Постанова № 103353955, 04.02.2022, Великомихайлівський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
04.02.2022
Номер справи
498/64/22
Номер документу
103353955
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №498/64/22

Провадження по справі№3/498/107/22

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2022 року смт.Велика Михайлівка Одеська область

Суддя Великомихайлівського районного суду Одеської області - Чернецька Н.С., за участю секретаря судового засідання - Гонтаренко О.В., за участю прокурора Арікової Ю.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Першотравневе Великомихайлівського району Одеської області, громадянки України, з вищою освітою, заміжньої, вчителя Першотравневої ЗЗСО Новоборисівської територіальної громади, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 за ч. 1ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 , будучи депутатом Новоборисівської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області VII скликання,тобто особою,уповноваженою навиконання функціймісцевого самоврядування, яка, згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»є суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України, будучи обізнана щодо обов`язку, способу, терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, подала відповідну щорічну декларацію за 2019 рік лише 04.06.2020 року об 15:45 год., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату і час подачі декларації ОСОБА_1 , чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , склавши 01.12.2020 року повноваження депутата Новоборисівської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області VII скликання, являючись суб`єктом на якого поширюються дії Закону Країни « Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону України, будучи обізнана щодо обов`язку, способу, терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу «перед звільненням» лише 11.10.2021 року об 15:45 год., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату і час подачі декларації ОСОБА_1 , чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , склавши 01.12.2020 року повноваження депутата Новоборисівської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області VII скликання, являючись суб`єктом на якого поширюються дії Закону Країни « Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону України, будучи обізнана щодо обов`язку, способу, терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування яка припинила діяльність,типу «перед звільненням» за 2020 рік лише 07.06.2021 року об 15:06 год., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату і час подачі декларації ОСОБА_1 , чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

За вищевказаними фактами співробітниками управління стратегічних розслідувань в Одеській області стосовно ОСОБА_1 складені протоколи про адміністративні правопорушення, пов`язане з корупцією № 193/2022 від 19 січня 2022 року; № 194/2022 від 19 січня 2022 року; № 195/2022 від 19 січня 2022 року за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановою судді від 31 січня 2022 року адміністративні матеріали № 498/64/22 (провадження №3/498/107/22), № 498/65/22 ( провадження № 3/498/108/22), № 498/66/22 (провадження № 3/498/109/22) відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП об`єднано в одне провадження та об`єднаній справі про адміністративне правопорушення присвоєно єдиний номер № 498/64/22 (провадження №3/498/107/22).

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні вищевказаних правопорушень визнає в повному обсязі, в скоєному розкаюється, крім того зазначила, що декларації після звільнення за 2020 рік не подала тому, що хворіла коронавірусом.

Прокурор в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією стосовно ОСОБА_1 підтримала, просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1ст.172-6 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларації особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу « перед звільненням» та декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування яка припинила діяльність, типу « після звільнення» за 2020 рік.

Так, вина особи, що притягується до адміністративної відповідальності підтверджуються зібраними в порядкуст.251 КУпАПдоказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 193/2022 від 19.01.2022 року, протоколом про адміністративне правопорушення № 194/2022 від 19.01.2022 року, протоколом про адміністративне правопорушення № 195/2022 від 19.01.2022 року, якими зафіксоване місце, час вчинення та суть адміністративних правопорушень та сукупністю зібраних доказів, доданих до вказаних протоколів.

В ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено дату подачі декларації ОСОБА_2 , а саме 04.06.2020 року, тобто несвоєчасно.

Крім того, в ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій, особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу « перед звільненням», встановлено дату подачі декларації ОСОБА_2 , а саме 11.10.2021 року, тобто несвоєчасно.

Також, в ході опрацювання Єдиного державного реєстру декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування яка припинила діяльність, типу « після звільнення» за 2020 рік., встановлено дату подачі декларації ОСОБА_2 , а саме 07.06.2021 року, тобто несвоєчасно.

Приміткою до ст.172-6 КУпАП визначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другоїстатті 45 Закону України «Про запобігання корупції»зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно зстаттею 68 Конституції Україникожен зобов`язаний неухильно додержуватисяКонституції Українита законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції»(далі за текстом - Закон) визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першійстатті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до частини 1 статті 65 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першійстатті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно рішення № 1-VI від 10 січня 2020 року Новоборисівської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області І сесії VIІ скликання ОСОБА_1 було обрано депутатом Новоборисівської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області VIІ скликання, а отже відповідно до п.п «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» вона є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення.

Відповідно до підпункту «б» пункту 1 ч.1 ст.3 Закону на депутата Новоборисівської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області І сесії VIІ скликання ОСОБА_1 поширюється дія цьогоЗакону.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» - «щорічна декларація, подається у період з 00 годин 01 січня до 00 годин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.»

Відповідно до ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно Закону від 17.03.2020 № 530ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)»декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст.45цього Законуподаються за минулий рік до 1 квітня.

Положенням ч. 2ст. 19 Конституції Українивизначено, що посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Причин, які б свідчили про поважність несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, під час розгляду справи не встановлено.

Положеннями ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно - правову відповідальність.

Згідно «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (затвердженого Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції 10.06.2016 №3 (у редакції наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 року № 168/19), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089), суб`єкти декларування подають декларації відповідно до статті 45 Закону з додержанням таких вимог:3)декларація післязвільнення -декларація,яка подаєтьсявідповідно доабзацу другогочастини другоїстатті 45Закону до00годин 00хвилин 01квітня гюку.наступного зазвітним роком,у якомубуло припиненодіяльність,пов 'язануз виконаннямфункцій державиабо місцевогосамоврядування,або чиїхдіяльність,зазначену упідпунктах «а»,«в» пункту2частини першоїстатті 3Закону.Така деклараціяохоплює звітнийрік (періодз 01січня до31грудня включно),що передуєроку,в якомуподається декларація,та міститьінформацію станомна 31грудня звітногороку.Інформація промісце роботи(проходженняслужби)та займанупосаду суб`єктадекларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов язок подання такої декларації.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», повноваження депутата місцевої ради закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Так, відповідно до рішення Новоборисівської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області «Про початок повноважень депутатів Новоборисівської сільської ради» № 1 -VIII, 01.12.2020 року відбулася І сесія Новоборисівської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області VIII скликання, де були офіційно оголошені підсумки виборів.

Таким чином, 01.12.2020 повноваження ОСОБА_1 як депутата Новоборисівської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області VII скликання припинилися.

Таким чином, депутат Новоборисівської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області VII скликання ОСОБА_1 , як особа, яка припинила 01.12.2020 року діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, була зобов`язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування яка припинила діяльність типу - «після звільнення», до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2021р.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, яка повинна бути обізнаним щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу другого частини другої статті 45 Закону, після припинення діяльності, пов`язаної з зиконання функцій держави, подала декларацію особи яка припинила діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави типу «після звільнення» за 2020 рік, лише 07.06.2021року.

Причин,які бсвідчили проповажність несвоєчасногоподання ОСОБА_1 декларації особи яка припинила діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави типу «після звільнення» за 2020 рік, під час розгляду справи не встановлено.

Крім того, ОСОБА_1 , як особа, яка припиняє 01.12.2020 року діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, була зобов`язана подати декларацію за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу - «перед звільненням», до 00 годин 00 хвилин 31.12.2020 року.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, яка повинна бути обізнаною щодо обов`язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу першого частини другої статті 45 Закону, подала відповідну декларацію за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу - «перед звільненням», лише 11.10.2021 року

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 , припиняючи з 01.12.2020 року повноваження як депутата Новоборисівської сільської ради Великомихайлівського району Одеської області VII скликання, будучи особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на вказаній посаді, вчинила дії, які містять склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу - «перед звільненням».

Причин,які бсвідчили проповажність несвоєчасногоподання ОСОБА_1 декларації особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями, типу - «перед звільненням» під час розгляду справи не встановлено.

Обставина, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 щире каяття, обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення, під час розгляду даного матеріалу судом не встановлено.

Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь її вини, суддя приходить до висновку про наявність правових підстав до визнання ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушеннь, пов`язаних з корупцією, передбачених ч. 1ст.172-6 КпАП Українита накладає на неї стягнення в межах санкції, зазначеної статті у вигляді штрафу на користь держави.

У відповідності до ч. 2ст.4 Закону України «Про судовий збір»,ст. 40-1 КУпАП, суддя стягує з правопорушника на користь держави судовий збір.

Керуючись ч. 1 ст.172-6, ст.ст.33,283,284,40-1 КУпАП, суддя, -

УХВАЛИЛА:

Правопорушника ОСОБА_1 визнати винною в скоєні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 496,20 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України.

- стягнення судового збору на користь держави:

Отримувач коштів ГУК в Од.обл./отг смт В.Мих./22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526

Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA718999980313141206000015582

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Великомихайлівський районний суд Одеської області.

Повний текст постанови проголошений об 15:30 год. 04.02.2022 року.

Суддя Н.С. Чернецька