Рішення № 103341278, 09.02.2022, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.02.2022
Номер справи
120/9399/21-а
Номер документу
103341278
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

09 лютого 2022 р. Справа № 120/9399/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Дмитришеної Р.М.,

за участю:

секретаря судового засідання: Пахольчак С.С

представника позивача: Ковальчука О.М.

представника відповідача: Щербатого А.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1

до: Томашпільської селищної ради Тульчинського району Вінницької області

про: визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Томашпільської селищної ради Тульчинського району Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що 18.06.2021 звернувся до Томашпільської селищної ради з клопотанням про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі безоплатно її у власність для ведення особистого селянського господарства на території Комаргородської сільської ради Томашпільського району Вінницької області (за межами населеного пункту).

Рішенням від 16.07.2021 №1266 відмовлено позивачу в затвердженні проекту землеустрою.

Не погоджуючись із вказаним рішенням, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Ухвалою від 17.08.2021 відкрито провадження у справі. Вирішено здійснювати судовий розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження. Установлено строк для подання заяв по суті.

15.09.2021 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Зазначено, що земельна ділянка, яку бажає отримати позивач, відноситься до нерозподілених та не витребуваних земельних часток (паїв) (земельна ділянка № НОМЕР_1 ) та належала покійному гр. ОСОБА_2 відповідно до сертифікату на право на земельну частку серії ВН №0200631, а тому не може бути передана у власність іншій особі.

21.09.2021 до суду надійшла відповідь на відзив в якій представник позивача спростовує аргументи відповідача. Зазначено, що на момент видачі гр. ОСОБА_2 сертифікату на право на земельну частку серії ВН №0200631 від 06.03.1997 діяв Земельний кодекс УРСР, який втратив чинність лише 01.01.2002, а Закон України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) №899 вступив в силу аж 05.06.2003. Отже, на думку представника позивача, оскільки гр. ОСОБА_2 , відповідно до Додатку №2 до розпорядження Томашпільської районної державної адміністрації від 27.03.2003 №126, вже рахувався померлим, суд повинен застосувати законодавство, яке діяло на момент виникнення правовідносин і конкретно на момент його смерті. №0200631 від 06.03.1997 діяв Земельний кодекс УРСР, який втратив чинність лише 01.01.2002, а Закон України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) №899 вступив в силу аж 05.06.2003. Отже, на думку представника позивача, оскільки гр. ОСОБА_2 , відповідно до Додатку №2 до розпорядження Томашпільської районної державної адміністрації від 27.03.2003 №126, вже рахувався померлим, суд повинен застосувати законодавство, яке діяло на момент виникнення правовідносин і конкретно на момент його смерті.

До того ж, представник вказує, що жодних копій розпорядження Томашпільської районної державної адміністрації від 10.07.1996 №160 або сертифікату на право на земельну частку відповідачем не надано.

27.09.2021 до суду надійшло заперечення, в якому викладено аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив та мотиви їх відхилення. Зокрема, відповідач посилається на лист Управління Держгеокадастру у Вінницькій області від 02.07.2021 №0-2-0.35-64/116-21 з викопіюванням схеми розподілу земельних часток (паїв), у якому зазначено, що земельна ділянка згідно технічної документації по передачі земельних часток (паїв) з виготовленням державних актів на право власності на земельну ділянку членам СТОВ "Комаргородське" с. Комаргород була розподілена як земельна частка (пай) за №864 для гр. ОСОБА_2 та включена в список померлих громадян, власників сертифікатів, державні акти спадкоємцям яких, виготовити після оформлення спадщини. Дана інформація зазначена у додатку №2 до розпорядження голови Томашпільської районної державної адміністрації від 27.03.2003 №126.

При цьому, у листі йдеться, що земельна ділянка віднесена до категорії земель сільськогосподарського призначення, цільове призначення якої 01.01 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Підставою для включення даного громадянина до технічної документації став сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ВН №0200631 від 06.03.1997.

Ухвалою від 17.12.2021 постановлено розгляд справи за №120/9399/21-а здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження із викликом сторін.

В ході судового розгляду представник позивача підтримав позовні вимоги.

Натомість відповідач заперечував щодо задоволення позовних вимог, зазначивши, що спірне рішення №1266 від 16.07.2021 10 позачергової сесії Томашпільської селищної ради 8 скликання є законним та не підлягає скасуванню з підстав, що наведені в заявах по суті.

Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив таке.

Позивач 18.06.2021 звернувся до Томашпільської селищної ради Тульчинського району Вінницької області з клопотанням про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі безоплатно її у власність для ведення особистого селянського господарства, загальною площею 1,9762 га, за рахунок земель сільськогосподарського призначення, комунальної власності на території Комаргородської сільської ради (за межами населених пунктів), що відноситься до Томашпільської селищної ради Тульчинського району Вінницької області.

Спірним рішенням №1266 від 16.07.2021 10 позачергової сесії Томашпільської селищної ради 8 скликання відмовлено позивачу в затвердженні проекту землеустрою з підстав того, що згідно технічної документації по передачі земельних часток (паїв) з виготовленням державних актів на право власності на земельну ділянку членам СТОВ "Комаргородське" с. Комаргород була розподілена як земельна частка (пай) за №864 та включена в список власників сертифікатів, державні акти спадкоємцям яких, виготовити після оформлення спадщини.

Не погоджуючись із рішенням, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд керується такими мотивами.

Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правовідносини у сфері забезпечення права на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави, раціонального використання та охорони земель регулюються, зокрема, Земельним кодексом України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

За змістом статті 18 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об`єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії. Категорії земель України мають особливий правовий режим.

Конкретні категорії земель визначені у частині першій статті 19 ЗК України, до яких належать, зокрема, землі сільськогосподарського призначення.

Згідно з ч.1 ст. 22 ЗК України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

В силу вимог п. "а" ч. 3 ст. 22 ЗК України землі сільськогосподарського призначення передаються громадянам у власність та надаються у користування для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Отже, законом передбачено право громадян України на безоплатне набуття у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства із земель державної та комунальної власності сільськогосподарського призначення.

Порядок набуття права на землю громадянами та юридичними особами регулюється главою 19 Розділу IV Земельного кодексу України.

Так, положеннями статті 116 ЗК України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

У той же час, порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами врегульований положеннями статті 118 ЗК України.

Відповідно до ч. 7 ст. 118 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

У разі надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, що передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, зобов`язані протягом десяти робочих днів з дня прийняття рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або з дня повідомлення особою, зацікавленою в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, про замовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у порядку, передбаченому цією частиною, відобразити на картографічній основі Державного земельного кадастру орієнтовне місце розташування земельної ділянки, зазначити дату та номер відповідного рішення, а також майбутнє цільове призначення земельної ділянки. Зазначена інформація оприлюднюється на безоплатній основі на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Відповідно до матеріалів справи, рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 01.04.2020 по справі №120/125/20-а, зокрема, зобов`язано Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2,0 га на території Комаргородської сільської ради Томашпільського району Вінницької області (за межами населеного пункту).

На виконання рішення суду Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області наказом від 31.07.2020 №2-12636/15-20 надано позивачу дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства.

На підставі зазначеного наказу, ФОП ОСОБА_3 було розроблено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, який передано позивачем на затвердження до Томашпільської селищної ради.

Спірним рішенням №1266 від 16.07.2021 10 позачергової сесії Томашпільської селищної ради 8 скликання відмовлено позивачу в затвердженні проекту землеустрою з підстав того, що згідно технічної документації по передачі земельних часток (паїв) з виготовленням державних актів на право власності на земельну ділянку членам СТОВ "Комаргородське" с. Комаргород була розподілена як земельна частка (пай) за №864 та включена в список власників сертифікатів, державні акти спадкоємцям яких, виготовити після оформлення спадщини.

Оцінюючи доводи відповідача, суд зважає на таке.

Указом Президента України "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" від 08.08.1995 р. № 720/95 було передбачено порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям. Відповідно до положень вказаного нормативно-правового акту паювання земель передбачає визначення розміру земельної частки (паю) у колективній власності на землю кожного члена колективного сільськогосподарського підприємства сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства без виділення земельних ділянок в натурі (на місцевості). Розмір земельної частки (паю) в умовних кадастрових гектарах визначаються виходячи вартості земельної частки (паю) та середньої грошової оцінки одного гектар сільськогосподарських угідь для даного підприємства, кооперативу, товариства.

З огляду на зазначене, земельна частка (пай) є умовною часткою земель, які належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам, розмір якої визначений в умовних кадастрових гектарах, а місцезнаходження та межі такої земельної частки (паю) не визначені.

Статтею 13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" нерозподіленою земельною ділянкою є земельна ділянка, яка відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок не була виділена власнику земельної частки (паю).

Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).

Нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участі у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення або шляхом вручення відповідного повідомлення особисто, якщо відоме їх місцезнаходження. З моменту державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку договір оренди припиняється, а державна реєстрація припинення права оренди проводиться одночасно з державною реєстрацією права власності. У разі якщо договір оренди невитребуваної (нерозподіленої) земельної ділянки, переданої в оренду в порядку, визначеному цією статтею, закінчився у зв`язку з набуттям права власності на неї до збирання врожаю, посіяного орендарем на земельній ділянці, орендар має право на збирання такого врожаю. Власник земельної ділянки має право на відшкодування збитків, пов`язаних із тимчасовим зайняттям земельної ділянки колишнім орендарем, у розмірі пропорційно до орендної плати з дня припинення договору до дня збирання врожаю.

У разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі необхідності формування) за заявою відповідної ради на підставі рішення суду передається у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним.

За позовом власнику невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцю у разі пропуску строку для оформлення права власності на земельну ділянку з поважної причини суд може визначити додатковий строк, достатній для такого оформлення. У разі відсутності земель сільськогосподарських угідь колективної власності така земельна частка (пай) може бути виділена в натурі (на місцевості) за рахунок земель запасу комунальної власності відповідної територіальної громади (за наявності таких земель).

Протягом 7 років з дня державної реєстрації права комунальної власності на земельну ділянку, сформовану з невитребуваної земельної частки (паю), забороняється передача її у приватну власність (крім передачі її власнику невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємцям).

Враховуючи викладене, власнику документа, що посвідчує право на земельну частку (пай) або його спадкоємцю встановлюється кінцевий строк для оформлення права власності на таку земельну ділянку - до 01.01.2025.

Таким чином, органи місцевого самоврядування мають право тимчасово розпоряджатися землями колективної власності шляхом передачі їх в оренду до моменту державної реєстрації права власності на них, з 2025 року звертатись до суду із заявою про передачу до комунальної власності земельних ділянок колективної власності в порядку визнання майна безхазяйним (із встановленням права власників не витребуваних (нерозподілених) земельних ділянок, які з поважних причин пропустили строк виділення їх в натурі (на місцевості) та безоплатно одержати земельні ділянки із земель комунальної власності.

Згідно з частиною 1 статті 122 ЗК України, сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Матеріалами справи доводиться, що земельна ділянка, яку бажає отримати позивач відноситься до колишніх земель колективної власності сільськогосподарського товариства "Комаргородське" с. Комаргород Томашпільського району Вінницької області.

Відповідно до долучених відповідачем доказів слідує, що спірна земельна ділянка дійсно відноситься до нерозподілених та не витребуваних земельних часток (паїв) (земельна ділянка № НОМЕР_1 ) та належала покійному гр. ОСОБА_2 відповідно до сертифікату на право на земельну частку серії ВН №0200631.

Зазначене підтверджуються викопіюванням зі Схеми поділу земельних часток (паїв) на території Комаргородської сільської ради, Розпорядженням Томашпільської районної державної адміністрації від 10.07.1996 за №160, Розпорядженням Томашпільської районної державної адміністрації №126 від 27.03.2003 "Про затвердження технічної документації та видачу державних актів на право власності на земельні ділянки громадянам Комаргородської сільської ради" (із додатком до нього), листом Управління Держгеокадастру у Вінницькій області від 02.07.2021 №0-2-0.35-64/116-21 із долученими до нього викопіюваннями із схеми поділу земельних ділянок СТОВ "Кормаргородське".

Отже, спірна земельна ділянка не відноситься до земель, які на підставі Земельного кодексу України вважаються власністю територіальної громади.

Суд зазначає, що сформовані та нерозподілені (не витребувані) частки (паї) не є землями державної чи комунальної власності, перебувають лише у розпорядженні відповідних адміністрацій до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку.

Аналогічний висновок міститься у постанові Сьомого апеляційного адміністративного суду від 29.07.2021 по справі №560/6026/20.

Щодо доводів представника позивача, що на момент видачі гр. ОСОБА_2 відповідно до сертифікату на право на земельну частку серії ВН №0200631 від 06.03.1997 діяв Земельний кодекс УРСР, який втратив чинність лише 01.01.2002, а Закон України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) №899 вступив в силу аж 05.06.2003, то суд зазначає таке. 06.03.1997 діяв Земельний кодекс УРСР, який втратив чинність лише 01.01.2002, а Закон України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) №899 вступив в силу аж 05.06.2003, то суд зазначає таке.

Відповідно до ст. 2 Закон України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) №899, основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією.

З аналізу даної норми слідує закріплене право на земельну частку на підставі виданого сертифікату.

Відповідно до п. 17 Перехідних положень ЗК, сертифікати на право на земельну частку (пай), отримані громадянами, вважаються правовстановлюючими документами при реалізації ними права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства.

Сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.

З приводу аргументів представника позивача, оскільки гр. ОСОБА_2 , відповідно до Додатку №2 до розпорядження Томашпільської районної державної адміністрації від 27.03.2003 №126, вже рахувався померлим, суд повинен застосувати законодавство, яке діяло на момент виникнення правовідносин і конкретно на момент його смерті, для встановлення правового статусу земельної ділянки, що розпайовувалась стосовно нього, то суд вказує на те, що предметом спору у даній справі є рішення відповідача №1266 "Про розгляд заяви гр. ОСОБА_1 щодо затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність".

Питання набуття померлим права на отримання сертифікату, статусу земельної ділянки конкретно на момент його смерті не входить в предмет спору, а відтак не підлягають оцінці в силу того, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (п. 2 ст. 73 КАС України).

У спірному випадку суд надає оцінку рішенню суб`єкта владних повноважень з питань розгляду клопотання позивача про затвердження проекту землеустрою.

Мотиви того, що позивачу наказом ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області від 31.07.2020 №2-12636/15-20 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, а тому підстав для відмови у затверджені проекту немає судом відхиляються з огляду на те, що отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про надання її у власність (постанови Верховного Суду від 27.02.2018 у справі № 545/808/17, від 26.02.2019 у справі № 826/5737/16, від 17.04.2019 у справі №461/8315/17).

Частиною 1 статті 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з частиною першою статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, про відсутність підстав для задоволення даного адміністративного позову.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд враховує, що у разі відмови у задоволені позову судові витрати на користь позивача не присуджуються.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволені позову ОСОБА_1 - відмовити

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відомості про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 );

Відповідач: Томашпільська селищна рада (площа Т. Шевченка, 1, смт. Томашпіль, Вінницька область, код ЄДРПОУ 04326218).

Копію рішення у повному обсязі сторони можуть одержати 15.02.22

Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна