
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
26 січня 2022 року Справа №200/16382/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Зінченко О.В., розглянувши в письмовому провадженні клопотання представника - Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про зупинення провадження у справі №200/16382/21 за позовом ОСОБА_1 до Торецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
22 листопада 2021 року до Донецького окружного адміністративного суду звернулась із позовною заявою ОСОБА_1 до Торецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (далі - відповідач№1), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач №2) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії.
29 листопада 2021 року ухвалою суду відкрито провадження у справі, призначено розгляд справи в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Засобами електронного зв`язку через відділ документообігу та архівної роботи суду від представника - Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надійшло клопотання про зупинення провадження у справі №200/16382/21, яке мотивоване тим, що в провадженні Конституційного Суду України перебуває конституційна скарга ОСОБА_1 № 18/342 від 25.08.2021 щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини першої статті 2 розділу І Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року № 3668-УІ, першого речення абзацу шостого частини п`ятнадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII.
Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.
У позовній заяві ОСОБА_1 просить виплачувати пенсію за вислугу років за період з 15.01.2020 до 01.02.2020, виходячи з 73% місячної зарплати в сумі 40720.53 грн. на підставі рішення про перерахунок пенсії від 21.04.2021 та за період з 01.02.2020 до 01.04.2020, виходячи з 90% місячної зарплати в сумі 40720.53 грн. без встановлення обмеження при виплаті пенсії у її граничному максимальному розмірі.
Спірними обставинами у справі № 200/16382/21, яка перебуває у провадженні Донецького окружного адміністративного суду, є обґрунтованість застосування відповідачем норм Закону України від 05.11.1991 №1789-ХІІ «Про прокуратуру» стосовно розміру відсотків, який підлягає застосуванню при перерахунку пенсії, призначеної працівнику прокуратури відповідно до Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХТІ від 05.11.1991, а також застосування при перерахунку такої пенсії обмеження десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.
В провадженні Конституційного Суду України перебуває конституційна скарга ОСОБА_1 № 18/342 від 25.08.2021 щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини першої статті 2 розділу І Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року № 3668-VІ, першого речення абзацу шостого частини п`ятнадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 розділу І Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року № 3668- VІ - максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про Національний банк України», "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника - консультанта народного депутата України", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Податкового кодексу України, Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати десять прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Відповідно до абзацу шостого частини п`ятнадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII - максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десять прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
З офіційного веб-сайту Конституційного Суду України вбачається, що за конституційною скаргою ОСОБА_1 № 18/342 від 25.08.2021 ухвалою колегії суддів Суду відкрито конституційне провадження у справі; постановлено Ухвалу Сенату Конституційного Суду України №28-у(I)/2021 про розгляд справи у формі письмового провадження; справа розглядалась 17.11.2021 на відкритій частині пленарного засідання сенату Суду; об`єднано конституційні провадження у справі за вх.№18/289 ( ОСОБА_2 ) та у справі за вх.№18/342 ( ОСОБА_1 ) в одне конституційне провадження.
Згідно зі статтею 75 Закону України "Про Конституційний Суд України", обчислення строків конституційного провадження ведеться з дня постановлення ухвали про відкриття конституційного провадження у справі, а у разі відмови Сенату від розгляду справи на розсуд Великої палати - з дня постановлення відповідної ухвали Сенату. Строк конституційного провадження не повинен перевищувати шість місяців, якщо інше не встановлено цим Законом.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі, зокрема, у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Враховуючи, що при винесенні спірних рішень відповідачі керувалися нормами Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 8 липня 2011 року № 3668-VІ та Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII, конституційність яких наразі є предметом розгляду Великої палати Конституційного Суду України, існує об`єктивна неможливість розгляду даної адміністративної справи до вирішення Конституційним Судом України справи №28-у(I)/2021.
За таких підстав, з метою забезпечення конституційних прав і свобод позивача, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження в даній адміністративній справі до набрання законної сили рішенням Конституційного Суду України у справі за конституційною скаргою ОСОБА_1 № 18/342 від 25.08.2021.
Керуючись ст.ст. 236, 243, 248, 250, 256, 294, 295, 297 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Зупинити провадження у справі №200/16382/21 за позовом ОСОБА_1 до Торецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,- до прийняття рішення Конституційним Судом України у справі за конституційною скаргою ОСОБА_1 № 18/342 від 25.08.2021.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтями 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвалу складено та підписано 26 січня 2022 року.
Суддя О.В. Зінченко