Рішення № 103396167, 16.02.2022, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2022
Номер справи
723/3931/21
Номер документу
103396167
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2022 р. м. Чернівці Справа № 723/3931/21

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій області, про визнання дій протиправними,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач), звернулась в суд з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії посадових осіб Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області під час проведення позапланової документальної перевірки.

АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

1. Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що отримав акт контролюючого органу № 1934/24-13-07-09-13/3256018883 від 25.05.2021 року про проведення документальної перевірки платника податків, з висновками якого не згідний, з огляну на наступне.

Посилаючись на норми податкового законодавства зазначив, що посадовими особами відповідача допущено порушення порядку та строків призначення і проведення такої перевірки.

Крім того, звертав увагу суду на те, що всупереч вимогам податкового кодексу України, останньому надіслано лише наказ про проведення перевірки, а повідомлення про проведення такої перевірки не направлялось. Відтак, на переконання позивача це свідчить про протиправність дій відповідача.

Окрім іншого наголошував на тому, що позивач втратив всі документи, тому і не зміг надати їх для перевірки.

2. Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в обґрунтування якого заперечив щодо задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Зазначив, що позивач перебував на податковому обліку в контролюючому органі, як фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування, з 04.12.2019 року останній припинив підприємницьку діяльність.

При цьому звертав увагу суду на те, що відповідно до вимог п.п. 78.1.7 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України однією з підстав, яка на дає податковому органу право на проведення документальної позапланової перевірки, може бути, зокрема припинення діяльності фізичної особи - підприємця або подання заяви про зняття з обліку платника податків. Відтак, з огляду на наведене документальна позапланова перевірка позивача була призначена тривалістю - 5 робочих днів.

Заперечив також, щодо посилань позивача на втрату документів, при цьому зазначив, що пунктом 85.2 ст. 85 ПК України визначено, що після початку перевірки платник податків зобов`язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки. Такий обов`язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Так, позивачеві 05.04.2021 року засобами поштового зв`язку було надіслано запит про надання документів №2876/6/24-13-07-09 від 05.04.2021 року. Разом з тим, жодних документів останнім на вимогу податкового органу надано не було.

Крім того, звертав увагу суду на те, що жодних повідомлень щодо втрати документів позивачем не надавалося. Таким чином на думку відповідача, посилання позивача є абсолютно безпідставними та необґрунтованими.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ В СПРАВІ.

1. Ухвалою суду відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.

ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ ТА ВІДПОВІДНІ ПРАВОВІДНОСИНИ.

1. Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань ОСОБА_1 , 04.12.2019 року припинила підприємницьку діяльність на підставі власного рішення. Номер запису 20360060003017431.

2. 05.04.2021 року Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області винесено наказ № 443-п, "Про проведення документальної позапланової перевірки " на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.7 пункту 78.1 статті 78, статті 79, пункту 82.2 статті 82 розділу II Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755, п.2 ч.1 ст. 13 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року №2464-УІ, Закону України "Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законів щодо підтримки платників податків за період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)" від 17 березня 2020 року №533-ІХ (із змінами внесеними згідно із Законом від 13 травня 2020 року №591-ІХ) та Закону України "Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб - підприємців" від 14 липня 2020 року №786-ІХ.

Згідно зазначеного наказу вирішено провести документальну позапланову невиїзну перевірку платника податків - фізичної особи ОСОБА_1 , з 12.05.2021 року тривалістю 5 робочих днів. Перевірку провести за період діяльності з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року з метою дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, дотримання норм законодавства щодо ввезення, виробництвами реалізації підакцизних товарів, з питань обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з 08.06.2016 року по 04.12.2019 року.

Відповідно до поштового повідомлення про вручення поштового відправлення, позивачем 14.04.2021 року наказ отримано особисто.

3. Так, у зв`язку із проведенням перевірки податковим органом направлено позивачеві вимогу, про надання документів № 2876/6/24-13-07-09 від 05.04.2021 року. Зокрема, позивачеві необхідно було надати до Головного управління ДПС у Чернівецькій області у термін до 15:00 год 12.05.2021 року документи, засвідченні підписом посадової особи та скріплені печаткою (за наявності) з таких питань: до 15 год. 00 хв. 12.05.2021 року документи, засвідчені підписом посадової особи та скріплені печаткою (за наявності) з таких питань: -укладені контракти, угоди на придбання та продаж товарів (надання послуг) за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; інші види договорів (втому числі цивільно-правового характеру) за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; книги обліку доходів та витрат за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; інформацію щодо структури доходів та витрат (та підтвердні документи), віднесених до граф 4, 5, 6, 7, 8 Додатків Ф2 до податкових декларацій про майновий стан і доходи за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; дозвільні документи на приміщення, які використовуються в господарській діяльності за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; документи на власне (орендоване) рухоме та нерухоме майно; документи про майно, що передано у оренду (суборенду) іншим суб`єктам (договори, рахунки, акти виконаних робіт, інше), розрахунки вартості орендної плати, розподіл енергоносіїв по кожному наданому в оренду (суборенду) об`єкту; документи на право власності на землю чи право оренди на земельні ділянки за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; сертифікати, інші документи, щодо походження товарів за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; отримані та видані накладні за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; товарно - транспортні накладні за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; первинні документи, які підтверджують факт оприбуткування та оплати товарів (послуг) постачальникам за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року, в т.ч. акти здачі - прийняття робіт (надання послуг), закупівельні акти; - авансові звіти, та підтверджуючі документи до них (чеки, квитанції, рахунки); - інформацію,щодозаборгованості та виплатампо авансовимзвітам; - щоденні банківські виписки по розрахункових рахунках за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; інформацію щодо виторгів по кожному РРО окрема, в розрізі готівкових та безготівкових розрахунків за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; акти виконаних робіт за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; трудові договори з найманими працівниками за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; відомості по нарахуванню заробітної плати за період з 01.01.2018 року по 04.12. 2019 року; відомості по виплаті заробітної плати за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; - акти списання за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; - розрахунки за транспорті послуги (договори, угоди) за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року; інформацію про залишки товарно - матеріальних цінностей за даними обліку станом на 01.01.2018 року по 04.12.2019 року в кількісних та вартісних показниках, в розрізі номенклатури товарів та обороти (придбання, використання та реалізація); - інформацію та документальне підтвердження щодо реалізації, зберігання, списання товарів з обмеженим строком зберігання; матеріали інвентаризації товарно матеріальних цінностей в розрізі найменування товарів, основних засобів станом на 01.01.2018 року, на 01.01.2019 року та на 04.12.2019 року; інформацію про обороти по постачальникам та покупцям за період з 01.01.2018 року по 04.12.2019 року (загальна сума та в розрізі контрагентів, із зазначенням видів та кількості товарі в/робіт/послуг); інформацію про наявні дебіторську та кредиторську заборгованості окремо по постачальниках та покупцях, станом на 01.01.2018 року на 01.01.2019 року та на 04.12.2019 року (загальна сума та в розрізі контрагентів, із зазначенням дати виникнення);інформацію про наявні власні/орендовані основні засоби; - інформацію про формування ціни на реалізовані товари/роботи/послуги (калькуляція, розрахунок вартості, тощо); розрахунок торгової націнки помісячно в розрізі номенклатури товарів та послуг.

4. 18.05.2021 року посадовими особами Головного управління ДПС у Чернівецькій області складено акт про ненадання платником документів № 185/24-13-07-09/ НОМЕР_1 .

5. За результатами проведення документальної позапланової перевірки позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, дотримання норм законодавства щодо ввезення, виробництва чи реалізації підакцизних товарів за період з 01.01.2018 по 04.12.2019 року, питань обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 08.06.2016 року по 04.12.2019 року, контролюючим органом 25.05.2021 року складено акт № 1934/24-13-07-09-13/3256018883, в якому зафіксовані наступні порушення:

- п.44.1, п.44.6 ст.44 Податкового кодексу України - платником податків-фізичною особою ОСОБА_1 не представлено для проведення перевірки первинні бухгалтерські документи, регістри бухгалтерського обліку, інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством;

- пп. 164.1.1, пп. 164.1.3 п.164.1 ст. 164, п.177.1, п.177.2, пп. 177.4.5, п.177.4 ст.177 Податкового кодексу України, внаслідок чого донараховано податок з доходів фізичних осіб від здійснення господарської на загальну суму 213193,50 грн., в тому числі за період з 01.01.2018р. по 31.12.2018р. на суму 110482,87 грн., за період з 01.01.2019р. по 04.12.2019р. на суму 102710,63 грн.;

- п.п. 1.2, 1.4 п.16 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України, з урахуванням змін, внесених Законом №71-ІІІ "Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів України" щодо податкової реформи від 28.12.2014р., внаслідок чого донараховано військовий збір на загальну суму 17766,13 грн., в тому числі за період з 01.01.2018р. по 31.12.2018р. на суму 9206,91 грн., за період з 01.01.2019р. по 04.12.2019р. на суму 8559,22 грн.;

- порушення п.2 ст.7 розділу III Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування №2464-УІ від 08.07.2010р. та Закону України від 06 грудня 2016 року № 1774-УІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", платником податків-фізичною особою ОСОБА_1 , занижено базу нарахування єдиного соціального внеску - за період з 01.01.2018р. по 04.12.2019р. на загальну суму 253310,65 грн, в тому числі за період з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року в розмірі 132121,21 грн, за період з 01.01.2019 року по 04.12.2019 року в розмірі 121189,44 грн.

6. На підставі акту про проведення перевірки та у зв`язку із виявленими порушеннями податкового законодавства Головним управлінням ДПС у Чернівецькій області прийнятті податкові повідомлення - рішення, які врученні позивачеві 24.07.2021 року.

ДО ВКАЗАНИХ ПРАВОВІДНОСИН СУД ЗАСТОСОВУЄ НАСТУПНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ТА РОБИТЬ ВИСНОВКИ ПО СУТІ СПОРУ.

1. Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. №2755 -VI. (далі - ПК України)

2. Звертаючись до суду та обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зводив свої аргументи фактично до того, що податковим органом під час проведення документальної позапланової перевірки, всупереч вимогам податкового законодавства порушено порядок та строки проведення такої перевірки.

3. Надаючи правову оцінку вказаним доводам позивача, суд зазначає наступне.

Підпунктом 65.10 п. 65.10 ст. 65 Податкового кодексу України визначено, що внесення до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків запису про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи здійснюється, зокрема, у разі наявності у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця.

Водночас, зазначено, що державна реєстрація (реєстрація) припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи або внесення до Державного реєстру запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов`язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов`язань та застосування санкцій за їх невиконання.

Згідно п.п. 20.1.4. п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Відповідно до п. 75.1. ст.75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом. (п.75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України).

Відповідно до вимог п.п. 78.1.7. п. 78.1 ст. 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких підстав: зокрема припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, або подано заяву про зняття з обліку платника податків.

Рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків - фізичної особи приймається керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою) з урахуванням вимог ст. 78 - 82 Кодексу.

Згідно з п.78.4 ст.78 ПК України про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків (крім перевірок, передбачених підпунктом 78.1.22 пункту 78.1 цієї статті) надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

4. Судом достовірно встановлено, що документальну позапланову перевірку позивача, проведено уповноваженим органом, з підстав припиненням підприємницької діяльності останнього, на підставі наказу Головного управління ДПС у Чернівецькій області від 05.04.2021 року №443-п, відповідно до вимог п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.78.1.7 п.78.1 ст.78, ст.79, п.82.2 ст.82 ПК України, з 12.05.2021 року тривалістю 5 робочих днів, який вручений позивачеві - 13.04.2021 року, що також підтверджується матеріалами справи.

5. З приводу доводів позивача щодо тривалості проведення документальної перевірки, слід зазначити, що відповідно до п. 82.2. ст. 82 Податкового кодексу України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб`єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому цього пункту, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.

Для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, не повинна перевищувати 3 робочі дні, за наявності за два останні календарні роки одночасно таких умов, зокрема: платником податку подано податкову декларацію про відсутність доходів від провадження господарської діяльності; платник податку не зареєстрований як платник податку на додану вартість; в контролюючих органах відсутня податкова інформація щодо: використання платником податку найманої праці фізичних осіб; відкритих платником податку рахунків у банках та інших фінансових установах.

Таким чином, законодавчо чітко встановлена та визначена тривалість проведення документальних перевірок щодо суб`єктів малого підприємництва, яка не повинна перевищувати 5 робочих днів, а застосування скорочених строків проведення перевірки фізичних осіб - підприємців (3 робочі дні), можливе лише за наявністю підстав наведених вище. Відтак, за відсутності таких обов`язкових підстав, які визначені податковим законодавством, посадовими особами відповідача правомірно проведено документальну позапланову перевірку позивача (згідно наказу від 05.04.2021 № с443-п) тривалістю - 5 робочих днів (з 12.05.2021 року по 18.05.2021 року, з врахуванням вихідних днів - 15.05.2021-16.05.2021), а тому суд відхиляє аргументи позивача з даного приводу, як не обґрунтовані та не доведені в ході розгляду справи.

6. Суд, також відхиляє доводи позивача щодо втрати документів та застосування положень п. 85.9 ст. 85 Податкового кодексу України, виходячи з наступного.

Відповідно до п.85.2 ст 85 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки. Такий обов`язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Разом з тим, як встановлено судом та підтверджується актом, про ненадання документів від 18.05.2021 року №185/24-13-07-09/3256018883, позивачем на вимогу податкового органу жодних документів не подано, також останнім не повідомлялось відповідача щодо втрати таких документів. Вказана інформація відображена в акті про ненадання документів від 18.05.2021 року №185/24-13-07-09/3256018883 та безпосередньо в акті документальної перевірки від 25.05.2021 року.

Отже, проаналізувавши наведене вище, в контексті встановлених обставин в справі, суд дійшов висновку, про правомірність дій відповідача під час призначення, проведення та оформлення результатів позапланової перевірки позивача.

7. Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів). (ст. 90 КАС України).

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

8. Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів учасників справи, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази надані позивачем - суд дійшов висновку, що обґрунтування на які посилається позивач, не дають суду підстав для висновків, які б спростовували доводи відповідача, а тому відсутні підстави для задоволення позову.

РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.

1. Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

2. Враховуючи те, що в задоволенні адміністративного позову відмовлено, суд не вирішує питання про розподіл судових витрат в частині стягнення з суб`єкта владних повноважень.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій області, про визнання дій протиправними - відмовити повністю.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП: НОМЕР_1 ).

Відповідач - Головне управління ДПС у Чернівецькій області (вул. Героїв Майдану, 200-А, м. Чернівці, 58013, код ЄДРПОУ: 44057187).

Суддя О.В. Боднарюк