
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2022 року м. Житомир справа № 240/1269/21
категорія 111020300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі: судді Чернової Г.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Житомирській області до Комунального підприємства "Іршанське комунальне підприємство" Іршанської селищної ради про стягнення податкової заборгованості,
встановив:
Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з Комунального підприємства "Іршанське комунальне підприємство" Іршанської селищної ради податкову заборгованість.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що Комунальне підприємство "Іршанське комунальне підприємство" Іршанської селищної ради перебуває на обліку у податковому органі. За відповідачем рахується податковий борг з податку на додану вартість у сумі 740 600,83 грн., серед яких: 582 522,55 грн. - основний платіж; 128401,92 грн. - штрафна санкція та 29676,36 грн. - пеня.
Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду провадження у справі відкрито, справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження
Відповідач відзиву на позовну заяву не подано.
Згідно з ч. 5 ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Суд, розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні докази, зазначає таке.
Комунальне підприємство "Іршанське комунальне підприємство" Іршанської селищної ради як платник податків перебуває на обліку в Головному управлінні Державної податкової служби у Житомирській області.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом.
Згідно з п.п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст .14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Матеріали справи свідчать, що за відповідачем рахується податковий борг зі сплати податку на додану вартість у розмірі у сумі 740 600,83 грн., серед яких: 582 522,55 грн. - основний платіж; 128401,92 грн. - штрафна санкція та 29676,36 грн. - пеня.
Відповідно до п. 203.1 ст.203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з п. 203.2 ст.203 Податкового кодексу України сума податкового зобов`язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Судом встановлено, що відповідачем подано:
- податкову декларацію№9156882615 від 18.07.2019 з податку на додану вартість, самостійно визначено грошове зобов`язання в сумі 73047,00 грн. та не сплачено його у строки, визначені Кодексом, тому дане зобов`язання має статус податкового боргу, залишок несплаченої суми заборгованості становить - 30135,55 грн.
- податкову декларацію №9185465595 від 19.08.2019 з податку на додану вартість, самостійно визначено грошове зобов`язання в сумі 108218,00 грн. та не сплачено його у строки, визначені Кодексом, тому дане зобов`язання має статус податкового боргу;
- податкову декларацію №9213750358 від 18.09.2019 з податку на додану вартість, самостійно визначено грошове зобов`язання в сумі 102 441,00 грн. та не сплачено його у строки, визначені Кодексом, тому дане зобов`язання має статус податкового боргу;
- податкову декларацію №9244321248 від 18.10.2019 з податку на додану вартість, самостійно визначено грошове зобов`язання в сумі 100 270,00 грн. та не сплачено його у строки, визначені Кодексом, тому дане зобов`язання має статус податкового боргу;
- податкову декларацію №9276163115 від 20.11.2019 з податку на додану вартість, самостійно визначено грошове зобов`язання в сумі 73 705,00 грн. та не сплачено його у строки, визначені Кодексом, тому дане зобов`язання має статус податкового боргу;
- податкову декларацію №9304677856 від 18.11.2019 з податку на додану вартість, самостійно визначено грошове зобов`язання в сумі 83 201,00 грн. та не сплачено його у строки, визначені Кодексом, тому дане зобов`язання має статус податкового боргу;
- податкову декларацію №9332245717 від 20.01.2020 з податку на додану вартість, самостійно визначено грошове зобов`язання в сумі 84 552,00 грн. та не сплачено його у строки, визначені Кодексом, тому дане зобов`язання має статус податкового боргу;
Згідно п. 54.3 ст. 54 Кодексу - контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань ; з окремого податку або збору,: застосування штрафних (фінансових) санкцій та фені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган. ]
На підставі акта перевірки №250/06-30-52-12-31 від 24.06.2019 встановлено порушення п.54.1 статті 54 та п.57.1 п.57.3 статті 57 Кодексу, нараховано за штрафною санкцією з податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на загальну суму 4 644,34 грн. (податкове повідомлення - рішення №0045145212 від 16.07.2019)
Актом перевірки №250/06-30-52-12-31 від 24.06.2019 встановлено порушення пункту п.54,1 статті 54 та п.57.1 п.57.3 статті 57 Кодексу нараховано за штрафною санкцією з податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на загальну суму 22 559,67 грн. (податкове повідомлення - рішення №0045125212 від 16.07.2019)
Актом перевірки №581/06-30-52-12-31 від 16.07.2019 встановлено порушення п.54.1 статті 54 та п.57.1 п.57.3 статті 57 Кодексу, нараховано за штрафною санкцією в сумі 11 070,46 грн. (податкове повідомлення - рішення №0051025212 від 07.08.2019)
Актом перевірки №581/06-30-52-12-31 від 16.07.2019 встановлено порушення П.54.1 статті 54 та п.57.1 п..57.3 статті 57 Кодексу, нараховано за штрафною санкцією в сумі 717,33 грн. (податкове повідомлення - рішення №0051035212 від 07.08.2019)
Актом перевірки №933/06-30-52-12-31 від 07.08.2019 встановлено порушення статті 201 Кодексу, нараховано за штрафною санкцією в сумі 177,62 грн. (податкове повідомлення - рішення №0051045212від 07.08.2019)
Актом перевірки №932/06-30-52-12-32 від 07.08.2019 встановлено порушення п.54.1 статті 54 та п.57.1 п.57.3 статті 57 Кодексу, нараховано за штрафною санкцією в сумі 9 588,26 грн. (податкове повідомлення - рішення №0059835212 від 05.09.2019)
Актом перевірки №145/06-30-52-04-21 від 24.09.2019 встановлено порушення п.54.1 статті 54 та п.57.1 п.57.3 статті 57 Кодексу, нараховано за штрафною санкцією в сумі 24 446,24 грн. (податкове повідомлення - рішення №0067165212 від 18.10.2019)
Актом перевірки №145/06-30-52-04-21 від 24.09.2019 встановлено порушення П.54.1 статті 54 та п.57.1 п.57.3 статті 57 Кодексу, нараховано за штрафною санкцією в сумі 5 000,60 грн. (податкове повідомлення - рішення №0067175212 від 18.10.2019)
Актом перевірки №9/06-30-52-04-21 від 20.09.2019 встановлено порушення статті 201 Кодексу, нараховано за штрафною санкцією в сумі 360,64 грн. (податкове повідомлення - рішення №0067185212від 18.10.2019)
Актом перевірки №566/06-30-52-04-21 від 18.10.2019 встановлено порушення п.54.1 статті 54 та п.57.1 п.57.3 статті 57 Кодексу, нараховано за штрафною санкцією в сумі 17 614,47 грн. (податкове повідомлення - рішення №0079495212 від 18.11.2019).
Актом перевірки №877/06-30-52-04-21 від 19.11.2019 встановлено порушення п.54.1 статті 54 та п.57.1 п.57.3 статті 57 Кодексу, нараховано за штрафною санкцією в сумі 1 392,09 грн. (податкове повідомлення - рішення №0084765204 від 12.12.2019 ).
Актом перевірки №877/06-30-52-04-21 від 19.11.2019 встановлено порушення п.54.1 статті 54 та п.57.1 п.57.3 статті 57 Кодексу, нараховано за штрафною санкцією в сумі 17 939,68 грн. (податкове повідомлення - рішення №0084735204 від 12.12.2019 ).
Актом перевірки №1076/06-30-52-04-21 від 09.12.2019 встановлено порушення п.54.1 статті 54 та п.57.1 п.57.3 статті 57 Кодексу, нараховано за штрафною санкцією в сумі 9 350,52 грн. (податкове повідомлення - рішення №00835204 від, 09.01.2020 ).
Актом перевірки №1203/06-30-52-04-21 від 12.12.2019 встановлено порушення п.54.1 статті 54 та п.57.1 п.57.3 статті 57 Кодексу, нараховано за штрафною санкцією в сумі 3 540,00. (податкове повідомлення - рішення №0000845204 від, 09.01.2020).
Крім того, відповідачу нараховано пеню за ст. 129 Кодексу у сумі 29676,36 грн.
Відповідно до п. 57.1. ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до абзацу першого п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Доказів оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень відповідачем не надано.
Згідно ст. 249 Податкового кодексу України суми податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку. У разі якщо під час провадження господарської діяльності платником податку здійснюються різні види забруднення навколишнього природного середовища та/або забруднення різними видами забруднюючих речовин, такий платник зобов`язаний визначати суму податку окремо за кожним видом забруднення та/або за кожним видом забруднюючої речовини.
Платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації (ст. 250 Податкового кодексу України).
Правовими положеннями п. 59.1 ст. 59 Кодексу встановлено, що у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі, якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається) (п. 59.5 ст. 59 Кодексу).
Головним управлінням ДПС у Житомирській області було надіслано відповідачу податкову вимогу форми "Ю" №55-25 від 06.12.2019.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно зі ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Підсумовуючи зазначене та те, що відповідач докази погашення податкового боргу до суду не подав, його розмір не оспорював, суд вважає позовні вимоги про стягнення податкового боргу з відповідача у сумі 740600,83 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи положення ч. 2 ст. 139 КАС України та відсутність судових витрат суб`єкта владних повноважень, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 4, 6-9, 32, 77, 90, 139, 205, 229, 242-246, 255, 258, 295, 297 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд,
вирішив:
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7,Житомир,10003, код ЄДРПОУ 43142501) до Комунального підприємства "Іршанське комунальне підприємство" Іршанської селищної ради (вул. Гулія, 7,Іршанськ,Володарсько - Волинський район, Житомирська облас,12110, код ЄДРПОУ 20417050) про стягнення податкової заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства "Іршанське комунальне підприємство" Іршанської селищної ради на користь Державного бюджету України в особі Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області податковий борг у сумі 740600,83 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Г.В. Чернова