Рішення № 103227213, 11.02.2022, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2022
Номер справи
600/4977/21-а
Номер документу
103227213
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 лютого 2022 р. м. Чернівці Справа № 600/4977/21-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лелюка О.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження справу за позовом Головного управління ДПС у Чернівецькій області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,

У С Т А Н О В И В :

Головне управління ДПС у Чернівецькій області звернулося до адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у сумі 2427344,15 грн до державного бюджету.

В обґрунтування позовних вимог Головне управління ДПС у Чернівецькій області зазначало, що за відповідачем рахується податковий борг на загальну суму 2427344,15 грн, який виник з податку на доходи фізичних осіб, що сплачені податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді з/п, податку на доходи фізичних осіб, що сплачені фізичними особами за результатами річного декларування, пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, невиконання зобов`язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства та військового збору, що сплачує фізична особа за результатами річного декларування. У відповідності до вимог Податкового кодексу України податковим органом було сформовано та надіслано податкове повідомлення рішення форми «ПС» від 20 грудня 2019 року №0002633304, податкове повідомлення рішення форми «Д» від 20 грудня 2019 року №0002713304, податкове повідомлення рішення форми «Р» від 20 грудня 2019 року №0002583304, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 20 грудня 2019 року №0002693304, податкове повідомлення рішення форми «Р» №002603304 від 20 грудня 2019 року, податкове повідомлення рішення форми «Д» №0002713304 від 20 грудня 2019 року. Крім цього, у зв`язку з несплатою відповідачем податкового боргу, йому було виставлено податкову вимогу форми “Ф” від 10 січня 2020 року №1559-51.

Ухвалою суду від 01 жовтня 2021 року відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); встановлено строки для подання заяв по суті справи.

З матеріалів справи вбачається, що 08 жовтня 2021 року на адресу відповідача, яка міститься у позовній заяві та в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: Чернівецька область, Хотинський район, с. Малинці, було відправлено ухвалу від 01 жовтня 2021 року.

Однак конверт з такою ухвалою повернувся на адресу суду із зазначенням причин невручення – “адресат відсутній за вказаною адресою”.

Частиною одинадцятою статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, зокрема, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Таким чином, відповідач був належним чином повідомлений про розгляд даної справи, своїм правом подати, у встановлений судом строк, відзив на позовну заяву не скористався.

Дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з`ясувавши всі обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області з 01 березня 2002 року як платник податку, що підтверджується ідентифікаційними даними платника податку.

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, позивач є фізичною особою – підприємцем.

Як вбачається з розрахунку податкового боргу за відповідачем рахується заборгованість по податках, збору та платежах:

1) податку на доходи фізичних осіб, що сплачені податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді з/п на загальну суму 17029,75 грн, який виник на підставі:

- нарахованої суми згідно податкового повідомлення рішення форми «ПС» від 20 грудня 2019 року №0002633304 у розмірі 510,00 грн;

- нарахованої суми згідно податкового повідомлення рішення форми «Д» від 20 грудня 2019 року №0002713304 року у розмірі 16519,75 грн;

2) податку на доходи фізичних осіб, що сплачені фізичними особами за результатами річного декларування на загальну суму 1332504,32 грн, який виник на підставі:

- нарахованої суми згідно податкового повідомлення рішення форми «Р» від 20 грудня 2019 року №0002583304 у розмірі 1087584,24 грн;

- нарахованої суми пені згідно податкового повідомлення рішення форми «Р» від 20 грудня 2019 року №0002583304 у розмірі 244920,08 грн;

3) пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, невиконання зобов`язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства на загальну суму 971002,80 грн, яка виникла на підставі:

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 20 грудня 2019 року №0002693304 у розмірі 971002,80 грн;

4) військового збору, що сплачує фізична особа за результатами річного декларування на загальну суму 106807,28 грн, який виник на підставі:

- нарахованої суми згідно податкового повідомлення рішення форми «Р» від 20 грудня 2019 року №0002603304 у розмірі 85827,82 грн;

- нарахованої суми згідно податкового повідомлення рішення форми «Д» від 20 грудня 2019 року №0002713304 у розмірі 569,45 грн;

- нарахованої суми пені згідно податкового повідомлення рішення форми «Р» від 20 грудня 2019 року №000260330 у розмірі 20410,01 грн грн;

Отже, за відповідачем рахується заборгованість на загальну суму 2427344,15 грн.

Оскільки відповідач у добровільному порядку суму податкового боргу у розмірі 2427344,15 грн не сплатив, Головне управління ДПС у Чернівецькій області звернулось до суду з цим позовом.

До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення закону та робить висновки по суті спору.

У відповідності до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року №2755-VI.

Відповідно до пункту 6.1 статті 6 Податкового кодексу України податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Статтею 8 Податкового кодексу України визначено, що в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. До загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені цим Кодексом і є обов`язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом. До місцевих належать податки та збори, що встановлені відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, визначених цим Кодексом, рішеннями сільських, селищних, міських рад та рад об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, у межах їх повноважень і є обов`язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.

До загальнодержавних податків належать: податок на прибуток підприємств; податок на доходи фізичних осіб; податок на додану вартість; акцизний податок; екологічний податок; рентна плата; мито (пункт 9.1 статті 9 Податкового кодексу України).

Статтею 15 Податкового кодексу України визначено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом. Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або інше зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.

Податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України (підпункт 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 16.1.4. пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк (пункт 38.1 статті 38 Податкового кодексу України).

Як встановлено пунктом 177.11 статті 177 Податкового кодексу України, фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений підпунктом 49.18.5 пункту 49.18 статті 49 цього Кодексу, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми єдиного внеску, нарахованого на доходи від підприємницької діяльності в розмірах, визначених відповідно до закону. Фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, в якій відображаються виключно доходи від проведення підприємницької діяльності, у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду. У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Відповідно до пункту 46.1 статті 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючим органам у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов`язання, у тому числі податкового зобов`язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов`язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Пунктом 49.1 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Податковий агент зобов`язаний сплатити суму податкового зобов`язання (суму нарахованого (утриманого) податку), самостійно визначеного ним з доходу, що виплачується на користь платника податку - фізичної особи та за рахунок такої виплати, у строки, передбачені цим Кодексом. Суму податкового зобов`язання, визначену у митній декларації, платник податків зобов`язаний сплатити до/або на день подання митної декларації. Якщо граничний строк сплати податкового зобов`язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов`язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Пунктом 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України встановлено, що тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.

Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу.

Об`єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу.

Ставка збору становить 1,5 відсотка від об`єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту.

Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 цього Кодексу.

Платники збору зобов`язані забезпечувати виконання податкових зобов`язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 цього Кодексу.

Звільняються від оподаткування збором доходи, що згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).

Розділом IV Податкового кодексу України встановлено порядок сплати податку на доходи фізичних осіб.

Так, відповідно до підпункту 162.1.1 пункту 162.1 статті 162 Податкового кодексу України платником податку є, у тому числі фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Об`єктом оподаткування резидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України (пункт 163.1 статті 163 Податкового кодексу України).

Як встановлено абзацами 1, 2 пункту 164.1 статті 164 Податкового кодексу України, базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом. Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Загальний оподатковуваний дохід складається з доходів, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання), доходів, які оподатковуються у складі загального річного оподатковуваного доходу, та доходів, які оподатковуються за іншими правилами, визначеними цим Кодексом (підпункт 164.1.1 пункту 164.1 статті 164 Податкового кодексу України).

Згідно з пунктом 167.1 статті 167 Податкового кодексу України ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 цієї статті) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв`язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до підпункту 168.1.3 пункту 168.1 статті 168 Податкового кодексу України якщо згідно з нормами цього розділу окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов`язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну декларацію з цього податку.

Відповідно до абзацу 1 пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення податкового боргу та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (пункт 59.3 статті 59 Податкового кодексу України).

Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Пунктом 42.2 статті 42 Податкового кодексу України передбачено, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Абзацом другим пункту 42.5 статті 42 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв`язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

Судом установлено, що податковим органом з метою погашення податкового боргу на адресу відповідача (Чернівецька область, Хотинський район, с. Малинці) було направлено корінець податкової вимоги форми “Ф” від 10 січня 2020 року №1559-51 на суму 2403189,45 грн.

Вказану податкову вимогу отримано за довіреністю 29 січня 2021 року, що підтверджується відміткою у рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу.

Варто зазначити, що вказана вимога не була відкликана та відповідачем не оскаржувалася.

Крім цього, корінці податкових повідомлень - рішень форми «ПС» від 20 грудня 2019 року №0002633304, форми «Д» від 20 грудня 2019 року №0002713304, форми «Р» від 20 грудня 2019 року №0002583304, форми «Р» №002603304 від 20 грудня 2019 року, форми «Д» №0002713304 від 20 грудня 2019 року та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 20 грудня 2019 року №0002693304 були направлені на адресу відповідача (Чернівецька область, Хотинський район, с. Малинці).

Проте конверт з указаними податковими повідомленнями-рішеннями та рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій було повернуто контролюючому органу із зазначенням причин невручення – «за зазначеною адресою не проживає».

Абзацом другим пункту 42.5 статті 42 Податкового кодексу України встановлено, що у разі, якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв`язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

Беручи до уваги зміст наведеної норми, відповідачу належним чином було вручено указані податкові повідомлення-рішення та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Варто зазначити, що до суду не подано доказів добровільної сплати наявних у відповідача грошових зобов`язань на загальну суму 2427344,15 грн.

Отже, зазначене податкове зобов`язання є узгодженим.

Окрім того, суд зазначає, що з системи «Діловодство спеціалізованого суду» видно, що ОСОБА_1 звертався до суду з позовом до ГУ ДПС в Чернівецькій області (справа №824/144/20-а) про визнання протиправними рішень, в якому просив:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №0002583304 від 20.12.2019 року, яким Головне управління ДПС України в Чернівецькій області (далі – відповідач) визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 грошові зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 1087786,23 грн, у тому числі 725190,82 грн податкового зобов`язання та 362595,41 грн за штрафними (фінансовими) санкціями;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №0002603304 від 20.12.2019 року, яким Головне управління ДПС України в Чернівецькій області визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 грошові зобов`язання з військового збору у сумі 90648,86 грн, у тому числі 60432,57 грн податкового зобов`язання та 30216,29 грн за штрафними (фінансовими) санкціями;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №0002703304 від 20.12.2019 року, яким Головне управління ДПС України в Чернівецькій області визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 грошові зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб у сумі 16519,75 грн, у тому числі 9686,70 грн податкового зобов`язання та 6833,05 грн за штрафними (фінансовими) санкціями;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №0002713304 від 20.12.2019 року, яким Головне управління ДПС України в Чернівецькій області визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 грошові зобов`язання з військового збору у сумі 1376,68 грн, у тому числі 807,23 грн податкового зобов`язання та 569,45 грн за штрафними (фінансовими) санкціями;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №0002693304 від 20.12.2019 року, яким Головне управління ДПС України в Чернівецькій області визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 грошові зобов`язання за платежем пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД у розмірі 971002,80 грн;

- визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-0002613304 від 20.12.2019 року, якою Головне управління ДПС України в Чернівецькій області визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 сплатити нараховану недоїмку зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 230886,70 грн;

- визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-0002653304 від 20.12.2019 року, якою Головне управління ДПС України в Чернівецькій області визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 сплатити нараховану недоїмку зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 11839,30 грн;

- визнати протиправним та скасувати рішення №0002593304 від 20.12.2019 року про застосування Головним управлінням ДПС України в Чернівецькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штрафних санкцій у розмірі 32507,86 грн, у зв`язку з донарахуванням єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 230886,70 грн;

- визнати протиправним та скасувати рішення №0002693304 від 20.12.2019 року про застосування Головним управлінням ДПС України в Чернівецькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штрафних санкцій у розмірі 5919,65 грн у зв`язку з донарахуванням єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 11839,30 грн

Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2020 року у справі №824/144/20-а за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправними рішень адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення №0002583304 від 20.12.2019 року, яким Головне управління ДПС України в Чернівецькій області визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 грошові зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у сумі 1087786,23 грн, у тому числі 725190,82 грн податкового зобов`язання та 362595,41 грн за штрафними (фінансовими) санкціями. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення №0002603304 від 20.12.2019 року, яким Головне управління ДПС України в Чернівецькій області визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 грошові зобов`язання з військового збору у сумі 90648,86 грн, у тому числі 60432,57 грн податкового зобов`язання та 30216,29 грн за штрафними (фінансовими) санкціями. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення №0002703304 від 20.12.2019 року, яким Головне управління ДПС України в Чернівецькій області визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 грошові зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб у сумі 16519,75 грн, у тому числі 9686,70 грн податкового зобов`язання та 6833,05 грн за штрафними (фінансовими) санкціями.. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення №0002713304 від 20.12.2019 року, яким Головне управління ДПС України в Чернівецькій області визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 грошові зобов`язання з військового збору у сумі 1376,68 грн, у тому числі 807,23 грн податкового зобов`язання та 569,45 грн за штрафними (фінансовими) санкціями. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення №0002693304 від 20.12.2019 року, яким Головне управління ДПС України в Чернівецькій області визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 грошові зобов`язання за платежем пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД у розмірі 971002,80 грн. Визнано протиправною та скасовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-0002613304 від 20.12.2019 року, якою Головне управління ДПС України в Чернівецькій області визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 сплатити нараховану недоїмку зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 230886,70 грн.. Визнано протиправною та скасовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-0002653304 від 20.12.2019 року, якою Головне управління ДПС України в Чернівецькій області визначило фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 сплатити нараховану недоїмку зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 11839,30 грн. Визнано протиправною та скасувано рішення №0002593304 від 20.12.2019 року про застосування Головним управлінням ДПС України в Чернівецькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штрафних санкцій у розмірі 32507,86 грн, у зв`язку з донарахуванням єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 230886,70 грн.. Визнано протиправним та скасовано рішення №0002693304 від 20.12.2019 року про застосування Головним управлінням ДПС України в Чернівецькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штрафних санкцій у розмірі 5919,65 грн у зв`язку з донарахуванням єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у сумі 11839,30 грн.

Однак, постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2021 року у справі №824/144/20-а апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Чернівецькій області на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2020 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправними рішень задоволено повністю. Рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2020 року скасовано. Прийнято постанову, якою в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Чернівецькій області про визнання протиправними рішень відмовлено.

Таким чином, податкові повідомлення - рішення, на яких ґрунтуються заявлені податковим органом позовні вимоги, визнанні законними в судовому порядку.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що за відповідачем рахується податковий борг на загальну суму 2427344,15 грн, який виник з податку на доходи фізичних осіб, що сплачені податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді з/п, податку на доходи фізичних осіб, що сплачені фізичними особами за результатами річного декларування, пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, невиконання зобов`язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства та військового збору, що сплачує фізична особа за результатами річного декларування.

Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до пункту 87.11 статті 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Пунктом 3 частини першої статті 129 Конституції України визначено, що однією із основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми заборгованості на день розгляду справи або ж спростовували доводи позивача відповідачем суду не подано.

Відповідач не скористався своїм правом подати відзив на позов у встановлений судом строк.

Зважаючи на наведені вище норми законодавства та встановлені судом обставини справи, а також виходячи з конституційного принципу обов`язковості сплати податків і зборів, суд вважає, що позовні вимоги Головного управління ДПС у Чернівецькій області є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки під час розгляду даної справи не залучались свідки та не проводились експертизи, то відсутні підстави для стягнення з відповідача судових витрат.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов Головного управління ДПС у Чернівецькій області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 податковий борг у сумі 2427344 грн (два мільйони чотириста двадцять сім тисяч триста сорок чотири) грн 15 коп. до державного бюджету.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення. Повне судове рішення складено 11 лютого 2022 року.

Повне найменування учасників справи: позивач - Головне управління ДПС у Чернівецькій області (м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-А, 58000, код ЄДРПОУ 44057187); відповідач – ОСОБА_1 (с. Малинці, Хотинський район, Чернівецька область, РНОКПП НОМЕР_1 ).

Суддя О.П. Лелюк