
16.02.2022 Провадження по справі № 3/940/83/22
Справа № 940/106/22
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 лютого 2022 року суддя Тетіївського районного суду Київської області Косович Т.П. за участю прокурора Защитинської Т.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Національного агенства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючу,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До Тетіївського районного суду Київської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 за те, що вона, будучи відповідно до наказу керівника апарату Тетіївської районної державної адміністрації А. Дем`янчук № 3-к від 09.01.2020 року звільненою з посади начальника відділу з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації Тетіївської державної адміністрації з 20.01.2020 року та відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб`єктом декларування, порушила вимоги ч. 2 ст. 45 даного Закону, а саме несвоєчасно без поважних причин в строк до 1 квітня 2021 року не подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2020 рік, фактично подала її лише 29.04.2021 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні визнала.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши думку прокурора Тетіївського відділу Білоцерківської окружної прокуратури Защитинської Т.І., яка підтримала поданий протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 172-6, виходячи з такого.
Згідно зі ст.ст. 245, 280 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов`язковому порядку має бути з`ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
У відповідності до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) повинна оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 розпорядженням виконуючого обов`язки голови Тетіївської районної державної адміністрації Київської області Возного О.П. № 36-к від 28.04.2016 року призначена з 29.04.2016 року на посаду начальника відділу – державного реєстратора відділу з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень і державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Тетіївської районної державної адміністрації, в порядку переведення з посади начальника відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Тетіївського районного управління юстиції Київської області(а.с.27).
Про обмеження, встановлені Законами України "Про державну службу" та "Про запобігання корупції" стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави, що спрямовані на запобігання корупції, ОСОБА_1 була попереджена (а.с.23, 32-34).
Наказом керівника апарату Тетіївської районної державної адміністрації Дем`янчук А. № 3-к від 09.01.2020 року ОСОБА_1 звільнена з посади начальника відділу з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації Тетіївської державної адміністрації з 20.01.2020 року.
Посада начальника відділу з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації Тетіївської районної державної адміністрації відноситься до посад державної служби категорії "Б".
Згідно примітки ст. 56 Закону України "Про запобігання корупції" особа, яка займає посаду дежавної служби категорії "Б" відноситься до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Таким чином, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Тому, згідно з абз. 15 ч.1 ст. 1, ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" з приміткою до ст. 172-6 КУпАП, ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та суб`єктом правопорушення.
Частиною 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Декларація подається за формою, що визначається Національним агентством, з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до пп. 3 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агенства від 10.06.2016 року № 3 "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089 (чинний до 01.12.2021 року), декларація після звільнення – декларація, яка подається відповідно до абзацу 2 частини 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік, що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
ОСОБА_1 же, будучи з 20.01.2020 року звільненою з посади начальника відділу з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації Тетіївської державної адміністрації, подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік лише 29.04.2021 року о 22 годині 49 хвилини, тим самим проігнорувавши вимоги Закону України «Про запобігання корупції» та не подавши її в строк до 01 квітня 2021 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із Законом України № 889-ІV від 22 травня 2003 року розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян в Україні становить 17 гривень.
Призначаючи стягнення, суд враховує дані про особу правопорушника, характер вчиненого правопорушення, обставини його скоєння, обставини, що обтяжують і пом?якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, а тому вважає, що виправлення та перевиховання ОСОБА_1 можливе при накладенні на неї адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, Закону України «Про судовий збір» суд стягує з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 496 гривні 20 копійок.
Керуючись ст. 40-1, ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суд
постановив :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, притягнути до адміністративної відповідальності і піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір в сумі 496 (чотириста дев`яносто шість)гривень 20 копійок на рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду.
Суддя : Т.П. Косович