Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія № 6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 липня 2010 року Справа № 2а-883/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Островської О.П.,
при секретарі: Кірян О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми фінансових санкцій,
В С Т А Н О В И В:
04 лютого 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Краснодонської ОДПІ Луганської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ДПА в Луганській області було проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (акт від 25.06.2009 № 0147/12/32/23/НОМЕР_1). Перевіркою було встановлено порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», так, продавцем проведено операцію без застосування зареєстрованого, опломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій, особі, яка отримала товар, розрахунковий документ встановленої форми не видано. На підставі акту перевірки Краснодонською ОДПІ було прийнято рішення від 07.07.2009 № 0000882343 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 9105 грн. У добровільному порядку фінансові санкції не були сплачені. Позивач просить стягнути з відповідача фінансові санкції в сумі 9105 грн. шляхом звернення стягнення на активи.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, дав пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив, заперечень проти позову не надав, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
За змістом ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону, здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України, порядок проведення яких встановлено зазначеними ст. ст. 11-1, 11-2.
Згідно ст. 11 п. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, повязаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обовязкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обовязкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Згідно положень ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно абз. 3 п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2005 року № 637, у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Згідно ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 1) у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; 4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Стаття 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає, що в разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Судом установлено, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа - підприємець виконавчим комітетом Краснодонської міської ради 03.08.1995 (а.с. 13).
Фахівцями ДПА в Луганській області було проведено перевірку проведення розрахунків за товари (послуги) субєкта господарської діяльності ПП ОСОБА_1, за результатами якої складено акт від 24.06.2009 № 0147/12/32/23/НОМЕР_1 (а.с. 6-7).
В ході перевірки встановлено порушення п. 1, п. 2, п. 9, п. 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: п. 1 - розрахункову операцію проведено без застосування зареєстрованого, опломбованого в установленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи РРО; п. 2 - особі, яка отримала товар, розрахунковий документ встановленої форми не надано; п. 9 не забезпечено друкування та зберігання фіскальних звітних чеків у книзі обліку розрахункових операцій на РРО; п. 13 не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті РРО.
На підставі акту перевірки позивачем було винесено рішення від 07.07.2009 № 0000882343 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача на загальну суму 9105 грн. (а.с. 10, 11).
Відповідач ОСОБА_1 оскаржила в судовому порядку рішення позивача про застосування фінансової санкції від 07.07.2009 № 0000882343. Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 06.05.2010 у задоволення позову ОСОБА_1 до Краснодонської ОДПІ Луганської області про визнання неправомірним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.07.2009 № 0000882343 відмовлено. Постанова суду набрала законної сили.
Відповідно до п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податку це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1, ід. код НОМЕР_1, на користь Державного бюджету України (р/р 31117104700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, код платежу 3021080900, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 9105 грн. 00 коп. (девять тисяч сто пять грн. 00 коп.) шляхом звернення стягнення на активи.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складено 08 липня 2010 року.
СуддяОстровська О.П.