Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №-613/1907/21 Провадження №-3/613/73/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2022 року м. Богодухів
Суддя Богодухівського районного суду Харківської області Сеник О.С., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДПС у Харківській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , яка здійснює діяльність як приватний підприємець,
за ч. 1ст. 155-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 18.11.2021 об 11 год. 52 хв. у магазині за адресою: АДРЕСА_2 , вчинила порушення встановленого порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидача касового чека; порушення порядку обліку товарно-матеріальних цінностей за місцем їх реалізації та зберігання у вигляді надлишку товарно-матеріальних цінностей, чим порушено п. 1, п. 2, п. 12ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995.
Відповідальність за вказане порушення передбачена ч. 1ст. 155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, про дату, час та місце судового засідання повідомлена належним чином. Подала до суду заяву, у якій просила розглядати справу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП за її відсутності. Зазначила, що з порушенням згодна, у вчиненому щиро розкаюється.
Дослідивши наявні матеріали справи про адміністративне правопорушення та оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суддя приходить до таких висновків.
Відповідно достатті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Статтею 251 КУпАПвстановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до п.п. 1, 2, 12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов`язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти);
вести впорядку,встановленому законодавством,облік товарнихзапасів,здійснювати продажлише тихтоварів (послуг),що відображенів такомуобліку. При цьому суб`єкт господарювання зобов`язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об`єкті).
Частиною 1 статті 155-1 КУпАП встановлено відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Вина ФОП ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 155-1 КУпАП, підтверджується наявними в матеріалах справи:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 3261/20-40-07-30 від 18.11.2021;
- копією акту фактичної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фахівцями Головного управлінням ДПС у Харківській області № 20914/10/04/РРО/2679618823 від 18.11.2021, яким зафіксовано порушення п.п. 1, 2, 12ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»: 1) проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій з продажу 1 пачки сигарет «Парламент» за ціною 70,00 грн. та ненадання розрахункового документу; 2) порушення встановленого законодавством порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації та зберігання, а саме на момент перевірки в магазині знаходився в реалізації не облікований товар на загальну суму 2512,00 грн., без наявності накладних. В акті перевірки ОСОБА_1 зазначила, що зауважень не має;
- описом наявних купюр та монет у магазині за адресою : АДРЕСА_2 , в якому ОСОБА_1 зазначила, що 18.11.2021 о 11 год. 52 хв. при продажу пачки цигарок «Парламент» за ціною 70,00 грн. фіскальний чек не пробила та не видала;
- копією додатку Д3 до акту перевірки - відомістю про результати перевірки щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей), відповідно до якої станом на 18.11.2021 об 11 год. 52 хв. при проведенні перевірки суб`єкта господарювання ФОП ОСОБА_1 в магазині за адресою : АДРЕСА_2 перебував товар на загальну суму 2512,00 грн., на який були відсутні накладні.
Згідно із ч. 1ст. 155-1КУпАПпорушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За приписами ст. 33 КУпАПстягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, а також особу правопорушника, яка працює, здійснює діяльність як фізична особа - підприємець, ступінь її вини, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, враховуючи, що діями порушника шкода не заподіяна, суд вважає за необхідне застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно дост. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2ст.4 Закону України «Про судовий збір»з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 496,20 грн.
Керуючись ст.ст.33,40-1, ч. 1 ст.155-1, ст.ст.279,283-291 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.155-1 КУпАПта застосувати щодо неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (проживає: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір на користь держави (Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувач Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету22030106) в сумі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження та може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Богодухівський районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя О.С. Сеник