Постанова № 10330444, 06.07.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2010
Номер справи
2а-4885/10/1270
Номер документу
10330444
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №< Текст >

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 липня 2010 року Справа № 2а-4885/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Солоніченко О. В.

при секретарі: Псоміаді С.І.,

за участю

прокурора: Прибіга І.О. (посвідчення № 984 від 13.05.2010 року),

представника позивача: Дмитрович О.В. (довіреність № 27/8-10-09 від 21.04.2010 р.),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Кремінсь?кого району Луганської облас?ті в інтересах держави в особі? Рубіжанської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Відкритого акціонерного товариства «Кремінський завод «Хімавтоматика» про стягнення податк?ової заборгованості,-

В С Т А Н О В И В :

17 червня 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до ВАТ «Кремінський завод «Хімавтоматика» про стягнення податкового боргу, в якому зазначив, що відповідач має заборгованість перед бюджетом у сумі 85816,20 грн. по податку з доходів фізичних осіб. Відповідно до п.п. «а» п. 2 ст. 19 Декрету КМУ «Про прибутковий податок з громадян» № 13-92 від 26.12.1992 року підприємства, установи, організації та фізичні особи субєкти підприємницької діяльності зобовязані своєчасно і в повному обсязі нараховувати, утримувати та перераховувати до бюджету суми податку з доходів громадян, що підлягають оподаткуванню у джерела виплати. Відповідач за період 2009 2010 років утримав та не перерахував до місцевого бюджету податок з доходів фізичних осіб, тому позивач просив стягнути з відповідача суму податкового боргу.

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали пояснення, аналогічні викладеним у позові та просили задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату та час слухання справи був повідомлений належним чином, заперечень на позов не надав.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач є юридичною особою, зареєстрований Кремінською районною державною адміністрацією 12.02.1996 року за № 13661200000000261, внесений до ЄДРПОУ та перебуває на податковому обліку у Рубіжанській ОДПІ м. Луганська.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251-ХІІ від 25.06.1991 року платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно ст. 9 Декрету КМУ «Про прибутковий податок з громадян» № 13-92 від 26.12.1992 року нарахування, утримання і перерахування до бюджету прибуткового податку здійснюється підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та фізичними особами субєктами підприємницької діяльності, які провадять виплати доходів. Обчислення податку і перерахунок провадиться підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами субєктами підприємницької діяльності до 1 березня року, наступного за звітним, а у строки, визначені законом, такі відомості за установленою формою подаються ними до податкової інспекції за місцем проживання платника.

Відповідно до п.п 3.2.1 п. 3.2 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обовязковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обовязкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Згідно п. 1.13 ст. 1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-ІV від 22.05.2003 року податок з доходів фізичних осіб плата фізичної особи за послуги, які надаються їй територіальною громадою, на території якої така фізична особа має податкову адресу або розташовано особу, що утримує цей податок згідно з цим Законом.

Згідно п. 1.15 ст. 1 вказаного Закону податковий агент юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобовязані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.

Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Якщо оподатковуваний дохід виплачується у негрошовій формі чи готівкою з каси резидента, то податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати.

Пунктом 19.2 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» встановлено, що особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобовязані зокрема своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

Відповідач має заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 85816,20 грн., у тому числі за 2009 рік 67708,24 грн., за 2010 рік 18107,96 грн.

Сума заборгованості підтверджується актом звірки № 15 від 13.05.2010 року та розрахунком суми боргу станом на 01.04.2010 року.

Виходячи з норм Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» заборгованість по податку з доходів фізичних осіб не може стягнута з боржника інакше як за рішенням суду.

Таким чином, оскільки сума заборгованості до цього часу відповідачем не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача заборгованість у загальному розмірі 85816,20 грн.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Прокурора Кремінського району Луганської області в інтересах держави в особі Рубіжанської обєднаної державної податкової інспекції в Луганській області до Відкритого акціонерного товариства «Кремінський завод «Хімавтоматика» про стягнення податкової заборгованості задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Кремінський завод «Хімавтоматика» на користь місцевого бюджету Кремінської міської ради (рахунок № 33214800600152, отримувач Кремінське ВДК, код 21757011, банк отримувача УДК в Луганській області, МФО 804013) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 85816,20 грн. (вісімдесят пять тисяч вісімсот шістнадцять гривень двадцять копійок).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанову в повному обсязі складено 9 липня 2010 року.

< Резолютивна частина >

< Текст >

СуддяСолоніченко О.В.