Постанова № 103404567, 18.02.2022, Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
18.02.2022
Номер справи
345/126/22
Номер документу
103404567
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 345/126/22

Провадження № 3/345/128/2022

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18.02.2022 м.Калуш

Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Сухарник І.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП невідомий, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, за ч. 2 ст. 130 КУпАП, -

встановив:

ОСОБА_1 вчинив керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп`яніння,за наступних обставин.

Так, 03.01.2022 о 10.50 год. по вул. Коновальця в с. Голинь Калуського району Івано-Франківської області ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «ВАЗ 21011», державний номерний знак НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння повторно протягом року. Огляд на стан сп`яніння зі згоди водія проводився у встановленому законом порядку із застосуванням приладу «Драгер 6810», результат 2,42 %.

Такими діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху України, відповідальність за що передбачена ч. 2 ст. 130 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 повторно не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином за відомою суду адресою у спосіб визначений законом. Причину неявки суду не повідомив. Клопотань щодо реалізації прав до суду не подано. ОСОБА_1 також міг стежити за ходом справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду.

Враховуючи, що ст. 268 КУпАП не визначено обов`язковою присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП, вимоги ст. 277 КУпАП, якою визначено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається у п`ятнадцятиденний строк з дня її одержання, а також що ОСОБА_1 повідомлений про судовий розгляд у спосіб, що визначений законом, вважаю за доцільне розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є ознаки та склад правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, з огляду на наступне.

За змістом ч.1 ст. 130 КУпАП відповідальність особи наступає у випадку керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Ч. 2 ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.

Відповідно до п.2.9 а Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до змісту «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МВС та МОЗ від 09.11.2015 р/ № 1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858, якщо поліцейський уповноваженого підрозділу НПУ виявляє ознаки стану алкогольного сп`яніння у водія транспортного засобу (запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці), законні підстави вважати, що водій перебуває у такому стані, то має право вимагати пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан алкогольного сп`яніння.

Згідно із п. 7 розділу ІІ даної Інструкції встановлення стану алкогольного сп`яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

Відповідно з положеннямист. 9 КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст.251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом закону, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, висновок експерта тощо, є документами, що офіційно засвідчує подію адміністративного правопорушення і відповідно дост.251 КУпАПє одними із джерел доказів, на основі яких ґрунтується повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин справи та правильне її вирішення.

Протокол про адміністративне правопорушення складається відповідно дост.254 КУпАП.

Так,відповідно допротоколу проадміністративне правопорушеннясерії ААБ№ 031768від 03.01.2022 вбачається, що ОСОБА_1 03.01.2022 о 10.50 год. керував транспортним засобом марки «ВАЗ 21011», державний номер НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння повторно протягом року (а.с. 1). Огляд на стан сп`яніння із згоди водія проводився за допомогою алкотестеру «Драгер 6810», за результатом якого вміст алкоголю в крові особи склав 2,42 % (а.с. 9).

Вказаний протокол про адміністративні правопорушення складений уповноваженою на те особоюпрацівниками поліції із заповненням всіх необхідних реквізитів, встановленихст.256 КУпАП, протокол підписаний уповноваженою особою тамістить відмітку, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 відмовився від підпису.

В акті огляду на стан сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с. 2) вказано, що огляд проведений у зв`язку із виявленими ознаками: різкий запах алкоголю з ротової порожнини, нестійка хода, почервоніння роговиці очей, а також зафіксовано результат огляду 2,42 % проміле.

Також, 03.01.2022 поліцейський направляв ОСОБА_1 до найближчого закладу охорони здоров`я Калуської ЦРЛ, що підтверджуєтьсянаправленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. З даного направлення вбачається, що у водія виявлено ознаки сп`яніння, а самезапах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, почервоніння роговиці очей (а.с. 3).

Крім того, ОСОБА_1 надав працівникам поліції письмові пояснення, в яких зазначив, що 03.01.2022 перед тим, як був зупинений працівниками поліції, він вживав алкогольні напої. Від проїзду в медичний заклад відмовляється (а.с. 4).

Як вбачається з відеозаписів,переглянутих в судовому засіданні (а.с. 8), водій ОСОБА_1 керувававтомобілем та був зупинений екіпажем патрульної поліції. Після зупинки автомобіля працівники поліції виявили в нього ознаки алкогольного сп`яніння та запропонували пройти огляд на стан сп`яніння на місці зупинки. ОСОБА_1 погодився пройти огляд за допомогою алкотестеру «Драгер», який показав результат 2,42 %. Водій погодився з результатом та відмовився їхати на огляд до медичного закладу.

Таким чином, з досліджених матеріалів справи вбачається, що працівниками поліції були виконані вимоги закону щодо проведення огляду водія на визначення стану алкогольного сп`яніння.

Крім того, постановою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 07.12.2021 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та призначено покарання у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком один рік (а.с. 11).

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2ст.130 КУпАП,повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Враховуючи особу правопорушника, характер та суспільну небезпечність скоєного, вважаю за доцільне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки власником даного автомобіля є ОСОБА_2 .

Відповідно до ст. 40-1 ч. 1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9,33, 40-1,130, 221, 283, 284 КУпАП, -

постановив :

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000,00 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки без оплатного вилучення транспортного засобу.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, кодкласифікації доходівбюджету 22030106 496,20 гривень судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя