Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 347/153/22
Провадження № 3/344/1482/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2022 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Тринчук В.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності головного бухгалтера Приватного Івано-Франківського обласного АТ по туризму та екскурсіях «Івано-Франківськтурист» ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає по АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 77 від 17.01.2022 року ОСОБА_1 будучи головним бухгалтером Приватного Івано-Франківського обласного АТ по туризму та екскурсіях «Івано-Франківськтурист» допустила порушення ведення податкового обліку, а саме: несвоєчасно подала податкову декларацію з рентної плати за другий та третій квартал 2021 року при встановленому граничному терміні подання до 09.08.2021 року та 09.11.2021 року, про що складено відповідний Акт від 21.12.2021 року № 7397/09-19-18-09/02659186, чим порушила вимоги Податкового кодексу України, порядок заповнення і подання податкової звітності та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні заявила клопотання про закриття провадження у даній справі у зв`язку з закінчення строку накладення адміністративного стягнення без встановлення вини.
Суд, вислухавши особу правопорушника та дослідивши наявні матеріали справи приходить до наступного висновку.
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Так, порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків, утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-1 КУпАП.
Частиною 1ст.163-1КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд бере до уваги, те що акт перевірки № 7397/09-19-18-09/02659186 складено 21.12.2021 року та те, що протокол про адміністративне правопорушення № 77 складено 17.01.2022 року про вчинення 09.11.2021 року ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Суд враховує, що згідно ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Визначення на законодавчому рівні у статті 38 КУпАП тривалості строків накладення адміністративного стягнення безпосередньо пов`язано з можливістю реального впливу адміністративної відповідальності на суспільні відносини, поведінку суб`єктів, їхню правосвідомість тощо, тобто, з можливістю реалізації функцій адміністративної відповідальності, яка втрачається з плином часу.
Таким чином строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення нею не триваючого адміністративного правопорушення, встановленого ч. 2 ст. 38 КУпАП закінчився 09.02.2022 року, що є підставою для закриття провадження у справі у зв`язку з закінчення строку накладення адміністративного стягнення.
Згідно положень Закону України «Про судовий збір» судовий збір стягується у разі накладення адміністративного стягнення. Враховуючи, що при застосуванні ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення не накладається, судовий збір з ОСОБА_1 стягненню не підлягає.
На підставі наведеного та керуючись ч. 1 ст. 163-1, ст.ст. 7, 38, 247, 280, 283-285, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП закрити у зв`язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст.38 КУпАП.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Тринчук