
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2022 року Чернігів Справа № 620/16247/21
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Соломко І.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного без повідомлення (виклику) сторін в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу державного нагляду (контролю) у Чернігівській області Державної служби України з безпеки на транспорті, Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправними та скасування постанов,
У С Т А Н О В И В:
У провадженні Чернігівського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 (далі також – ОСОБА_1 , позивач) до Відділу державного нагляду (контролю) у Чернігівській області Державної служби України з безпеки на транспорті (далі також – Відділ, відповідач 1) та Державної служби України з безпеки на транспорті (далі також – ДС Укртрансбезпеки, відповідач 2) про визнання протиправними та скасування постанов від 10.08.2021 № 289936, №289937.м
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що працівниками відповідача проводилась рейдова перевірка належного йому транспортного засобу, за результатами якої встановлено перевищення нормативних вагових параметрів. Однак позивач вважає, що оскаржувані рішення є необґрунтованими, оскільки прийняті без урахування всіх обставин справи.
19.11.2021 ухвалою суду відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення, виклику сторін.
03.02.2022 ухвалою суду залучено в якості другого відповідача Державну службу України з безпеки на транспорті.
Відповідачем 2 подано до суду відзив, в якому просить суд відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що після проходження габаритно-вагового контролю співробітниками Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки встановлено, що вагові параметри навантаження на одиночну вісь перевищені на 21,91%. У свою чергу загальна маса транспортного засобу складала 41,67 тон при нормі 40 тон, що становить перевищення на 4,18%. Також зазначив, що під час перевірки іншого транспортного засобу водій ОСОБА_2 не надав для перевірки особову картку водія, чим вчинив порушення Інструкції. Крім того, відповідач зазначає, що позивач повідомлений належним чином про розгляд справи, надав пояснення, проте доказів на спростування, викладених в актах порушень, не надав. Просив суд врахувати, що розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про оптимізацію діяльності територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті» від 02.12.2021 № 1579-р реорганізовано Північне міжрегіональне управління Укртансбезпеки та утворено Відділ державного нагляду (контролю) у Чернігівській області як структурний підрозділ Державної служби України з безпеки на транспорті (ЄДРПОУ 398816845).
Відповідно до частини третьої статті 43 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
За приписами статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Правонаступництво у сфері управлінської діяльності органів державної влади (публічне правонаступництво) передбачає повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб`єкта владних повноважень (суб`єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб`єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції.
Так, розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про оптимізацію діяльності територіальних органів Державної служби з безпеки на транспорті» від 02.12.2021 № 1579-р реорганізовано Північне міжрегіональне управління Укртансбезпеки та утворено Відділ державного нагляду (контролю) у Чернігівській області як структурний підрозділ Державної служби України з безпеки на транспорті (ЄДРПОУ 398816845).
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку здійснити заміну неналежного відповідача Північне міжрегіональне управління Укртансбезпеки на належного - Відділ державного нагляду (контролю) у Чернігівській області Державної служби України з безпеки на транспорті.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
Щодо постанови від 10.08.2021 № 289937.
01.07.2021 посадовими особами Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки проведена рейдова перевірка шляхом зважування транспортного засобу марки DAF, державний номерний знак НОМЕР_1 , що належить позивачу, за результатами якої складено:
-акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 01.07.2021 № 250213;
- акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 01.07.2021 № 0067011;
- довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 01.07.2021 № 050046;
- розрахунок плати за проїзд від 01.07.2021 №0067011;
- талон від 01.07.2021 №11.
Так, при проходженні габаритно-вагового контролю співробітниками Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки встановлено, що навантаження на одиночну вісь транспортного засобу, який належить позивачу складає 13,41 т при нормативно допустимих 11 т, що свідчить про перевищення вагових параметрів навантаження на одиночну вісь на 21,91%. У свою чергу загальна маса транспортного засобу складала 41,67 тон при нормі 40 тон, що становить перевищення на 4,18%.
На підставі вказаних документів складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 01.07.2021, згідно якого за перевищення нормативних параметрів позивач повинен сплатити кошти в сумі 54,60 євро (а.с. 44).
Також посадовими особами Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 01.07.2021 № 250213, яким зафіксовано порушення позивачем абзацу 16 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу. Водій від надання пояснень та підпису відмовився (а.с. 45).
За результатами розгляду справи про порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідачем прийнято постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу від 10.08.2021 № 289937, якою на позивача накладено штраф у розмірі 34000,00 грн., відповідно до абзацу 16 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» (а.с. 47).
11.07.2021 посадовими особами Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки проведена рейдова перевірка шляхом зважування транспортного засобу марки DAF, державний номерний знак НОМЕР_2 , що належить позивачу, за результатами якої складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 11.07.2021 № 295237.
Так, при проведенні перевірки встановлено, що водій транспортного засобу, ОСОБА_2 не надав посадовим особам Укртрансбезпеки особову картку водія, чим порушив вимоги п.3.3 Інструкції з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв`язку України від 24.06.2010 №385, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 20.10.2010 за№ 946/18241 (далі - Інструкція).
За результатами розгляду справи про порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт, відповідачем прийнято постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу від 10.08.2021 № 289936, якою на позивача накладено штраф у розмірі 1700,00 грн., відповідно до абзацу 3 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» (а.с. 34).
Даючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 (далі - Положення) Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Згідно підпункту 1 пункту 4 Положення основними завданнями Укртрансбезпеки є: реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, міському електричному, залізничному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті.
Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань: здійснює габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; здійснює нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю (підпункти 15, 27 пункту 5 Положення).
Відтак, саме на Укртрансбезпеку покладені повноваження щодо реалізації державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування.
Частиною другою статті 29 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.
Згідно пункту 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 № 30 (далі - Правила № 30), рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.
В силу вимог пункту 3, абзацу четвертого пункту 4 Правил № 30 транспортний засіб з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху. Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.
Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 визначено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Частинами першою, четвертою статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п`яти відсотків.
Механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що використовуються на автомобільних дорогах загального користування визначає Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 (далі - Порядок № 879).
Відповідно до підпункту 4 пункту 2 Порядку № 879 габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції (пункт 3 Порядку № 879).
Згідно з пунктами 4, 6 Порядку № 879 робота пунктів габаритно-вагового контролю в частині організації та проведення робіт із зважування транспортних засобів забезпечується Укртрансбезпекою, її територіальними органами, службами автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі і підприємствами, визначеними в установленому законодавством порядку.
Власники (балансоутримувачі) пунктів габаритно-вагового контролю здійснюють фінансування робіт (послуг) з їх утримання, обслуговування та забезпечення функціонування.
Габаритно-ваговий контроль, крім документального, здійснюється виключно в пунктах габаритно-вагового контролю посадовими особами та/або працівниками відповідних органів.
Відповідно до пунктів 12, 13 Порядку № 879 вимірювальне і зважувальне обладнання для здійснення габаритно-вагового контролю повинне утримуватись у робочому стані; періодично проводиться повірка (метрологічна атестація) такого обладнання з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачею відповідного свідоцтва спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології.
Під час здійснення габаритно-вагового контролю не допускається використання вимірювального і зважувального обладнання, періодична повірка (метрологічна атестація) якого не проведена, а також обладнання, що перебуває у несправному стані.
З матеріалів справи слідує, що габаритно-ваговий контроль здійснено за допомогою вагів автомобільних для зважування в русі ВА-Д відповідність якого вимогам ДСТУ OIML R134-1:2010 підтверджується копією сертифікату відповідності від 16.06.2021 строк дії до 15.06.2022, декларацією про відповідність № 2355.
Отже, станом на дату проведення зважування транспортного засобу позивача (01.07.2021) метрологічна характеристика вимірювальної техніки відповідала вимогам нормативно-технічної документації.
За встановленими обставинами, посадовими особами Укртрансбезпеки виявлено порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт, а саме: перевезення вантажу з перевищенням встановлених законодавством габаритно-вагових понад 20%.
Відповідно до пунктів 21, 22 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 (далі - Порядок № 1567) у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
Про результати перевірки транспортного засобу (відсутність порушення або зазначення номера складеного акта) посадова особа робить запис у дорожньому листі (за наявності такого) із зазначенням дати, часу, місця перевірки, свого прізвища, місця роботи і посади, номера службового посвідчення та ставить свій підпис, а у разі проведення перевірки виконання Європейської угоди ставить відповідний відбиток печатки на реєстраційному листку режиму праці та відпочинку водіїв (у разі наявності).
В силу статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.
Згідно з абзацом 16 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема, за: перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20 відсотків, але не більше 30 відсотків при перевезенні неподільного вантажу без відповідного дозволу або подільного вантажу - штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд встановив, що навантаження на одиночну вісь транспортного засобу, який належить позивачу складає 13,41 т при нормативно допустимих 11 т, що свідчить про перевищення вагових параметрів навантаження на одиночну вісь на 21,91%. В свою чергу загальна маса транспортного засобу складала 41,67 тон при нормі 40 тон , що становить перевищення на 4,18%, що свідчить про порушення позивачем законодавства про автомобільний транспорт.
За встановлених обставин суд дійшов висновку, що відповідач мав достатні підставі для винесення постанови від 10.08.2021 № 289937.
Щодо оскаржуваної постанови від 10.08.2021 № 289936, суд зазначає наступне.
Статтею 60 вказаного Закону, на підставі якого до позивача застосовано штраф, передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема: за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У свою чергу, відповідно до положень статті 48 зазначеного Закону автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Так, документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є, зокрема: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
Відповідно до положень частини восьмої статті 53 зазначеного Закону («Організація міжнародних перевезень пасажирів і вантажів») водії транспортних засобів, що належать резидентам або нерезидентам України, зобов`язані допускати до перевірки тахографів посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, надавати їм реєстраційні листки режиму праці та відпочинку водіїв - тахокарти, а також, у разі якщо у транспортному засобі використовуються цифрові тахографи, роздруковувати на паперовому носії інформацію про роботу та відпочинок водіїв.
У свою чергу, згідно з пунктом 1.4 Інструкції з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті, яка затверджена Наказом Міністерства транспорту та зв`язку України від 24.06.2010 № 385, тахокарта (реєстраційний листок режиму праці та відпочинку водія), це бланк, призначений для внесення й зберігання зареєстрованих даних, який вводять в аналоговий контрольний пристрій (тахограф) та на якому маркувальні пристрої останнього здійснюють безперервну реєстрацію інформації, що підлягає фіксуванню відповідно до положень ЄУТР.
Згідно з пунктом 3.3. зазначеної Інструкції водій транспортного засобу, обладнаного тахографом: забезпечує правильну експлуатацію тахографа та управління режимами його роботи відповідно до інструкції виробника тахографа; своєчасно встановлює, змінює і заповнює тахокарти та забезпечує їх належне зберігання; використовує тахокарти (реєстраційний листок режиму праці та відпочинку водія) (у разі використання аналогового тахографа) або у разі використання цифрового тахографа - особисту картку водія кожного дня, протягом якого керував транспортним засобом; має при собі: протокол про перевірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу; заповнені тахокарти у кількості, що передбачена ЄУТР, або картку водія чи роздруківку даних роботи тахографа у разі обладнання транспортного засобу цифровим тахографом.
Пунктом 1.3. Інструкції визначено, що вона поширюється на суб`єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері надання послуг з перевезення пасажирів та/або вантажів автомобільними транспортними засобами (крім таксі).
У взаємозв`язку з наведеним слід додати, що відповідно до постанови КМ України від 8 листопада 2006 р. № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті.
Пунктом 2 Порядку передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб`єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
Пунктом 8 вказаного Порядку передбачено, що під час проведення комплексної перевірки суб`єкта господарювання перевіряється, зокрема, наявність тахографів - контрольних пристроїв для показу чи реєстрації в автоматичному або напівавтоматичному режимі інформації про рух транспортних засобів та періоди роботи водіїв, ведення щоденних реєстраційних листків режиму праці та відпочинку водіїв на транспортних засобах, якими здійснюються міжнародні автомобільні перевезення.,
Пункт 6.1 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв`язку України від 07.06.2010 року N 340 (далі - Положення № 340), передбачає, що автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.
У свою чергу, до набрання чинності пункту 6.1. цього Положення водій, який керує транспортним засобом, що визначений у цьому пункті та необладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія.
Згідно з пунктом 4 наказу, яким затверджено положення, передбачено, що для перевезення вантажів колісними транспортними засобами з повною масою понад 12 тонн, нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю від 50 до 150 км - пункт 6.1. набирає чинності з 01.06.2013.
При цьому, відповідно до пункту 1.5 Положення, тахограф, це контрольний пристрій, який встановлюється на ТЗ для показу та реєстрації інформації про рух ТЗ.
У свою чергу, відповідно до пункту 1.1 Порядку ведення переліку суб`єктів господарювання, що здійснюють установлення та технічне обслуговування контрольних пристроїв (тахографів) в автомобільних транспортних засобах, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 17.04.2013 № 226, який зареєстровано в Мінюсті України 17 травня 2013 р. за № 759/23291, контрольний пристрій (тахограф), це обладнання, яке є засобом вимірювальної техніки, призначене для встановлення на транспортних засобах для показу та реєстрації в автоматичному чи напівавтоматичному режимі інформації про рух таких транспортних засобів та про певні періоди роботи їхніх водіїв.
В даному випадку, під час розгляду справи позивачем не надано жодних доказів наявності у вищезгаданих транспортних засобах тахографів та особистої картки водія.
При цьому суд враховує, що про викладені в актах перевірки обставини, позивач ознайомлений, а отже позивач мав можливість у т.ч. ознайомитись з матеріалами справи та надати в порядку частини першої статті 77 КАС України докази на спростування викладених відповідачем в актах перевірки обставин.
Таким чином, суд вважає доведеним вчинення позивачем порушень, викладених в акті перевірки від 11.07.2021 № 295237, відтак і про законність накладення штрафних санкцій відповідно до наведених вище норм законодавства.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною другою статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В даному випадку, враховуючи вищенаведене у сукупності, суд приходить до висновку про доведеність з боку відповідачів законності та обґрунтованості оскаржуваних рішень, а відтак приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Керуючись ст. ст.139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_3 .
Відповідач: Відділ державного нагляду (контролю) у Чернігівській області Державної служби України з безпеки на транспорті вул.П`ятницька, буд.39,м.Чернігів,14000 код ЄДРПОУ 39816845.
Відповідач : Державна служба України з безпеки на транспорті, пр-т Перемоги,14, м. Київ, код ЄДРПОУ 39816845.
Повний текст рішення виготовлено 08 лютого 2022 року.
Суддя І.І. Соломко