
16.02.2022
227/364/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2021 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Притуляк С.А.,
при секретарі Коверченковій М.О.
за участю прокурора Харсіка Ю.С.,
особи, яка притягається до відповідальності – ОСОБА_1
розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Світле, Добропільського району Донецької області, громадянина України, мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 ,
В С Т А Н О В И В:
08.02.2022р. до Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією відносно ОСОБА_1 за ст.172-6 ч.1 КУпАП, складений оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Федорищевим І.П.
Згідно даного протоколу, ОСОБА_1 , будучи помічником командира взводу виробничо - профілактичної служби Десятого воєнізованого гірничорятувального загону, згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальним за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, порушуючи вимоги абзацу 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Вказане правопорушення вчинене при наступних обставинах.
До управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР НП України надійшло повідомлення з Департаменту стратегічних розслідувань НП України про можливе порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» громадянином ОСОБА_1 , який займав посаду помічника командира взводу виробничо - профілактичної служби Десятого воєнізованого гірничорятувального загону, для опрацювання та прийняття рішення відповідно до вимог чинного законодавства.
Встановлено, що відповідно до наказу командира Десятого воєнізованого гірничорятувального загону від 19.06.2017 за № 109/к ОСОБА_1 призначено на посаду помічника командира взводу виробничо - профілактичної служби Десятого воєнізованого гірничорятувального загону.
Відповідно до наказу командира Десятого воєнізованого гірничорятувального загону від 30.06.2021 за № 129/к помічника командира взводу виробничо - профілактичної служби Десятого воєнізованого гірничорятувального загону ОСОБА_1 переведено на посаду респіраторника 5 розряду 1 взводу Десятого воєнізованого гірничорятувального загону з 01 липня 2021 року.
Пунктом 1. Розділу III. Положення про Десятий воєнізований гірничорятувальний загін, затвердженого наказом Міністерства енергетики України від 07.07.2020 № 437, закріплено, що 10 ВГРЗ є юридичною особою публічного права.
Згідно пункту 1.3. посадової інструкції помічника командира взводу виробничо - профілактичної служби ОСОБА_1 , затвердженої наказом десятого воєнізованого гірничорятувального загону № 265 від 01.10.2020 помічник командира взводу виробничо - профілактичної служби належить до професійної групи «Керівники».
Підпунктом 1 пункту 2.8 посадової інструкції помічника командира взводу виробничо - профілактичної служби ОСОБА_1 встановлено, що останній організовує та здійснює керівництво членами добровільних допоміжних гірничорятувальних команд при виконанні ними робіт з порятунку людей, ліквідації аварій і їхніх наслідків.
У підпункті 15 пункту 2.8 посадової помічника командира взводу виробничо - профілактичної служби ОСОБА_1 зазначено, що останній забезпечує справний стан, готовність, правильне використання та зберігання гірничорятувальної техніки, киснево-дихальної та іншої апаратури.
Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді помічника командира взводу виробничо - профілактичної служби Десятого воєнізованого гірничорятувального загону, маючи повноваження щодо здійснення, зокрема, організаційно-розпорядчих та адміністративно- господарських функцій, є посадовою особою юридичної особи публічного права.
Відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до абзацу 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до роз`яснення НАЗК № 1 від 13.02.2020 року декларація суб`єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування.
Відповідно до вищезазначеного, ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» до 00:00 29.07.2021.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_1 подав декларацію «перед звільненням» 09.10.2021 об 11 год. 10 хв.
ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права вже не вперше виконував дії щодо подання електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на офіційному сайті НАЗК - Єдиному державному реєстрі декларацій, таким чином порядок подання декларації йому добре був відомий.
Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 в період з 29.06.2021 по10.10.2021р., останній розпочав вчиняти дії, спрямовані на подачу декларації лише 09.10.2021 о 10:56 та успішно подав декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування цього ж дня о 11:10.
Вищевказана особа усвідомлюючи наслідки своїх дій та маючи можливість вчасно подати декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, будучи ознайомленим зі строками подачі декларацій, не вжив усіх необхідних вимог ЗУ «Про запобігання корупції» та вчасно не подав декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Аналізуючи в сукупності наявні документи, поважних причин щодо несвоєчасного подання декларації особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування не встановлено.
Враховуючи вищезазначене, гр. ОСОБА_1 , порушуючи вимоги абзацу 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», припиняючи діяльність пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме будучи переведеним з посади помічника командира взводу виробничо - профілактичної служби Десятого воєнізованого гірничорятувального загону ОСОБА_1 на посаду респіраторника 5 розряду 1 взводу Десятого воєнізованого гірничорятувального загону, згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 зазначеного Закону, будучі суб`єктом на якого пощирюється дія вказаного закону, несвоєчасно, без поважних причин 09.10.2021р. о 11:10 год. подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані як адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність з яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
На підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією до протоколу додано: листа НАЗК до Департаменту стратегічних розслідувань НПУ про виявлення факту несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №47-06/75313-21 від 13.10.2021р. з відповідним повідомленням від 05.10.2021р. №13/7-2172; роздруківка з послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 29.06.2021р. до 10.10.2021р.; лист Департаменту стратегічних розслідувань НПУ про витребування Десятого воєнізованого гірничорятувального загону документів, пов`язаних з проходженням ОСОБА_1 служби; Положення про Десятий воєнізований гірничорятувальний загін, згідно якого 10 ВГРЗ є юридичною особою публічного права; наказ командира Десятого воєнізованого гірничорятувального загону від 19.06.2017 за № 109/к про призначення ОСОБА_1 на посаду помічника командира взводу виробничо - профілактичної служби Десятого воєнізованого гірничорятувального загону; наказ командира Десятого воєнізованого гірничорятувального загону від 30.06.2021 за № 129/к про переведення помічника командира взводу виробничо - профілактичної служби Десятого воєнізованого гірничорятувального загону ОСОБА_1 на посаду респіраторника 5 розряду 1 взводу Десятого воєнізованого гірничорятувального загону з 01 липня 2021 року; інформацію про ознайомлення 19.06.2017р. ОСОБА_1 з вимогами статей 45-52-1 Закону України «Про запобігання корупції», ст.172-6 КУпАП та ст.366-1 КК України; посадову інструкцію помічника командира взводу виробничо-профілактичної служби №43 від 01.10.2020р., згідно п.п. 1.3, 2.8 якої, помічник командира взводу виробничо - профілактичної служби належить до професійної групи «Керівники» та організовує та здійснює керівництво членами добровільних допоміжних гірничорятувальних команд при виконанні ними робіт з порятунку людей, ліквідації аварій і їхніх наслідків, а також забезпечує справний стан, готовність, правильне використання та зберігання гірничорятувальної техніки, киснево-дихальної та іншої апаратури.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкрімінованого адміністративного правопорушення визнав в повному обсязі та пояснив, що після його переведення на посаду респіраторника 5 розряду 1 взводу Десятого воєнізованого гірничорятувального загону з 01 липня 2021 року, він залишився працювати на тому ж підприємстві, а тому вважав, що звільнення не відбулося і, відповідно, в нього не виникло обов`язку подавати декларацію після звільнення. Про необхідність подання декларації йому згодом нагадали колеги, однак, строк подання вже був пропущений. Тож зазначив, що не подав декларацію через недостатню юридичну грамотність, усвідомлюючи при цьому, що не знання закону не звільняє його від відповідальності та просив суворо його карати.
Прокурор Харсіка Ю.С. в судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність з яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення в межах санкції даної статті.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора Харсіка Ю.С. та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за частиною 2 статтею 172-6 КУпАП, оскільки він дійсно порушив вимоги фінансового контролю.
Під час розгляду адміністративної справи судом не було встановлено поважних причин, які свідчать про те, що ОСОБА_1 не мав можливості своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, так як у нього було достатньо часу для подачі указаної декларації.
Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.
Виходячи з вищевикладеного, приймаючи до уваги дані про особу ОСОБА_1 , наявність обставин, що пом`якшують відповадальність та відсутність обставин, які її обтяжують, суддя вважає за можливе застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на користь держави.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись статтями 27, 33-35, 40-1, частиною 1 статті 172-1, 221, 282-284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий Слов`янським МВ УМВС України в Донецькій області 20.03.2020 року), у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп., який повинен бути сплачений на номер рахунку (IBAN) UA508999980313000106000005652, отримувач Добропільське ГУК/Добропільська МТГ/21081100, код отримувача (ЕДРПОУ) 37967785, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету – 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету – адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий Слов`янським МВ УМВС України в Донецькій області 20.03.2020 року), на користь держави судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев`яносто шість) грн. 20 копійок, який повинен бути сплачений на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача(код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз`яснити, що у відповідності з вимогами ст.ст.307, 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.А. Притуляк
16.02.2022