Рішення № 103347889, 11.02.2022, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2022
Номер справи
200/16752/21
Номер документу
103347889
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 лютого 2022 року Справа№200/16752/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зеленова А.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Краматорського міського центру зайнятості про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

25 листопада 2021 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Краматорського міського центру зайнятості, в якій просить суд:

- визнати бездіяльність Краматорського міського центру зайнятості щодо не проведення розрахунку, ненарахування та невиплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги для організації підприємницької діяльності;

- зобов`язати Краматорський міський центр зайнятості здійснити розрахунок, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу для організації підприємницької діяльності.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що звернувся до відповідача із заявою про отримання одноразової грошової допомоги для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв`язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи. Між тим, 05.10.2021 отримав відповідь про те, що станом на 05.10.2021 кошти, передбачені бюджетом фонду для виплати одноразової грошової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, використанні в повному обсязі.

Позивач вважає таку бездіяльність протиправною, оскільки вона порушує його право на соціальне забезпечення. Просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

В установлений судом строк відповідачем через Відділ документообігу та архівної роботи суду надано відзив на адміністративний позов, в якому відповідач заперечив проти задоволення заявлених вимог позивача.

Свою позицію відповідач мотивував тим, що 12.08.2021 відповідно до частини 1 статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» позивачу було надано статус безробітного та відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» призначено допомогу по безробіттю. Відповідно до пункту 1 розділу VII Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 06 квітня 2020 року № 624, зареєстрованим безробітним з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння центру зайнятості протягом місяця у зв`язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їхнім бажанням допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності. Відповідач наголошує, що допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності, а не повинна.

Пунктом 6 розділу VII зазначеного Порядку визначено, що для розгляду питань щодо надання одноразової допомоги по безробіттю зареєстрований безробітний подає до центру зайнятості такі документи: заяву про надання допомоги по безробіттю одноразово; бізнес-план. Позивач не надавав до Краматорського міського центру зайнятості бізнес-план та заяву для отримання допомоги по безробіттю одноразово, тому питання виплати йому такої допомоги не було розглянуто на засіданні комісії з питань виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Крім того, відповідач зазначив, що Краматорський міський центр зайнятості фінансується з Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Виплата одноразової допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності здійснюється в межах коштів, передбачених для цього бюджетом Фонду на поточний рік. Згідно з витягом з тимчасового кошторису Краматорського міського центру зайнятості на поточний рік для виплати одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності було надано 51982,00 грн. Протягом поточного року кошти були використані для виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, станом на 10.12.2021 залишок цих коштів становив 4147,00 грн.

Відповідач також повідомив, що згідно з Порядком фінансування видатків установ державної служби зайнятості, затвердженого наказом Державного центру зайнятості від 11 вересня 2019 року № 107, нарахування виплат на допомогу по безробіттю в автоматичному режимі здійснюється 10 числа місяця (за період з 1 по 10), 20 числа (за період з 11 по 20) та в останній робочий день місяця (за період з 21 по останній робочий день місяця включно). У разі, коли останній день декади припадає на вихідний або святковий день, нарахування вищезазначених виплат здійснюється в останній робочий день декади. Наступного дня засобами ЄІАС формується подекадна потреба в коштах для виплати допомоги по безробіттю. Регіональний центр зайнятості консолідує потребу в коштах, сформовану бухгалтерським підрозділом регіонального та базових центрів зайнятості, в свою чергу Державний центр зайнятості консолідує потребу в коштах регіональних центрів зайнятості. Платіжні доручення для сплати зазначених виплат надаються до Державної казначейської служби України на другий день після надходження фінансування.

Допомога по безробіттю позивачу за період з 12.08.2021 по 05.10.2021 сплачена у повному обсязі.

Просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Позивач подав відповідь на відзив, якою підтримав доводи позовної заяви. Також зазначав, що відмова у наданні одноразової виплати для організації безробітним підприємницької діяльності зумовлена нестачею коштів в бюджеті. Вважає, що виходячи із Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» внески за нього в Фонд сплачувала держава, тому посилання відповідача на відсутність коштів у Фонду є такими, що не відповідають дійсності.

31.01.2022 позивач надав додаткові докази по справі, а саме: копію заяви про надання допомоги по безробіттю одноразово від 10.01.2022; копію листа Краматорського міського центру зайнятості №8 від 14.01.2022; протокол засідання комісії з питань виплати одноразової грошової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності №1 від 13.01.2022. Разом з тим, відповідно до частин 2 та 8 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Керуючись частиною 2 статті 79 КАС України, суд не приймає до уваги зазначені докази при розгляді даної справи, оскільки позивач не подав ці докази разом із позовною заявою та не обґрунтував неможливість їх подання разом із відповідною позовною заявою.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 29.11.2021 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, встановлено строк для надання заяв по суті.

Згідно з пунктом 10 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Частиною 4 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до частини 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 12.08.2021 перебуває на обліку в Краматорському міського центру зайнятості як отримувач допомоги по безробіттю.

23.09.2021 позивач звернувся до Краматорського міського центру зайнятості із заявою в якій зазначив, зокрема, що має статус безробітного. Згідно з частиною 7 статті 22 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок на випадок безробіття» допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштованими у зв`язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи. Умови та порядок виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності визначені у Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівля та сільського господарства України від 06 квітня 2020 року №624. Відповідно до зазначеного Порядку він разом із заявою повинен надати бізнес-план, на підставі якого буде здійснювати свою діяльність. Однак для підготовки бізнес-плану він має знати розмір призначеної допомоги по безробіттю. На даний час він не отримав жодного розрахунку, що унеможливлює зрозуміння суми, на яку він може розраховувати. Враховуючи зазначене, позивач у заяві просив:

1. Вважати його особою, що бажає отримати допомогу по безробіттю одноразово, для організації підприємницької діяльності безробітними.

2. Провести особистий прийом відповідно до процедури отримання допомоги по безробіттю одноразово.

3. Повідомити його про строк подачі бізнес плану.

4. Долучити його заяву до його особової справи.

Крім того, зазначав, що не заперечує проти проходження курсів підвищення кваліфікації за напрямком «Основи підприємницької діяльності».

05.10.2021 листом Краматорського міського центру зайнятості надано відповідь на звернення позивача від 23.09.2021.

Відповідно до пункту 1 розділу VII Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 06 квітня 2020 року №624, зареєстрованим безробітним з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння центру зайнятості протягом місяця у зв`язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їхнім бажанням допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності. Відповідно до пункту 4 розділу VII цього Порядку виплата допомоги по безробіттю одноразово здійснюється в розмірі залишку призначеної безробітному допомоги по безробіттю, визначеного на день державної реєстрації суб`єкта підприємницької діяльності, обмеженого строком 360 календарних днів, у тому числі особам передпенсійного віку.

23.09.2021 позивач відвідав фахівця з профорієнтації Краматорського міського центру зайнятості, під час якого отримали консультацію щодо започаткування підприємницької діяльності. 06.10.2021 ОСОБА_1 запрошено відвідати тематичний семінар «Генеруй бізнес-ідею та розпочати свій бізнес».

Також у відповіді звернено увагу позивача на те, що згідно з абзацу 3 пункту 4 розділу VII зазначеного Порядку виплата одноразової допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності здійснюється в межах коштів, передбачених для цього бюджетом Фонду на поточний рік.

Крім того, позивача повідомлено, що станом на 05.10.2021 кошти, передбачені бюджетом фонду для виплати одноразової грошової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності використанні в повному обсязі.

Відповідно до довідки Краматорського міського центру зайнятості про використання коштів для одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності станом на 23.10.2021 кошти передбачені тимчасовим кошторисом видатків на 2021 рік по КЕКВ 2710 «Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності» Краматорським міським центром зайнятості використані у сумі 47834,14 грн.

Відповідно до довідки Краматорського міського центру зайнятості про використання коштів для одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності станом на 10.12.2021 залишок коштів, передбачених тимчасовим кошторисом видатків на 2021 рік по КЕКВ 2710 «Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності» складає 4147,00 грн.

Відповідно до витягу з тимчасового кошторису видатків на 2021 рік Краматорського міського центру зайнятості, що затверджений директором Донецького обласного центру зайнятості 22.09.2021 для виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності було виділено 51982,00 грн.

Надаючи правову оцінки спірним правовідносинами, суд керувався наступним.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України від 02.03.2000 №1533-III «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі – Закон №1533-ІІІ) право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття (далі - забезпечення) та соціальні послуги мають застраховані особи.

Згідно з частиною 1 статті 7 Закону №1533-ІІІ видами забезпечення за цим Законом є, зокрема допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності.

Відповідно до частин 7 та 11 статті 22 Закону №1533-ІІІ допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв`язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, крім осіб, зазначених у частині другій статті 6 цього Закону. Ця допомога виплачується особам, яким виповнилося 18 років, за їх бажанням.

Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності здійснюється протягом 14 днів після дня здійснення державної реєстрації юридичної особи, фізичної особи - підприємця.

Частинами 6 та 7 статті 23 Закону №1533-ІІІ визначено, що одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності здійснюється у розмірі допомоги по безробіттю, нарахованої відповідно до цієї статті, у розрахунку на рік.

Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері праці, трудових відносин та зайнятості населення, за погодженням з правлінням Фонду.

Відповідно до пункту 1 розділу VI Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 06 квітня 2020 року №624 (далі – Порядок №624), рішення про призначення допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, розмір і строки виплати, відкладення, скорочення та припинення виплати оформлюється наказом керівника центру зайнятості, в якому безробітний зареєстрований та отримує соціальні послуги. Інформація про прийняті рішення вноситься до персональної картки особи.

Розділом VII Порядку №624 визначені умови та порядок виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності.

Відповідно до пункту 1 розділу VII Порядку №624 зареєстрованим безробітним з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння центру зайнятості протягом місяця у зв`язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їхнім бажанням допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності.

Згідно з пунктами 2, 3 розділу VII Порядку №624 одноразово виплата допомоги по безробіттю не здійснюється зареєстрованим безробітним:

1) у разі звільнення з останнього місця роботи з підстав, зазначених у підпункті 2пункту 3 розділу IV цього Порядку (крім звільнення за згодою сторін);

2) у разі скорочення допомоги по безробіттю з підстав, зазначених у підпунктах 1 – 6 пункту 4 розділу IV цього Порядку;

3) які були засновниками юридичної особи чи були зареєстровані як фізичні особи - підприємці протягом останніх 24 місяців, що передували початку безробіття.

Не мають права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності безробітні, які вже отримали допомогу по безробіттю одноразово та припинили підприємницьку діяльність або не здійснювали її та не сплачували єдиний внесок як юридична особа чи фізична особа - підприємець упродовж двох років, починаючи з дня державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи - підприємця.

Відповідно до пункту 4 розділу VII Порядку №624 виплата допомоги по безробіттю одноразово здійснюється в розмірі залишку призначеної безробітному допомоги по безробіттю, визначеного на день державної реєстрації суб`єкта підприємницької діяльності, обмеженого строком 360 календарних днів, у тому числі особам передпенсійного віку.

Розрахунок одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності здійснюється з урахуванням максимального розміру допомоги та мінімального розміру допомоги, установленого правлінням Фонду, що діє на дату державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи - підприємця. Зміна розміру мінімальної та максимальної величини допомоги по безробіттю, що відбулася після державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи - підприємця, не є підставою для коригування допомоги по безробіттю, що виплачена одноразово.

Виплата одноразової допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності здійснюється в межах коштів, передбачених для цього бюджетом Фонду (Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття) на поточний рік.

Пунктом 6 розділу VII Порядку №624 визначено, що для розгляду питань щодо надання одноразової допомоги по безробіттю зареєстрований безробітний подає до центру зайнятості такі документи: заяву про надання допомоги по безробіттю одноразово; бізнес-план.

Згідно з пунктом 7 розділу VII Порядку №624 питання щодо надання одноразової допомоги по безробіттю на підставі поданих безробітним документів розглядає комісія з питань виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності (далі - комісія) у присутності безробітного (за бажанням).

Комісія створюється центром зайнятості, її склад затверджується наказом керівника центру зайнятості. До складу комісії включаються представники центру зайнятості, районних, Київської та Севастопольських міських державних адміністрацій, районних у містах Києві та Севастополі, організацій (об`єднань) роботодавців і профспілок (за згодою).

Розгляд питання щодо надання допомоги по безробіттю одноразово на підставі поданих безробітним документів та висновок комісії оформляються протоколом.

Відповідно до пунктів 8, 9 розділу VII Порядку №624 рішення щодо надання допомоги по безробіттю одноразово або про відмову в наданні такої допомоги з урахуванням вимог, визначених у пунктах 2 та 3 цього розділу, приймається керівником центру зайнятості не пізніше 10 робочих днів після подання безробітним відповідно до пункту 6 цього розділу документів з урахуванням висновку комісії щодо здійснення такої виплати.

На підставі рішення про надання допомоги по безробіттю одноразово в разі державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи - підприємця та даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань керівник центру зайнятості приймає рішення про виплату допомоги по безробіттю одноразово.

Рішення про виплату допомоги по безробіттю одноразово здійснюється протягом 14 днів після дня здійснення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи - підприємця.

У разі якщо особа протягом 30 календарних днів після прийняття рішення про надання виплати допомоги по безробіттю одноразово не пройшла державну реєстрацію юридичної особи чи фізичної особи - підприємця без поважних причин, вона втрачає право на отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово.

Поважними причинами продовження строку, протягом якого має відбутися державна реєстрація юридичної чи фізичної особи - підприємця, є хвороба безробітного, смерть членів його сім`ї та родичів, догляд за хворою дитиною віком до 14 років, відвідування закладів охорони здоров`я, судових та правоохоронних органів, військових комісаріатів, інших державних установ та інші обставини, які об`єктивно унеможливлюють реєстрацію, що підтверджується відповідними документами.

Відповідно до пункту 1 розділу VIIІ Порядку №624, який регулює питання фінансування виплат допомоги по безробіттю, виплата допомоги по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду. Видатки бюджету Фонду щодо забезпечення виплати допомоги по безробіттю є захищеними. Фінансування цих видатків проводиться в першочерговому порядку.

Отже, виходячи з наведених положень законодавства, допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв`язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

Реалізація права на це відбувається шляхом волевиявлення подання зареєстрованим безробітним до центру зайнятості таких документів: 1) заяви про надання допомоги по безробіттю одноразово; 2) бізнес-плану.

Виплата такої одноразової допомоги здійснюється в межах коштів, передбачених для цього бюджетом Фонду на поточний рік (частина 7 статті 22 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», абзац 3 пункту 4 розділу VII Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 06 квітня 2020 року № 624).

Як встановлено судом вище та підтверджено матеріалами справи, в поданій до відповідача заяві від 23.09.2021 позивач не просив надати йому допомогу по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. Бізнес-план до заяви позивач також не додавав.

Отже, порядок отримання одноразової допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності позивачем дотримано не було.

З огляду на наведене, позивачу надана фахівцем з профорієнтації Краматорського міського центру зайнятості консультація щодо започаткування підприємницької діяльності та запрошено відвідати тематичний семінар «Генеруй бізнес-ідею та розпочати свій бізнес».

Крім того, станом на час розгляду заяви позивача від 23.09.2021 кошти, передбачені бюджетом Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття для виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, фактично були використані. Ці обставини підтверджуються: витягом з тимчасового кошторису видатків на 2021 рік Краматорського міського центру зайнятості; довідкою Краматорського міського центру зайнятості про використання коштів для одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності, згідно з якою станом на 23.10.2021 кошти, передбачені тимчасовим кошторисом видатків на 2021 рік по КЕКВ 2710 «Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності», Краматорським міським центром зайнятості використані в сумі 47834,14 грн.; довідкою Краматорського міського центру зайнятості про залишок коштів для одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності, згідно з якою станом на 10.12.2021 залишок коштів, що передбачені тимчасовим кошторисом видатків на 2021 рік по КЕКВ 2710 «Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності», складає 4147,00 грн.

Вказані обставини об`єктивно унеможливили би надання позивачу як безробітному допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності, навіть в разі подання ним належної заяви та бізнес-плану.

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010, заява 4909/04, відповідно до пункту 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 09.12.1994, серія A, №303-A, п.29).

Згідно пункту 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною другою статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.

Відповідно до статті 139 КАС України при відмові в задоволенні позову понесені позивачем судові витрати стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача - суб`єкта владних повноважень не підлягають.

Згідно з ч. 3 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Керуючись статтями 2-17, 42-47, 72-77, 90, 94, 121, 122, 139, 143, 159-164, 241-246, 255, 263, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Краматорського міського центру зайнятості (вул. Румянцева, 4, м. Краматорськ, 84333, ЄДРПОУ 23419575) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії відмовити повністю.

Рішення прийнято в нарадчій кімнаті в порядку спрощеного позовного провадження 11 лютого 2022 року. Повний текст рішення виготовлено та підписано 15 лютого 2022 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя А.С. Зеленов