Дата ухвалення
16.02.2022
Номер справи
354/40/22
Номер документу
103373099
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 354/40/22

Провадження № 3/354/119/22

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 лютого 2022 року м.Яремче

Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Ваврійчук Т.Л.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого керівником ТзОВ «Карпатський стандарт», жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 вчинив несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), за наступних обставин.

13 грудня 2021 року в ході проведеної старшим державним інспектором Надвірнянського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС в Івано-Франківській області Бойчук С.М. камеральної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобов`язань до бюджету за період за 20.05.2021 року по 24.11.2021 року ТзОВ «Карпатський стандарт» (код ЄДРПОУ 33534727), юридична адреса: м.Яремче, вул.Петраша, буд.5 (акт перевірки від 13 грудня 2021 року №7164/09-19-18-10/33534727) встановлено, що керівник ТзОВ «Карпатський стандарт» ОСОБА_1 подав платіжне доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів): податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за ІІІ квартал 2021 року у сумі 16974,74 грн. по терміну сплати 29 жовтня 2021 року, фактично подано 24 листопада 2021 року; екологічного податку за ІІІ квартал 2021 року у сумі 146,64 грн. по терміну сплати 19 листопада 2021 року, фактично подано 24 листопада 2021 року; рентній платі за користування надрами для видобування корисних копалин за І квартал 2021 року та за ІІІ квартал 2021 року в сумі 0,01 грн. та 33866,79 грн. по терміну сплати 20 травня 2021 року, фактично подано 14 червня 2021 року, по терміну сплати 19 листопада 2021 року, фактично подано 24 листопада 2021 року; рентної плати за спеціальне використання води за ІІІ квартал 2021 року в сумі 2941,85 грн. по терміну сплати 19 листопада 2021 року, фактично подано 24 листопада 2021 року, чим порушено вимоги пп.16.1.4 п.16.1 ст.16, п.57.1, ст.57, пп.266.10.1 п.266.10 ст.266, пп.250.2.1 п.250.2 ст.250, п.257.5 ст.257 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями.

У судові засіданні, призначені на 27 січня 2022 року, 16 лютого 2022 особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з`явився, не повідомивши причини не явки, хоча про день та час розгляду справи належно повідомлявся, шляхом направлення судових повідомлень за адресою, яка вказана в протоколі про адміністративне правопорушення, що підтверджується долученими до матеріалів справи трекінгами відстеження поштового відправлення АТ «Укрпошта», з відміткою «вручено особисто». Клопотання про відкладення розгляду справи не подавав.

Із врахуванням наведеного, у відповідності до вимог ч.2 ст.268 КУпАП суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання право порушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Вимогами ст.280КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд, з урахуванням вимог ст.252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Положеннями ст.ст.7, 254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення складеного щодо неї.

У відповідності до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення повністю доведена матеріалами справи, дослідженими у судовому засіданні, а саме: відомостями, які зафіксовані у протоколі про адміністративне правопорушення №1970 від 24 грудня 2021 року, згідно якого 13 грудня 2021 року в ході проведеної старшим державним інспектором Надвірнянського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС в Івано-Франківській області Бойчук С.М. камеральної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобов`язань до бюджету ТзОВ «Карпатський стандарт» (код ЄДРПОУ 33534727), юридична адреса: м.Яремче, вул.Петраша, буд.5, (акт перевірки від 13 грудня 2021 року №7164/09-19-18-10/33534727) встановлено, що керівник ТзОВ «Карпатський стандарт» ОСОБА_1 подав платіжне доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів): податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за ІІІ квартал 2021 року у сумі 16974,74 грн. по терміну сплати 29 жовтня 2021 року, фактично подано 24 листопада 2021 року; екологічного податку за ІІІ квартал 2021 року у сумі 146,64 грн. по терміну сплати 19 листопада 2021 року, фактично подано 24 листопада 2021 року; рентній платі за користування надрами для видобування корисних копалин за І квартал 2021 року та за ІІІ квартал 2021 року в сумі 0,01 грн. та 33866,79 грн. по терміну сплати 20 травня 2021 року, фактично подано 14 червня 2021 року, по терміну сплати 19 листопада 2021 року, фактично подано 24 листопада 2921 року; рентної плати за спеціальне використання води за ІІІ квартал 2021 року в сумі 2941,85 грн. по терміну сплати 19 листопада 2021 року, фактично подано 24 листопада 2021 року, чим порушено вимоги пп.16.1.4 п.16.1 ст.16, п.57.1, ст.57, пп.266.10.1 п.266.10 ст.266, пп.250.2.1 п.250.2 ст.250, п.257.5 ст.257 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями; актом про результати камеральної перевірки своєчасності сплати узгоджених сум грошових зобов`язань до бюджету за період з 20.05.2021 року по 24.11.2021 року №7164/09-19-18-10/33534727 від 13 грудня 2021 року, згідно якого, проведеною перевіркою ТзОВ «Карпатський стандарт» (код ЄДРПОУ 33534727) встановлено порушення правил сплати узгоджених податкових зобов`язань по рентній платі за користування надрами для видобування корисних копалин (13030100 ст.48), по екологічному податку (19011000 ст.48), по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (код 1801400 ст.48).

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2КУпАП неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів), а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.

Накладаючи адміністративне стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу винного, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та вважає, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

У відповідності до вимог ст.40-1 КУпАП слід стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у сумі 496 грн. 20 коп.

Керуючись ст.ст.ч.1 ст.163-1 КУпАП, керуючись ст.283, 284 КУпАП,-

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винниму вчиненніадміністративного правопорушення,передбаченого ч.1ст.163-2КУпАП танакласти нанього адміністративнестягнення у видіштрафу у розмірі5неоподатковуваних мінімумівдоходів громадяну сумі85(вісімдесятп`ять) гривень в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у сумі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 копійок (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.

Суддя: Т. Л. Ваврійчук