Рішення № 103226096, 04.02.2022, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.02.2022
Номер справи
600/2282/20-а
Номер документу
103226096
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2022 р. м. Чернівці Справа № 600/2282/20-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Чернівецького обласного центру зайнятості, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Кіцманської міської ради Чернівецького району Чернівецької області, про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Чернівецького обласного центру зайнятості (відповідач) з такими позовними вимогами:

визнати протиправними дії Чернівецького обласного центру зайнятості, в особі Кіцманської районної філії, щодо прийняття рішення 07.05.2020 про припинення реєстрації ОСОБА_1 , як безробітної;

зобов`язати Чернівецький обласний центр зайнятості, в особі Кіцманської районної філії, повторно розглянути подані ОСОБА_1 заяви від 27.04.2020 року.

Ухвалою суду від 24.11.2020 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Крім того, вказаною ухвалою суду залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Кіцманську міську раду Чернівецького району Чернівецької області.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що 27.04.2020 року звернулась до Кіцманської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості із заявами в яких просила: 1) надати статус безробітного відповідно до ст. 43 Закону України "Про зайнятість населення" з урахування абзацу 4 пункту 5-1 Прикінцевих положень вказаного Закону на підставі зазначених в заяві даних; 2) признати виплату по безробіттю в розмірі, передбаченому Законом України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", з дня реєстрації як безробітного згідно абзацу 4 пункту 5-1 Прикінцевих положень вказаного Закону на підставі зазначених в заяві даних. Згідно вказаних заяв їй було з 27.07.2020 року було надано статус безробітного та призначено виплату допомоги по безробіттю.

Листом Кіцманської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості №416/240620 від 03.07.2020 року позивача повідомлено, що фахівцями центру зайнятості прийнято рішення 07.05.2020 року про припинення реєстрації безробітної ОСОБА_1 .

Позивач вважає, що з листа №416/240620 від 03.07.2020 року слідує, що центр зайнятості прийняв 07.05.2020 року рішення про припинення реєстрації її як безробітної у зв`язку з тим, що згідно довідки Кіцманської міської ради №824 від 07.05.2020 року вона є членом ведення особистого селянського господарства, оскільки її чоловік ОСОБА_2 має земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,3833 га.

Позивач зазначив, що на період карантину, реєстрація її як безробітної повинна була відбутися 27.04.2020 року в день звернення до Чернівецького обласного центру зайнятості з відповідними заявами. При цьому, п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, не вимагає подачі до центру зайнятості перелік документів, визначених пунктами 17-19 цього Порядку (в тому числі довідки про те, що я не є членом особистого селянського господарства) до завершення карантину.

На думку позивача, зважаючи на встановлений карантин на всій території України, вона не зобов`язана була надавати відповідну довідку про те, що вона не є членом особистого селянського господарства до Чернівецького обласного центру зайнятості.

Звертав також увагу, що Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу не покладає обов`язку та не надає повноважень центру зайнятості витребовувати в органів місцевого самоврядування (в даному випадку в Кіцманської міської ради) інформацію, щодо членства в особистому селянському господарстві осіб, які звернулися до такого центру за реєстрацією безробітного.

Таким чином, на думку позивача, дії відповідача щодо витребування інформації/довідки від Кіцманської міської ради щодо її членства в особистому селянському господарстві є протиправними та суперечать ч. 2 ст. 19 Конституції України, Закону України "Про зайнятість населення" та Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу.

Позивач також зазначила, що її чоловік, ОСОБА_2 , працює в м. Києві та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджує той факт, що він не може бути членом особистого селянського господарства.

Окрім того позивач зазначала, що рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 19.10.2020 року у справі №600/1027/20-а, за її позовом, суд встановив обґрунтованими доводи позивача щодо того, що її не можна віднести до членів особистого селянського господарства.

Позивач вважає, що дії відповідача щодо припинення реєстрації як безробітної порушують її конституційне право на працю, позбавляють можливості стати на облік в Державній службі зайнятості, унеможливлюють пошук підходящої роботи.

Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, подав до суду відзив на позовну заяву в якому зазначив, що 27.04.2020 року на електронну пошту Кіцманської районної філії Чернівецького ОЦЗ від ОСОБА_1 надійшли: заява про надання статусу безробітного, заява про призначення/поновлення виплати допомога по безробіттю. З метою перевірки поданих електронною поштою ОСОБА_1 відомостей та факту зайнятості особи, Кіцманською районною філією подано запит до Кіцманської міської ради про належність ОСОБА_1 до членства в особистому селянському господарстві. Згідно довідки Кіцманської міської ради №824 від 07.05.2020 року, ОСОБА_1 є членом ведення особистого селянського господарства, оскільки її чоловік ОСОБА_2 має земельну ділянку для ведення особистого Селянського господарства площею 0,3833 га. Зважаючи на вказане 07.05.2020 року відповідачем було прийнято рішення про припинення реєстрації безробітної ОСОБА_1

03.07.2020 року на електронну пошту Кіцманської районної філії Чернівецького ОЦЗ надійшло звернення від ОСОБА_1 про відповідь щодо поданої заяви про реєстрацію безробітної від 27.04.2020 року. На вказане звернення позивача центром зайнятості надіслано 03.07.2020 року відповідь про припинення реєстрації безробітної ОСОБА_1 у зв`язку з її зайнятістю.

У поданій позовній заяві позивач вказує на те, що вона 24.04.2020 року зверталась із заявою до Кіцманської міської ради про виключення відомостей у відповідних формах обліку особистих селянських господарств щодо членства в особистому селянському господарстві. Зважаючи на те, що ОСОБА_1 до центру зайнятості звернулася 27.04.2020 року, то вона заздалегідь знала та приховала факт членства в особистому селянському господарстві, а отже на момент звернення мала статус зайнятої особи.

Відповідач наголошував, що ОСОБА_1 ніхто не зобов`язував подавати додаткові документи, а інформація щодо членства в особистому селянському господарстві отримана ним в межах наданим законом повноважень та за згодою позивачки на використання її персональних даних у заяві про надання статусу безробітного.

Позивач, ознайомившись з позовними вимогами, подав до суду відповідь на відзив, в якій зазначив, що чинне законодавство не надає повноважень центру зайнятості витребовувати від органів місцевого самоврядування інформацію щодо членства в особистому селянському господарстві осіб, які звернулися до такого центру за реєстрацією безробітного.

Також позивач зазначила, що відповідач не надав жодних доказів повідомлення про прийняте 07.05.2020 року рішення про припинення реєстрації її як безробітної раніше ніж 03.07.2020 року (дата отримання нею листа Кіцманської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості №16/240620 від 03.07.2020 року).

Крім того, Кіцманська міська рада об`єднаної територіальної громади не надала жодних відомостей, доказів чи фактів на підставі яких віднесла її до членів особистого селянського господарства. Даний факт зокрема встановлений рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 19.10.2020 року у справі №600/1027/20-а.

Третя особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Кіцманська міська рада Чернівецького району Чернівецької області не скористалась процесуальним правом на подання пояснень щодо позову з викладенням своїх аргументів міркувань на підтримку або заперечення проти позову.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Зважаючи на відсутність клопотання будь-якої зі сторін про інше, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку про наявність дістав для задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

Судом встановлені наступні обставини у справі та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий 04.03.2015 року Сокирянським РС УДМС України в Чернівецькій області. Зареєстроване місце проживання з 15.05.2015 року – АДРЕСА_2 (а.с. 9).

Відповідно до відмітки у паспорті громадянина України ОСОБА_2 серії НОМЕР_3 виданого 30.04.2002 року Кіцманським РВ УМВС України в Чернівецькій області 25.12.2014 року між позивачем та ОСОБА_2 зареєстровано шлюб. Зареєстроване місце проживання з 30.07.2019 року – АДРЕСА_3 (а.с. 12-13).

На підставі договору оренди (найму) житла від 30.10.2019 року ОСОБА_2 користується однокімнатною квартирою розташованою за адресою АДРЕСА_2 (а.с. 20-25).

27.04.2020 року позивач звернулась до Кіцманської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості із заявою в якій просив надати їй статус безробітного відповідно до ст. 43 Закону України "Про зайнятість населення" з урахуванням абз. 4 п. 5-1 Прикінцевих положень вказаного Закону України (а.с. 11).

Також, 27.04.2020 року позивач звернулась до Кіцманської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості із заявою про призначення виплати допомоги по безробіттю в розмірі, передбаченому Законом України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", з дня реєстрації/перереєстрації як безробітного з абзацу 4 пункту 5-1 Прикінцевих положень Закону України "Про зайнятість населення" (а.с. 10).

Наказом Чернівецького обласного центру зайнятості від 27.04.2020 року №НТ200427 "Про прийняття рішень службою" ОСОБА_1 надано статус безробітного, призначено допомогу по безробіттю та розпочато виплату допомоги по безробіттю (а.с. 54).

Відповідно до листа Кіцманської міської ради від 07.05.2020 року №824, наданого на звернення Кіцманської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості, позивач є членом ведення особистого селянського господарства, оскільки її чоловік ОСОБА_2 має земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства (а.с. 58).

Наказом Чернівецького обласного центру зайнятості від 07.05.2020 року №НТ200507 "Про прийняття рішень службою зайнятості, передбачених Законами України "Про зайнятість населення" і "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та нормативними актами щодо їх застосування", у зв`язку з встановленням факту подання зареєстрованим безробітним недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання йому статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації відповідно до абзацу 18 пп. 1 п. 30 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу №792 від 19.09.2018 року, припинено реєстрацію безробітного ОСОБА_1 (а.с. 55).

03.07.2020 року позивач електронною поштою звернулась до Кіцманської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості із заявою в якій просила повідомити її щодо реєстрації/відмови у реєстрації) як безробітною згідно заяви від 27.04.2020 року (а.с. 59).

На електронне звернення позивача від 03.07.2020 року, Кіцманська районна філія Чернівецького обласного центру зайнятості листом від 03.07.2020 року №416/240620 повідомила позивача, що згідно довідки Кіцманської міської ради №824 від 07.05.2020 року, ОСОБА_1 є членом ведення особистого селянського господарства, оскільки її чоловік ОСОБА_2 має земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,3833 га. Зважаючи на це, фахівцями центру зайнятості обґрунтовано було прийнято рішення 07.05.2020 року про припинення реєстрації безробітної ОСОБА_1 (а.с. 40-41).

Вважаючи протиправними дії Чернівецького обласного центру зайнятості щодо прийняття рішення 07.05.2020 року про припинення реєстрації ОСОБА_1 , як безробітної, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Також судом встановлено, що рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 19.10.2020 року №600/1027/20-а визнано протиправними дії Кіцманської міської ради об`єднаної територіальної громади щодо відмови ОСОБА_1 у видачі довідки про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не є членом особистого селянського господарства та зобов`язано Кіцманську міську раду об`єднаної територіальної громади повторно розглянути подану ОСОБА_1 заяву від 24 квітня 2020 року про припинення ведення особистого селянського господарства та вихід з члені особистого селянського господарства (а.с. 15-19).

До спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.

Згідно з частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття визначає Закон України "Про зайнятість населення" від 5 липня 2012 року №5067-VI (далі - Закон №5067-VI).

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону №5067-VI до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти та поєднують навчання з роботою.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 43 Закону №5067-VI статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи.

Згідно ч. 2 ст. 43 Закону №5067-VI статус безробітного надається зазначеним у частині першій цієї статті особам за їх особистою заявою (у тому числі поданою засобами електронної ідентифікації) у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

Пунктом 5-1 Прикінцевих положень Закону №5067-VI установлено, що на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України статус безробітного надається особам з першого дня реєстрації їх у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за їх особистою заявою без вимог до наявності підходящої роботи.

Відповідно до ч. 2 ст. 43 вказаного Закону, постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 року №792 затверджено Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (далі - Порядок №792), який визначає процедуру реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, філією центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласного, Київського та Севастопольського міського центру зайнятості, а також міським, районним, міськрайонним центром зайнятості державної служби зайнятості (далі - центр зайнятості).

Згідно з п. 20 Порядку №792 у період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, статус безробітного надається особі, зазначеній в частині першій статті 43 Закону України "Про зайнятість населення", з першого дня реєстрації її у центрі зайнятості за її особистою заявою без дотримання вимог до наявності підходящої роботи. Реєстрація безробітного здійснюється в день подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного за формою, визначеною Державним центром зайнятості. Допомога по безробіттю у такому разі призначається з першого дня надання статусу безробітного.

Під час першого фактичного відвідування безробітним центру зайнятості, в якому він зареєстрований, що призначається в межах 30 календарних днів після відміни карантину, безробітний зобов`язаний подати до центру зайнятості, в якому він зареєстрований, документи, перелік яких визначено пунктами 17-19 цього Порядку. Такий період може бути продовжений з урахуванням поважної причини, передбаченої пунктом 28 цього Порядку. У такому разі документи подаються до центру зайнятості на наступний день, що настає після закінчення дії обставин, що склалися у зв`язку з поважною причиною.

Згідно п. 18 Порядку №792 встановлено, що крім документів, зазначених у пункті 17 цього Порядку, для отримання статусу безробітного подаються членами особистого селянського господарства, для яких така робота була основною (крім осіб, які закінчили або припинили навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти), звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і вперше приймаються на роботу та звернулися для реєстрації до центру зайнятості протягом шести місяців з дня закінчення або припинення навчання чи звільнення із служби), - довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства, видана сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки.

Для цілей цього Порядку ведення особистого селянського господарства вважається основною роботою для члена такого господарства за умови, що протягом 12 місяців, які передували дню звернення до центру зайнятості, він провадив лише таку діяльність чи одночасно перебував у трудових відносинах або був зайнятим згідно із частиною першою статті 4 Закону №5067-VI менше шести місяців.

Згідно Постанови КМУ від 11 березня 2020 року №211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" на всій території України встановлений карантин з 12 березня до 3 квітня 2020 року

Постановою КМУ від 25 березня 2020 року №239 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" на всій території України продовжено карантин до 24 квітня 2020 року.

Постановою КМУ від 22 квітня 2020 року №291 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" на всій території України продовжено карантин до 11 травня 2020 року.

Постановою КМУ від 04 травня 2020 року №343 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" на всій території України продовжено карантин до 22 травня 2020 року.

Постановою КМУ від 20 травня 2020 року №392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів" на всій території України продовжено карантин до 22 червня 2020 року

Постановою КМУ від 17 червня 2020 року №500 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" на всій території України продовжено карантин до 22 липня 2020 року.

Постановою КМУ від 22 липня 2020 року №641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" на всій території України продовжено карантин до 31 серпня 2020 року

Постановою КМУ від 26 серпня 2020 року №760 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" на всій території України продовжено карантин до 31 жовтня 2020 року.

Постановою КМУ від 13 жовтня 2020 року №956 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641" на всій території України продовжено карантин до 31 грудня 2020 року.

В свою чергу, абзацом 18 пп. 1 п. 30 Порядку №792 передбачено, що центр зайнятості припиняє реєстрацію безробітного у разі встановлення факту подання зареєстрованим безробітним недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання йому статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації.

З матеріалів справи судом встановлено, що 27.04.2020 року позивач звернувся до Кіцманської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості із заявою в якій просив надати статус безробітного відповідно до ст. 43 Закону України "Про зайнятість населення" з урахуванням абз. 4 п. 5-1 Прикінцевих положень вказаного Закону України.

Також, 27.04.2020 року позивач звернувся до Кіцманської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості із заявою про призначення виплати допомоги по безробіттю в розмірі. До заяви було додано копії документів, що посвідчують особу, РНОКПП, диплома, документа про відкриття банківського рахунку, копія трудової книжки. Згідно відомостей трудової книжки ОСОБА_1 , остання трудова діяльність припинена 06.09.2019 року. Страховий стаж складає менше 6 місяців.

Згідно з ч. 1 статті 22 Закону "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №1533-ІІІ від 02.03.2000 року право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Наказом Чернівецького обласного центру зайнятості від 27.04.2020 року №НТ200427 "Про прийняття рішень службою" ОСОБА_1 надано статус безробітного, призначено допомогу по безробіттю та розпочато виплату допомоги по безробіттю.

Враховуючи приписи п. 20 Порядку №792, позивач, отримавши статус безробітного, під час першого фактичного відвідування безробітним центру зайнятості, в якому він зареєстрований, що призначається в межах 30 календарних днів після відміни карантину, зобов`язаний був подати до центру зайнятості, в якому він зареєстрований, документи, перелік яких визначено пунктами 17-19 цього Порядку, а якщо такий період буде продовжений з урахуванням поважної причини, передбаченої пунктом 28 цього Порядку, то у такому разі документи подаються ним до центру зайнятості на наступний день, що настає після закінчення дії обставин, що склалися у зв`язку з поважною причиною.

Відповідач, встановивши з листа Кіцманської міської ради від 07.05.2020 року №824, що позивач є членом ведення особистого селянського господарства, оскільки її чоловік ОСОБА_2 має земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, наказом від 07.05.2020 року №НТ200507 припинив реєстрацію безробітного ОСОБА_1 .

Суд відхиляє твердження позивача про те, що відповідачем протиправно витребувано у Кіцманської міської ради інформацію про ведення позивачем особистого селянського господарства, оскільки така інформація отримана відповідачем в межах наданих законом повноважень та за згодою позивача на використання її персональних даних наданій у заяві про надання статусу безробітного.

Разом з тим, суд враховує те, що рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 19.10.2020 року №600/1027/20-а, яке набрало законної сили 19.10.2020 року, визнано протиправними дії Кіцманської міської ради об`єднаної територіальної громади щодо відмови ОСОБА_1 у видачі довідки про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не є членом особистого селянського господарства та зобов`язано Кіцманську міську раду об`єднаної територіальної громади повторно розглянути подану ОСОБА_1 заяву від 24 квітня 2020 року про припинення ведення особистого селянського господарства та вихід з члені особистого селянського господарства.

В ході розгляду вказаної справи судом було встановлено, що звернувшись до Кіцманської міської ради об`єднаної територіальної громади із заявою від 24.04.2020р. (зареєстрованою за №47/3 від 07.05.2020 року) позивач заявила про припинення ведення особистого селянського господарства та вихід з членів особистого селянського господарства за адресою: АДРЕСА_2 у зв`язку з тим, що ніколи не займалася особистим селянським господарством та з серпня 2019 року постійно проживає в м. Київ.

Приймаючи вказане рішення судом було встановлено, що позивач разом з чоловіком проживає за адресую АДРЕСА_4 , що підтверджується договором оренди житла від 30.10.2019 року та актом приймання-передачі житлового приміщення від 30.10.2019 року.

Крім того встановлено, що згідно відомостей, відображених у паспорті чоловіка позивача ОСОБА_2 серії НОМЕР_3 , останнього 30.07.2019 року знято з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 та зареєстровано за адресою: АДРЕСА_3 .

Зважаючи на викладене, суд вважав обґрунтованими доводи позивача щодо того, що її не можна віднести до членів особистого селянського господарства. Відтак, суд дійшов до висновку, що Кіцманська міська рада об`єднаної територіальної громади безпідставно відмовила ОСОБА_1 у внесенні відповідного запису у відповідних формах обліку особистих селянських господарств згідно з Порядком №572 та протиправно відмовила у видачі довідки про те, що ОСОБА_1 не являється членом особистого селянського господарства.

Згідно ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Враховуючи те, що рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 19.10.2020 року №600/1027/20-а, яке набрало законної сили 19.1.2020 року, було встановлено, що ОСОБА_1 не можна віднести до членів особистого селянського господарства, у зв`язку з чим суд дійшов до висновку, що Кіцманська міська рада об`єднаної територіальної громади безпідставно відмовила ОСОБА_1 у внесенні відповідного запису у відповідних формах обліку особистих селянських господарств згідно з Порядком №572 та протиправно відмовила у видачі довідки про те, що ОСОБА_1 не являється членом особистого селянського господарства, то у відповідності до приписів ч. 4 ст. 78 КАС України такі обставини стосовно ОСОБА_1 не підлягають доказуванню при розгляді даної справи №600/2282/20-а.

Враховуючи те, що рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 19.10.2020 року №600/1027/20-а, яке набрало законної сили 19.10.2020 року, було встановлено, що ОСОБА_1 не можна віднести до членів особистого селянського господарства, то лист Кіцманської міської ради від 07.05.2020 року №824, наданого на звернення Кіцманської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості, про те, що позивач є членом ведення особистого селянського господарства, оскільки її чоловік ОСОБА_2 має земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства не є належним та допустимим доказом, який свідчить про те, що позивач є членом ведення особистого селянського господарства.

Зазначене також дає підстави суду вважати, що приймаючи спірний наказ від 07.05.2020 року №НТ200507 відповідач помилково вважав подання позивачем, як зареєстрованим безробітним, недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання йому статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації відповідно до абзацу 18 пп. 1 п. 30 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу №792 від 19.09.2018 року та відповідно було припинено реєстрацію безробітного ОСОБА_1 .

Суд звертає також увагу на те, що у відповідності до п. 18 Порядку №792 подання до центру зайнятості довідки органу місцевого самоврядування про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства покладається саме на позивача, як безробітного, і таку довідку у відповідності до п. 20 Порядку №792 він мав подати під час першого фактичного відвідування безробітним центру зайнятості, в якому він зареєстрований, що призначається в межах 30 календарних днів після відміни карантину, який на час прийняття спірного рішення не відмінявся і перше відвідування центру зайнятості позивачу не призначалось.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів). (ст. 90 КАС України).

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В Рішенні від 10 лютого 2010 року у справі "Серявін та інші проти України" Європейський суд з прав людини вказав, що у рішеннях суддів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Крім цього, згідно усталеної практики Європейського суду з прав людини по справі Серявін та інші проти України, заява №4909/04, рішення від 10 лютого 2010 року, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів учасників справи, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази надані позивачем - суд дійшов висновку, що наказ Чернівецького обласного центру зайнятості від 07.05.2020 року №НТ200507, яким припинено реєстрацію безробітного ОСОБА_1 , є протиправним.

Відтак, суд дійшов висновку про протиправність дій Чернівецького обласного центру зайнятості, в особі Кіцманської районної філії, щодо прийняття рішення 07.05.2020 року про припинення реєстрації ОСОБА_1 , як безробітної, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду з даним позовом позивачем було сплачено судовий збір на суму 840,80 грн.

Враховуючи приписи статті 139 КАС України сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Чернівецького обласного центру зайнятості про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Чернівецького обласного центру зайнятості, в особі Кіцманської районної філії, щодо прийняття рішення 07.05.2020 року про припинення реєстрації ОСОБА_1 , як безробітної.

3. Зобов`язати Чернівецький обласний центр зайнятості, в особі Кіцманської районної філії, повторно розглянути подані ОСОБА_1 заяви від 27.04.2020 року.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Чернівецького обласного центру зайнятості судовий збір у сумі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 коп.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_5 );

Відповідач - Чернівецький обласний центр зайнятості (код ЄДРПОУ 05392708, вул. Університетська, 31, м. Чернівці, 58002);

Третя особа - Кіцманська міська рада (код ЄДРПОУ 04062127, вул. Незалежності, буд. 57, м. Кіцмань, Чернівецька область, 59300).

Суддя В.О. Григораш