
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" лютого 2022 р. м. Київ Справа № 911/3626/21
Суддя Конюх О.В., при секретарі судового засідання Онофрійчук А.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом акціонерного товариства «Укртелеком», м. Київ, в особі Київської міської філії акціонерного товариства «Укртелеком», м. Київ,
до відповідача Управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації, м. Біла Церква Київської області,
про стягнення 39 925,59 грн.
без виклику представників сторін;
СУТЬ СПОРУ:
позивач - акціонерне товариство «Укртелеком», м. Київ, (далі по тексту – АТ «Укртелеком») в особі Київської міської філії АТ «Укртелеком», м. Київ, звернувся до господарського суду Київської області з позовом від 02.12.2021 №14-08/24 до відповідача - Управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації, м. Біла Церква Київської області, в якому просить суд стягнути з відповідача 39925,59 грн. заборгованості по витратах, понесених внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах та 2270,00 грн. судового збору.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем в період з 01.07.2020 по 31.12.2020 було надано телекомунікаційні послуги на пільгових умовах особам, які проживають на території міста Сквира та Сквирського району на загальну суму 39 925,59 грн. Вказані витрати мали бути відшкодовані Управлінням соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації, однак згідно інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 27.04.2021 здійснено державну реєстрацію припинення юридичної особи - Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації та зазначено, що її правонаступником є Управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації, у зв`язку з чим позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість по витратах, понесених внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах за період з 01.07.2020 по 31.12.2020 у розмірі 39 295,59 грн.
Ухвалою господарського суду Київської області 09.12.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №911/3626/21, постановлено справу розглядати у порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання (без виклику учасників справи). Цією ж ухвалою зобов`язано відповідача подати документи (платіжні документи, банківські виписки), що підтверджують сплату відповідачем грошових коштів в розмірі 39 925,59 грн. по витратах, понесених позивачем внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах особам, що проживають у місті Сквира та Сквирському районі, за період з 01.07.2020 по 31.12.2020. Крім того, відповідачу встановлено строк для подання відзиву на позов - 15 днів з моменту отримання копії даної ухвали.
Як вбачається з доданого до матеріалів справи рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, відповідач копію ухвали господарського суду від 09.12.2021 про відкриття провадження у справі отримав 20.12.2021. Гарантований частиною 8 ст. 165 ГПК України п`ятнадцятиденний строк на подання відзиву сплив 04.01.2022.
Розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи у порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України.
Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться (ч. ч. 1-2 ст. 252 ГПК України).
Суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі (ст. 248 Господарського процесуального кодексу України).
Суд розглядає справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше (ч. 5 ст. 252 ГПК України).
Згідно з частиною 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Станом на 07.02.2022 відповідач відзив на позов та докази на його підтвердження не подав.
Згідно з ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши позов АТ «Укртелеком» в особі Київської міської філії АТ «Укртелеком» до Управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації про стягнення 39 925,59 грн., дослідивши наявні у матеріалах справи докази та оцінивши їх в сукупності, суд
УСТАНОВИВ:
позивач у період з 01.07.2020 по 31.12.2020 надавав телекомунікаційні послуги на пільгових умовах особам, які проживають на території міста Сквира та Сквирського району Київської області, що підтверджується актами звіряння розрахунків за послуги зв`язку пільговим категоріям населення (форма 3-пільга) за період з липня 2020 року по грудень 2020 року.
Суд встановив, що відповідно до вищевказаних облікових форм, позивачем за період з 01.07.2020 по 31.12.2020 надано послуги пільговим категоріям громадян на загальну суму 39 925,59 грн., а саме:
за липень 2020 року 12 330,98 грн.;
за серпень 2020 року 12 130,27 грн.;
за вересень 2020 року 12 101,05 грн.;
за жовтень 2020 року 1 144,07 грн.;
за листопад 2020 року 1 112,07 грн.;
за грудень 2020 року 1 107,15 грн.
Несплата Управлінням соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації 39 925,59 грн. компенсацій витрат за надані телекомунікаційні послуги на пільгових умовах особам, які проживають на території міста Сквира та Сквирського району стала підставою звернення позивача з позовом до суду.
Матеріали справи містять листи позивача, які направлялися на адресу Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації №82і250/58-844 від 06.08.2020, №82і250/58-959 від 07.09.2020, №82і250/58-1109 від 21.09.2020, №82і250/58-1146 від 05.10.2020, №82і250/58-1249 від 05.11.2020, №82і250/58-1421 від 05.12.2020, №82і250/58-06 від 06.01.2021 з розрахунками видатків на відшкодування витрат, пов`язаних з наданням пільг, та актами звірки розрахунків за послуги зв`язку пільговим категоріям осіб (форма 3-пільга) за період липень 2020 року по грудень 2020 року із загальною сумою вартості наданих послуг - 39 925,59 грн. В підтвердження надсилання вказаних листів позивачем до суду надано копії описів вкладення.
Матеріали справи не містять доказів того, що, Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації відшкодувало позивачу витрати, які були понесені в результаті надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах за період липень 2020 року - грудень 2020 року.
15.03.2021 позивач звернувся до комісії з реорганізації (припинення) Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації з вимогою кредитора №14-10/48 про відшкодування боргу по витратам на надання телекомунікаційних послуг пільговим категоріям споживачів в розмірі 145 205,19 грн. В підтвердження надсилання даної вимоги кредитора позивачем до суду надано копії опису вкладення у цінний лист, поштову накладну та квитанцію про оплату поштових послуг.
Доказів надання відповіді, або сплати коштів суду не подано.
Статтею 71 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» визначено, що утворення та реорганізація районних державних адміністрацій здійснюються Кабінетом Міністрів України після прийняття Верховною Радою України рішення про утворення та ліквідацію районів з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» від 17.11.2020 № 1009-ІХ, постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 № 807-ІХ, розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1635-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій», Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1321 (далі - Порядок №1321), здійснюється реорганізація районних державних адміністрацій ліквідованих районів, в т.ч. їх структурних підрозділів із статусом юридичної особи публічного права, шляхом приєднання до районних державних адміністрацій розташованих в адміністративних центрах утворених районів.
Відповідно до Додатку №1 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року N 1635-р «Перелік районних державних адміністрацій, що реорганізуються шляхом приєднання до районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. N 807-IX» Сквирська райдержадміністрація реорганізується шляхом приєднання до Білоцерківської райдержадміністрації.
При цьому, відповідно до пунктів 7, 8 Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1321, перехід повноважень, прав та обов`язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється:
у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (далі - комісія з реорганізації);
у разі утворення на території новоутвореного району райдержадміністрації, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та утворення комісії з реорганізації.
Перехід майна, майнових прав та обов`язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється:
у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з дня затвердження передавального акта комісії з реорганізації;
у разі утворення райдержадміністрації на території новоутвореного району, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та затвердження передавального акта комісії з реорганізації.
Як вбачається з інформації, наявної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (витяг від 07.02.2022 №29035148, залучений до матеріалів справи), 27.04.2021 до ЄДР внесено запис №1003461120015000389 про державну реєстрацію припинення юридичної особи - Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03193732) в результаті її реорганізації.
Правонаступником припиненої юридичної особи - Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації визначено Управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03193755).
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 16 червня 2020 року в справі №910/5953/17 (провадження № 12-98гс19) вказано, що “при реорганізації в формі злиття немає значення, чи вказано в передавальному акті про правонаступництво щодо певного майна, прав чи обов`язків. Адже правонаступник лише один, що унеможливлює виникнення будь-яких спорів щодо переходу майна, прав чи обов`язків. Отже, лише при припиненні суб`єкта господарювання шляхом поділу в розподільчому балансі визначається правонаступництво. Внаслідок же злиття, приєднання або перетворення правонаступником є лише одна особа і будь-який розподіл прав та обов`язків при таких видах реорганізації неможливий.
За змістом ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Отже, до Управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації перейшли, зокрема, обов`язки Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації у спірних відносинах.
Позивач 27.10.2021 направив на адресу Управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації, як правонаступника Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації вимогу №14-07/81 про стягнення заборгованості по витратам, понесеним внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах в розмірі 39925,59 грн. В підтвердження надсилання даної вимоги позивачем до суду надано копії опису вкладення у цінний лист, поштову накладну та квитанцію про оплату поштових послуг.
Доказів оплати заборгованості по витратах, понесених внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах, надання обґрунтованої відповіді на вимогу матеріали справи не містять.
За змістом пунктів 1, 6 статті 92 Конституції України права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов`язки громадянина; основи соціального захисту тощо визначаються виключно законами України.
Правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів, спрямованих на реалізацію, закріплених Конституцією України та законами України основних соціальних гарантій, визначено Законом України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії».
Акціонерне товариство «Укртелеком» є оператором телекомунікацій, який надає телекомунікаційні послуги споживачам відповідно до вимог Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України «Про електронні комунікації», Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №295 від 11.04.2012, інших законодавчих актів України.
Згідно з ч. 3 ст. 63 Закону України «Про телекомунікації» (в редакції, чинній у спірний період надання послуг на пільгових умовах) телекомунікаційні послуги споживачам, які мають установлені законодавством України пільги з їх оплати, надаються операторами, провайдерами телекомунікацій відповідно до законодавства України.
Відповідно до п. 63 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №295 від 11.04.2012, установлені законами пільги з оплати послуг надаються споживачеві відповідно до законодавства за місцем його проживання з дня пред`явлення ним документа, що підтверджує право на пільги.
За змістом частин 1, 2 ст. 19 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» виключно законами України визначаються пільги щодо оплати житлово-комунальних, транспортних послуг і послуг зв`язку та критерії їх надання. Державні соціальні гарантії є обов`язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
Так, Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Законом України «Про жертви нацистських переслідувань», Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Законом України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та Законом України «Про охорону дитинства» встановлені пільги з оплати послуг зв`язку для окремих категорій осіб.
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Частиною 1 статті 144 Господарського кодексу України передбачено, що майнові права та майнові обов`язки суб`єкта господарювання можуть виникати з актів органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у випадках, передбачених законом.
В силу ст. 174 Господарського кодексу України господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність.
Зобов`язання сторін, у даному випадку, виникають безпосередньо із законів України і не залежать від волевиявлення сторін.
За змістом ст. 178 Господарського кодексу України та ст. 633 Цивільного кодексу України договір про надання телекомунікаційних послуг є публічним, оператор, провайдер телекомунікацій зобов`язаний здійснювати надання послуг зв`язку кожному, хто до нього звертається на законних підставах, не має права відмовити у наданні послуг за наявності у нього такої можливості або надавати перевагу одному споживачеві перед іншими щодо укладення публічного договору, крім випадків, передбачених законодавством. Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.
Отже, вищенаведеними нормами чинного законодавства встановлено право фізичних осіб, які мають визначений вищевказаними законами соціальний статус, на отримання послуг зв`язку на пільгових умовах (з частковою оплатою їх вартості або безкоштовно), та обов`язок провайдера, оператора телекомунікацій надавати такі послуги з урахуванням встановлених чинним законодавством пільг.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» надання державних соціальних гарантій здійснюється за рахунок бюджетів усіх рівнів, коштів підприємств, установ і організацій та соціальних фондів на засадах адресності та цільового використання.
Згідно зі ч. 6 ст. 48 Бюджетного кодексу України бюджетні зобов`язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг з оплати спожитих житлово-комунальних послуг та послуг зв`язку (в частині абонентної плати за користування квартирним телефоном), компенсацій громадянам з бюджету, на що згідно з законами України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються Казначейством України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень.
Відповідно п. 9 ч. 1 до ст. 87 Бюджетного кодексу України видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення належать до видатків, що здійснюються з Державного бюджету України. При цьому порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам визначаються Кабінетом Міністрів України (ч. 2 ст. 97 Бюджетного кодексу України).
Статтею 91 Бюджетного кодексу України передбачено, що до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на: соціальний захист та соціальне забезпечення (п. 3 ч. 1) та пільги з послуг зв`язку, інші передбачені законодавством пільги, що надаються ветеранам війни; особам, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; постраждалим учасникам Революції Гідності; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; ветеранам праці; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам Національної поліції; ветеранам податкової міліції; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби; ветеранам служби цивільного захисту; ветеранам Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту та ветеранів Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України; особам, звільненим з військової служби, які стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби; особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та особам, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше одного супроводжуючого); реабілітованим громадянам, які стали особами з інвалідністю внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов`язана з Чорнобильською катастрофою; багатодітним сім`ям, дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім`ям, в яких не менше року проживають відповідно троє або більше дітей, а також сім`ям (крім багатодітних сімей), в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування (п. 20-4 ч. 1).
Враховуючи вищевикладене, суд встановив, що саме до компетенції відповідача як правонаступника Управління соціального захисту населення Сквирської РДА належить забезпечення реалізації на території м. Сквира Київської області державної політики у сфері соціального захисту населення, тож відповідач як головний розпорядник коштів на фінансування державних соціальних програм зобов`язаний здійснювати розрахунки з організаціями-надавачами послуг за надані пільги окремим категоріям громадян.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем щомісячно направлялися Управлінню соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації акти звірки розрахунків за послуги зв`язку пільговим категоріям населення (форма №3-пільга) та розрахунки видатків на відшкодування витрат, пов`язаних із наданням пільг за період з липня 2020 року по грудень 2020 року.
Управлінням, у свою чергу, будь-яких заперечень чи коригувань щодо кількості пільговиків або розміру пільг, що надаються конкретному пільговику надано не було. Разом з тим, ні Управлінням соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації, ні Управлінням соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації не було повернуто позивачу акти звірки розрахунків за послуги зв`язку пільговим категоріям осіб за спірний період, а також не було надано мотивованої відмови від їх підписання.
Системний аналіз наведених правових положень свідчить про те, що із виконанням позивачем обов`язку надання телекомунікаційних послуг споживачам, які мають право на пільги на території міста Сквира та Сквирського району, кореспондується обов`язок Управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації компенсувати всі витрати, понесені позивачем у зв`язку за період з 01.07.2020 по 31.12.2020.
За таких обставин, суд вважає, що у відповідача як правонаступника Управління соціального захисту населення Сквирської районної державної адміністрації безпосередньо в силу закону виник обов`язок з компенсації позивачу вартості наданих останнім телекомунікаційних послуг споживачам, які мають право на пільги, за період з 01.07.2020 по 31.12.2020 на загальну суму 39925,59 грн.
Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, вимог Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Також відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та практику Суду як джерело права.
Згідно з практикою Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), а саме у справі «Кечко проти України» (заява № 63134/00) ЄСПЛ зауважив, що держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату надбавок з державного бюджету, однак свідома відмова в цих виплатах не допускається, доки відповідні положення є чинними (пункт 23 рішення). У пункті 26 вказаного рішення зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов`язань.
Таким чином, наданих телекомунікаційних послуг споживачам, які мають право на пільги, виконано АТ «Укртелеком» не за власною ініціативою, а на виконання імперативних законодавчих вказівок щодо цього. Як наслідок, уповноважений на те державою орган - відповідач у справі у силу закону має відшкодувати позивачу за рахунок бюджетних коштів понесені витрати.
Відповідач доказів сплати позивачу вартості наданих ним телекомунікаційних послуг на пільгових умовах за період з 01.07.2020 по 31.12.2020 в сумі 39 925,59 грн., суду не надав у тому числі на вимогу пункту 3 ухвали господарського суду Київської області від 09.12.2021, яка набрала законної сили, є обов`язковою для виконання на всій території України, та яку відповідач отримав 20.12.2021.
За приписами частини 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відтак, сторони, звертаючись до суду, повинні враховувати те, що визначення та наповнення доказової бази переданого на розгляд суду спору покладаються саме на сторони, а не на суд.
За приписами частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Отже, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд вважає, що позовні вимоги АТ «Укртелеком» в особі Київської міської філії АТ «Укртелеком» про стягнення з відповідача Управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації 39 925,59 грн. заборгованості по витратах, понесених внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах за період з 01.07.2020 по 31.12.2020, належить задовольнити повністю.
У зв`язку із задоволенням позову, у порядку ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, суд покладає на відповідача відшкодування позивачу сплаченого судового збору у мінімальному законом встановленому розмірі 2270,00 грн.
Керуючись статтями 4, 12, 73-92, 129, 233, 236-238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Київської міської філії акціонерного товариства «Укртелеком» задовольнити повністю.
2. Стягнути з Управління соціального захисту населення Білоцерківської районної державної адміністрації (09106, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Тімірязєва, буд. 2А, ідентифікаційний код 03193755)
на користь акціонерного товариства «Укртелеком» (01601, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, буд. 18, ідентифікаційний код 21560766) в особі Київської міської філії акціонерного товариства «Укртелеком» (01033, м. Київ, вул. Антоновича, буд. 40, ідентифікаційний код 01189910)
39 925,59 грн. (тридцять дев`ять тисяч дев`ятсот двадцять п`ять гривень п`ятдесят дев`ять копійок) заборгованості;
2 270,00 грн. (дві тисячі двісті сімдесят гривень нуль копійок) судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Дане рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення відповідно до ст. ст. 240-241 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.В. Конюх