави 1 розділу ІV ППБУВ електропроводках вибухонебезпечних і пожежонебезпечних зон відгалужувальні та з`єднувальні коробки кришками з негорючих або важкогорючих матеріалів відкриті40.Пункт 1.8 глави 1 розділу ІV ППБУТимчасові електромережі влаштовані та експлуатуються41.Пункт 1.17 глави 1 розділу ІV ППБУЕлектророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати встановлені на горючі основи (конструкції) 42.Пункт 1.20 глави 1 розділу ІV ППБУЗамір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки43.Пункт 1.21 глави 1 розділу ІV ППБУЗахист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а також їх перевірка не виконано відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд»44.Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУГуртожиток системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» не обладнано45.Підпункт 1 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУВнутрішні пожежні кран-комплекти не встановлено в доступних місцях 46.Підпункт 2 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУКожен пожежний кран-комплект пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, кнопкою дистанційного запуску пожежних насосів (за наявності таких насосів), а також важелем для полегшення відкривання вентиля не укомплектовано47.Підпункт 6 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУПожежні кран-комплекти не розміщуються у вбудованих або навісних шафках, які мають отвори для провітрювання, і пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання48.Підпункт 9 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУТехнічне обслуговування і перевірка на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування пожежних кран-комплектів не рідше одного разу на рік не проводиться49.Пункт 3.6 глави 3 розділу V ППБУТериторія гуртожитку первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, бочками з водою, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами, совковими лопатами, пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку, не забезпечено50.Пункт 3.11 глави 3 розділу V ППБУДля розміщення первинних засобів пожежогасіння у виробничих, складських, допоміжних приміщеннях, будинках, спорудах, а також на території підприємств спеціальні пожежні щити (стенди) не встановлено51.Пункт 3.15 глави 3 розділу V ППБУВогнегасники не встановлено в легкодоступних та видних місцях, а також у пожежонебезпечних місцях, де найбільш вірогідна поява осередків пожежі 52.Пункт 1.19 глави 1 розділу ІІІ ППБУНе визначені місця для куріння та не прописані в інструкціях53.Пункт 2 частини першої статті 20 КЦЗУПрацівники об`єкта засобами індивідуального захисту не забезпечені 54.Постанова КМ від 26 червня 2013 р. №444 пункт 13Інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу об`єкта у разі виникнення НС не встановленіГуртожиток за адресою: м. Одеса, вул. Тираспольське шосе, будинок № 3155.Пункти 2-4, 7, 8, 10 розділу ІІ ППБУНа об`єкті відсутні розпорядчі документи та інформаційні покажчики з питань пожежної безпеки56.Пункти 5, 6 розділу ІІ ППБУНа об`єкті на видимих місцях відсутні плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі 57.Пункти 15, 16, 20 розділу ІІ ППБУПосадові особи та працівники не пройшли навчання, протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки58.Пункт 1.2 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку наявні звалища горючих відходів 59.Пункт 1.10 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку освітлення зовнішніх пожежних драбин, протипожежного обладнання, входів до будинків та споруд не забезпечено60.Пункт 2.2 глави 2 розділу ІІІ ППБУКерівник об`єкта не забезпечив утримання засобів протипожежного захисту у працездатному стані та не забезпечив їх технічне обслуговування 61.Абзац другий пункту 2.3 глави 2 розділу ІІІ ППБУПротипожежні двері, ворота, вікна, люки, клапани, завіси (екрани) у протипожежних перешкодах утримуються не у справному стані 62.Пункти 2.11, 2.13 глави 2 розділу ІІІ ППБУПідвальні та цокольні поверхи не утримуються відповідно до вимог пожежної безпеки63.Пункт 2.27 глави 2 розділу ІІІ ППБУДвері на шляхах евакуації відчиняються не в напрямку виходу з будівель (приміщень)64.Пункт 2.31 глави 2 розділу ІІІ ППБУСходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням 65.Пункт 1.6 глави 1 розділу ІV ППБУЗ`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів66.Пункт 1.7 глави 1 розділу ІV ППБУВ електропроводках вибухонебезпечних і пожежонебезпечних зон відгалужувальні та з`єднувальні коробки кришками з негорючих або важкогорючих матеріалів відкриті67.Пункт 1.8 глави 1 розділу ІV ППБУТимчасові електромережі влаштовані та експлуатуються68.Пункт 1.17 глави 1 розділу ІV ППБУЕлектророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати встановлені на горючі основи (конструкції) 69.Пункт 1.20 глави 1 розділу ІV ППБУЗамір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки70.Пункт 1.21 глави 1 розділу ІV ППБУЗахист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а також їх перевірка не виконано відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд»71.Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУГуртожиток системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» не обладнано72.Підпункт 1 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУВнутрішні пожежні кран-комплекти не встановлено в доступних місцях 73.Підпункт 2 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУКожен пожежний кран-комплект пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, кнопкою дистанційного запуску пожежних насосів (за наявності таких насосів), а також важелем для полегшення відкривання вентиля не укомплектовано74.Підпункт 6 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУПожежні кран-комплекти не розміщуються у вбудованих або навісних шафках, які мають отвори для провітрювання, і пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання75.Підпункт 9 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУТехнічне обслуговування і перевірка на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування пожежних кран-комплектів не рідше одного разу на рік не проводиться76.Пункт 3.6 глави 3 розділу V ППБУТериторія гуртожитку первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, бочками з водою, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами, совковими лопатами, пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку, не забезпечено77.Пункт 3.11 глави 3 розділу V ППБУДля розміщення первинних засобів пожежогасіння у виробничих, складських, допоміжних приміщеннях, будинках, спорудах, а також на території підприємств спеціальні пожежні щити (стенди) не встановлено78.Пункт 3.15 глави 3 розділу V ППБУВогнегасники не встановлено в легкодоступних та видних місцях, а також у пожежонебезпечних місцях, де найбільш вірогідна поява осередків пожежі 79.Пункт 1.19 глави 1 розділу ІІІ ППБУНе визначені місця для куріння та не прописані в інструкціях80.Пункт 2 частини першої статті 20 КЦЗУПрацівники об`єкта засобами індивідуального захисту не забезпечені 81.Постанова КМ від 26 червня 2013 р. №444 пункт 13Інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу об`єкта у разі виникнення НС не встановленіГуртожиток за адресою: м. Одеса, вул. Петровського, будинок № 982.Пункти 2-4, 7, 8, 10 розділу ІІ ППБУНа об`єкті відсутні розпорядчі документи та інформаційні покажчики з питань пожежної безпеки83.Пункти 5, 6 розділу ІІ ППБУНа об`єкті на видимих місцях відсутні плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі 84.Пункти 15, 16, 20 розділу ІІ ППБУПосадові особи та працівники не пройшли навчання, протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки85.Пункт 1.2 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку наявні звалища горючих відходів 86.Пункт 1.10 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку освітлення зовнішніх пожежних драбин, протипожежного обладнання, входів до будинків та споруд не забезпечено87.Пункт 2.2 глави 2 розділу ІІІ ППБУКерівник об`єкта не забезпечив утримання засобів протипожежного захисту у працездатному стані та не забезпечив їх технічне обслуговування 88.Абзац другий пункту 2.3 глави 2 розділу ІІІ ППБУПротипожежні двері, ворота, вікна, люки, клапани, завіси (екрани) у протипожежних перешкодах утримуються не у справному стані 89.Пункти 2.11, 2.13 глави 2 розділу ІІІ ППБУПідвальні та цокольні поверхи не утримуються відповідно до вимог пожежної безпеки90.Пункт 2.27 глави 2 розділу ІІІ ППБУДвері на шляхах евакуації відчиняються не в напрямку виходу з будівель (приміщень)91.Пункт 2.31 глави 2 розділу ІІІ ППБУСходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням 92.Пункт 1.6 глави 1 розділу ІV ППБУЗ`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів93.Пункт 1.7 глави 1 розділу ІV ППБУВ електропроводках вибухонебезпечних і пожежонебезпечних зон відгалужувальні та з`єднувальні коробки кришками з негорючих або важкогорючих матеріалів відкриті94.Пункт 1.8 глави 1 розділу ІV ППБУТимчасові електромережі влаштовані та експлуатуються95.Пункт 1.17 глави 1 розділу ІV ППБУЕлектророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати встановлені на горючі основи (конструкції) 96.Пункт 1.20 глави 1 розділу ІV ППБУЗамір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки97.Пункт 1.21 глави 1 розділу ІV ППБУЗахист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а також їх перевірка не виконано відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд»98.Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУГуртожиток системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» не обладнано99.Підпункт 1 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУВнутрішні пожежні кран-комплекти не встановлено в доступних місцях 100.Підпункт 2 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУКожен пожежний кран-комплект пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, кнопкою дистанційного запуску пожежних насосів (за наявності таких насосів), а також важелем для полегшення відкривання вентиля не укомплектовано101.Підпункт 6 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУПожежні кран-комплекти не розміщуються у вбудованих або навісних шафках, які мають отвори для провітрювання, і пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання102.Підпункт 9 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУТехнічне обслуговування і перевірка на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування пожежних кран-комплектів не рідше одного разу на рік не проводиться103.Пункт 3.6 глави 3 розділу V ППБУТериторія гуртожитку первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, бочками з водою, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами, совковими лопатами, пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку, не забезпечено104.Пункт 3.11 глави 3 розділу V ППБУДля розміщення первинних засобів пожежогасіння у виробничих, складських, допоміжних приміщеннях, будинках, спорудах, а також на території підприємств спеціальні пожежні щити (стенди) не встановлено105.Пункт 3.15 глави 3 розділу V ППБУВогнегасники не встановлено в легкодоступних та видних місцях, а також у пожежонебезпечних місцях, де найбільш вірогідна поява осередків пожежі 106.Пункт 1.19 глави 1 розділу ІІІ ППБУНе визначені місця для куріння та не прописані в інструкціях107.Пункт 2 частини першої статті 20 КЦЗУПрацівники об`єкта засобами індивідуального захисту не забезпечені 108.Постанова КМ від 26 червня 2013 р. №444 пункт 13Інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу об`єкта у разі виникнення НС не встановленіГуртожиток за адресою: м. Одеса, вул. Петровського, будинок № 11109.Пункти 2-4, 7, 8, 10 розділу ІІ ППБУНа об`єкті відсутні розпорядчі документи та інформаційні покажчики з питань пожежної безпеки110.Пункти 5, 6 розділу ІІ ППБУНа об`єкті на видимих місцях відсутні плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі 111.Пункти 15, 16, 20 розділу ІІ ППБУПосадові особи та працівники не пройшли навчання, протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки112.Пункт 1.2 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку наявні звалища горючих відходів 113.Пункт 1.10 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку освітлення зовнішніх пожежних драбин, протипожежного обладнання, входів до будинків та споруд не забезпечено114.Пункт 2.2 глави 2 розділу ІІІ ППБУКерівник об`єкта не забезпечив утримання засобів протипожежного захисту у працездатному стані та не забезпечив їх технічне обслуговування 115.Абзац другий пункту 2.3 глави 2 розділу ІІІ ППБУПротипожежні двері, ворота, вікна, люки, клапани, завіси (екрани) у протипожежних перешкодах утримуються не у справному стані 116.Пункти 2.11, 2.13 глави 2 розділу ІІІ ППБУПідвальні та цокольні поверхи не утримуються відповідно до вимог пожежної безпеки117.Пункт 2.27 глави 2 розділу ІІІ ППБУДвері на шляхах евакуації відчиняються не в напрямку виходу з будівель (приміщень)118.Пункт 2.31 глави 2 розділу ІІІ ППБУСходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням 119.Пункт 1.6 глави 1 розділу ІV ППБУЗ`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів120.Пункт 1.7 глави 1 розділу ІV ППБУВ електропроводках вибухонебезпечних і пожежонебезпечних зон відгалужувальні та з`єднувальні коробки кришками з негорючих або важкогорючих матеріалів відкриті121.Пункт 1.8 глави 1 розділу ІV ППБУТимчасові електромережі влаштовані та експлуатуються122.Пункт 1.17 глави 1 розділу ІV ППБУЕлектророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати встановлені на горючі основи (конструкції) 123.Пункт 1.20 глави 1 розділу ІV ППБУЗамір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки124.Пункт 1.21 глави 1 розділу ІV ППБУЗахист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а також їх перевірка не виконано відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд»125.Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУГуртожиток системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» не обладнано126.Підпункт 1 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУВнутрішні пожежні кран-комплекти не встановлено в доступних місцях 127.Підпункт 2 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУКожен пожежний кран-комплект пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, кнопкою дистанційного запуску пожежних насосів (за наявності таких насосів), а також важелем для полегшення відкривання вентиля не укомплектовано128.Підпункт 6 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУПожежні кран-комплекти не розміщуються у вбудованих або навісних шафках, які мають отвори для провітрювання, і пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання129.Підпункт 9 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУТехнічне обслуговування і перевірка на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування пожежних кран-комплектів не рідше одного разу на рік не проводиться130.Пункт 3.6 глави 3 розділу V ППБУТериторія гуртожитку первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, бочками з водою, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами, совковими лопатами, пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку, не забезпечено131.Пункт 3.11 глави 3 розділу V ППБУДля розміщення первинних засобів пожежогасіння у виробничих, складських, допоміжних приміщеннях, будинках, спорудах, а також на території підприємств спеціальні пожежні щити (стенди) не встановлено132.Пункт 3.15 глави 3 розділу V ППБУВогнегасники не встановлено в легкодоступних та видних місцях, а також у пожежонебезпечних місцях, де найбільш вірогідна поява осередків пожежі 133.Пункт 1.19 глави 1 розділу ІІІ ППБУНе визначені місця для куріння та не прописані в інструкціях134.Пункт 2 частини першої статті 20 КЦЗУПрацівники об`єкта засобами індивідуального захисту не забезпечені 135.Постанова КМ від 26 червня 2013 р. №444 пункт 13Інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу об`єкта у разі виникнення НС не встановленіГуртожиток за адресою: м. Одеса, вул. Стовбова, будинок № 19136.Пункти 2-4, 7, 8, 10 розділу ІІ ППБУНа об`єкті відсутні розпорядчі документи та інформаційні покажчики з питань пожежної безпеки137.Пункти 5, 6 розділу ІІ ППБУНа об`єкті на видимих місцях відсутні плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі 138.Пункти 15, 16, 20 розділу ІІ ППБУПосадові особи та працівники не пройшли навчання, протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки139.Пункт 1.2 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку наявні звалища горючих відходів 140.Пункт 1.10 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку освітлення зовнішніх пожежних драбин, протипожежного обладнання, входів до будинків та споруд не забезпечено141.Пункт 2.2 глави 2 розділу ІІІ ППБУКерівник об`єкта не забезпечив утримання засобів протипожежного захисту у працездатному стані та не забезпечив їх технічне обслуговування 142.Абзац другий пункту 2.3 глави 2 розділу ІІІ ППБУПротипожежні двері, ворота, вікна, люки, клапани, завіси (екрани) у протипожежних перешкодах утримуються не у справному стані 143.Абзац перший пункту 2.5 глави 2 розділу ІІІ ППБУВ гуртожитку дерев`яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) оброблені засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності144.Пункти 2.11, 2.13 глави 2 розділу ІІІ ППБУПідвальні та цокольні поверхи не утримуються відповідно до вимог пожежної безпеки145.Пункт 2.27 глави 2 розділу ІІІ ППБУДвері на шляхах евакуації відчиняються не в напрямку виходу з будівель (приміщень)146.Пункт 2.31 глави 2 розділу ІІІ ППБУСходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням 147.Пункт 1.6 глави 1 розділу ІV ППБУЗ`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів148.Пункт 1.7 глави 1 розділу ІV ППБУВ електропроводках вибухонебезпечних і пожежонебезпечних зон відгалужувальні та з`єднувальні коробки кришками з негорючих або важкогорючих матеріалів відкриті149.Пункт 1.8 глави 1 розділу ІV ППБУТимчасові електромережі влаштовані та експлуатуються150.Пункт 1.17 глави 1 розділу ІV ППБУЕлектророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати встановлені на горючі основи (конструкції) 151.Пункт 1.20 глави 1 розділу ІV ППБУЗамір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки152.Пункт 1.21 глави 1 розділу ІV ППБУЗахист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а також їх перевірка не виконано відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд»153.Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУГуртожиток системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» не обладнано154.Підпункт 1 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУВнутрішні пожежні кран-комплекти не встановлено в доступних місцях 155.Підпункт 2 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУКожен пожежний кран-комплект пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, кнопкою дистанційного запуску пожежних насосів (за наявності таких насосів), а також важелем для полегшення відкривання вентиля не укомплектовано156.Підпункт 6 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУПожежні кран-комплекти не розміщуються у вбудованих або навісних шафках, які мають отвори для провітрювання, і пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання157.Підпункт 9 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУТехнічне обслуговування і перевірка на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування пожежних кран-комплектів не рідше одного разу на рік не проводиться158.Пункт 3.6 глави 3 розділу V ППБУТериторія гуртожитку первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, бочками з водою, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами, совковими лопатами, пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку, не забезпечено159.Пункт 3.11 глави 3 розділу V ППБУДля розміщення первинних засобів пожежогасіння у виробничих, складських, допоміжних приміщеннях, будинках, спорудах, а також на території підприємств спеціальні пожежні щити (стенди) не встановлено160.Пункт 3.15 глави 3 розділу V ППБУВогнегасники не встановлено в легкодоступних та видних місцях, а також у пожежонебезпечних місцях, де найбільш вірогідна поява осередків пожежі 161.Пункт 1.19 глави 1 розділу ІІІ ППБУНе визначені місця для куріння та не прописані в інструкціях162.Пункт 2 частини першої статті 20 КЦЗУПрацівники об`єкта засобами індивідуального захисту не забезпечені 163.Постанова КМ від 26 червня 2013 р. №444 пункт 13Інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу об`єкта у разі виникнення НС не встановленіГуртожиток за адресою: м. Одеса, вул. Стовбова, будинок № 21164.Пункти 2-4, 7, 8, 10 розділу ІІ ППБУНа об`єкті відсутні розпорядчі документи та інформаційні покажчики з питань пожежної безпеки165.Пункти 5, 6 розділу ІІ ППБУНа об`єкті на видимих місцях відсутні плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі 166.Пункти 15, 16, 20 розділу ІІ ППБУПосадові особи та працівники не пройшли навчання, протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки167.Пункт 1.2 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку наявні звалища горючих відходів 168.Пункт 1.10 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку освітлення зовнішніх пожежних драбин, протипожежного обладнання, входів до будинків та споруд не забезпечено169.Пункт 2.2 глави 2 розділу ІІІ ППБУКерівник об`єкта не забезпечив утримання засобів протипожежного захисту у працездатному стані та не забезпечив їх технічне обслуговування 170.Абзац другий пункту 2.3 глави 2 розділу ІІІ ППБУПротипожежні двері, ворота, вікна, люки, клапани, завіси (екрани) у протипожежних перешкодах утримуються не у справному стані 171.Пункти 2.11, 2.13 глави 2 розділу ІІІ ППБУПідвальні та цокольні поверхи не утримуються відповідно до вимог пожежної безпеки172.Пункт 2.27 глави 2 розділу ІІІ ППБУДвері на шляхах евакуації відчиняються не в напрямку виходу з будівель (приміщень)173.Пункт 2.31 глави 2 розділу ІІІ ППБУСходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням 174.Пункт 1.6 глави 1 розділу ІV ППБУЗ`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів175.Пункт 1.7 глави 1 розділу ІV ППБУВ електропроводках вибухонебезпечних і пожежонебезпечних зон відгалужувальні та з`єднувальні коробки кришками з негорючих або важкогорючих матеріалів відкриті176.Пункт 1.8 глави 1 розділу ІV ППБУТимчасові електромережі влаштовані та експлуатуються177.Пункт 1.17 глави 1 розділу ІV ППБУЕлектророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати встановлені на горючі основи (конструкції) 178.Пункт 1.20 глави 1 розділу ІV ППБУЗамір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки179.Пункт 1.21 глави 1 розділу ІV ППБУЗахист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а також їх перевірка не виконано відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд»180.Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУГуртожиток системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» не обладнано181.Підпункт 1 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУВнутрішні пожежні кран-комплекти не встановлено в доступних місцях 182.Підпункт 2 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУКожен пожежний кран-комплект пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, кнопкою дистанційного запуску пожежних насосів (за наявності таких насосів), а також важелем для полегшення відкривання вентиля не укомплектовано183.Підпункт 6 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУПожежні кран-комплекти не розміщуються у вбудованих або навісних шафках, які мають отвори для провітрювання, і пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання184.Підпункт 9 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУТехнічне обслуговування і перевірка на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування пожежних кран-комплектів не рідше одного разу на рік не проводиться185.Пункт 3.6 глави 3 розділу V ППБУТериторія гуртожитку первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, бочками з водою, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами, совковими лопатами, пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку, не забезпечено186.Пункт 3.11 глави 3 розділу V ППБУДля розміщення первинних засобів пожежогасіння у виробничих, складських, допоміжних приміщеннях, будинках, спорудах, а також на території підприємств спеціальні пожежні щити (стенди) не встановлено187.Пункт 3.15 глави 3 розділу V ППБУВогнегасники не встановлено в легкодоступних та видних місцях, а також у пожежонебезпечних місцях, де найбільш вірогідна поява осередків пожежі 188.Пункт 1.19 глави 1 розділу ІІІ ППБУНе визначені місця для куріння та не прописані в інструкціях189.Пункт 2 частини першої статті 20 КЦЗУПрацівники об`єкта засобами індивідуального захисту не забезпечені 190.Постанова КМ від 26 червня 2013 р. №444 пункт 13Інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу об`єкта у разі виникнення НС не встановленіГуртожиток за адресою: м. Одеса, вул. Стовбова, будинок № 21-а191.Пункти 2-4, 7, 8, 10 розділу ІІ ППБУНа об`єкті відсутні розпорядчі документи та інформаційні покажчики з питань пожежної безпеки192.Пункти 5, 6 розділу ІІ ППБУНа об`єкті на видимих місцях відсутні плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі 193.Пункти 15, 16, 20 розділу ІІ ППБУПосадові особи та працівники не пройшли навчання, протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки194.Пункт 1.2 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку наявні звалища горючих відходів 195.Пункт 1.10 глави 1 розділу ІІІ ППБУНа території гуртожитку освітлення зовнішніх пожежних драбин, протипожежного обладнання, входів до будинків та споруд не забезпечено196.Пункт 2.2 глави 2 розділу ІІІ ППБУКерівник об`єкта не забезпечив утримання засобів протипожежного захисту у працездатному стані та не забезпечив їх технічне обслуговування 197.Абзац другий пункту 2.3 глави 2 розділу ІІІ ППБУПротипожежні двері, ворота, вікна, люки, клапани, завіси (екрани) у протипожежних перешкодах утримуються не у справному стані 198.Пункти 2.11, 2.13 глави 2 розділу ІІІ ППБУПідвальні та цокольні поверхи не утримуються відповідно до вимог пожежної безпеки199.Пункт 2.27 глави 2 розділу ІІІ ППБУДвері на шляхах евакуації відчиняються не в напрямку виходу з будівель (приміщень)200.Пункт 2.31 глави 2 розділу ІІІ ППБУСходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням 201.Пункт 1.6 глави 1 розділу ІV ППБУЗ`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів202.Пункт 1.7 глави 1 розділу ІV ППБУВ електропроводках вибухонебезпечних і пожежонебезпечних зон відгалужувальні та з`єднувальні коробки кришками з негорючих або важкогорючих матеріалів відкриті203.Пункт 1.8 глави 1 розділу ІV ППБУТимчасові електромережі влаштовані та експлуатуються204.Пункт 1.17 глави 1 розділу ІV ППБУЕлектророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати встановлені на горючі основи (конструкції) 205.Пункт 1.20 глави 1 розділу ІV ППБУЗамір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання не проводиться 1 раз на 2 роки206.Пункт 1.21 глави 1 розділу ІV ППБУЗахист будівель, споруд та зовнішніх установок від прямих попадань блискавки і вторинних її проявів, а також їх перевірка не виконано відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд»207.Пункт 1.2 глави 1 розділу V ППБУГуртожиток системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» не обладнано208.Підпункт 1 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУВнутрішні пожежні кран-комплекти не встановлено в доступних місцях 209.Підпункт 2 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУКожен пожежний кран-комплект пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, кнопкою дистанційного запуску пожежних насосів (за наявності таких насосів), а також важелем для полегшення відкривання вентиля не укомплектовано210.Підпункт 6 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУПожежні кран-комплекти не розміщуються у вбудованих або навісних шафках, які мають отвори для провітрювання, і пристосовані для опломбування та візуального огляду їх без розкривання211.Підпункт 9 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУТехнічне обслуговування і перевірка на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування пожежних кран-комплектів не рідше одного разу на рік не проводиться212.Пункт 3.6 глави 3 розділу V ППБУТериторія гуртожитку первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском, бочками з водою, покривалами з негорючого теплоізоляційного матеріалу, пожежними відрами, совковими лопатами, пожежним інструментом, які використовуються для локалізації і ліквідації пожеж у їх початковій стадії розвитку, не забезпечено213.Пункт 3.11 глави 3 розділу V ППБУДля розміщення первинних засобів пожежогасіння у виробничих, складських, допоміжних приміщеннях, будинках, спорудах, а також на території підприємств спеціальні пожежні щити (стенди) не встановлено214.Пункт 3.15 глави 3 розділу V ППБУВогнегасники не встановлено в легкодоступних та видних місцях, а також у пожежонебезпечних місцях, де найбільш вірогідна поява осередків пожежі 215.Пункт 1.19 глави 1 розділу ІІІ ППБУНе визначені місця для куріння та не прописані в інструкціях216.Пункт 2 частини першої статті 20 КЦЗУПрацівники об`єкта засобами індивідуального захисту не забезпечені 217.Постанова КМ від 26 червня 2013 р. №444 пункт 13Інформаційно-довідкові куточки щодо дій персоналу об`єкта у разі виникнення НС не встановленіПримірник акту перевірки № 111 від 18.02.2020 року отримано 18.02.2020 року заступником директора Середою М.С. (т.1 а.с.35зв.)
У зв`язку та на підставі не усунення відповідачем вказаних в акті перевірки № 111 від 18.02.2020 за номерами: 1-19, 21, 22, 24-26, 28-53, 55-80, 82-107, 109-134, 136-162, 164-189, 191-216 порушень, позивач звернувся до суду із вищенаведеними позовними вимогами.
На доведення обставин, на яких ґрунтуються вимоги, та на виконання ухвали суду позивачем суду також надано копії, зокрема (т.1 а.с.36-43, 230-252, т.2 а.с.1-12):
- припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки від 18.02.2020 р. № 68;
- рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 26.05.2016 року № 141 «Про затвердження акта приймання-передачі з державної до комунальної власності територіальної громади м. Одеси гуртожитку та зовнішніх інженерних мереж електропостачання, водопостачання та водовідведення, розташованих у військовому містечку № 270 за адресою: м. Одеса, вул. Петровського, 11», згідно з п. 2 якого вирішено:
- Комунальному підприємству «ЖКС «Хмельницький» прийняти у господарське відання та на баланс гуртожиток з інженерними мережами згідно з пунктом 1 цього рішення з подальшою передачею за актом приймання-передачі нежитлових приміщень першого та другого поверхів загальною площею 906,6 кв.м в управління департаменту комунальної власності Одеської міської ради;
- рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 04.07.2013 року № 253 «Про затвердження актів приймання-передачі з державної до комунальної власності територіальної громади м. Одеси житлових будинків, гуртожитків з інженерними мережами та зовнішніми інженерними мережами, які в процесі приватизації не увійшли до статутного фонду та знаходяться на балансі підприємства-банкрута відкритого акціонерного товариства (ВАТ) «Пресмаш», що розташовані в м. Одесі», згідно з п. 2 якого вирішено:
- Комунальному підприємству «ЖКС «Хмельницький» прийняти в повне господарське відання домоволодіння з інженерними мережами та зовнішніми інженерними мережами, що розташовані за адресами: м. Одеса, вул. Стовпова 19, 21, 21-а, Тираспольське шосе, 18, 22, АДРЕСА_1 ;
- рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 28.11.2013 року № 439 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 04.07.2013 р. № 253 «Про затвердження актів приймання-передачі з державної до комунальної власності територіальної громади м. Одеси житлових будинків, гуртожитків з інженерними мережами та зовнішніми інженерними мережами, які в процесі приватизації не увійшли до статутного фонду та знаходяться на балансі підприємства-банкрута відкритого акціонерного товариства (ВАТ) «Пресмаш», що розташовані в м. Одесі», згідно з п. 2 якого вирішено:
- Комунальному підприємству «ЖКС «Хмельницький» прийняти в повне господарське відання домоволодіння з інженерними мережами, що розташовані за адресами: м. Одеса, вул. Стовпова 19, 21, 21-а, Тираспольське шосе, 18, 22, АДРЕСА_1 ;
- рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 11.08.2004 року № 467 «Про затвердження актів приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади м. Одеси жилих будинків та інженерних мереж, що не увійшли до статутного фонду відкритого акціонерного товариства «Одеський завод поршневих кілець», згідно з п. 1 якого вирішено:
- затвердити акти приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади м. Одеси жилих будинків та інженерних мереж, що не увійшли до статутного фонду відкритого акціонерного товариства «Одеський завод поршневих кілець» та розташовані за адресами, зокрема, Тираспольське шосе, 31;
- Додатку до рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 11.08.2004 року № 467 Акту приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади м. Одеси житлового будинку, розташованого у місті Одесі по вул. Тираспольське шосе, 31, та інженерних мереж;
- рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 23.12.2004 року № 766 «Про затвердження актів приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади м. Одеси жилих будинків, гуртожитку та інших мереж, що не увійшли до статутного фонду відкритого акціонерного товариства (ВАТ) «Одеський завод скловиробів», згідно з п. 1 якого вирішено:
- затвердити акти приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади м. Одеси жилих будинків та інженерних мереж, розташованих за адресами, зокрема, Тираспольське шосе, 25, що не увійшли до статутного фонду відкритого акціонерного товариства (ВАТ) «Одеський завод скловиробів»;
- Додатку до рішення Акту приймання-передачі;
- рішення виконавчого комітету Іллічівської районної ради народних депутатів від 18.10.1991 року № 1454 «Про взяття на баланс безхазяйної будівлі по вул. Петровського, 9», разом з актом.
На доведення обставин, на яких ґрунтуються заперечення, відповідачем суду також надано копії, зокрема (т.1 а.с.80-169, т.2 а.с.41-42):
- договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком № 02-704 від 01 квітня 2019 року, укладеного між Комунальним підприємством «Житлово-Комунальний Сервіс «Хмельницький», як Управителем, та співвласниками багатоквартирного будинку, як Стороною, про таке, зокрема:
- п. 1.1: управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком (далі послуга з управління), що розташований за адресою: вулиця Стовпова, 19 (далі будинок), а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління, згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору;
- п. 1.2: послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території;
- п. 1.3: Послуга з управління включає:
- утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;
- купівлю та постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;
- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
- п. 2.2: кожен із співвласників зобов`язаний, зокрема, дотримуватися правил безпеки, зокрема пожежної та газової та санітарних норм;
- п. 6.1: управитель несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього договору;
- Додатку № 1 до договору від 01.04.19 № 02-704 «Ціна на послугу та перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком: вул. Стовпова, 19, відповідно до пп. 10 п. 1 та пп. 2 п. 2 якого:
- технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком № 02-705 від 01 квітня 2019 року, укладеного між Комунальним підприємством «Житлово-Комунальний Сервіс «Хмельницький», як Управителем, та співвласниками багатоквартирного будинку, як Стороною, про таке, зокрема:
- п. 1.1: управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком (далі послуга з управління), що розташований за адресою: вулиця Стовпова, 21 (далі будинок), а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління, згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору;
- п. 1.2: послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території;
- п. 1.3: Послуга з управління включає:
- утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;
- купівлю та постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;
- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
- п. 2.2: кожен із співвласників зобов`язаний, зокрема, дотримуватися правил безпеки, зокрема пожежної та газової та санітарних норм;
- п. 6.1: управитель несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього договору;
- Додатку № 1 до договору від 01.04.19 № 02-705 «Ціна на послугу та перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком: вул. Стовпова, 21, відповідно до пп. 10 п. 1 та пп. 2 п. 2 якого:
- технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком № 02-706 від 01 квітня 2019 року, укладеного між Комунальним підприємством «Житлово-Комунальний Сервіс «Хмельницький», як Управителем, та співвласниками багатоквартирного будинку, як Стороною, про таке, зокрема:
- п. 1.1: управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком (далі послуга з управління), що розташований за адресою: вулиця Стовпова, 21а (далі будинок), а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління, згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору;
- п. 1.2: послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території;
- п. 1.3: Послуга з управління включає:
- утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;
- купівлю та постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;
- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
- п. 2.2: кожен із співвласників зобов`язаний, зокрема, дотримуватися правил безпеки, зокрема пожежної та газової та санітарних норм;
- п. 6.1: управитель несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього договору;
- Додатку № 1 до договору від 01.04.19 № 02-706 «Ціна на послугу та перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком: вул. Стовпова, 21а, відповідно до пп. 10 п. 1 та пп. 2 п. 2 якого:
- технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком № 02-724 від 01 квітня 2019 року, укладеного між Комунальним підприємством «Житлово-Комунальний Сервіс «Хмельницький», як Управителем, та співвласниками багатоквартирного будинку, як Стороною, про таке, зокрема:
- п. 1.1: управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком (далі послуга з управління), що розташований за адресою: вулиця Тираспольське шосе, 25 (далі будинок), а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління, згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору;
- п. 1.2: послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території;
- п. 1.3: Послуга з управління включає:
- утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;
- купівлю та постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;
- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
- п. 2.2: кожен із співвласників зобов`язаний, зокрема, дотримуватися правил безпеки, зокрема пожежної та газової та санітарних норм;
- п. 6.1: управитель несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього договору;
- Додатку № 1 до договору від 01.04.19 № 02-724 «Ціна на послугу та перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком: вул. Тираспольське шосе, 25, відповідно до пп. 10 п. 1 та пп. 2 п. 2 якого:
- технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком № 02-726 від 01 квітня 2019 року, укладеного між Комунальним підприємством «Житлово-Комунальний Сервіс «Хмельницький», як Управителем, та співвласниками багатоквартирного будинку, як Стороною, про таке, зокрема:
- п. 1.1: управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком (далі послуга з управління), що розташований за адресою: вулиця Тираспольське шосе, 29 (далі будинок), а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління, згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору;
- п. 1.2: послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території;
- п. 1.3: Послуга з управління включає:
- утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;
- купівлю та постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;
- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
- п. 2.2: кожен із співвласників зобов`язаний, зокрема, дотримуватися правил безпеки, зокрема пожежної та газової та санітарних норм;
- п. 6.1: управитель несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього договору;
- Додатку № 1 до договору від 01.04.19 № 02-726 «Ціна на послугу та перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком: вул. Тираспольське шосе, 29, відповідно до пп. 10 п. 1 та пп. 2 п. 2 якого:
- технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком № 02-727 від 01 квітня 2019 року, укладеного між Комунальним підприємством «Житлово-Комунальний Сервіс «Хмельницький», як Управителем, та співвласниками багатоквартирного будинку, як Стороною, про таке, зокрема:
- п. 1.1: управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком (далі послуга з управління), що розташований за адресою: вулиця Тираспольське шосе, 31 (далі будинок), а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління, згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору;
- п. 1.2: послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території;
- п. 1.3: Послуга з управління включає:
- утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;
- купівлю та постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;
- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
- п. 2.2: кожен із співвласників зобов`язаний, зокрема, дотримуватися правил безпеки, зокрема пожежної та газової та санітарних норм;
- п. 6.1: управитель несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього договору;
- Додатку № 1 до договору від 01.04.19 № 02-727 «Ціна на послугу та перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком: вул. Тираспольське шосе, 31, відповідно до пп. 10 п. 1 та пп. 2 п. 2 якого:
- технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком № 02-731 від 01 квітня 2019 року, укладеного між Комунальним підприємством «Житлово-Комунальний Сервіс «Хмельницький», як Управителем, та співвласниками багатоквартирного будинку, як Стороною, про таке, зокрема:
- п. 1.1: управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком (далі послуга з управління), що розташований за адресою: вулиця Юхима Фесенка, 9 (далі будинок), а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління, згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору;
- п. 1.2: послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території;
- п. 1.3: Послуга з управління включає:
- утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;
- купівлю та постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;
- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
- п. 2.2: кожен із співвласників зобов`язаний, зокрема, дотримуватися правил безпеки, зокрема пожежної та газової та санітарних норм;
- п. 6.1: управитель несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього договору;
- Додатку № 1 до договору від 01.04.19 № 02-731 «Ціна на послугу та перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком: вул. Юхима Фесенка, 9, відповідно до пп. 10 п. 1 та пп. 2 п. 2 якого:
- технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком № 02-732 від 01 квітня 2019 року, укладеного між Комунальним підприємством «Житлово-Комунальний Сервіс «Хмельницький», як Управителем, та співвласниками багатоквартирного будинку, як Стороною, про таке, зокрема:
- п. 1.1: управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком (далі послуга з управління), що розташований за адресою: вулиця Юхима Фесенка, 11 (далі будинок), а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління, згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору;
- п. 1.2: послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території;
- п. 1.3: Послуга з управління включає:
- утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;
- купівлю та постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;
- поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
- п. 2.2: кожен із співвласників зобов`язаний, зокрема, дотримуватися правил безпеки, зокрема пожежної та газової та санітарних норм;
- п. 6.1: управитель несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього договору;
- Додатку № 1 до договору від 01.04.19 № 02-732 «Ціна на послугу та перелік складових послуги з управління багатоквартирним будинком: АДРЕСА_2 , відповідно до пп. 10 п. 1 та пп. 2 п. 2 якого:
- технічне обслуговування мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем (у разі їх наявності); ціна грн. за 1 кв.м з ПДВ 0,00;
- роздруківку з офіційного сайту міста Одеса, зокрема: рішення Одеської міської ради № 638-VІІ від 27.04.2016 р., згідно з яким вулицю Петровського у Малиновському районі перейменовано у вулицю Юхима Фесенка; доповнення до рішення Одеської міської ради № 4858-ІV від 09.11.2005 р., згідно з яким назва вулиці за № 1035 російською мовою: Столбовая, українською мовою: Стовпова;
- довідки Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький», вих. № 1862 від 22.12.2020 р., згідно з якою:
- довідка надана в тому, що гуртожитки за адресами: АДРЕСА_3 ; АДРЕСА_3 ; м. Одеса, Тираспольське шосе, 31; м. Одеса, вулиця Петровського (Юхима Фесенка), 9; м. Одеса, вулиця Петровського (Юхима Фесенка), 11; м. Одеса, вулиця Стовпова, 19; м. Одеса, вулиця Стовпова, 21; м. Одеса, вулиця Стовпова, 21а з травня 2017 року на балансі КП «ЖКС «Хмельницький» не перебувають;
- згідно Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» № 417-VІІІ від 14.05.2015 р. та Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року № 2189-VІІІ зі співвласниками вказаних гуртожитків укладено договори про надання послуг з управління багатоквартирними будинками;
- додатково повідомляємо, що згідно ст. 6 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» № 500-VІ у редакції 08.02.2019 р: - Власники житлових приміщень у гуртожитку є співвласниками допоміжних приміщень у гуртожитку і зобов`язані брати участь у загальних витратах, пов`язаних з утриманням будинку і прибудинкової території, відповідно до своєї частки у майні гуртожитку. Допоміжні приміщення у гуртожитку передаються у спільну сумісну власність безоплатно і окремо приватизації не підлягають. Утримання допоміжних приміщень у гуртожитках та прибудинкових територій здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
- відповідно ст. 3 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» № 500- VІ у редакції 08.02.2019 р. (пункт 1 п.п. 9 та п.п. 10) утримання приватизованих та неприватизованих житлових, нежитлових і допоміжних приміщень у гуртожитках та прибудинкових територій здійснюється за рахунок коштів їх власників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Власники житлових і нежитлових приміщень у гуртожитках є співвласниками допоміжних приміщень у гуртожитку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов`язані брати участь у загальних витратах, пов`язаних з утриманням гуртожитку і прибудинкової території, відповідно до своєї частки у майні гуртожитку.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В частині 2 статті 9 КАС України встановлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 78 КАС України встановлено, що обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Спірні правовідносини врегульовано законодавством (чинним та у редакції станом на момент виникнення відповідних правовідносин): Конституцією України; Кодексом цивільного захисту України від 02.10.2012 року № 5403-VI (далі КЦЗУ); Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року № 877-V (далі Закон № 877-V), Положенням про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1052 (далі Положення № 1052).
Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Згідно з підпунктом 39 пункту 4 Положення № 1052 ДСНС відповідно до покладених на неї завдань організовує і здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, суб`єктами господарювання.
Згідно з положенням про ГУ ДСНС України в Одеській області, ГУ ДСНС України в Одеській області, відповідно до покладених на нього завдань, на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб`єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.
Відповідно до ч. 3 ст. 55 КЦЗУ забезпечення пожежної безпеки суб`єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб`єктів господарювання.
Згідно з ч. 1 ст. 66 КЦЗУ центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.
Підпунктом 12 частини 1 статті 67 КЦЗУ встановлено, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 68 КЦЗУ посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов`язані застосовувати санкції, визначені законом.
У разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Частиною 1 статті 70 КЦЗУ передбачено, що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:
1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами;
2) порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення;
3) випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки;
4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;
5) відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи;
6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб`єкта господарювання, їх непридатність або відсутність;
7) порушення правил поводження з небезпечними речовинами;
8) відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об`єктів або об`єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій;
9) відсутність на об`єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту;
10) неготовність до використання за призначенням аварійно-рятувальної техніки, засобів цивільного захисту, а також обладнання, призначеного для забезпечення безпеки суб`єктів господарювання;
11) проведення робіт з будівництва будинків та споруд, розміщення інших небезпечних об`єктів, інженерних і транспортних комунікацій, які порушують встановлений законодавством з питань техногенної безпеки порядок їх проведення або проведення яких створює загрозу безпеці населення, суб`єктам господарювання, обладнанню та майну, що в них перебувають.
Згідно з ч. 2 ст. 70 КЦЗУ повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
На підставі встановлених судом обставин, вимог законодавства, які регулюють спірні правовідносини, та висновків Верховного Суду у подібних правовідносинах, викладених в постанові від 02.11.2021 року у справі № 420/4106/20, суд дійшов висновку, що позиція позивача зі спірних питань є помилковою, такою, що не відповідає фактичним обставинам справи та положенням законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, з таких підстав.
На виконання вимог ч. 1 ст. 77 КАС України та ухвал суду про витребування доказів позивачем:
- не наведено жодних конкретних обставин та не надано жодних доказів, на яких ґрунтуються його вимоги щодо фактичних підстав, з яких позивач вважає, що заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації гуртожитків відповідача за адресами: АДРЕСА_4 , вулиця Тираспольське шосе, будинок 31, вулиця Петровського, будинок 9, вулиця Петровського, будинок 11, вулиця Стовбова, будинок 19, вулиця Стовбова, будинок 19, вулиця Стовбова, будинок 21, повинні бути застосовані саме до відповідача.
Вищенаведеними наданими позивачем рішеннями:
- виконавчого комітету Одеської міської ради від 26.05.2016 року № 141, від 04.07.2013 року № 253, з урахуванням змін, внесених рішенням від 28.11.2013 року № 439, вирішено лише: Комунальному підприємству «ЖКС «Хмельницький» прийняти у господарське відання та на баланс гуртожиток з інженерними мережами за адресою: м. Одеса, вул. Петровського, 11»; Комунальному підприємству «ЖКС «Хмельницький» прийняти в повне господарське відання домоволодіння з інженерними мережами, що розташовані за адресами: м. Одеса, вул. Стовпова 19, 21, 21-а, Тираспольське шосе, 18, 22, АДРЕСА_1 ;
- виконавчого комітету Одеської міської ради від 11.08.2004 року № 467, від 23.12.2004 року № 766 вирішено лише: затвердити акти приймання-передачі до комунальної власності територіальної громади м. Одеси жилих будинків та інженерних мереж, що розташовані за адресами, зокрема, Тираспольське шосе, 31;Тираспольське шосе, 25, що не увійшли до статутного фонду відкритого акціонерного товариства (ВАТ) «Одеський завод скловиробів»;
- виконавчого комітету Іллічівської районної ради народних депутатів від 18.10.1991 року № 1454 вирішено лише взяти на баланс безхазяйну будівлі по вул. Петровського, 9.
Проте, жодних належних, допустимих та достатніх доказів на підтвердження фактичного виконання виконавчого комітету Одеської міської ради від 26.05.2016 року № 141, від 04.07.2013 року № 253, з урахуванням змін, внесених рішенням від 28.11.2013 року № 439, відповідачем не зазначено та не надано.
Крім того, рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 11.08.2004 року № 467, від 23.12.2004 року № 766 та виконавчого комітету Іллічівської районної ради народних депутатів від 18.10.1991 року № 1454 не містять жодних зобов`язань, адресованих відповідачу.
Також, щодо гуртожитків за заявленою у позові адресою: Тираспольське шосе, будинок 29, відповідачем взагалі не рішень та/або інших доказів у спірних правовідносинах.
Наданими відповідачем на доведення обставин, на яких ґрунтуються заперечення, вищенаведеними доказами на виконання вимог ч. 1 ст. 77 КАС України доведені обставини, на яких ґрунтуються його заперечення проти позовних вимог.
При цьому також слід зазначити, що позивачем не наведено жодних конкретних обставин та не надано жодних доказів, на яких ґрунтуються його заперечення проти фактичних обставин, на яких ґрунтуються заперечення відповідача проти позову, та щодо наданих відповідачем доказів на їх підтвердження.
Інших суттєвих доводів та/або доказів щодо обґрунтування заявлених позовних вимог та заперечень проти них, які могли б потягнути зміну висновків суду щодо спірних правовідносин, сторонами суду не наведено та не надано.
При цьому щодо решти доводів також слід зазначити, що рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя (див. п. 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Hirvisaari v. Finland» від 27 вересня 2001 р.).
Однак, ст. 6 п. 1 Конвенції не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін (див. п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Ruiz Torija v. Spain» від 9 грудня 1994 р.), відповідно
суд, із застосуванням положень ч. 2 ст. 9 КАС України, дійшов висновків, що:
- на виконання вимог ч. 1 ст. 77 КАС України позивачем не доведені обставини, на яких ґрунтуються його вимоги, отже підстав для застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Комунального підприємства житлово-комунальний сервіс «Хмельницький» немає, отже немає підстав для задоволення позову повністю.
У зв`язку із відмовою у задоволенні адміністративного позову повністю підстав для розподілу судових витрат в порядку ст. 139 КАС України немає.
Згідно з п. 3 Розділу VI Прикінцевих положень КАС України (в редакції, чинній до 17.07.2020 року) під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), зокрема, процесуальні строки щодо розгляду адміністративної справи продовжуються на строк дії такого карантину.
Згідно з п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 18.06.2020 року № 731-ІХ, який набрав чинності 17.07.2020 року, зокрема, процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом.
Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1336 від 15.12.2021 року) до 31 березня 2022 р. на території України продовжено дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 78, 139, 159, 194, 205, 241-246, 250, 255, 295, Прикінцевими та Перехідними положеннями КАС України, суд -
вирішив:
В задоволенні адміністративного позову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області (місцезнаходження: вул. Прохорівська, 6, м. Одеса, 65091; ідентифікаційний код юридичної особи: 38643633) до Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Хмельницький» (місцезнаходження: Серединський сквер, 1, м. Одеса, 65091; ідентифікаційний код юридичної особи: 32190579) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) відмовити повністю.
Апеляційні скарги на рішення суду подаються учасниками справи до або через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
В повному обсязі рішення складено 7 лютого 2022 року.
Суддя М.Г. Цховребова
.