Рішення № 103346780, 08.02.2022, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2022
Номер справи
200/15650/21
Номер документу
103346780
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 лютого 2022 року Справа№200/15650/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Голошивця І.О., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позову зазначено, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у складі військової частини № 73413 в період з 12.05.1986 по 23.06.1986, є постраждалою особою внаслідок чорнобильської катастрофи, про що свідчить посвідчення 1 категорії серії НОМЕР_1 . Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області, отримує пенсію по інвалідності 2-ї групи. Позивач, перебуваючи на військових зборах з ліквідації чорнобильської аварії у період з 12.05.1986 по 23.06.1986, він мав статус військовослужбовця у розумінні ст. 10 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і має право на перерахунок пенсії по інвалідності з 01.10.2017 на підставі ст. 59 зазначеного закону з розрахунку п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року так як він відноситься до осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань. Відповідач вчинив протиправні дії, не надавши позивачу рішення щодо перерахунку пенсії.

Представник відповідача надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому зазначив, що Позивач пенсію отримує по інвалідності II групи (І категорії) як громадянин, який постраждав внаслідок аварії на ЧАЕС. ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії з 01.07.2021, розмір пенсії з урахуванням усіх надбавок та підвищень становить - 13766,38 грн., на теперішній час щомісячна пенсія позивача становить 13766,38 грн.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 16.11.2021 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Сторони про відкриття провадження були повідомлені належним чином.

Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1 , (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ), є особою з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та віднесений до 1-ої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, про що свідчить посвідчення Серії НОМЕР_1 , перебуває на обліку та отримує пенсію по інвалідності у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області. Позивач є особою з інвалідністю 2 групи (посвідчення Серія НОМЕР_1 ).

Захворювання та інвалідність ОСОБА_1 пов`язані з виконанням обов`язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, про що свідчить, зокрема довідка МСЕК серія ДОН-05 № 004168 та довідка Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 12.05.2006 № 31679, експертний висновок Донецької регіональної міжвідомчої експертної комісії по встановленню зв`язку захворювань, інвалідності та смерті з впливом іонізуючим випромінюванням та інших шкідливих наслідків аварії на Чорнобильській АЕС №46 від 25.01.1994 року.

Судом із матеріалів справи встановлено, що позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 12.05.1986 по 23.06.1986 у складі військової частини № 73413, що також підтверджується довідкою від 12.05.2006 № 31679 та відповідна інформація відображена у військовому квитку ОСОБА_2 серії НОМЕР_3 .

Як встановлено судом, та не заперечується відповідачем, 30.08.2021 ОСОБА_1 звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії по інвалідності згідно ч. 3 ст. 59 Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати встановленої Законом на 1 січня поточного року без обмеження розміру пенсії по інвалідності, по формулі: П=80%*Зп(мін)*5, де П – розмір пенсії, Зп(мін)-розмір мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня поточного року, та здійснювати перерахунок щороку у зв`язку зі зміною мінімальної заробітної плати на 01 січня за результатами вищезазначеної заяви просив прийняти рішення із наданням довідки про пенсію за останні 6 місяців.

Позивачем до позовної заяви був доданий лист – відповідь на звернення Головного управління пенсійного фонду України Донецької області від 08.10.2021 за вих.№14794-13199/А-15/8-0500/21, згідно якого було встановлено, що позивач перебуває як одержувач пенсії по інвалідності 2 групи (1 категорії) відповідно до ст.50 та 54 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-XII. З 01.07.2019 позивачу було здійснено перерахунок пенсії, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 543 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, яка набрала законної сили з 01.07.2019 виходячи з 5-ти кратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 №1210 Про підвищення рівня соціального захисту громадян, як постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, (далі - Постанова 1210). Перерахунок здійснюється за формулою, наведеною у пункті 9-1 Постанови №1210, а саме: мінімальна заробітна плата на 01 січня 2021 (6000грн.), множиться на 5 та ділиться на середню заробітну плату за 2020 рік (10340,35грн.) Визначений за формулою коефіцієнт заробітку складає 2,90126. Пенсія позивача розрахована відповідно до п.9-1 Постанови 1210 із середнього заробітку який складає 14183,76693 (4888,83-проіндексована у 2019-2020 роках середня заробітна плата (дохід) по Україні, з якої сплачені страхові внески, за 2014-2016 роки х 2,90126-середньомісячний коефіцієнт заробітної плати) з урахуванням розміру відшкодування фактичних збитків - 80%. Розмір пенсії з 01.01.2021 складає 12484,21 у тому числі: 11347,01грн.- основний розмір пенсії (14183,76693 х 80%); 707,60 - підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни II групи (1769,00грн. х 40%); 379,60 – додаткова пенсія інвалідам 2 групи з числа ліквідаторів ЧАЕС згідно з п.13 Постанови 1210; 50,00 – цільова допомога інвалідам війни 2 групи. З 01.03.2021 проведено масовий перерахунок пенсії згідно постанови КМУ від 22.02.2021 №127 “Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021” відповідно до частини другої статті 42 Закон №1058 із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії у розмірі 1,11, що склала 5426,60грн. (4888,83*1,11). З 01.03.2021 пенсія розрахована із середнього заробітку, який складає 15743,98грн.(5426,60грн. – проіндексована у 2019-2020 роках середня заробітна плата (дохід) по Україні, з якої сплачені страхові внески, за 2014-2016 роки х 2,90126 – середньомісячний коефіцієнт заробітної плати) з урахванням розміру відшкодування фактичних збитків – 80%. Розмір пенсії з 01.03.2021 складає 13732,38грн., в тому числі: 12595,18грн. – основний розмір пенсії (15743,98грн х 80%); 707,60 - підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни II групи (1769,00грн. х 40%); 379,60 – додаткова пенсія інвалідам 2 групи з числа ліквідаторів ЧАЕС згідно з п.13 Постанови 1210; 50,00 – цільова допомога інвалідам війни 2 групи. З 01.07.2021 прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність склав 1854,00 грн., у зв`язку з чим проведено індивідуально-масовий перерахунок пенсій. Розмір пенсії з 01.07.2021 складає 13766,38 грн. Тобто, вищезазначеним листом позивачу було повідомлено, що з урахуванням вимог п. 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який набув чинності 01.07.2019, було проведено перерахунок пенсії позивача.

Враховуючи вищевикладене, дослідивши матеріали справи. Суд зазначає наступне.

Частиною 3 ст. 59 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі Закон № 796-XII), у редакції, чинній до 25.04.2019, було встановлено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

25 квітня 2019 року Другий сенат Конституційного Суду України ухвалив рішення № 1-р(II)/2019, яким визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року № 796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Також зазначено, що словосполучення "дійсної строкової", що міститься в положеннях частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року № 796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Отже, з урахуванням наведеного рішення Конституційного Суду України, частина 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у редакції, чинній з 24.04.2019, не передбачає такої обов`язкової умови для обчислення пенсії згідно цього законодавчого припису, як “дійсна строкова”.

Частиною 2 ст. 54 Закону № 796-XII установлено, що умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Суд зазначає, що ч. 3 ст. 59 Закону України № 796-XII не визначає конкретний розмір пенсії, а визначає правило, за яким вона має обчислюватися з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, а не, наприклад, з суми заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої сплачено страхові внески, що передбачено загальними правилами пенсійного законодавства (ч. 2 ст. 40 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”).

Абзацом першим п. 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 (далі Порядок № 1210), у редакції, чинній до 01.07.2019, було передбачено, що за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою <…>.

Абзацом першим п. 9-1 Порядку № 1210, у редакції, чинній з 01.07.2019, установлено, що за бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов`язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою: П = Зс х Кзс х Кв/100%, де П - розмір пенсії; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки; Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії; Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках). Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою: Кзс = Зп(мін)х5/Зс1, де Зп(мін) - розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року; Зс1 - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року. Розмір відшкодування фактичних збитків (Кв) визначається як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертизи. У разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Отже, позивач має право на перерахунок пенсії на підставі ч. 3 ст. 59 Закону від 28 лютого 1991 року № 796-XII і п. 9-1 "Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 21 квітня 2021 року у справі № 520/12609/19 зазначила, що обчислення і призначення державної пенсії по інвалідності відповідно до вимог частини третьої статті 59 Закону № 796-XI з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відбувається не автоматично, а потребує зовнішньо вираженого письмового бажання пенсіонера отримувати такого виду пенсію. Лише після подання заяви відповідної форми та змісту виникає право пенсіонера на обчислення та призначення йому пенсії з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Також Велика Палата Верховного Суду зазначила, що якщо пенсіонер із числа військовозобов`язаних, призваних на військові збори, або інші військовослужбовці, але не з числа військовослужбовців строкової служби, виявлять бажання отримувати пенсію по інвалідності відповідно до вимог частини третьої статті 59 Закону № 796-XI з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, оформлять таке бажання поданням відповідної заяви до дати ухвалення і оприлюднення КСУ Рішення № 1-р (ІІ)/2019 від 25 квітня 2019 року, а пенсійний орган до дати ухвалення і оприлюднення КСУ Рішення № 1-р (ІІ)/2019 від 25 квітня 2019 року відмовить у призначенні такої пенсії через те, що такі категорії осіб не мають право на призначення пенсії по інвалідності з означеного розміру, то для того, щоб призначити згадуваний вид пенсії після ухвалення Рішення № 1-р (ІІ)/2019, військовослужбовці, які набули право на цю пенсію, повинні подати заяву про її призначення, оскільки попередня заява вичерпала свою зобов`язальну (спонукальну) властивість (спроможність).

У разі, коли пенсіонер з числа військовозобов`язаних, призваних на військові збори, або інші військовослужбовці, але не з числа військовослужбовців строкової служби, подали заяву про призначення пенсії по інвалідності відповідно до вимог частини третьої статті 59 Закону № 796-XI з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, до дати ухвалення і оприлюднення Рішення № 1-р (ІІ)/2019 від 25 квітня 2019 року, а пенсійний орган рішення за наслідками розгляду такого звернення ухвалював після набрання чинності Рішенням № 1-р (ІІ)/2019 від 25 квітня 2019 року, за яким названа категорія військовослужбовців набула право на призначення пенсії по інвалідності за описаних вище умов, то такі особи повинні мати законні очікування на призначення їм цього виду пенсії з 26 квітня 2019 року, тобто з установленої законодавством підстави для її призначення.

Якщо пенсіонер із числа військовозобов`язаних, призваних на військові збори, або інші військовослужбовці, зокрема й з числа військовослужбовців строкової служби, подали заяву про призначення пенсії з інвалідності відповідно до вимог частини третьої статті 59 Закону № 796-XI з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, віддалено від дати набуття права на призначення пенсій по інвалідності на підставі названих положень закону (01 жовтня 2017 року), але просять призначити і виплачувати таку пенсію від дати набуття права на неї, така пенсія має бути обчислена і призначена за наявності для цього підстав, встановлених законом, від дати виявлення бажання її отримувати.

У вказаній зразковій справі Велика Палата Верховного Суду також зазначила, що посилання позивача на постанову КМУ від 15 листопада 2017 року № 851, якою внесено зміни до Порядку № 1210, та яка застосовується з 01 жовтня 2017 року, як на законну підставу для автоматичного призначення пенсії по інвалідності на підставі положень частини третьої статті 59 Закону № 796-ХІІ, не є доречними та слушними, оскільки ця постанова містить лише формулу, за якою обчислюється пенсія з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати. Але право на обчислення пенсії за цією формулою не є абсолютним, воно відповідно до положень частини третьої статті 59 Закону № 796-ХІІ потребує вчинення пенсіонером певних дій для його реалізації. Постанова КМУ не надає повноважень органам ПФУ автоматично змінити механізм обчислення фактично отримуваної пенсії на механізм, передбачений частиною третьою статті 59 Закону № 796-ХІІ, без волевиявлення пенсіонера.

Отже, позивач з 26 квітня 2019 року мав право на перерахунок та виплату пенсії, виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до положення частини третьої статті 59 Закону № 796-ХІІ, проте для реалізації такого права необхідним є звернення із відповідною заявою.

Зважаючи на зазначене вище у відповідача не було підстав для здійснення такого перерахунку з 26 квітня 2019 року з огляду на те, що відповідна заява позивача подана пізніше. Проте, відповідачем, з 01.07.2019 року та з 01.07.2021 року здійснено перерахунок пенсії автоматично.

Крім того, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 21 квітня 2021 року у справі № 520/12609/19 зазначила, що застосування формули, передбаченої Порядком № 1210, при обчисленні розміру пенсії узгоджується також зі змістом частини третьої статті 59 Закону № 796-ХІІ, що передбачає право особи на обчислення пенсії по інвалідності відповідно до цього Закону або за бажанням - із п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Нова редакція частини третьої статті 59 Закону № 796-XII лише розширила перелік категорій осіб, які мають право на отримання пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, а також змінила величину (розрахунковий покажчик) для обчислення пенсії, але не запровадила (не встановила) новий розмір пенсії.

Як мовилося вище, до внесення змін до Закону № 796-XII і викладу частини третьої статті 59 цього Закону в новій редакції, а також до Рішення № 1-р(ІІ)/2019, які в загальному підсумку розширили перелік осіб, які мають право на отримання пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, і включили до кола цих осіб військовозобов`язаних, призваних на військові збори, чи осіб начальницького і рядового складу інших військових формувань, обрахування і призначення пенсії по інвалідності на підставі частини третьої статті 59 Закону № 796-XII, приміром для осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби, провадилися відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, але не встановленої законом на 1 січня відповідного року, а з мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження. Для такого обчислення і призначення пенсії застосовувався Порядок № 1210.

Розширення кола осіб, які мають права на призначення пенсії по інвалідності з тієї самої кратності і бази обчислення, але зміненої величини (розміру мінімальної заробітної плати) обчислення, без зміни умов та порядку обчислення на підставі закону не дає жодних підстав вважати, що законодавець наче запровадив розмір пенсії по інвалідності в твердих (абсолютних) числах й водночас відмовився й скасував розрахунок пенсії за формулою, передбаченою Порядком № 1210.

Отже, застосування формули, передбаченої Порядком № 1210, при обчисленні розміру пенсії узгоджується також зі змістом ч. 3 ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що передбачає право особи на обчислення пенсії по інвалідності відповідно до цього Закону або за бажанням - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Судом установлено, що розмір пенсії позивача з 01.07.2019 та з 01.07.2021 розраховано відповідачем відповідно до приписів Порядку № 1210 навіть без подання позивачем відповідної заяви, згідно наступного розрахунку:

мінімальна заробітна плата на 01 січня 2021 року (6000,00грн.) множиться на 5 та ділиться на середню заробітну плату за 2020 рік (10340,5грн.). Визначений за формулою коефіцієнт заробітку складає – 2,90126. З 01.03.2021 пенсія розрахована із середнього заробітку, який складає 15743,98грн. (5426,60грн. – проіндексована у 2019-2020 роках середня заробітна плата (дохід) по Україні, з якої сплачені страхові внески, за 2014-2016 роки * 2,90126 – середньомісячний коефіцієнт заробітної плати) з урахуванням розміру відшкодування фактичних збитків – 80%.

Розмір пенсії з 01.07.2021 року складає 13766,38грн., у тому числі:

12595,18грн. – основний розмір пенсії (15743,98*80%);

741,6грн. – підвищення інвалідам армії, прирівняних до інвалідів війни II групи (1854,00грн.*40%);

379,6грн. – додаткова пенсія інвалідам II групи з числа ліквідаторів ЧАЕС згідно п.13 Порядку 1210;

50,00грн. – цільова допомога інвалідам війни II групи.

З огляду на викладене, відповідач здійснив перерахунок пенсії позивачу в межах діючого законодавства, тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 2, 5-10, 19, 72-77, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 255, 263, 295, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

В И Р І Ш И В :

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ 13486010; 84122, Донецька область, м.Слов`янськ, пл.Соборна, буд.3) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії – відмовити.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 08.02.2022 року.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.О. Голошивець