Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 610/241/22
Провадження № 3/610/216/2022
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.02.2022 м. Балаклія
Суддя Балаклійського районного суду Харківської області Сіренко Н.С.,
за участю: прокурора Єфремова В.Е.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Гусарівка Балаклійського району Харківської області, зареєстрованого та проживаючого: АДРЕСА_1 , місце роботи технік-будівельник СТОВ «Гусарівське», реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за ч. 1ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи з 12.11.2015 по 09.12.2020 депутатом Гусарівської сільської ради Балаклійського району Харківської області VII скликання, згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1статті 3Закону України«Про запобіганнякорупції» та являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія вказаногоЗакону, несвоєчасно подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, яку фактично подано 25.11.2021, чим порушив вимоги ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Крім того, ОСОБА_1 несвоєчасно подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, яку фактично подано 25.11.2021, чим порушив вимоги ч. 1ст. 45, п. 2-1 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції».
Крім того, ОСОБА_1 , будучи особою, у якої припинено повноваження депутата Гусарівської сільської ради Балаклійського району Харківської області VII скликання, несвоєчасно подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, «після звільнення», яку фактично подано 25.11.2021, чим порушив вимоги абзацу 2 ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав у повному обсязі, обставини вчинення правопорушень, зазначені в протоколах не оспорював, щиро розкаявся.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень та притягнути його до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши письмові матеріали, проаналізувавши надані докази в їх сукупності, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, доходжу таких висновків.
Відповідно до ст.1Закону України«Про запобіганнякорупції» визначено поняття суб`єкта декларування, це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першоїстатті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цьогоЗакону.
В свою чергу, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 вищезазначеного Закону визначено, що суб`єктами, на яких поширюється дія цьогоЗакону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядуваннянародні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Таким чином, ОСОБА_1 , виконуючи повноваження депутата Гусарівської сільської ради Балаклійського району Харківської області VII скликання, з 12.11.2015 до 09.12.2020 був особою, на яку поширювалася дія Закону України «Про запобігання корупції»та суб`єктом декларування.
Згідно ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 2-1 розділуХІІІПрикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції»було встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно достатті 45 цього Законуподаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Відповідно до ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Тобто, виходячи з аналізу зазначених правових положень, ОСОБА_1 був зобов`язаний на виконання вимог ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»не пізніше 00 години 00 хвилин 01 квітня 2018 року, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК, подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2017 рік та не пізніше 00 години 00 хвилин 01 червня 2020 року, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК, подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2019 рік.
Крім того, припинивши повноваження депутата Гусарівської сільської ради Балаклійського району Харківської області VII скликання, ОСОБА_1 зобов`язаний на виконання вимог абз. 1 ч. 2ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»не пізніше 00 години 00 хвилин 01 квітня 2021 року, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування «після звільнення» за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, а саме за період з 09 грудня 2020 року по 31 грудня 2020 року.
Однак, як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 подав щорічні декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 та 2019 роки, а також декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення» за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування25.11.2021, оприлюднивши їх на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, крім її визнання останнім, підтверджується дослідженими судом доказами, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення №47 та № 49 та № 51 від 18.01.2022 (а.с.5-12, 70-76, 132-138), роздруківками результатів пошуку подання декларації та послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період 01.01.2018-01.04.2021 (а.с.44, 102, 109, 164), роздруківками декларації за 2019 рік (а.с.103-108), роздруківками декларації після звільнення (а.с.45-50), та іншими матеріалами справи.
Частиною першою статті 172-6 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно примітки до вказаної статтіКУпАПсуб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другоїстатті 45 Закону України «Про запобігання корупції»зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватисяКонституції Українита законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Отже, судовим розглядом встановлено наявність правових підстав для визнання ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, кожне з яких передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно достатті 34 КУпАП, визнається щире розкаяння.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно достатті 35 КУпАП, не встановлено.
При вирішенні питання про накладення стягнення, відповідно до ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин та тяжких наслідків від правопорушення, особу винного, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, щиросердно розкаявся, має на утриманні малолітню дитину, суд вважає за необхідне призначити міру адміністративного стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1ст. 172-6 КУпАП, що в даному випадку має бути достатнім для запобігання вчинення нових правопорушень.
Відповідно до ч. 2ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 496,20 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями36,172-6,283,284 КУпАП, п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення, із застосуваннямст. 36 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок (реквізити для сплати штрафу: населений пунктміська ТГ; отримувач - ГУК Харків обл/МТГ Балаклія/21081100; код отримувача (ЄДРПОУ) - 37874947; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA258999980313050106000020577; код класифікації доходів бюджету 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок (реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету- 22030106, призначення платежу - судовий збір).
Строк пред`явлення до виконання постанови в частині стягнення штрафу 3 місяці.
Строк пред`явлення до виконання постанови в частині стягнення судового збору 3 місяці.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Балаклійський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.С.Сіренко