Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 266/763/22
Провадження№ 3/266/330/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2022 року м. Маріуполь Суддя Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області Федотова В.М., розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Маріуполі справу про порушення митних правил за участі представника митниці Орел Л.В., що надійшла з Донецької митниці ДФС за протоколом складеним відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.6 ст. 470 Митного Кодексу України, -
В С Т А Н О В И В:
01.02.2022 до Донецької митниці надійшло інформування старшого інспектора автотранспортного відділу центру забезпечення ГУНП у Волинській області від 01.02.2022 року №742/8/5-08-02-25 щодо зупинки на блокпості ЗС001 смт. Мангуш транспортного засобу "MERCEDES-BENZ" модель VITO 112 CDI, реєстраційний номер НОМЕР_2 , ідентифікаційний номер кузову (VIN) НОМЕР_3 , з можливим порушенням митних правил. Встановлено, що транспортний засіб особистого користування марки "MERCEDES-BENZ" модель VITO 112 CDI, реєстраційний номер НОМЕР_2 (країна реєстрації республіка Польща), ідентифікаційний номер кузову (VIN) НОМЕР_3 , ввезено на митну територію України громадянином ОСОБА_1 07.02.2018року через пункт пропуску "Шегіні Медика", розташований в зоні діяльності митного поста "Мостиська" Львівської митниці ДФС в митному режимі "транзит". Чим перевищив встановлений ст.95 Митного Кодексу України доставки транспортного засобу особистого користування , який перебуває під митним контролем, до митного органу більше ніж на тридцять діб. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.6 ст. 470 МК України.
В судове засідання особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з`явився, надав суду заяву у якій просив справу розглядати у його відсутність, просив застосувати до нього покарання у вигляді конфіскації транспортного засобу.
Представник митниці просила притягнути до адміністративної відповідальності правопорушника, стягнути витрати митного органу.
Відповідно до положення ч.4 ст. 526 Митного Кодексу України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що особа, стосовно якої складено протокол, підлягає притягненню до адміністративної відповідальності та її дії суд кваліфікує за ч. 6 ст. 470 МК України, за кваліфікуючими ознаками: перевищення встановленого ст. 95 МК України, строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб.
Частиною 6 ст. 470 МК України передбачена відповідальність за перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 470 МК України підтверджується сукупністю зібраних по справі доказів, а саме: даними протоколу про порушення митних правил № 0010/70000/22 від 01.02.2022 року, складеним відносно ОСОБА_1 за ч.6 ст. 470 МК України; рапортом працівника поліції, інформаційною довідкою про перетин кордону транспортним засобом марки MERCEDES-BENZ" модель VITO 112 CDI, реєстраційний номер НОМЕР_2 , ідентифікаційний номер кузову (VIN) НОМЕР_3 ; протоколом опитування в справі про порушення митних правил № 0010/7000/22 від 01.02.2022 року, протоколом про тимчасове вилучення товарів, транспортних засобів і документів у справі про порушення митних правил №0010/70000/22 від 01.02.2022 року, актом №02 огляду транспортного засобу, який розміщується на складі митниці, іншими документами долученими до матеріалів справи.
Відповідно до ч.1 ст.458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
У відповідності до вимог ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнями свідків, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта, іншими документами.
Відповідно до 1 ст. 381 МК України громадянам дозволяється поміщувати у митний режим транзиту транспортні засоби особистого користування з метою прохідного транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення на рахунок митного органу, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на митну територію України, грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу. Зазначені вимоги не поширюються на транспортні засоби, постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, що підтверджується відповідним документом, та переміщуються громадянами-нерезидентами.
Переміщення транспортних засобів особистого користування з метою прохідного транзиту через митну територію України здійснюється у строки, встановлені статтею 95 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 90 Митного кодексу України транзит - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома митними органами України або в межах зони діяльності одного митного органу без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Переміщення транспортних засобів особистого користування з метою прохідного транзиту через митну територію України здійснюється у строки, встановлені статтею 95 цього Кодексу.
Відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 95 Митного кодексу України встановлюються такі строки транзитних перевезень залежно від виду транспорту: для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб).
Згідно ч. 6 ст. 380 МК України, тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог Митного кодексу України, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Отже, матеріалами справи встановлено, що особою перевищено строк доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб, чим скоєно порушення митних правил, передбачене ч. 6 ст. 470 МК України.
Положенням ч.1 ст. 467 Митного Кодексу України визначено, що у разі якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються митними органами або судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше ніж через шість місяців з дня виявлення правопорушення. Строк накладення адміністративних стягнень у справах про порушення митних правил зупиняється на час розгляду таких справ судом.
У відповідності до ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Оцінивши досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.6 ст. 470 МК України та накласти відносно останнього адміністративне стягнення, визначене санкцією цієї правової норми.
Так, ст. 40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного з правопорушника стягується 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496,20 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 витрати митниці по зберіганню транспортного засобу у розмірі 969,79 грн., в порядку передбаченому ст.519 МК України.
З урахуванням наведеного, особи порушника, керуючись ст.ст. 459, 461, 487, 526, 528 МК України, ст.ст.401, 283, 284, 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 470 Митного Кодексу України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді конфіскації у власність держави транспортного засобу "MERCEDES-BENZ" модель VITO 112 CDI, реєстраційний номер НОМЕР_2 , ідентифікаційний номер кузову (VIN) НОМЕР_3 .
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави 496 грн. 20 коп. судового збору (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106,код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), розрахунковий рахунок № UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , витрати по зберіганню транспортного засобу "MERCEDES-BENZ" модель VITO 112 CDI, реєстраційний номер НОМЕР_2 , ідентифікаційний номер кузову (VIN) НОМЕР_3 , у розмірі 969,79 грн. на користь Донецької митниці ( реквізити: рахунок UA418201720313251001201137501, отримувач: Донецька митниця, ЄДРПОУ 44029605, банк отримувача: Держказначейська служба України, м. Київ, МФО 820172).
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня її винесення до Донецького апеляційного суду через Приморський районний суд м. Маріуполя Донецької області.
Суддя: Федотова В. М.