Постанова № 103266216, 08.02.2022, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
08.02.2022
Номер справи
766/25338/21
Номер документу
103266216
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №766/25338/21

н/п 3/766/473/22

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.02.2021 року м. Херсон

Суддя Херсонського міського суду Херсонської області Дорошинська В.Е., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Херсонській області Департаменту патрульної поліції про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 ,проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого водієм ХК ХКТС;

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , 03.12.2021 року близько 06-35 години в м. Херсоні, по пр. Димитрова,15, керуючи транспортним засобом Атаман реєстраційний номер НОМЕР_2 , виконував регулярні пасажирські перевезення на маршруті, перевозив понад максимальну кількість пасажирів, згідно свідоцтва про реєстрацію - 23 місць для сидіння, однак в салоні перебувало 50 пасажирів з водієм ,чим порушив п.п.8 п.2-2 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

У діях ОСОБА_1 , вбачається склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, а саме: порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

В судовому засідання ОСОБА_1 , провину визнав частково, пояснив, що про карантинні обмеження йому відомо, але він не міг виганяти людей з салону автобуса, оскільки перебував на робочому місці, люди скаржаться, що їх не беруть до салону автобусу.

Не зважаючи на заперечення захисника Галюка О.В., з приводу складеного щодо нього протоколу про адміністративну правопорушення за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, вина останнього у вчиненні правопорушення підтверджена наступними дослідженими в судовому засіданні доказами:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР 18 №493884 від 03.12.2021, за змістом якого встановлено час, місце та обставини (03.12.2021 близько 06-35 години в м. Херсоні, по проспекту Димитрова, 15, керуючи транспортним засобом Атаман реєстраційний номер НОМЕР_2 , виконував регулярні пасажирські перевезення на міському маршруті, здійснював перевезення пасажирів понад максимальну кількість, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, а саме 23 місця для сидіння, тоді як в наявності перебувало 50 осіб) вчиненого порушення, а також визначено, що ОСОБА_1 , допущено порушення саме підпункту 8 п.2-2 Постанови №1236;

- відеофайлом з нагрудного відеореєстратора поліцейського, котрий здійснював оформлення вчиненого особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, який кореспондується з фактичними обставинами справи та вказує на факт вказаного у протоколі порушення;

- пояснення водія ОСОБА_1 , від 03.12.2021 року відповідно до яких останній пояснив, що йому відомо про карантинні обмеження, і в салоні маршрутного таксі дійсно було 49 осіб, хоча відповідно до реєстрації допустима кількість 23;

- рапортом інспектора взводу №1 батальйону УПП в Херсонській області, від 03.12.2021 року відповідно до якого останній повідомив, що ОСОБА_1 здійснюючі регулярні перевезення, керуючи транспортним засобом в м. Херсоні, по вул. Дімітрова,15, перевозив понад нормову кількість пасажирів у маршрутному таксі №3, а саме 50 чоловік коли в свідоцтві про реєстрацію про транспортний засіб зазначено 23;

- витягом свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;

Дослідивши наведені вище докази, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ч. 1 ст. 9 КУпАП).

Статтею 245 КУпАП визначено, що завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішенні її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з`ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.

Так ст. 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні.

Частиною 1 статті 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Вказана норма закону є бланкетною (вид норм права з точки зору рівня визначеності їх змісту. Диспозиції бланкетних норм не встановлюють певних правил поведінки, а передбачають існування інших норм, розміщених навіть в інших нормативних актах, у яких сформульовані конкретні правила поведінки), а тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті даного правопорушення, обов`язковим є наведення конкретного нормативно-правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких така особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи, завдяки чому орган, який розглядає матеріали справи про адміністративне правопорушення може встановити конкретні дії/бездіяльність допущені особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Так, вимогами підпункту 8 п. 2-2 Постанови №1236, передбачено, що з 17.06.2021на території України встановлюється «зелений» рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється: здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб. Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням пасажирами під час перевезення засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

З копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу Атаман реєстраційний номер НОМЕР_2 , вбачається, що даний транспортний засіб має 23 місця для сидіння (з місцем водія), кількість стоячих місць 31.

З переглянутих записів відеоматеріалу наданого до суду з бодікамер поліцейського вбачається, що у маршрутному таксі №3, кількість пасажирів значно перевищувала місця для сидіння.

Досліджені під час судового розгляду докази дають суду можливість дійти висновку, що перевезення здійснювалось як із зайнятими місцями для сидіння, так і з пасажирами, які не були забезпечені місцями, в кількості, яку підстав оцінити як несуттєву неможливо. Отже, під час складання протоколу про адміністративне правопорушення особою, уповноваженою на складання протоколу було зроблено правильний висновок про те, що максимально дозволена кількість пасажирів в автобусі під керуванням ОСОБА_1 , мала складати не більше 23 пасажирів на місцях для сидіння, за умови наявності індивідуальних засобів захисту, проте вказана вимога Постанови №1236 залишилась не виконаною в салоні перебувало набагато більше осіб.

Отже з огляду на викладене приходжу до висновку, що досліджені судом докази узгоджуються між собою щодо часу, місця та обставин вчиненого правопорушення, факти, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, знайшли своє підтвердження під час судового розгляду, ставити їх під сумнів підстав не вбачається. Крім того, з досліджених доказів можна дійти висновку, що водій не вжив жодних заходів до зменшення кількості пасажирів в салоні маршрутного автобуса. Будь-яких даних, які б спростовували обставини, що підтверджуються вказаними вище доказами, які були безпосередньо досліджені в судовому засіданні, та винуватість ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, суду не надано.

Підстав вважати ці докази такими, що отримані з порушенням встановленого законом порядку, і давали б підстави визнавати встановлені обставини недійсними, у суду немає.

Так, відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи викладене вище, характер вчиненого правопорушення, враховуючи кількість пасажирів, яку перевозив ОСОБА_1 , поза межами місць для сидіння, підстав для застосування ст. 22 КУпАП не вбачається, у зв`язку з чим суд приходить до висновку про необхідність застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, у зв`язку з чим на вимогу п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 , підлягає стягненню судовий збір у розмірі 496,20 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.33, 34, 40-1, 44-3, 250-252, 280, 283, 284 КУпАП, суд -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000, 00 грн. (Рахунок отримувача: UA578999980313090149000021001, Одержувач – ГУК у м. Херсон обл. /Херсон обл../21081300, Код отримувача(код за ЄДРПОУ) – 37959517, Банк отримувач – Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081300)

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 496,20 грн. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.

У разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.

СуддяВ. Е. Дорошинська