Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 161/20942/21
Провадження № 3/161/261/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 26 січня 2022 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Ковтуненка В.В.,
за участі секретаря судового засідання Камінського Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луцьк справу № 161/20942/21 за адміністративними матеріалами, які надійшли від Луцького РУП ГУНП у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
22.12.2021 року на адресу суду з Луцького РУП ГУНП у Волинській області надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився з невідомих суду причин, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи. Розгляд справи проводиться у відсутності правопорушника ОСОБА_1 , так як судом вжито всіх належних заходів для його повідомлення про дату, час та місце розгляду справи.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП і піддати його адміністративному стягненню у вигляді адміністративного штрафу в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а також про закриття провадження в справі про адміністративні правопорушенні в частині, з наступних підстав
Відповідно до статті 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ч. 1 статті 187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов`язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) нереєстрація в органі Національної поліції -
тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Судом при розгляді справи встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що 01 листопада 2021 року, ОСОБА_1 , відносно якого встановлений адміністративний нагляд, не з`явився для реєстрації у Луцький РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив правила адміністративного нагляду. Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 статті 187 КУпАП.
Також судом при розгляді справи встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що 10 листопада 2021 року, ОСОБА_1 , відносно якого встановлений адміністративний нагляд, не з`явився для реєстрації у Луцький РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив правила адміністративного нагляду. Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 статті 187 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Також судом при розгляді справи встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що 20 жовтня 2021 року, ОСОБА_1 , відносно якого встановлений адміністративний нагляд, не з`явився для реєстрації у Луцький РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив правила адміністративного нагляду. Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 статті 187 КУпАП.
Також судом при розгляді справи встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що 10 жовтня 2021 року, ОСОБА_1 , відносно якого встановлений адміністративний нагляд, не з`явився для реєстрації у Луцький РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив правила адміністративного нагляду. Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 статті 187 КУпАП.
Також судом при розгляді справи встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що 01 жовтня 2021 року, ОСОБА_1 , відносно якого встановлений адміністративний нагляд, не з`явився для реєстрації у Луцький РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив правила адміністративного нагляду. Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 статті 187 КУпАП.
Також судом при розгляді справи встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що 20 вересня 2021 року, ОСОБА_1 , відносно якого встановлений адміністративний нагляд, не з`явився для реєстрації у Луцький РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив правила адміністративного нагляду. Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 статті 187 КУпАП.
Також судом при розгляді справи встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що 10 вересня 2021 року, ОСОБА_1 , відносно якого встановлений адміністративний нагляд, не з`явився для реєстрації у Луцький РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив правила адміністративного нагляду. Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 статті 187 КУпАП.
Також судом при розгляді справи встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що 01 вересня 2021 року, ОСОБА_1 , відносно якого встановлений адміністративний нагляд, не з`явився для реєстрації у Луцький РУП ГУНП у Волинській області, чим порушив правила адміністративного нагляду. Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 статті 187 КУпАП.
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП. При цьому, вищевказані правопорушення були вчинені ОСОБА_1 за період з 01 вересня 2021 року по 20 жовтня 2021 року. А станом на 26 січня 2022 року сплинув строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 .
А тому за таких обставин, суд приходить до обґрунтованого висновку, про закриття провадження в справі про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 187 КУпАП у вказаній частині.
Керуючись ст. 36, ч. 1 ст. 187, 245, 247, 307, 308 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, ІПН невідомий, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП і піддати його адміністративному стягненню у вигляді адміністративного штрафу в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в гривневому еквіваленті становить 170,00 гривень.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, ІПН невідомий, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП і піддати його адміністративному стягненню у вигляді адміністративного штрафу в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в гривневому еквіваленті становить 170,00 гривень.
На підставі статті 36 КУпАП, піддати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, ІПН невідомий, остаточному адміністративному стягненню в межах санкції ч. 1 статті 187 КУпАП у вигляді адміністративного штрафу в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що в гривневому еквіваленті становить 170,00 гривень.
У разі несплати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, з останнього підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, а саме в сумі 340,00 гривень, в порядку примусового виконання постанови.
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканцем АДРЕСА_1 , громадянином України, непрацюючим, адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП закрити із-за закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, ІПН невідомий, ІПН невідомий на користь держави ((отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001); код класифікації доходів бюджету 22030106 судовий збір в сумі 496,20 гривень.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду.
Скаргу на постанову про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Ковтуненко