
Справа № 344/1550/22
Провадження № 3/344/1454/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 лютого 2022 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі головуючої судді Деркач Н.І., з участю: секретаря Струк Л.М., прокурора Негрича Н.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшла з управління стратегічних розслідувань Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, місце роботи: до 29.01.2020 року начальник служби захисту інформації в Івано-Франківському міському військовому комісаріаті Івано-Франківської області,
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И Л А:
З протоколу про адміністративне правопорушення № 86 від 19.01.2022 року вбачається, що відповідно до витягу наказу військового комісара Івано-Франківського міського військового комісаріату ( по стройовій частині) від 25.01.2016 №13 старшого солдата ОСОБА_1 , призначену наказом військового комісара Івано-Франківського обласного військового комісаріату від 28.01.2016 року № 2-РС на посаду начальника служби захисту інформації Івано-Франківського міського військового комісаріату, 3 29.01.2016 року зараховано до списків особового складу.
За таких обставин та згідно п.п. «г» п.1 ч.1 ст.3 Закону,посада ОСОБА_1 , віднесена до суб`єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на військових посадових осіб Збройних Сил України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні нею корупційного адміністративного правопорушення не визнала. Пояснила суду, що їй не було відомо про подання декларації, як тільки дізналась одразу подала.
Відповідно до змісту вимог ст.245 КУпАП, завданням судді при розгляді справи про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, висновок прокурора, дослідивши всі зібрані по справі докази, з врахуванням всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими засобами.
Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, при розгляді даної адміністративної справи судом достовірно було встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, доводиться матеріалами справи про адміністративне правопорушення, зокрема: протоколом № 86 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП від 19.01.2022 року; копією витягу декларації ОСОБА_1 з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування; наказом № 13 від 29.01.2016 року, іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Статтею 1 Закону України "Про запобігання корупції" визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність;
Відповідно до абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно п. 2 ч. 5 Розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженої наказом Національного агентства від 12 грудня 2019 року № 168/19, передбачено, що суб`єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог: декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.
Відповідно до матеріалів справи вбачається, що в ході опрацювання відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 будучи начальником служби захисту інформації в Івано-Франківському міському військовому комісаріаті Івано-Франківської області, у відповідності до підпункту «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", вчинив несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями перед звільненням, що повністю доведено в суді.
Вказані обставини підтверджуються як поясненнями ОСОБА_1 так і даними, які містяться в протоколі № 86 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, від 19.01.2022 року, та матеріалами справи, які були предметом дослідження під час розгляду справи.
Як встановлено судом ОСОБА_1 допустила порушення згаданих вимог Закону України "Про запобігання корупції", чим вчинила адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до вимог ч.1 ст.172-6 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ст.172-6 ч.1 КУпАП, оскільки, вона, будучи суб`єктом відповідальності відповідно до підпункту "з" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", вчинив несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період , не охоплений раніше поданими деклараціями перед звільненням, що повністю доведено в суді.
Відповідно до вимог ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП та з врахуванням особи і суспільної небезпеки скоєного, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність ОСОБА_1 характеру вчиненого правопорушення, ступеня вини особи, слід з метою виховання останньої та запобіганню вчинення нових правопорушень накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції статті 172-6 ч.1 КУпАП, зокрема у виді штрафу. Суд вважає, що саме такий вид стягнення буде відповідати завданню Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо охорони прав і свобод громадян, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків та відповідальності перед суспільством.
На підставі наведеного та керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст.ст., 40-1, 283, 284, 287, 294 КУпАП суд, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , в дохід держави судовий збір у сумі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд.
Суддя Наталія ДЕРКАЧ