
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2022 року
справа №380/13678/21
провадження № П/380/13862/21
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М., за участі секретаря судового засідання Стецишин П.Д., представника позивача Іваницького Я.О., представника відповідача Баїк Ю.П, розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання незаконним наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивачка) 17.08.2021 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (далі - ГУ Держгеокадастру у Львівській області, відповідач) з такими вимогами:
- визнати незаконним наказ №108-к від 31.03.2021 про звільнення;
- поновити на посаді начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дрогобицькому, Жидачівському, Стрийському, Сколівському районах та у м. Дрогобичі Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області;
- стягнути з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу за весь час з 05.04.2021 до винесення рішення суду з розрахунку середньоденного заробітку 441,68 грн.
Позивачка не погоджується з рішенням про звільнення її із займаної посади, вважає таке протиправним та таким, що підлягає скасуванню. Посилається на те, що підставою для прийняття наказу про її звільнення була Постанова Кабінету Міністрів України №1118 від 16.11.2020 «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», наказ Держгеокадастру №504 від 24.11.2020 «Про ліквідацію та утворення територіальних органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру». Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України №301 від 05.04.2021 рішення про ліквідацію як юридичних осіб публічного права територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру - відмінено, а також визнано такою, що втратила чинність, Постанову Кабінету Міністрів України №1118 від 16.11.2020. Позивачка вказує, що станом на останній її робочий день (05.04.2021 - дата зазначена в наказі) обставини, що були підставою для її звільненні перестали існувати (Уряд відмінив власне рішення про ліквідацію органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру), тому вважає своє звільнення безпричинним та незаконним. З посиланням на правові позиції Верховного Суду вказує, що в її ситуації фактично мала місце реорганізація держаного органу, а не його ліквідація, оскільки повноваження ліквідованих юридичних осіб публічного права перейшли до новоутворених органів згідно з пунктом 3 Постанови №1118. Тому відповідач за таких обставин повинен був запропонувати їй іншу посаду державної служби в новоутворених державних органах, чого зроблено не було.
Відповідач позов не визнає, подав відзив на позовну заяву (а.с. 40-46), просить суд відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 повністю. Повідомив, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1118 від 16.11.2020 вирішено ліквідувати Головне управління Держгеокадастру у Львівській області як юридичну особу публічного права та утворити Управління Держгеокадастру у Львівській області як структурний підрозділ апарату Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру. Посилається на те, що із повідомленням про наступне вивільнення ОСОБА_1 ознайомилася 01.03.2021, а оскаржуваний наказ про звільнення був прийнятий на тридцятий день (лютий налічує 28 днів) із моменту попередження про таке звільнення та з дотриманням вимог частини третьої статті 87 Закону України «Про державну службу». При цьому відповідач посилається на норми статті 43 КЗпП та вказує, що у випадку ліквідації підприємства, установи, організації попередньої згоди профспілкового органу на таке звільнення не потрібно. Відповідач вказує, що посада, яку обіймала ОСОБА_1 до звільнення, не передбачалась в новій установі - Управлінні Держгеокадастру у Львівській області, тому вважає, що її правомірно звільнено у зв`язку із ліквідацією юридичної особи публічного права Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.
Суд вислухав промови сторін, з`ясував зміст та підстави позовних вимог та заперечень на позов, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини:
ОСОБА_1 проходила державну службу в органах Держгеокадастру, з 27.12.2019 обіймала посаду начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дрогобицькому, Жидачівському, Стрийському, Сколівському районах та у м. Дрогобичі Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (а.с.7-8).
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 №1118 «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» (далі - Постанова №1118) вирішено:
1. Ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за переліком згідно з додатком 1, серед них Головне управління Держгеокадастру у Львівській області;
2. Погодитися з пропозицією Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щодо утворення територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру як структурних підрозділів апарату зазначеної Служби за переліком згідно з додатком 2, серед них Управління Держгеокадастру у Львівській області.
На виконання Постанови №1118 Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру 24.11.2020 видала наказ №504 «Про ліквідацію та утворення територіальних органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру», відповідно до якого вирішено:
- ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі - Держгеокадастр) згідно з додатком 1;
- затвердити голів і заступників голів комісій з ліквідації територіальних органів Держгеокадастру згідно з додатком 2;
- утворити територіальні органи Держгеокадастру як структурні підрозділи апарату Держгеокадастру згідно з додатком 3.
01.03.2021 ОСОБА_1 під розписку отримала попередження про майбутнє звільнення із займаної посади начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дрогобицькому, Жидачівському, Стрийському, Сколівському районах та у м. Дрогобичі Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області згідно з пунктом 1-1частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу». Як правову підставу видання цього попередження зазначено статтю 87 Закону України «Про державну службу», постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 №1118 «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», від 20.10.2011 №1074 «Про затвердження Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади», наказ Держгеокадастру від 24.11.2020 №504 «Про ліквідацію та утворення територіальних органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру». В попередженні зазначено, що строк такого попередження становить 30 днів з моменту ознайомлення з таким (а.с. 54).
31.03.2021 голова комісії з ліквідації - начальник ГУ Держгеокадастру у Львівській області прийняв наказ №108-к «Про звільнення працівників Головного управління Держгеокадастру у Львівській області», відповідно до якого вирішив звільнити 05.04.2021 із займаних посад у зв`язку із ліквідацією як юридичної особи публічного права ГУ Держгеокадастру у Львівській області, серед інших працівників, ОСОБА_1 начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дрогобицькому, Жидачівському, Стрийському, Сколівському районах та у м. Дрогобичі Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області відповідно до пункту 11 частини першої, частини четвертої та п`ятої статті 87 Закону України «Про державну службу», постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 №1118, наказу Держгеокадастру від 24.11.2020 №504, пункту 1 статті 40 Кодексу Законів про працю України (а.с. 47).
05.04.2021 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №301 «Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», відповідно до якої вирішив:
1. Відмінити рішення про ліквідацію як юридичних осіб публічного права територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за переліком згідно з додатком, серед них Головне управління Держгеокадастру у Львівській області;...3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 р. №1118 "Питання функціонування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру".
12.04.2021 ОСОБА_1 звернулась до начальника ГУ Держгеокадастру у Львівській області із заявою, у зв`язку із прийняттям КМУ постанови №301 від 05.04.2021 щодо відміни рішення про ліквідацію як юридичних осіб публічного права територіальних органів Держгеокадастру в т.ч. і ГУ Держгеокадастру у Львівській області, просила скасувати наказ №108-к від 31.03.2021 про її звільнення та поновити на раніше займаній посаді (а.с. 19-20). За результатом розгляду заяви ОСОБА_1 ГУ Держгеокадастру у Львівській області скерувало лист №С-214/0-523/6-21 від 26.04.2021, повідомило заявницю, що підстав для скасування наказу ГУ Держгеокадастру у Львівській області №108-к від 31.03.2021 «Про звільнення працівників Головного управління Держгеокадастру у Львівській області» немає (а.с. 21).
Новий штатний розпис ГУ Держгеокадастру у Львівській області введено в дію з 15.06.2021 (а.с.72-78).
При прийнятті рішення суд враховує такі норми права:
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях визначає Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VIII, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до статті 3 Закону №889-VIII цей Закон регулює відносини, що виникають у зв`язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, визначає правовий статус державного службовця. Відносини пов`язані з припиненням державної служби врегульовані розділом IX Закону №889-VIII.
Так, відповідно до пункту 4) частини першої статті 83 державна служба припиняється за ініціативою суб`єкта призначення (стаття 87 цього Закону).
Відповідно до статті 87 Закону №889-VIII підставами для припинення державної служби за ініціативою суб`єкта призначення є: 1) скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності або штату державних службовців, реорганізація державного органу; 1-1) ліквідація державного органу; 2) встановлення невідповідності державного службовця займаній посаді протягом строку випробування; 3) отримання державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності; 4) вчинення державним службовцем дисциплінарного проступку, який передбачає звільнення.
Відповідно частини третьої, четвертої статті 87 Закону №889-VIII:
3. Суб`єкт призначення або керівник державної служби попереджає державного службовця про наступне звільнення на підставі пунктів 1 та 1-1 частини першої цієї статті у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів.
Одночасно з попередженням про звільнення на підставі пункту 1 частини першої цієї статті суб`єкт призначення або керівник державної служби пропонує державному службовцю іншу рівнозначну посаду державної служби або, як виняток, нижчу посаду державної служби відповідно до професійної підготовки та професійних компетентностей. При цьому враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством про працю.
Державний службовець звільняється на підставі пункту 1 частини першої цієї статті у разі, коли відсутня можливість запропонувати відповідні посади, а також у разі його відмови від переведення на запропоновану посаду.
4. У разі звільнення з державної служби на підставі пунктів 1 та 1-1 частини першої цієї статті державному службовцю виплачується вихідна допомога у розмірі двох середньомісячних заробітних плат.
При прийнятті рішення суд керується такими мотивами:
Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №1118 від 16.11.2020, відповідно до якої вирішено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за переліком, серед них Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, а також погодитися з пропозицією Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щодо утворення територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру як структурних підрозділів апарату зазначеної Служби, серед них - Управління Держгеокадастру у Львівській області. На виконання цієї постанови Держгеокадастр видав наказ №504 24.11.2020, відповідно до якого вирішено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та утворити територіальні органи Держгеокадастру як структурні підрозділи апарату Держгеокадастру.
У зв`язку із прийняттям зазначених правових актів ОСОБА_1 01.03.2021 письмово попереджено про майбутнє звільнення із займаної посади начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дрогобицькому, Жидачівському, Стрийському, Сколівському районах та у м. Дрогобичі Управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру у Львівській області згідно з пунктом 11 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу» (ліквідацією державного органу). 31.03.2021 відповідач прийняв наказ №108-к від серед інших звільнив ОСОБА_1 05.04.2021 із займаної посади (у зв`язку із ліквідацією Головного управління Держгеокадастру у Львівській області як юридичної особи публічного права).
Станом на дату прийняття оскаржуваного наказу в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань не було інформації щодо припинення юридичної особи ГУ Держгеокадастру у Львівській області
Суд при прийнятті рішення враховує, що 05.04.2021 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №301, відповідно до якої відмінив рішення про ліквідацію як юридичних осіб публічного права територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за переліком згідно з додатком, серед них Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, а також визнав такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України №1118 від 16.11.2020. Про зазначені обставини позивачка повідомляла письмово відповідача шляхом подання заяви від 12.04.2021 та просила скасувати наказ про її звільнення, разом з тим така заява була проігнорована відповідачем. При цьому посада позивачки (начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дрогобицькому, Жидачівському, Стрийському, Сколівському районах та у м. Дрогобичі Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області) перебувала в штатному розписі відповідача до 15.06.2021. Так, наказом №191-к від 15.06.2021 (а.с.72-78) новий штатний розпис ГУ Держгеокадастру у Львівській області введений в дію з 15.06.2021. Отже, до 15 червня 2021 року продовжував діяти старий штатний розпис Держгеокадастру у Львівській області, в якому була посада, котру до звільнення займала позивачка (а.с.233-243). Таким чином, обставини, які були підставою для видання наказу про звільнення (ліквідації Головного управління Держгеокадастру у Львівській області як юридичної особи публічного права) - відпали, тому звільнення позивачки з цих підстав є безпідставним. Відповідач, діючи добросовісно та розсудливо, міг та повинен був самостійно виправити ситуацію, скасувавши наказ про звільнення ОСОБА_1 .
Разом з тим, ці мотиви не є єдиними, що свідчать про протиправність оскарженого наказу про звільнення. Оцінюючи інші доводи позивачки, суд визнає їх слушними з таких міркувань:
правовою підставою для прийняття наказу №108-к від 31.03.2021 про звільнення ОСОБА_1 із займаної посади зазначено пунктом 11 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу», пункт 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (у зв`язку із ліквідацією ГУ Держгеокадастру у Львівській області як юридичної особи публічного права).
Норми статті 104 Цивільного кодексу України визначають, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Згідно з пунктами 5,6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затв. постановою КМУ №1074 від 20.10.2011 орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Права та обов`язки органів виконавчої влади переходять у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
Як вже зазначалось, Постановою №1118 від 16.11.2020 вирішено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за переліком, зокрема, ГУ Держгеокадастру у Львівській області. Як зазначено в цьому рішенні, Уряд погодився з пропозицією Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щодо утворення територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру як структурних підрозділів апарату зазначеної Служби, серед них - Управління Держгеокадастру у Львівській області.
Відповідно до частини п`ятої статті 244 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Верховний Суд України в постановах від 04.03.2014 у справі №21-8а14, від 27.05.2014 у справі №21-108а14 вказав таке: «Ліквідація юридичної особи публічного права здійснюється розпорядчим актом органу державної влади, органу місцевого самоврядування або уповноваженою на це особою. У цьому акті має бути наведено обґрунтування доцільності відмови держави від виконання завдань та функцій такої особи або їх передачі іншим органам виконавчої влади. Якщо таке обґрунтування наведене, то у такому випадку має місце ліквідація юридичної особи публічного права, а якщо ні, то саме посилання на те, що особа ліквідується, є недостатнім. У зв`язку з цим при вирішенні спорів щодо поновлення на роботі працівників юридичної особи публічного права про ліквідацію яких було прийнято рішення, судам належить, крім перевірки дотримання трудового законодавства щодо таких працівників, з`ясовувати фактичність такої ліквідації (чи мала місце у цьому випадку реорганізація). При вирішенні зазначеної категорії спорів підлягає оцінці і правовий акт, що став підставою ліквідації, зокрема: припинено виконання функцій ліквідованого органу чи покладено виконання цих функцій на інший орган». Відповідно до усталених підходів Верховного Суду (постанова від 17.07.2019 у справі №820/2932/16, постанова від 04.07.2019 у справі №2а-108/12/2670) у разі покладення виконання завдань і функцій ліквідованого органу на інший орган, мова йде фактично про його реорганізацію, а не ліквідацію. Таким чином, встановлена законодавством можливість ліквідації державної установи (організації) з одночасним створенням іншої, яка буде виконувати повноваження (завдання) особи, що ліквідується, не виключає, а включає зобов`язання роботодавця (держави) по працевлаштуванню працівників ліквідованої установи.
Пунктом 3 Постанови №1118 від 16.11.2020 визначено, що територіальні органи Держгеокадастру, що ліквідовувались відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжували здійснювати свої повноваження та функції до утворення структурних підрозділів Держгеокадастру згідно з пунктом 2 цієї постанови. Отже, ГУ Держгеокадастру у Львівській області продовжувало здійснювати свої повноваження до утворення нових структурних підрозділів Держгеокадастру згідно з пунктом 2 Постанови №1118.
Враховуючи наведені правові позиції Верховного Суду суд дійшов висновку, що за фактичних обставин справи мала місце реорганізація, а не ліквідація ГУ Держгеокадастру у Львівській області, а тому у відповідача як роботодавця виникли зобов`язання щодо працевлаштування працівників у встановленому Законом порядку (пропозиція рівнозначної чи нижчої посади).
Суд при прийнятті рішення враховує, що відповідач не пропонував ОСОБА_1 вакантних посад (рівнозначної посади чи нижчої) в новоутвореному структурному підрозділі Держгеокадастру. При цьому звільнення позивачки за таких обставин могло б бути обґрунтованим лише у випадку, якби відповідач не мав можливості запропонувати ОСОБА_1 відповідні посади або відмови останньої від переведення на запропоновану посаду, чого він не довів.
З огляду на наведені мотиви суд дійшов висновку, що звільнення позивачки з підстави ліквідації ГУ Держгеокадастру у Львівській області як юридичної особи публічного права за проведеної реорганізації зазначеної юридичної особи та у зв`язку з відміною ліквідації юридичних осіб публічного права територіальних органів Держгеокадастру є очевидно протиправним рішенням, що підлягає скасуванню в судовому порядку.
Статтею 43 Конституції України громадянам гарантується захист від незаконного звільнення. Згідно з частиною першою статті 235 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу, у тому числі у зв`язку з повідомленням про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою, працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.
Оскільки суд дійшов висновку про протиправність рішення про звільнення ОСОБА_1 з посади, то позивачка підлягає поновленню на тій посаді та у тому органі, з якого вона була протиправно звільнена. Як зазначено в оскаржуваному наказі ОСОБА_1 звільнена з посади 05.04.2021, тобто цей день є останнім днем перебування на посаді. Отже, ОСОБА_1 підлягає поновленню на посаді з 06.04.2021.
Частиною другою статті 235 КЗпП України визначено, що при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.
Середній заробіток працівника визначається відповідно до статті 27 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР за правилами, передбаченими Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 08.02.1995 (далі - Порядок № 100). Згідно норм абзацу третього пункту 2 Порядку № 100, середньомісячна заробітна плата за час вимушеного прогулу працівника обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов`язана відповідна виплата. Відповідно до пункту 8 Порядку № 100 нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період (пункт).
Відповідно до наданої відповідачем довідки (а.с221) середньомісячна заробітна плата ОСОБА_1 за два останні місяці роботи перед звільненням (лютий, березень 2021 року) складала 8908,41грн., середньоденна 424,21 грн. Період вимушеного прогулу позивача обраховується в робочих днях починаючи з першого дня після звільнення до дати прийняття рішення про поновлення позивача на посаді (з 06.04.2021 по 31.01.2022). Отже, середній заробіток за час вимушеного прогулу складає 86963,05 грн. (205р.д.*424,21 грн/день).
Відповідно до пункту 1 частини 6 статті 246 КАС України у разі необхідності в резолютивній частині рішення також вказується про порядок і строк виконання рішення. З огляду на цю норму КАС України суд встановлює порядок виконання рішення суду щодо стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, а саме: при нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу роботодавцеві слід утримати з цієї суми та перерахувати у відповідні бюджети/фонди передбачені законодавством податки, збори та інші обов`язкові платежі.
Відповідно до пунктів 2, 3 частини першої статті 371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць та поновлення на посаді у відносинах публічної служби. Відтак, рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді та про стягнення заробітної плати за один місяць в розмірі 8908,41 грн. підлягає негайному виконанню.
Питання про розподіл судових витрат за приписами статті 139 КАС України судом не вирішується, оскільки позивачка відповідно до пункту 1 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» звільнена від сплати судового збору. Питання про розподіл витрат на професійну правничу допомогу суд буде вирішувати після надходження відповідної заяви позивачки, про що її представник подав заяву до початку судових дебатів (а.с.229).
Враховуючи перебування судді на самоізоляції через захворювання Covid-19 в період з 01.02.2022 до 13.02.2022 повне рішення суду складене 15.02.2022.
Керуючись ст.ст. 19-20, 22, 25-26, 90, 139, 229, 241-246, 250, 251, 255, 295, 371, пп. 15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Львівській області №108-к від 31.03.2021 "Про звільнення працівників Головного управління Держгеокадастру у Львівській області" в частині, що стосується звільнення ОСОБА_1 05.04.2021 із займаної посади начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дрогобицькому, Жидачівському, Стрийському, Сколівському районах та у м. Дрогобичі Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області (у зв`язку із ліквідацією Головного управління Держгеокадастру у Львівській області як юридичної особи публічного права).
Поновити ОСОБА_1 на посаді начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Дрогобицькому, Жидачівському, Стрийському, Сколівському районах та у м. Дрогобичі Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.
Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Львівській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 86963 (вісімдесят шість тисяч дев`ятсот шістдесят три) гривні 05копійок.
Відповідно до статті 371 КАС України рішення суду в частині присудження виплати заробітної плати у межах суми стягнення за один місяць (8908,41 грн.), а також поновлення на посаді у відносинах публічної служби підлягає негайному виконанню.
Встановити такий порядок виконання цього рішення суду: при нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу роботодавцеві слід нарахувати, утримати та сплатити у відповідні бюджети/фонди передбачені законодавством податки, збори та інші обов`язкові платежі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, що постановив рішення, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Москаль Р.М.