Постанова № 103389020, 18.02.2022, Шполянський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
18.02.2022
Номер справи
710/184/22
Номер документу
103389020
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 710/184/22 Провадження № 3/710/243/22

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18.02.2022 м. Шпола

Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу поліцейської діяльності № 2 Звенигородського районного ВП ГУНП в Черкаській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя та зареєстрованого АДРЕСА_1 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності суду не відомі, за ч. 2 ст. 187 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , якому 18.01.2021 постановою Шполянського районного суду Черкаської області було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік із зобов`язанням з`являтися на реєстрацію до ВПД № 2 Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області 1 і 3 суботу кожного місяця та забороною з`являтися в місцях реалізації на розлив алкогольних напоїв, порушив умови адміністративного нагляду, зокрема:

21.12.2021 перебував у ресторанному комплексі «Володимир» в м. Шпола по вул. Соборна, 21;

27.12.2021 перебував у ресторанному комплексі «Володимир» в м. Шпола по вул. Соборна, 21;

31.12.2021 перебував у ресторанному комплексі «Володимир» в м. Шпола по вул. Соборна, 21;

01.01.2022 не з`явився на реєстрацію до уповноваженого органу;

15.01.2022 не з`явився на реєстрацію до уповноваженого органу.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.

У суд ОСОБА_1 з`явився, вину визнав, повідомив, що на реєстрацію забув з`явивтися, що перебування у ресторанному комплексі «Володимир» не забажав пояснювати.

Згідно зі ст.1 Закону України «Про адміністр ативний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Відповідно до ст.11Закону України«Про адміністративнийнагляд заособами,звільненими змісць позбавленняволі» у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.

Згідно зіст.9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов`язані вести законопослушний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати таких правил: прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції; з`являтисяза викликоморгану Національноїполіції увказаний терміні даватиусні таписьмові поясненняз питань,пов`язанихз виконаннямправил адміністративногонагляду; повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах, в разі від`їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.

Відповідно до ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», доосіб,щодо якихвстановлено адміністративнийнагляд,за постановоюсуду можутьбути застосованічастково абоу повномуобсязі такіобмеження ; заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; заборона перебування у визначених місцях району (міста); заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення стверджується матеріалами справи зокрема, даними протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ №515657 від 04.01.2022, протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ №515654 від 31.12.2021, протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ №515653 від 31.12.2021, протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ №515652 від 31.12.2021, постановою Шполянського районного суду Черкаської області від 18.01.2021, роз`ясненнями начальника СП Шполянського ВП Крушинського М.Ф. (а.с. 4), реєстраційним листком, поясненнями правопорушника ОСОБА_1 (а.с. 6), довідкою про звільнення серії ЧРК № 10042, постановою Шполянського районного суду Черкаської області від 11.08.2021.

Обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.

Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.

Таким чином, на підставі вказаних доказів вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, доказана.

Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

При накладенні адміністративного стягнення, згідно вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення та його суспільну небезпеку, систематичність вчинених правопорушень, особу правопорушника, його ступінь вини, а тому вважає, що правопорушнику ОСОБА_1 слід призначити адміністративний арешт на строк деять діб, що буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст.23КУпАП мети виховного впливу та запобіганню вчинення ОСОБА_1 нових правопорушень.

Оскільки ОСОБА_1 піддається адміністративному стягненню, суддя стягує з нього судовий збір в сумі 496,20 грн., відповідно до ст.401, ч. 5 ст.283 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись, ст.ст.9-11 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 33-35, 36, 401, 187,252, 280, 283, 288 ст. 294, 326 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч.2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту на строк 10 (десять) діб..

Початок терміну адміністративного арешту рахувати з моменту фактичного затримання ОСОБА_1 .

Постанова підлягає виконанню негайно після її винесення.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя та зареєстрованого АДРЕСА_1 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності суду не відомі, судовий збір в сумі 496,20 грн. на користь Державної судової адміністрації України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795 (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), бюджетний рахунок UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.

Суддя Н.П. Побережна