Рішення № 103249172, 11.02.2022, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2022
Номер справи
120/15188/21-а
Номер документу
103249172
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

11 лютого 2022 р. Справа № 120/15188/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мультян М.Б., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення (Лівобережне) в м. Вінниця про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулася ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення (Лівобережне) в м. Вінниця про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 26.10.2021 позивач звернулася до Управління соціального захисту населення (Лівобережне) про призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійні виплати. Проте, Управлінням відмовлено позивачу у призначенні такої допомоги, оскільки Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1098, визначав механізм призначення такого виду допомоги з 01.01.2018 по 31.12.2020. Зважаючи на те, що позивач звернулася до Управління поза межами такого строку, позивач втратила право на призначення такого виду допомоги.

Проте, позивач вважає протиправним таке рішення про відмову у наданні допомоги, оскільки досягла пенсійного віку, має страховий стаж та звернулася в межах передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1098 строку. За наявності всіх умов для призначення такого виду допомоги, позивач вважає, що в неї виникло право на таку допомогу з 20.07.2020, тобто дня, що настає за датою досягнення пенсійного віку.

Ухвалою від 12.11.2021 відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні). Крім того, встановлені сторонам строки для подання відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечення.

У встановлений судом строк від відповідача надійшов відзив на позов, в якому останній заперечує щодо задоволення адміністративного позову. Зазначає, що пунктом 5 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та Порядком призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1098, визначено період призначення такого виду допомоги: з 01.01.2018 по 31.12.2020. Зважаючи на те, що позивач звернулася із заявою про призначення такого виду допомоги 26.10.2021, на думку представника відповідача, позивач не набула права на призначення такого виду допомоги. При цьому, представник відповідача зазначив, що право на отримання тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, мають лише особи, яким така допомога призначена до 31.12.2020, а починаючи з січня 2021 даний вид допомоги не передбачений та не виплачується. Тому відповідач просить відмовити в задоволенні позову.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 досягла 60-ти років 19.07.2020 та має страховий стаж 15 років 10 місяців 13 днів, що підтверджується довідкою Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

26.10.2021 позивач звернулася до Управління соціального захисту населення (Лівобережне) із заявою про призначення державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, а саме: допомоги особам, які досягли віку, що дає право на призначення допомоги.

Рішенням №1777-08-05-01 від 26.10.2021 Управлінням соціального захисту населення (Лівобережне) в м. Вінниця відмовлено позивачу у призначенні такої допомоги, оскільки Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 109, визначав механізм призначення такого виду допомоги з 01.01.2018 по 31.12.2020.

Вважаючи протиправним рішення про відмову у наданні тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, позивач звернулася з цим позовом до суду, в якому просить зобов`язати відповідача призначити позивачу з 20.07.2020 таку допомогу.

Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Частиною 1 статті 46 Конституції України передбачено, що громадяни України мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості та інших випадках, передбачених законом.

Зі змісту частини 3 статті 46 Конституції України випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.

Статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV, в редакції Закону від 03.10.2017 № 2148-VIII, визначено, що:

Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.

Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу:

з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - не менше 25 років;

з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - не менше 26 років;

з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років;

з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років;

з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - не менше 29 років;

з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше 30 років;

з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року;

з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 років;

з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - не менше 33 років;

з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - не менше 34 років;

починаючи з 1 січня 2028 року - не менше 35 років.

До досягнення віку, встановленого абзацами першим і другим цієї частини, право на пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

55 років - які народилися по 30 вересня 1956 року включно;

55 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;

56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30 вересня 1957 року;

56 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;

57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30 вересня 1958 року;

57 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;

58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30 вересня 1959 року;

58 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;

59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року;

59 років 6 місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;

60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по 31 грудня 1961 року.

У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу:

по 31 грудня 2018 року - від 15 до 25 років;

з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - від 16 до 26 років;

з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - від 17 до 27 років;

з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - від 18 до 28 років;

з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - від 19 до 29 років;

з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - від 20 до 30 років;

з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - від 21 до 31 року;

з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - від 22 до 32 років;

з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - від 23 до 33 років;

з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - від 24 до 34 років;

починаючи з 1 січня 2028 року - від 25 до 35 років.

У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2019 року, страхового стажу, передбаченого частинами першою і другою цієї статті, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 65 років за наявності страхового стажу:

з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - від 15 до 16 років;

з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - від 15 до 17 років;

з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - від 15 до 18 років;

з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - від 15 до 19 років;

з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - від 15 до 20 років;

з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - від 15 до 21 року;

з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - від 15 до 22 років;

з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - від 15 до 23 років;

з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - від 15 до 24 років;

починаючи з 1 січня 2028 року - від 15 до 25 років.

У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, необхідного страхового стажу на дату досягнення віку, передбаченого частинами першою - третьою цієї статті, пенсію за віком може бути призначено після набуття особою страхового стажу, визначеного частинами першою - третьою цієї статті на дату досягнення відповідного віку.

Наявність страхового стажу, передбаченого частинами першою - третьою цієї статті, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку і не залежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.

Починаючи з 1 січня 2028 року, у разі наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 за №1098 затверджено Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату (далі - Порядок №1098).

В силу пункту 1 Порядку №1098, цей Порядок визначає механізм призначення у період з 01.01.2018 по 31.12.2020 тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», але не набула права на пенсійну виплату у зв`язку з відсутністю страхового стажу, передбаченого нормами зазначеної статті (далі - тимчасова допомога), за наявності в неї не менш як 15 років страхового стажу, та її виплати.

Зазначена тимчасова державна соціальна допомога призначається органами соціального захисту населення і виплачується до досягнення такими особами віку, з якого вони набувають право на призначення пенсії.

Тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, призначається з урахуванням її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і виплачується за рахунок коштів державного бюджету.

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку №1098, під час досягнення пенсійного віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», особа звертається до органів Пенсійного фонду України із заявою про видачу довідки про наявний страховий стаж.

Довідка про наявний страховий стаж за формою згідно з додатком видається органами Пенсійного фонду України за заявою особи, до якої додаються копія трудової книжки та у разі потреби документи, що підтверджують трудовий стаж, визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 за №637 (далі - Порядок №637).

Обчислення страхового стажу проводиться відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Органи Пенсійного фонду України надсилають (або надають під особистий підпис у журналі реєстрації видачі довідок) особі довідку про наявний страховий стаж у двох примірниках та пам`ятку про порядок призначення тимчасової допомоги у формі, затвердженій Мінсоцполітики, як правило, в день звернення, але не пізніше ніж через п`ять робочих днів.

Отже, передбачена Порядком №1098 довідка видається в разі досягнення особою пенсійного віку та наявності у неї страхового стажу не менше 15 років.

Пунктами 5, 6 Порядку №1098 встановлено, зокрема, що для призначення тимчасової допомоги особа подає органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання такі документи: заяву; документ, що посвідчує особу; інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання (адресу місця фактичного проживання); документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті); довідку про наявний страховий стаж, видану органами Пенсійного фонду України; декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї) за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги; копію рішення про призначення опікуна (для особи, яку визнано недієздатною).

Тимчасова допомога призначається з дня, що настає за датою досягнення пенсійного віку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», якщо звернення за тимчасовою допомогою відбулося не пізніше ніж через три місяці після досягнення такого віку.

Якщо звернення за тимчасовою допомогою відбулося пізніше ніж через три місяці після досягнення віку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», тимчасова допомога призначається з дня звернення за нею. Днем звернення за призначенням тимчасової допомоги вважається день реєстрації органом соціального захисту населення заяви з усіма необхідними документами.

Аналіз вказаних положень дає підстави дійти висновку про певний порядок дій особи пенсійного віку, в даному випадку - позивача, які вона має вчинити для призначення їй тимчасової соціальної допомоги як непрацюючій особі.

Згідно з пунктами 9, 10 Порядку № 1098 рішення про призначення тимчасової допомоги або про відмову у призначенні тимчасової допомоги приймається органом соціального захисту населення протягом десяти календарних днів з дня звернення за призначенням такої допомоги. Про відмову у призначенні тимчасової допомоги орган соціального захисту населення письмово повідомляє особі, яка звернулася за її призначенням, у п`ятиденний строк з дня прийняття рішення.

Суд звертає увагу на той факт, що, з огляду на зміст рішення №1777-08-05-01 від 26.10.2021, останній не має жодних зауважень до переліку документів, визначених пунктом 5 Порядку № 1098, які були подані позивачем разом із заявою для призначення тимчасової допомоги.

Єдиною підставою для відмови позивачу в призначенні тимчасової допомоги є невчасне, на думку відповідача, звернення із заявою про призначення такої допомоги, оскільки Порядок № 1098 визначав механізм призначення такого виду допомоги з 01.01.2018 по 31.12.2020, а позивач звернулася до Управління 26.10.2021, тобто після 31.12.2020.

Як вже зазначав суд, відповідно до пункту 6 Порядку № 1098 тимчасова допомога призначається з дня, що настає за датою досягнення пенсійного віку, встановленого частиною 1 статті 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", якщо звернення за тимчасовою допомогою відбулося не пізніше ніж через три місяці після досягнення такого віку.

В спірному випадку ОСОБА_1 досягла пенсійного віку 19.07.2020, а тому з 20.07.2020 в неї виникло право на отримання тимчасової допомоги, що не заперечується відповідачем.

З огляду на зазначені вище норми Порядку №1098, суд приймає до уваги той факт, що в першу чергу особа, яка бажає отримувати такий вид допомоги, зобов`язана звернутися до органів Пенсійного фонду України із заявою про видачу довідки про наявний страховий стаж. Тобто неотримання такої довідки виключає подальше звернення до органу соціального захисту населення.

Як свідчать матеріали справи, 14.06.2021 представником позивача подано заяву до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про отримання довідки про наявний страховий стаж позивача для призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Однак, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області було відмовлено в отриманні довідки про наявний страховий стаж для призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі.

14.08.2021 позивач звернулась до Вінницького окружного адміністративного суду із позовною заявою про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області видати їй довідку про наявний страховий стаж відповідно до Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1098.

Відповідно до ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 25.08.2021 відкрито провадження по справі № 120/9748/21-а.

Після відкриття провадження у справі № 120/9748/21-а між ОСОБА_1 та Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області мирно врегулювано спір та отримано позивачем довідку про наявний страховий стаж відповідно до Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1098.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 28.09.2021 позовну заяву у справі № 120/9748/21-а - залишено без розгляду.

Таким чином, суд констатує про те, що позивач звернулась до органу соціального захисту населення з пропуском строку, однак із незалежних від неї причин, оскільки вона зобов`язана була захищати своє право на отримання відповідної довідки про наявний страховий стаж в судовому порядку.

За вказаних обставин, ОСОБА_1 дотримано усіх вимог Порядку № 1098 щодо підстав та обов`язкових умов отримання тимчасової допомоги, а тому позивач має право на отримання такої допомоги з 20.07.2020.

Щодо доводів відповідача про те, що право позивача на отримання тимчасової допомоги могло бути реалізоване лише за умови звернення позивача із заявою про отримання такої допомоги до 31.12.2020, то суд вказує на таке.

Вказане тлумачення відповідачем положень пункту 1 Порядку № 1098 є помилковим, оскільки застосування вказаного Порядку повинно відбуватися згідно з нормою пункту 5 розділу ІІ Закону від 03.10.2017 № 2148-VIII.

Системний аналіз вказаних норм дає можливість дійти висновку про те, що Держава, в зв`язку зі змінами в законодавстві щодо пенсійного забезпечення згідно Закону України від 03.10.2017 № 2148-VIII, встановила на перехідний період право особам, які досягли в період з 1 січня 2018 р. по 31 грудня 2020 р. віку, визначеного частиною 1 статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», але не набула права на пенсійну виплату у зв`язку з відсутністю страхового стажу, передбаченого нормами зазначеної статті, за наявності в неї не менш як 15 років страхового стажу, право на отримання тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі. В спірному випадку, у позивача наявні всі передбачені Законом від 03.10.2017 № 2148-VIII умови для отримання вказаної тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі з 20.07.2020: досягнення пенсійного віку в перехідний період з 1 січня 2018 р. по 31 грудня 2020 р., а саме: 20.07.2020, страховий стаж більше 15 років – а саме 15 років 10 місяців 13 днів.

Порядок № 1098 визначає лише процедуру призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, а не право на її отримання, яке визначено пунктом 5 розділу ІІ Закону України від 03.10.2017 № 2148-VIII. При цьому Порядок № 1098 після 01.01.2021 продовжує діяти для осіб, які набули такого права в період з 01.01.2018 по 31.12.2020, в тому числі й для позивача. Інше тлумачення вказаної норми не відповідало б суті законодавчих змін та дозволяло позбавляти права на отримання такої тимчасової допомоги, для прикладу, осіб, які народилися в останній день перехідного періоду, мають страховий стаж більше 15 років, тільки через те, що Порядок № 1098 з 01.01.2021 не підлягає застосуванню до цих осіб. За вказаних обставин, гарантоване державою право на отримання в перехідний період державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, було б «ілюзорним», що суперечить закріпленому в статті 1 Конституції України положенню про те, що Україна є соціальної державою, а також статті 46 Конституції України, яка гарантує право на соціальний захист.

Підсумовуючи, суд вважає, що ефективним способом відновлення порушених прав позивача є визнання протиправним рішення Управління соціального захисту населення (Лівобережне) в м. Вінниця №1777-08-05-01 від 26.10.2021 про відмову у наданні позивачу тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату та зобов`язання Управління призначити позивачу з 20.07.2020 тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Згідно з положеннями частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема: обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); розсудливо; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Відповідно до частини 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, що в даному випадку ним виконано, а позивачем доводи відповідача не спростовано.

Позивачем під час розгляду справи доведено порушення відповідачем положень чинного законодавства під час прийняття спірного рішення, що є необхідною передумовою для його скасування. Відтак, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову повністю.

Оскільки позивач звільнена від сплати судового збору, а витрат, пов`язаних з розглядом справи, судом не встановлено, питання про розподіл судових витрат у цій справі не вирішується.

Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним рішення Управління соціального захисту населення (Лівобережне) в м. Вінниця №1777-08-05-01 від 26.10.2021 про відмову у наданні ОСОБА_1 тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Зобов`язати Управління соціального захисту населення (Лівобережне) в м. Вінниця призначити ОСОБА_1 з 20.07.2020 тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 КАС України.

Відповідно до статті 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )

Управління соціального захисту населення (Лівобережне) в м. Вінниця (вул. Замостянська, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 38782790)

Суддя Мультян Марина Бондівна