Рішення № 103287983, 25.01.2022, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.01.2022
Номер справи
200/15423/21
Номер документу
103287983
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 січня 2022 року Справа№200/15423/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Крилової М.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

10 листопада 2021 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява адвоката Ухова Р.В., який дії в інтересах ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про:

- визнання протиправним рішення, щодо зупинення нарахування субсидії з 01.09.2021 року;

- зобов`язання відновити раніше призначену субсидію, яка була припинена з моменту її припинення, а саме з 01.09.2021 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що рішенням відповідача позвачці були припинено виплату субсидії, оскільки 17.09.2021 року відповідачем отримано відомості, що за місцем проживання позивачки з 09.11.2004 року зареєстрована її донька ОСОБА_2 . Вважає, що вказане рішення відповідача є протиправним та не ґрунтується на фактичних обставинах та нормах чинного законодавства, оскільки її донька, ОСОБА_2 14.11.2006 року доволі тривалий час проживає окремо від позивачки, крім того, 14.11.2006 року була знята з місця реєстрації, що підтверджується записами та відмітками у домовій книзі будинку та актом голом територіального комітету мікрорайону №11 «Молоково» м. Дружківки.

Відповідач позов не визнав, 21 грудня 2021 року надав відзив на адміністративний позов за змістом якого просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Відповідач вказав, що ОСОБА_1 , перебуває на обліку в Управлінні як одержувач житлової субсидії з листопада 2006 року. На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 року № 505 «Деякі питання призначення житлових субсидій» Управлінням були направлені відповідні запити реєстраційному відділу виконавчого комітету Дружківської міської ради про надання відомостей щодо складу зареєстрованих у житловому приміщенні. Згідно з відомостями про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб за адресою: АДРЕСА_1 наявно 2 зареєстрованої особи. Про зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні позивачкою Управління не повідомляло. У зв`язку з виявленою розбіжністю 22.09.2021 року прийнято рішення про призупинення з 01.09.2021 року житлової субсидії до з`ясування обставин. Після підтвердження місця реєстрації ОСОБА_2 . Управління прийнято рішення про відміну житлової субсидії з 01.09.2021 року, у зв`язку з тим, що нею подані недостовірні дані.

Ухвалою суду від 23 листопада 2021 року, відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження.

Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені в заявах по суті справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив на нього, суд встановив наступне.

Позивачка – ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується паспортом громадянина України серія НОМЕР_1 виданий Дружківським МВ ГУМВС України в Донецькій області 02 квітня 2009 року.

Як встановлено судом, та не є спарним між сторонами, ОСОБА_1 перебуває на обліку у відповідача як одержувач житлової субсидії з листопада 2006 року за адресою домогосподарства: АДРЕСА_1 .

09.10.2014 року ОСОБА_1 звернулась до відповідача із заявою про призначення про призначення житлової субсидії та надала декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

У розділі 1 «Загальні відомості» в графі «члени сім`ї або зареєстровані у житловом приміщенні/будинку особи, члени сім`ї, що проживають окремо (дружина, чоловік, неповнолітні діти)» ОСОБА_1 не зазначила жодної особи.

На підтвердження складу сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб ОСОБА_1 надала довідку №1166 видана Виконавчим комітетом Дружківської міської ради, в якій зазначено, що до складу сім`ї (зареєстрованих) входить тільки ОСОБА_1 ,

На наступні періоди, починаючи з 01.05.2015 року, житлова субсидія призначалась автоматично без звернення ОСОБА_1 .

З травня 2019 року ОСОБА_1 житлову субсидію не призначено у зв`язку з наявністю боргу по оплаті за спожитий аг на інформацією Дружківського УГГ.

Не погодившись з рішення відповідача про припинення виплати субсидії з 01 травня 2019 року позивач звернулась із позовом до Донецького окружного адміністративного суду.

Рішенням Донецького окрудного адміністративного суду від 12 жовтня 2020 року №200/7047/20-а позов задоволено та вирішено:

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Донецької області про припинення виплати субсидії з 01 травня 2019 року ОСОБА_1 .

Зобов`язати Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради Донецької області відновити раніше призначену ОСОБА_1 субсидію, яка була припинена, з моменту її припинення, а саме з 01 травня 2019 року.

03.02.2021 року ОСОБА_1 відновлено житлову субсидію з травня 2019 року на підставі виконавчого листа Донецького окружного адміністративного суду по справі № 200/7047/20-а з травня 2019 року.

На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 року № 505 «Деякі питання призначення житлових субсидій» Управлінням були направлені відповідні запити реєстраційному відділу виконавчого комітету Дружківської міської ради про надання відомостей щодо складу зареєстрованих у житлових приміщеннях.

17.09.2021 року реєстраційним відділом були надані до Управління відомості про зареєстрованих у житловому приміщення будинку осіб за адресою: АДРЕСА_1 . В наданих відомостях зазначено, що за даною адресою зареєстровано 2 особи.

У зв`язку з виявленою розбіжністю відомостей щодо кількості зареєстрованих за даною адресою та кількістю осіб, на яких розраховувалась житлова субсидія, 22.09.2021. прийнято рішення про призупинення ОСОБА_1 з 01.09.2021 року житлової субсидії до з`ясування обставин.

Листом виконавчого комітету Дружківської міської ради від 08.10.2021 року №7829/0.1242/1-21 підтверджено, що згідно з даними реєстру територіальної громади місце проживання ОСОБА_2 зареєстроване з 09.11.2004 року за адресою: АДРЕСА_1 .

Оскільки позивачем не були надані документи, що підтверджують не проживання ОСОБА_2 за адресою домогосподарства, Управлінням було прийнят рішення від 18.10.22021 року про відміну з 01.09.2021 року житлової субсидії, у зв`язку з поданням недостовірних відомостей.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (далі - Положення № 848), визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій, зокрема, комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Згідно пунктів 2, 3, 4, 9 Положення № 848 головним розпорядником коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення); структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках). Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

На підставі пунктів 29, 30 Положення № 848, рішення комісії у випадках, передбачених пунктами 24-28 цього Положення, приймаються на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства, членів сім`ї особи із складу домогосподарства, зазначених у пунктах 24-28 цього Положення, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи.

Постановою КМУ від 14.08.2019 року № 807 “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України” визначено, що фінансування та виплата житлових субсидій, нарахованих у готівковій формі до 1 жовтня 2019 року, здійснюються відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, у редакції, що діяла до набрання чинності цією постановою.

Згідно пункту 2 постанови КМУ від 27.04.2018 № 329 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022” (далі - Постанова №329), чинної на момент виникнення спірних відносин, установлено, що з 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

- особи, які відповідають вимогам, визначеним в абзацах другому - четвертому підпункту 3 пункту 6 Положення про порядок призначення житлових субсидій;

- внутрішньо переміщені особи;

- особи, члени сім`ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

- особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

- особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

На підставі пункту 3 Постанови №329 призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

Як визначено пунктом 13 Постанови №329 для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання):

- заяву про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - заява);

- декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація);

- довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;

- договір найму (оренди) житла (у разі наявності).

Під час прийому документів для призначення житлової субсидії забороняється вимагати від громадян документи, подання яких не передбачено цим Положенням.

Для розгляду питань, що належать до компетенції комісії, у випадках, передбачених цим Положенням, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може запропонувати громадянину подати додаткові документи, які не передбачені цим Положенням, але необхідні для розгляду комісією питань.

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

Як свідчать матеріали справи та не заперечується сторонами з відповідною заявою після травня 2018 року позивач не зверталась та субсидію на наступний період їй було розраховано в автоматичному режимі.

Первинно субсидія позивачу була призначена з жовтня 2014 року на підставі заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 09 жовтня 2014 року .

Обов`язок подання для призначення житлової субсидії нових заяви і декларації у особи, яка отримує житлову субсидію виник з 1 травня 2018 року.

Як свідчить пункт 2 постанови КМУ від 27.04.2018 № 329 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022”, з 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяв і декларації, якщо у складі домогосподарства є особи, члени сім`ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

Оскільки позивач з новою заявою та декларацією з 1 травня 2018 року не зверталася, управлінням здійснено перепризначення житлової субсидії позивачу з 01.05.2015 року автоматично.

Між тим, відповідно до п. 22 Постанови №329, для призначення житлових субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п`ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про: склад зареєстрованих у житлових приміщеннях (будинках) осіб - органами місцевого самоврядування або уповноваженими ними органами; забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами - управителями, об`єднаннями, виконавцями комунальних послуг.

У таких відомостях зазначається: розмір платежів за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування; розмір внесків/платежів об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування; сума простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком; інформація про доходи осіб та сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування - Пенсійним фондом України у порядку, встановленому Фондом та Мінсоцполітики; інформація про доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, а також групу платників єдиного податку, до якої належить фізична особа - підприємець, що обрав спрощену систему оподаткування, - ДФС у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном; інформація про перетин державного кордону особами - Держприкордонслужбою; інформація про наявність в осіб транспортних засобів - уповноваженими органами МВС; реквізити документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство або право іноземця або особи без громадянства на законних підставах перебувати на території України, - ДМС.

Відомості, зазначені в цьому пункті, можуть надаватися структурному підрозділу з питань соціального захисту населення у вигляді довідок, даних на електронних носіях інформації тощо.

Відомості, зазначені в абзацах другому - сьомому цього пункту, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення можуть отримувати також від організацій, що здійснюють нарахування плати за житлово-комунальні послуги, внесків/платежів об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком за договорами з управителями або об`єднаннями, виконавцями комунальних послуг, інформаційно-обчислювальних центрів, розрахункових центрів, центрів нарахування плати за житлово-комунальні послуги, центрів муніципальних систем управління тощо.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 10 календарних днів від інших підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для призначення житлових субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за їх призначенням.

У разі коли документи, передбачені пунктом 13 цього Положення, подано не в повному обсязі, житлова субсидія призначається за умови надходження документів, яких не подано одночасно із заявою, протягом 30 днів з дня подання заяви.

Якщо документи, передбачені пунктом 13 цього Положення, протягом 30 днів з дня подання заяви не додані громадянином, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення приймає рішення про відмову в призначенні житлової субсидії, про що інформує заявника в порядку, встановленому цим пунктом.

Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів приймається рішення про: призначення житлової субсидії; відмову в призначенні житлової субсидії; подання документів на розгляд комісії.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що станом на момент призначення позивачу житлової субсидії відповідач не здійснив перевірку, наданих позивачем в декларації відомостей, призначивши їй субсидію без перевірки складу сім`ї позивача, зокрема не з`ясувавши відомостей кількості осіб зареєстрованих в приміщенні тощо, та з 01.05.2015 року призначив субсидію позивачу в автоматичному режимі.

Стаття 22 Загальної декларації прав людини, стаття 9 Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права, стаття 23 Європейської соціальної хартії (переглянутої) закріплюють право особи на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Загальні підстави для виникнення зобов`язання у зв`язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави визначені нормами глави 83 ЦК України.

Відповідно до частини першої статті 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно.

Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

На підставі частини першої ст. 1215 Цивільного Кодексу України, не підлягають поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача; інше майно, якщо це встановлено законом.

Тобто, не може бути повернута сума надмірно перерахованої (виплаченої) субсидії, якщо відповідач не доведе, що виплату здійснив внаслідок, зокрема, недобросовісності з боку позивача як набувача субсидії.

Така недобросовісність може проявлятися у несумлінному ставленні до виконання власних обов`язків, зловживанні правом у власних інтересах або в інтересах третіх осіб тощо.

Аналогічний правовий висновок викладено Великою Палатою Верховного Суду в постанові від 27.03.2019 у справі № 727/5743/15-ц.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцію та законами України.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Судом не встановлено наявності в діях позивачки умислу на навмисне неподання інформації про більшу кількість зареєстрованих у квартирі осіб на момент вирішення питання про отримання субсидії, а також виходячи з необхідності дотримання справедливого балансу між інтересами держави та втручанням у права позивача, суд дійшов висновку про відсутність підстав для примусового повернення отриманих відповідачем коштів у вигляді житлової субсидії

Згідно з п.2 ч.2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Таким чином, рішення Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради від 18 жовтня 2021 року про припинення виплати субсидії з 01 вересня 2021 року, прийнято відповідачем без повного з`ясування усіх обставин справи та без дослідження у повному обсязі документів, наданих позивачем при зверненні із заявою про призначення житлової субсидії є протиправним та підлягає скасуванню..

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне позов задовольнити, визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 18.10.2021 року про припинення виплати позивачу житлової субсидії з 01 вересня 2021 року, а також зобов`язати відповідача відновити з 01 вересня 2021 року виплату позивачу житлової субсидії.

Щодо розподілу судових витрат суд зазначає наступне.

Нормами частини другої статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

Судом встановлено, що станом на момент прийняття рішення у справі, судові витрати позивачем не оплачені.

Таким чином, суд приходить до висновку про стягнення на користь Державного бюджету України судового збору в розмірі 908,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради.

Керуючись статтями 2, 241-246, 295-297 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради від 18.10.2021 року про припинення виплати ОСОБА_1 житлової субсидії з 01 вересня 2021 року.

Зобов`язати Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (місцезнаходження: Донецька область, м. Дружківка ,вул.. Машинобудівників, буд. 64; код ЄДРПОУ 26010987) відновити з 01 вересня 2021 року виплату ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) житлової субсидії.

Стягнути з Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (місцезнаходження: Донецька область, м. Дружківка ,вул.. Машинобудівників, буд. 64; код ЄДРПОУ 26010987) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 908 (дев`ятсот вісім гривень) 00 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до пункту 3 розділу VІ «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя М.М. Крилова