
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 лютого 2022 р. м. Чернівці Справа № 600/5877/21-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маренича І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державної міграційної служби України в Чернівецькій області про зобов"язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просить:
- визнати протиправними дії Управління державної міграційної служби України в Чернівецькій області (далі - відповідач) щодо прийняття рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове місце проживання в Україні громадянину США Кривого ОСОБА_2 , що оформлене листом від 02.04.2021 р. за №К-107/6/7301.4/2395-21;
- скасувати рішення Управління державної міграційної служби України в Чернівецькій області щодо відмови в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове місце проживання в Україні громадянину США Кривого ОСОБА_2 що оформлене листом від 02.04.2021 р. за №К-107/6/7301.4/ НОМЕР_1 ;
- зобов`язати Управління державної міграційної служби України в Чернівецькій області здійснити оформлення та видачу посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянину США Кривого ОСОБА_2 .
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що він є громадянином США, навчається, як іноземець на 3 курсі факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а тому має право на отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні на період навчання.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду у справі відкрито провадження у справі, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами .
Відповідач не погоджуючись із поданим позовом подав до суду відзив, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог, оскільки документуватись посвідкою на тимчасове проживання на території України з метою навчання можуть лише іноземці або особи без громадянства. Враховуючи, що під час перевірочних заходів було встановлено належність позивача до громадянства України, то у нього відсутні підстави для оформлення посвідки на тимчасове проживання на території України.
Дослідивши письмові докази по справі, встановив наступне.
Позивач звернувся до Управління ДМС України в Чернівецької області із заявою від 09.03.2021 р., в якій просив прийняти рішення щодо видачі йому посвідки на тимчасове проживання на території України з метою навчання в ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
Розглянувши вказану заяву, відповідач надав роз`яснення, що у міграційної служби відсутні правові підстави для документування позивача посвідкою на тимчасове проживання на території України, як іноземця, з огляду на встановлення його належності до громадянства України.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням, позивач звернувся до суду із вказаним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам, суд зазначає
Згідно із статтею 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, як на момент отримання позивачем посвідки на тимчасове проживання в Україні так і на час прийняття рішення про її скасування визначався Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" від 22.09.2011 № 3773-VI, який також встановлює порядок їх в`їзду в Україну та виїзду з України.
Пунктом 18 частини 1 статті 1 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" від 22.09.2011 № 3773-VI (далі - Закон № 3773-VI) визначено, що посвідка на тимчасове проживання - документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.
Частиною 13 ст. 4 Закону № 3773-VI визначено, що іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період навчання.
Згідно із ч. 13 ст. 5 Закону № 3773-VI, підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною тринадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства, дійсний поліс медичного страхування, документ, що підтверджує факт навчання в Україні, та зобов`язання навчального закладу повідомити центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, про відрахування з такого закладу.
25.04.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 322 "Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання".
Відповідно до п. 1 Порядку, посвідка на тимчасове проживання (далі - посвідка) є документом, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.
Керівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС визначає працівників, які виконують функції з прийняття документів, формування заяв-анкет та видачі посвідки, і працівників, які виконують функції з оформлення посвідки (розгляд заяви-анкети, ідентифікація особи та прийняття рішення).
Керівник уповноваженого суб`єкта визначає осіб, які в межах повноважень, установлених законом, отримують доступ до інформаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем, власником або розпорядником яких є ДМС, є матеріально відповідальними особами та виконують функції з прийняття документів, формування заяв-анкет і видачі посвідки.
Працівник територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта під час приймання документів від іноземця або особи без громадянства перевіряє повноту поданих іноземцем або особою без громадянства документів, зазначених у пунктах 32, 33 і 39 цього Порядку, відповідність їх оформлення вимогам законодавства, своєчасність їх подання, наявність підстав для оформлення та видачі посвідки, наявність відмітки про перетинання державного кордону чи продовження строку перебування або наявність документа, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства в Україні, звіряє відомості про іноземця або особу без громадянства, зазначені в паспортному документі іноземця або документі, що посвідчує особу без громадянства, з даними, що містяться в заяві-анкеті.
Відповідно до п. 37, рішення про оформлення посвідки приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації іноземця або особи без громадянства, перевірки поданих документів та відсутності підстав для відмови в її видачі.
Пунктом 61 Порядку визначено, що територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС відмовляє іноземцю або особі без громадянства в оформленні або видачі посвідки, у разі, коли: 1) іноземець або особа без громадянства мають посвідку чи посвідку на постійне проживання (крім випадків обміну посвідки), посвідчення біженця чи посвідчення особи, якій надано додатковий захист, які є дійсними на день звернення; 2) іноземець або особа без громадянства перебувають на території України з порушенням встановленого строку перебування або щодо них діє невиконане рішення уповноваженого державного органу про примусове повернення, примусове видворення або заборону в`їзду; 3) дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану іноземцем або особою без громадянства інформацію; 4) встановлено належність особи до громадянства України; 5) за видачею посвідки звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень для її отримання; 6) іноземцем або особою без громадянства подано не в повному обсязі або з порушенням строків, визначених пунктами 17 і 18 цього Порядку, документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі посвідки; 7) отримано від Національної поліції, СБУ, іншого державного органу інформацію про те, що дії іноземця або особи без громадянства загрожують національній безпеці, громадському порядку, здоров`ю, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні; 8) паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, підроблений, зіпсований чи не відповідає встановленому зразку, чи належить іншій особі, чи строк його дії закінчився; 9) встановлено факт подання іноземцем або особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів; 10) виявлено факти невиконання іноземцем або особою без громадянства рішення суду чи державних органів, уповноважених накладати адміністративні стягнення, або вони мають інші майнові зобов`язання перед державою, фізичними або юридичними особами, включаючи ті, що пов`язані з попереднім видворенням за межі України, у тому числі після закінчення строку заборони подальшого в`їзду в Україну; 11) в інших випадках, передбачених законом.
Підставою для прийняття оскаржуваного рішення відповідач визначає підпункт 4 пункту 61 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 322, а саме - встановлення належність позивача до громадянства України.
Як вбачається із матеріалів справи, ОСОБА_3 народився в окрузі ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дитина ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , що підтверджується свідоцтвом про народження № НОМЕР_2 виданого 10.02.2001 р. Департаментом здоров`я округ Маріон.
Окрім того, приналежність позивача до громадянства США підтверджується паспортом громадянина Сполучених Штатів Америки № НОМЕР_3 .
Також судом встановлено, що позивач в установленій законодавством формі, як громадянином США, 20.10.2019 р. отримано візу для в`їзду до України типу Д.
У подальшому, ним з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича укладено договір про надання освітніх послуг №11-249.
Відповідно до вказаного договору, навчальний заклад взяв на себе обов`язок надати освітню послугу, а саме денне платне навчання за спеціальністю – міжнародна інформація.
Таким чином, позивач наразі, як іноземець навчається на 3 курсі факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
У зв`язку з тим, що позивач прибув до України на навчання, 17.12.2019 р. він звернувся до відповідача за отриманням адміністративної послуги щодо документування його посвідкою на тимчасове проживання на території України.
Розглянувши вказану заяву, відповідач прийняв рішення, яким відмовив ОСОБА_1 в оформленні та видачі посвідки на тимчасове проживання в Україні на підставі п.п. 4 п. 61 Порядку (встановлення належність позивача до громадянства України).
Не погоджуючись із прийняти рішенням, позивач оскаржив його до Голови Державної міграційної служби України.
За результатами розгляду даної скарги, позивача повідомлено про відсутність підстав для перегляду вказаного рішення з огляду на належність заявника до громадянства України.
В березні 2021 р. Кривий ОСОБА_7 повторно звернувся до УДМС у Чернівецькій області із заявою щодо оформлення йому дозвільного документу.
Відповідач розглянувши вказану заяву, повідомив позивача, що вирішити її по суті не було можливим з огляду на те, що під час попередніх перевірочних заходів було встановлено належність позивача до громадянства України, що унеможливило застосування до заявника норм Порядку.
Також, відповідач повідомив позивача, що його заява була розглянута у відповідності до положень Закону України «Про звернення громадян».
Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб, визначаються Законом України «Про громадянство України».
З метою організації виконання Закону України «Про громадянство України», Указом Президента України від 27.03.2001 р. №215 затверджено Порядок провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, який визначає перелік документів, які подаються для встановлення, оформлення та перевірки належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, припинення громадянства України, скасування рішень про оформлення набуття громадянства України, а також процедуру подання цих документів та провадження за ними, виконання прийнятих рішень з питань громадянства України.
Відповідно до п. 1 розділу 1 вказаного Порядку для встановлення, оформлення та перевірки належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, виходу з громадянства України особа подає заяву, а також інші документи, передбачені розділом ІІ цього Порядку.
З системного аналізу наведених норм слідує, що факт належності до громадянства України підтверджувався видачею, особі яка зверталася, паспорта громадянина України, та рішення про встановлення або оформлення належності особи до громадянства України.
Відповідачем не надано до суду доказів, що позивач звертався в установленому законодавством порядку для встановлення, оформлення та перевірки його належності до громадянства України.
Крім того, суд звертає увагу, що відповідачем під час розгляду заяви позивача не взято до уваги, що ОСОБА_1 є громадянином Сполучених Штатів Америки, що підтверджується паспортом США, та здобуває освіту у Чернівецькому національному університеті імені Ю. Федьковича у статусі – іноземця.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку, що позивач, як громадянин Сполучених Штатів Америки має право отримати відповідну посвідку на тимчасове проживання на території України у зв`язку із зарахуванням його на навчання до Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича.
Таким чином, суд вважає, що відповідач, при винесенні щодо відмови в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове місце проживання в Україні громадянину США ОСОБА_1 що оформлене листом від 02.04.2021 р. за №К-107/6/7301.4/2395-21 на підставі підпункту 4 пункту 63 Порядку № 322 діяв з порушенням норм чинного законодавства України, а тому, таке рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Тому для відновлення порушеного права позивача, суд зобов`язує Управління державної міграційної служби України в Чернівецькій області здійснити оформлення та видачу посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянину США Кривого ОСОБА_2 .
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Стосовно розподілу судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи видно, що за подання вказаного позову позивачем сплачено судовий збір у розмірі 726,40 грн, що підтверджується квитанцією №69767 від 05.11.2021 р.
Оскільки, позов задоволено повністю, суд присуджує на користь позивача судові витрати (судовий збір) у сумі 726,40 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
У позовній заяві позивач просить суд стягнути з відповідача на його користь витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 7000,00 грн.
Так, відповідно до частини п`ятої статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України у резолютивній частині рішення (окрім іншого) зазначається розподіл судових витрат.
Згідно частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до частини першої статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Згідно частини третьої статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду; 3) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; 4) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 5) пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 134 КАС України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Частиною 3 ст. 134 КАС України передбачено, що для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (ч. 4 ст. 134 КАС України).
Відповідно до ч. ч. 1, 7 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Згідно ч. 9 ст. 139 КАС України, при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує:
1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи;
2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес;
3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, тощо;
4) дії сторони щодо досудового вирішення спору (у випадках, коли відповідно до закону досудове вирішення спору є обов`язковим) та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.
Аналіз наведених положень законодавства, дає підстави суду для висновку, що документально підтверджені судові витрати на правничу допомогу адвоката підлягають компенсації стороні, яка не є суб`єктом владних повноважень та на користь якої ухвалене рішення, за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.
При визначенні суми компенсації витрат, понесених на правничу допомогу, суди досліджують на підставі належних та допустимих доказів обсяг фактично наданих адвокатом послуг і виконаних робіт, кількість витраченого часу, розмір гонорару, співмірність послуг категоріям складності справи, витраченого адвокатом часу, об`єму наданих послуг, ціни позову та (або) значенню справи.
Аналогічна позиція викладена в постановах Верховного Суду від 17.09.2019 у справі № 810/3806/18, від 10.12.2019 у справі № 160/2211/19.
На підтвердження понесеного позивачем розміру витрат на правничу допомогу адвоката надано:
- договір про надання професійної правничої (правової) допомоги від 03.02.2021 р.;
- копію ордеру на надання правничої (правової) допомоги;
- звіт (акт) про надані послуги у зв`язку із розглядом судової справи;
- довідка про отримання гонорару в сумі 7000,00 грн.
Дослідивши надані представником позивача документи, суд враховує такі обставини.
Суд при вирішенні питання щодо розподілу судових витрат на професійну правничу допомогу, надаючи оцінку співмірності заявленої до повернення позивачем суми коштів із критеріями, встановленими частиною п`ятою статті 134 КАС України, виходить із такого:
- дана справа відноситься до справ незначної складності;
- позовна заява фактично складена на п`ятнадцяти сторінках;
- позов носить немайновий характер.
Дана справа не характеризується наявністю виключної правової проблеми, не стосується встановлення значного обсягу фактичних обставин справи, що потребувало подання великої кількості письмових доказів та вжиття дій щодо їх збирання.
Суд зауважує, що особа має право на відшкодування судових та інших витрат лише у разі, якщо доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їх розмір обґрунтованим.
Верховний Суд у постанові від 11.12.2019 у справі №545/2432/16-а зазначив, що при визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.
Оцінивши обставини цієї справи та надані представником позивача докази у їх сукупності, суд, враховуючи принципи обґрунтованості, співмірності і пропорційності судових витрат, дійшов висновку про необхідність зменшення витрат на професійну правничу допомогу у цій справі до 1500,00 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень і застосування практики Європейського Суду з прав людини", суди при розгляді справ, практику Європейського Суду з прав людини, застосовують як джерело права.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, про що, зокрема, відзначено у пункті 95 рішення у справі "Баришевський проти України" (Заява № 71660/11), пункті 80 рішення у справі "Двойних проти України" (Заява № 72277/01), пункті 88 рішення у справі "Меріт проти України" (заява № 66561/01), заявник має право на відшкодування судових та інших витрат лише у разі, якщо доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їх розмір обґрунтованим.
Крім того, у пункті 154 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Lavents v. Latvia" (заява 58442/00) зазначено, що згідно зі статтею 41 Конвенції Суд відшкодовує лише ті витрати, які, як вважається, були фактично і обов`язково понесені та мають розумну суму.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що клопотання про відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу необхідно задовольнити частково.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправними дії Управління державної міграційної служби України в Чернівецькій області щодо прийняття рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове місце проживання в Україні громадянину США Кривого ОСОБА_2 , що оформлене листом від 02.04.2021 р. за №К-107/6/7301.4/2395-21.
3. Скасувати рішення Управління державної міграційної служби України в Чернівецькій області щодо відмови в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове місце проживання в Україні громадянину США ОСОБА_1 що оформлене листом від 02.04.2021 р. за №К-107/6/7301.4/2395-21.
4. Зобов`язати Управління державної міграційної служби України в Чернівецькій області здійснити оформлення та видачу посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянину США Кривого ОСОБА_2 .
5. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління державної міграційної служби України в Чернівецькій області на користь ОСОБА_1 судові витрати по справі, а саме: судовий збір - у сумі 726,40 грн та витрати на правову допомогу адвоката в розмірі 1500,00 грн.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт серії № НОМЕР_3 )
Відповідач - Управління державної міграційної служби України в Чернівецькій області (вул. Шептицького, 25, м. Чернівці, 58000, код ЄДРПОУ 37767440)
Суддя І.В. Маренич