
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
08 лютого 2022 року Справа №200/1998/22
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабаш Г.П., розглянувши в порядку письмового провадження питання щодо зупинення провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області, в якій просив:
- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку і виплаті пенсії згідно довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» №33/25-573 від 28.04.2021 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.12.2019 року;
- зобов`язати відповідача провести перерахунок та виплатити різницю між фактично отриманим та належними до сплати сумами пенсії згідно довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» №33/25-573 від 28.04.2021 року від грошового забезпечення за посадою поліцейського станом на 01.12.2019 року.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 08.02.2022 року відкрито провадження в адміністративній справі, за правилами спрощеного судового провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Судом встановлено, що предметом оскарження у цій справі є протиправність дій відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку та виплаті пенсії з 01.12.2019 року на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» №33/25-573 від 28.04.2021 року про розмір грошового забезпечення.
Дослідивши матеріали справи, суд зазначає, що ухвалою Верховного Суду від 28.12.2021 відкрито провадження у справі №560/5483/21 з правовідносинами, що виникли з підстав перерахунку пенсії, розмір якої визначається Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (далі - Постанова КМУ № 988) в порядку, визначеному п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (далі - Постанова КМУ № 103).
В ухвалі про відкриття провадження у справі №560/5483/21 Верховним Судом наголошено, що ураховуючи підстави, на яких подано касаційну скаргу, предмет спору, Суд вважає, що у цій справі слід здійснити касаційний перегляд рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 01.06.2021 та постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 06.10.2021 для перевірки правильності застосування судами ст. 43, 51, 63 Закону № 2262-ХІІ, Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1, у питанні перерахунку пенсії після набрання законної сили 19.11.2019 частковим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18, яким визнано протиправним та скасовано п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”.
Порівняльний аналіз предмету та підстав позову в адміністративній справі №560/5483/21 є підставою для висновку, що спір виник у подібних правовідносинах, оскільки позивачі є пенсіонерами МВС та одержують пенсію, призначену відповідно до Закону №2262-XII, а підставою для звернення до суду слугувало переконання позивачів про порушення їх прав у сфері публічно-правових відносин з огляду на відмову Головних управлінь пенсійного Фонду України у відповідній області у проведенні перерахунку пенсії розмір якої визначається Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (далі - Постанова КМУ №988) в порядку, визначеному п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” після набрання законної сили 19.11.2019 рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України), суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Пунктом 2 ч. 5 ст. 328 КАС України передбачено, що не підлягають касаційному оскарженню: судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження), крім випадків, якщо: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики.
В ухвалі суду касаційної інстанції у справі № 560/5483/21 вказано, що рішення касаційного суду у цій справі може мати значення для формування єдиної правозастосовної практики.
За змістом ч. ч. 1, 2, 5 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у справі № 200/1998/22 до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у справі №560/5483/21 (адміністративне провадження № К/9901/40189/21.
Керуючись статтями 236, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Провадження у справі № 200/1998/22 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії зупинити до набрання чинності судовим рішенням Верховного Суду у справі №560/5483/21.
Ухвала набирає законної сили згідно ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст.293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Бабаш Г.П.