
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи
з одного адміністративного суду до іншого
04 лютого 2022 р. м. Чернівці Справа № 600/670/22-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Боднарюк О.В., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до Першого відділу Державної виконавчої служби м. Чернівці Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач), звернулась в суд з позовом до Першого відділу Державної виконавчої служби м. Чернівці Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження № 68211101 від 20.01.2022 року, винесену державним виконавцем Першого відділу Державної виконавчої служби м. Чернівці Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) Завальнюком Станіславом Васильовичем.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, у тому числі, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно частини 1 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, визначені статтею 287 КАС України. Дані справи віднесені до окремих категорій термінових адміністративних справ, які розглядаються в порядку позовного провадження.
Так, згідно частини 5 статті 287 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Поряд з цим, згідно пункту 4 частини 1 статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини 1 цієї статті, серед яких пунктом 1 частини 1 даної статті визначено адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач оскаржує постанову державного виконавця від 20.01.2022 року, про відкриття виконавчого провадження ВП №68211101, яка винесена у межах виконавчого провадження, щодо виконання постанови інспекції з паркування Управління порядку та контролю за благоустроєм Чернівецької міської ради № СЕ 0011369 від 27.07.2021 року, згідно якої ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП, і за його вчинення накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 340,00 грн.
Враховуючи наведе вище, оскільки позивач є боржником у виконавчому провадженні, в межах якого винесено оскаржувану постанову про відкриття виконавчого провадження, а також беручи до уваги, що спірні правовідносини виникли у межах виконання постанови інспекції з паркування Управління порядку та контролю за благоустроєм Чернівецької міської ради - суд дійшов висновку, що даний позов не підсудний Чернівецькому окружному адміністративному суду.
У відповідності до пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки в силу законодавчої неврегульованості процесу передання справи на розгляд іншого адміністративного суду, у разі якщо справа належить до предметної підсудності такого суду, а також з врахуванням того, що порушення правил предметної підсудності є безумовною підставою для скасування рішення суду, суд вважає за можливим застосувати до цих правовідносин аналогію закону, зокрема пункт 2 частини 1 статті 29 КАС України.
Відповідно до частини 8 статті 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Згідно статті 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 КАС України, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для передачі адміністративної справи № 600/670/22-а на розгляд Першотравневого районного суду м. Чернівці.
Керуючись статтями 29, 30, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу № 600/670/22-а за позовом ОСОБА_1 до Першого відділу Державної виконавчої служби м. Чернівці Південно-Західного міжрегіонального правління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) передати на розгляд Першотравневого районного суду м. Чернівці.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).
Суддя О.В. Боднарюк