Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
іменем України
15 лютого 2022 рокуСправа №451/127/22 Провадження № 3/451/99/22
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Семенишин О.З., при розгляді матеріалів адміністративної справи, які надійшли із Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України,
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, жительки АДРЕСА_1 , працює спеціалістом 2 категорії відділу архітектури, будівництва, земельних відносин та екології Лопатинської селищної ради Червоноградського району Львівської області, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за вчинення правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП України,-
за участю секретаря судових засідань Табен Л.В.
прокурора Боднарчук О.В.
у с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 , будучи землевпорядником-спеціалістом 2 категорії Миколаївської сільської ради Радехівського району Львівської області, являючись посадовою особою місцевого самоврядування, згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи землевпорядником-спеціалістом 2 категорії Миколаївської сільської ради Радехівського району Львівської області, являючись посадовою особою місцевого самоврядування, згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, проте подала до суду заяву про розгляд справи без її участі, вину свою визнає повністю та просить суворо не карати.
Прокурор Боднарчук О.В. просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень та накласти на неї адміністративне стягнення.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Частиною 1 ст. 39 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 3 цього Закону представляючи державу чи територіальну громаду, діють виключно в їх інтересах.
Згідно з ст. 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобов`язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до п.п. «в» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи місцевого самоврядування.
Згідно ч. 1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
У відповідності до п. 15 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», інші особи, які зобов`язані подавати декларацію та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлено, що відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Законом України від 17.03.2020 № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби ( СОVID 19)» внесено зміни до розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року № 1700 та встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Причетність ОСОБА_1 , до вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується належними та допустимими у відповідності до ст.251 КУпАП доказами, що наявні в матеріалах справи, зокрема:
- протоколом №143 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 27 січня 2022 року, відповідно до якого ОСОБА_1 , будучи землевпорядником-спеціалістом 2 категорії Миколаївської сільської ради Радехівського району Львівської області, являючись посадовою особою місцевого самоврядування, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, а саме 01.10.2021 о 12:44 год., подала на офіційний вебсайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП;
- протоколом №144 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 27 січня 2022 року, відповідно до якого ОСОБА_1 , будучи землевпорядником-спеціалістом 2 категорії Миколаївської сільської ради Радехівського району Львівської області, являючись посадовою особою місцевого самоврядування, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, а саме 01.10.2021 о 14:19 год., подала на офіційний вебсайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП;
- рапортом старшого оперуповноваженого 6-го відділу (протидії корупції) УСР у Львівській області ДСР Національної поліції України старшого лейтенанта поліції Юрія Смітюха від 04.01.2022;
- копією листа Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 13.12.2021;
- копією листа Департаменту проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції;
- повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №1579 від 03.11.2021;
- роздруківкою послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.01.2020 до 01.10.2021;
- копією розпорядження Миколаївської сільської ради Радехівського району Львівської області №25 від 31 серпня 2011 року «Про призначення на посаду землевпорядника Миколаївської сільської ради спеціаліста 2 категорії ОСОБА_2 »;
- копією попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законом України «Про державну службу» та «Про боротьбу з корупцією», щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби;
- копією розпорядження сільського голови Миколаївської сільської ради Радехівського району Львівської області №44 від 27 листопада 2017 року «Про надання ОСОБА_1 відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку»;
- копією розпорядження Миколаївської сільської ради Радехівського району Львівської області №28 від 23.09.2020 року «Про надання ОСОБА_1 відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею чотирьохрічного віку»;
- копією розпорядження Лопатинського селищного голови Львівської області №323 від 23 вересня 2021 року «Про вихід із відпустки по догляду за дитиною до 4 років ОСОБА_1 »;
- роздруківкою декларації ОСОБА_1 за 2019 рік, яка подана 01.10.2021 року о 12:44 год.;
- роздруківкою декларації ОСОБА_1 за 2020 рік, яка подана 01.10.2021 року о 14:19 год.
Дії ОСОБА_1 , вірно кваліфіковано за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_1 , визнається визнання нею вини.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_1 , судом не встановлено.
Відповідно до ст.36 КУпАП, особа яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Узагальнюючи вищенаведене, із врахуванням характеру вчинених правопорушень та обставин, при яких вони мали місце, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 , необхідно накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що буде згідно ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст.4 ч.2 п.5 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011р. із правопорушника необхідно стягнути судовий збір.
Керуючись ст.ст.283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-
п о с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 , визнати винною у скоєнні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення:
- за ч.1 ст. 172-6 КУпАП (протокол №143) - 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень;
- за ч.1 ст. 172-6 КУпАП (протокол №144) - 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
На підставі ст. 36 ч. 2 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) гривень 20 (двадцять) копійок (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); (МФО)- 899998; рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доході бюджету - 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
СуддяСеменишин О. З.