Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/22160/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2022 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування висновку, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування висновку за результатами розгляду висновку ліквідаційної комісії УДСО при ГУМВС України в Одеській області від 04.05.2018 року щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , який затверджено Державним секретарем МВС України 18 липня 2019 року, зобов`язання Міністерства внутрішніх справ України повторно розглянути матеріали про призначення та виплату одноразової грошової допомоги позивачу у зв`язку із встановленням йому ІІІ групи інвалідності внаслідок захворювання, отриманого під час проходження служби в органах внутрішніх справ, та прийняття рішення про призначення або про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги позивачу відповідно до п. 9 «Порядку і умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850, з урахуванням висновків суду.
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу - відповіді на відзив.
Позов, відповідь на відзив обґрунтовані позивачем тим, що він був звільнений з органів внутрішніх справ 07.08.2015 року та на момент свого звільнення з ОВС мав спеціальне звання - підполковник міліції і займав посаду начальника відділу організаційно-аналітичного та юридичного забезпечення Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Одеській області. Як вказує позивач, 27.07.2015 року Військово-лікарською комісією ГУМВС України в Одеській області за розпорядженням начальника ВКЗ УДСО здійснено медичний огляд, результати якого відображено у свідоцтві про хворобу № 526/2 від 27.07.2015 року, у пункті 12 якого зазначені діагноз та причинний зв`язок захворювання, а саме, що захворювання, пов`язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ. За результатами огляду позивача медико-соціальною експертною комісією (МСЕК), що відбувся 13.03.2018 року, йому встановлено третю групу інвалідності за захворюванням, пов`язаним з проходженням служби в органах внутрішніх справ та встановлено ступінь втрати працездатності у розмірі 40 відсотків. 23 квітня 2018 року позивач звернувся до Ліквідаційної комісії Управління Державної служби охорони при ГУМВС України в Одеській області із заявою про проведення позивачу виплати одноразової грошової допомоги у зв`язку із тим, що позивачу встановлена ІІІ група інвалідності, яка настала внаслідок захворювання, що мале місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ. Головою ліквідаційної комісії УДСО при ГУМВС України в Одеській області Шишименко І.М. 04.05.2018 року було затверджено висновок про призначення одноразової грошової допомоги працівнику міліції в разі поранення або встановлення інвалідності згідно із Законом України від 20 грудня 1990 року № 565-ХІІ «Про міліцію» (із змінами), відповідно до якого сума одноразової грошової допомоги, що належить до виплати позивачу, становить 264300 грн. Як зазначає позивач, висновок разом з усіма наданими позивачем для призначення допомоги документами були направлені ліквідаційною комісією УДСО при ГУМВС України в Одеській області до МВС України, проте 11.06.2018 року він отримав лист ліквідаційної комісії УДСО при ГУМВС України в Одеській області від 07.06.2018 № 15/1-10л.к. «Щодо одноразової грошової допомоги», в якому його повідомлено, що Міністерство внутрішніх справ України (Департамент фінансово-облікової політики) листом від 18.05.2018 №15/2-1773 повернуло до ліквідаційної комісії УДСО матеріали щодо призначення позивачу одноразової грошової допомоги по інвалідності без прийняття рішення у порядку, передбаченому пунктом 9 Порядку № 850. Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2018 року у справі 1540/3321/18, зокрема, зобов`язано Міністерство внутрішніх справ України повторно розглянути питання щодо призначення і виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням інвалідності III групи внаслідок захворювання, отриманого під час проходження служби в органах внутрішніх справ та прийняти рішення за результатами поданого ліквідаційною комісією УДСО при ГУМВС України в Одеській області висновку від 04.05.2018 року «Про призначення одноразової грошової допомоги працівнику міліції в разі поранення або встановлення інвалідності згідно із Законом України від 20 грудня 1990 року №565-ХІІ «Про міліцію» (зі змінами)» щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) відповідно до п. 9 «Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 850. Однак, на виконання вказаного рішення суду 18 липня 2019 року відповідачем затверджено висновок за результатами розгляду висновку ліквідаційної комісії УДСО при ГУМВС України в Одеській області від 04.05.2018 року щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , яким позивачу відмовлено в призначенні одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням 3-ї групи інвалідності, а тому позивач звернувся до суду з цим позовом.
З відзиву на позовну заяву вбачається, що відповідач позов не визнає, зазначає, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2018 року у справі №1540/3321/18 розглянуті документи ОСОБА_1 та 18.07.2019 року затверджено відповідний висновок. Міністерством відмовлено лише у призначенні одноразової грошової допомоги за рахунок коштів передбачених державним бюджетом на утримання МВС. В той же час даний висновок був направлений до Національної поліції України для негайного вирішення питання стосовно призначення та виплати позивачу одноразової грошової допомоги за рахунок коштів передбачених державним бюджетом для Національної поліції України. Крім того, відповідач зазначає про те, що оскільки позивач не перебував в трудових (службових) відносинах з МВС України, підстав для проведення виплат зазначених коштів у Міністерства не має, оскільки на МВС України покладено обов`язок щодо прийняття рішення, а не виплати грошової допомоги.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
ОСОБА_1 07.05.2015 року звільнений з органів внутрішніх справ.
Військово-лікарською комісією ГУМВС України в Одеській області 27.07.2015 року за розпорядженням начальника ВКЗ УДСО здійснено медичний огляд ОСОБА_1 , результати якого відображено у свідоцтві про хворобу № 526/2 від 27.07.2015 року (аркуші справи 11-12).
З свідоцтва про хворобу № 526/2 від 27.07.2015 року вбачається, що ОСОБА_1 визнаний непридатним до військової служби в мирний час та обмежено придатним у воєнний час. Відповідно до п. 12 свідоцтва діагноз і постанова ВЛК про причинний зв`язок захворювання (травми) захворювання, так, пов`язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ.
Згідно довідки Обласної медико-соціальної експертної комісії №1 «До акта огляду медико-соціальною експертної комісією» серії 12 ААА №895566, яка видана 19.03.2018 року, ОСОБА_1 встановлено третю групу інвалідності строком до 01.04.2019 року із зазначенням в графі «Причини інвалідності» - «захворювання пов`язане з проходженням служби в ОВС» (аркуш справи 13).
Згідно довідки Обласної медико-соціальної експертної комісії №1 «Про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках» серії 10 ААА №127798, яка видана 19.03.2018 року, ступінь втрати професійної працездатності ОСОБА_1 складає 40% (аркуш справи18).
ОСОБА_1 23 квітня 2018 року звернувся до Голови ліквідаційної комісії УДСО при ГУМСВ України в Одеській області із заявою (рапортом), в якій просив провести йому виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку з тим, що йому встановлена ІІІ група інвалідності, що настала внаслідок захворювання, що пов`язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ.
Згідно висновку про призначення одноразової грошової допомоги працівнику міліції в разі поранення або встановлення інвалідності згідно із Законом України від 20 грудня 1990 року №565-ХІІ «Про міліцію (зі змінами), який затверджений головою ліквідаційної комісії УДСО при ГУМСВ України в Одеській області І.М. Шишименко 04 травня 2018 року, зокрема, призначена одноразова грошова допомога складає 264300 грн., раніше виплачена сума (страхової виплати, одноразової допомоги) 0,00 грн., сума одноразової грошової допомоги до виплати складає 264300 грн. (аркуш справи 18).
При цьому, 18 травня 2018 року Департаментом фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справ України на адресу ліквідаційної комісії УДСО при ГУМСВ України в Одеській області направлено лист №15/2-1773 про повернення матеріалів щодо здійснення виплати одноразової грошової допомоги, зокрема, ОСОБА_1 .
Крім того, листом від 07.06.2018 року №15/1-10лк Управлінням Державної служби охорони ГУМВС України в Одеській області на адресу позивача направлено копію листа Департаменту фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справ України від 18.05.2018 року №15/2-1773 та, зокрема, зазначено, що всупереч приписам норм Порядку № 850, МВС України повернуло документи без прийняття рішення (позитивного або негативного) по суті питання (аркуші справи 19-20).
Позивач не погодився із протиправними діями Міністерства внутрішніх справ України та звернувся до суду із позовною заявою.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 26 вересня 2018 року у справі №1540/3321/18 адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Управління Державної охорони при ГУМВС України в Одеській області, Управління поліції охорони в Одеській області, про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України щодо повернення листом Департаменту фінансово-облікової політики МВС України від 18.05.2018 № 15/2-1773 матеріалів щодо здійснення виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 (індивідуальний податковий номер НОМЕР_1 ) без прийняття Міністерством внутрішніх справ України рішення по суті зазначеного питання згідно з пунктом 9 «Порядку та умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 850. Зобов`язано Міністерство внутрішніх справ України повторно розглянути питання щодо призначення і виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням інвалідності III групи внаслідок захворювання, отриманого під час проходження служби в органах внутрішніх справ та прийняти рішення за результатами поданого ліквідаційною комісією УДСО при ГУМВС України в Одеській області висновку від 04.05.2018 року «Про призначення одноразової грошової допомоги працівнику міліції в разі поранення або встановлення інвалідності згідно із Законом України від 20 грудня 1990 року №565-ХІІ «Про міліцію» (зі змінами)» щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 відповідно до п. 9 «Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 850. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Згідно Висновку за результатами розгляду висновку ліквідаційної комісії УДСО при ГУМВС України в Одеській області від 04.05.2018 щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , затвердженого державним секретарем Міністерства внутрішніх справ України 18.07.2019 року відповідно до п. 9 Порядку відмовлено ОСОБА_1 в призначенні одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням 3-ї групи інвалідності на підставі Висновку ліквідаційної комісії УДСО при ГУМВС України в Одеській області від 04.05.2018 за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання МВС (аркуші справи 41-42).
Управлінням Державної служби охорони ГУМВС України в Одеській області направлено лист Міністерству внутрішніх справ України №15/1-12 від 10.09.2019 року, яким повторно надіслано матеріали ОСОБА_1 для розгляду та прийняття рішення про виплату ОГД та направлення, у разі затвердження висновку, за належністю до Національної поліції України (аркуші справи 43-44).
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
До набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію», тобто до 07 листопада 2015 року, порядок виплати одноразової грошової допомоги було врегульовано нормами статті 23 Закону України «Про міліцію» та «Порядком та умовами призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності працівника міліції», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850.
Відповідно до ч. 6 ст. 23 Закону України «Про міліцію», у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов`язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності, йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров`я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.
При цьому, згідно з п. 3 «Порядку та умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності працівника міліції», затвердженого Кабінетом Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850, грошова допомога призначається і виплачується у разі, зокрема, установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов`язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі: 250-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності I групи; 200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності ІІ групи; 150-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності IIІ групи.
Відповідно до п. 2, 7, 8, 9 «Порядку та умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності працівника міліції», затвердженого Кабінетом Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850, днем виникнення права на отримання грошової допомоги є, у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності, дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв`язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).
Керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 Порядку №850, висновок щодо виплати грошової допомоги.
МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 Порядку №850 документів приймає рішення про призначення або, у випадках передбачених пунктом 14 Порядку №850, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.
При цьому, пунктом 5 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №580-VIII Закон України «Про міліцію» визнано таким, що втратив чинність.
Відповідно до п. 15 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону, право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію».
Таким чином, за позивачем зберігається право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію» відповідно до Порядку №850, який діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію», виходячи з положень якого, обов`язок з прийняття рішення про призначення чи відмову в призначенні грошової допомоги покладено саме на Міністерство внутрішніх справ України.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 проходив службу на посаді начальника відділу організаційно аналітичного та юридичного забезпечення УДСО при ГУМВС України в Одеській області та звільнений з 07.08.2015 року.
Згідно довідки Обласної медико-соціальної експертної комісії №1 «До акта огляду медико-соціальною експертної комісією» серії 12 ААА №895566, яка видана 19.03.2018 року, ОСОБА_1 встановлено третю групу інвалідності строком до 01.04.2019 року із зазначенням в графі «Причини інвалідності» - «захворювання пов`язане з проходженням служби в ОВС».
Відповідно до п. 14 «Порядку та умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності працівника міліції», затвердженого Кабінетом Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 850, призначення і виплата грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність чи часткова втрата працездатності без установлення інвалідності працівника міліції за висновком комісії з розслідування нещасного випадку є наслідком: учинення ним злочину, адміністративного правопорушення або дисциплінарного проступку; учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння; навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи іншої шкоди своєму здоров`ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, установленого судом); подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати грошової допомоги.
Як зазначалося вище, на виконання рішення суду у справі №1540/3321/18, Міністерством внутрішніх справ України було повторно розглянуто питання призначення та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 за результатами поданого ліквідаційною комісією УДСО при ГУМВС України в Одеській області висновку від 04.05.2018 року. Проте, Департаментом фінансово - облікової політики МВС України відмовлено в призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 .
При цьому суд звертає увагу на те, що ані вищевказаний висновок від 18.07.2019 року, ані відзив на позовну заяву Міністерства внутрішніх справ України у цій справі не містить посилань відповідача на п. 14 Порядку № 850, у зв`язку із чим висновок за результатами розгляду висновку ліквідаційної комісії УДСО при ГУМВС України в Одеській області від 04.05.2018 року щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , який затверджено Державним секретарем МВС України 18 липня 2019 року є протиправним та підлягає скасуванню.
Враховуючи протиправність та скасування оскаржуваного висновку, у суду є всі підстави для зобов`язання відповідача повторно розглянути матеріали про призначення та виплату одноразової грошової допомоги позивачу у зв`язку із встановленням йому ІІІ групи інвалідності внаслідок захворювання, отриманого під час проходження служби в органах внутрішніх справ, та прийняття рішення про призначення або про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги позивачу відповідно до п. 9 «Порядку і умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850, з урахуванням висновків суду.
Крім того, суд вважає необґрунтованим клопотання відповідача про порушення позивачем визначеного ст. 122 КАС України строку звернення до суду та залишення позову без розгляду, оскільки за своєю природою одноразова грошова допомога, яка передбачена ст. 23 Закону України «Про міліцію» є державною соціальною гарантією для працівників правоохоронних органів та згідно з правовою позицією Конституційного Суду України в рішенні від 15 жовтня 2013 року №8-рп/2013, не обмежується будь-яким строком звернення працівника до суду з позовом щодо виплат, на які працівник має право не тільки згідно умов трудового договору, а і відповідно до державних гарантій, встановлених законодавством.
Згідно із ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 6, 9, 14, 90, 139, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Міністерства внутрішніх справ України (вул. Богомольця, буд. 10, м. Київ-24, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) про визнання протиправним та скасування висновку за результатами розгляду висновку ліквідаційної комісії УДСО при ГУМВС України в Одеській області від 04.05.2018 року щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , який затверджено Державним секретарем МВС України 18 липня 2019 року, зобов`язання Міністерства внутрішніх справ України повторно розглянути матеріали про призначення та виплату одноразової грошової допомоги позивачу у зв`язку із встановленням йому ІІІ групи інвалідності внаслідок захворювання, отриманого під час проходження служби в органах внутрішніх справ, та прийняття рішення про призначення або про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги позивачу відповідно до п. 9 «Порядку і умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850, з урахуванням висновків суду задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати висновок за результатами розгляду висновку ліквідаційної комісії УДСО при ГУМВС України в Одеській області від 04.05.2018 року щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , який затверджено Державним секретарем МВС України 18 липня 2019 року.
Зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України повторно розглянути матеріали про призначення та виплату одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 у зв`язку із встановленням йому ІІІ групи інвалідності внаслідок захворювання, отриманого під час проходження служби в органах внутрішніх справ, та прийняття рішення про призначення або про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги позивачу відповідно до п. 9 «Порядку і умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року №850, з урахуванням висновків суду.
Стягнути з Міністерства внутрішніх справ України (вул. Богомольця, буд. 10, м. Київ-24, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 908 грн.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.І. Свида