Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"06" липня 2010 р.Справа № 15/1112-10 За позовом ДП "Хмельницький облавтодор" в особі філії "Новоушицький райавтодор" м. Нова Ушиця
до Управління житлово-комунального господарства Хмельницької облдержадміністрації м. Хмельницький
про стягнення заборгованості в розмірі в розмірі 14522грн. та штрафних санкцій 2909грн. 90коп.
Суддя
Представники сторін:
від позивача Бакалова Л.О. - за дорученням №01-10 від 05.07.2010р.
від відповідача Захарченко А.О. - за довіреністю№62/09-148/10 від 23.02.2010р.
В судовому засіданні відповідно до ч.2 ст.85 ГПК України проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Суть спору
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 14522грн. заборгованості та 2909грн. 90коп. штрафних санкцій.
В судовому засіданні, відповідно до ст. 22 ГПК України, представником позивача подано заяву про уточнення позовних вимог та виправлення допущеної описки, згідно якої позивач просить суд стягнути з відповідача 14522грн. заборгованості по договору №109 на виконання підрядних робіт на користь ДП "Хмельницький облавтодор" в особі філії "Новоушицький райавтодор" м. Нова Ушиця.
Уточнення позовних вимог судом приймається.
Відповідач у відзиві на позов повідомив, що визнає позовні вимоги в сумі 14522грн. Зазначив, що відповідно до рішення 19 сесії Хмельницької обласної ради від 28 січня 2009 року № 6-19/2009 управління житлово-комунального господарства Хмельницької облдержадміністрації, як головний розпорядник і замовник коштів забезпечував проведення ремонту доріг комунальної власності районів, для чого виділено з обласного бюджету кошти в сумі 15129,00тис.грн. Рішенням 23 сесії Хмельницької обласної ради від 9 вересня 2009року № 10-23/2009 зменшено фінансування ремонту доріг комунальної власності (районів) з 15129,00тис.грн. до 12971,00тис.грн. Саме через зменшення фінансування, недонадходження коштів від податків з власників транспортних засобів управління ЖКГ не виконало свої зобов'язання.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
14.09.2009р. між Управлінням житлово-комунального господарства Хмельницької ОДА (Замовник) та ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" ДП "Хмельницький облавтодор" філія "Новоушицький райавтодор" м. Нова Ушиця (Підрядник) укладено договір №109 на виконання підрядних робіт.
Предметом договору є виконання робіт по поточному ремонту автомобільних доріг а/д комунальної власності Отроківської сільської ради в с. Антонівка по вул. Центральна Новоушицького району (п.1.1 договору).
Відповідно до п.1.2 договору склад та обсяги робіт, що доручаються до виконання Підряднику, визначається кошторисною документацією, яка є невід'ємною частиною договору та погодженою із Замовником динамічною договірною ціною.
Згідно п.3.1 договору вартість робіт, що доручаються Підряднику складає 24522грн. в т.ч. ПДВ, при наявності надходження коштів з обласного бюджету.
Пунктом 4.1 договору визначено, що Замовник здійснює оплату за виконані роботи, після виконання технічного нагляду на підставі акту приймання виконаних підрядних робіт (форма КБ-2в, КБ-3) і акту технічного нагляду підписаного уповноваженими представниками сторін. Оплата виконаних робіт здійснюється по мірі фактичного надходження коштів з обласного бюджету.
Кінцеві розрахунки за виконані роботи здійснюються після виконання всього об'єму робіт, передбачених кошторисною документацією (.4.2 договору).
Відповідно до п.5.2 договору Замовник зобов'язаний оплатити виконані роботи; прийняти в установленому порядку виконані Пдірядником роботи; негайно повідомити Пдірядника про виявлені недоліки в роботі.
Згідно п.8.1 договору після одержання повідомлення Підрядника про готовність до передачі закінчених робіт Замовник зобов'язаний негайно розпочати їх приймання.
Договір підписано представниками та скріплено печатками сторін.
На виконання умов договору позивач виконав, а відповідач прийняв виконані підрядні роботи, що підтверджується актом приймання відремонтованої ділянки автомобільної дороги (об'єкта) після поточного ремонту.
Пунктом 2 акту приймання визначено, що кошторисна вартість згідно з затвердженою проектно-кошторисною документацією складає 24522грн.
Також в матеріалах справи наявний акт приймання виконаних підрядних робіт №7 за жовтень 2009р., договірна ціна та зведений кошторисний розрахунок вартості підрядних робіт, якими визначено вартість робіт в сумі 24522грн.
Відповідач свої зобов'язання за договором в частині оплати виконаних підрядних робіт в повному обсязі не виконав.
На час розгляду справи заборгованість Управління житлово-комунального господарства Хмельницької ОДА перед позивачем становить 14522грн. Дана сума заборгованості підтверджується наявним в матеріалах справи актом звірки взаємних розрахунків станом на 01.01.2010р., не заперечується та визнається відповідачем.
Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, судом приймається до уваги наступне.
Згідно ч.1 ст.173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ч.2 ст. 175 Господарського кодексу України майнові зобов’язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
Статтею 837 Цивільного кодексу визначено, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити її вартість.
З наявного в матеріалах справи договору №109 на виконання підрядних робіт від 14.09.2009р. вбачається, що позивач зобов'язався виконати роботи по поточному ремонту автомобільних доріг а/д комунальної власності Отроківської сільської ради в с. Антонівка по вул. Центральна Новоушицького району (п.1.1 договору), а Управління житлово-комунального господарства Хмельницької ОДА зобов'язалось прийняти та оплатити виконані роботи (п.5.2 договору).
Судом враховується, що на виконання умов договору позивач виконав та передав, а відповідач прийняв виконані підрядні роботи на загальну суму 24522грн., що підтверджується наявними в справі доказами, а саме, акт приймання виконаних підрядних робіт №7 за жовтень 2009р., договірною ціною та зведеним кошторисним розрахунком вартості підрядних робіт.
У відповідності до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Згідно ст.525, ст. 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, зобов’язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 854 Цивільного кодексу України визначено, що якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.
Відповідачем доказів сплати суми боргу в розмірі 14522грн. в судове засідання не надано.
Враховуючи викладені обставини, суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
Відшкодування оплати судових витрат необхідно покласти на відповідача, відповідно до ст.49 ГПК України.
Керуючись ст.22, ст.44, ст.49, ст.82, ст.84-85, ст.116 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ДП "Хмельницький облавтодор" в особі філії "Новоушицький райавтодор" м. Нова Ушиця до Управління житлово-комунального господарства Хмельницької облдержадміністрації м. Хмельницький про стягнення заборгованості в розмірі 14522грн. задовольнити.
Стягнути з Управління житлово-комунального господарства Хмельницької облдержадміністрації (м. Хмельницький, вул. Водопровідна, 75, р/р 35427037002749 у ГУДКУ у Хмельницькій області МФО 815013, код ЄДРПОУ 33663828) на користь Дочірнього підприємства "Хмельницький облавтодор" в особі філії "Новоушицький райавтодор" (м. Нова Ушиця, вул. Кольчака, 24, р/р 26009479305351 Хмельницька філія АТ Брокбізнесбанк в м. Хмельницькому, МФО 315858, код ЗКПО 03447836) 14522грн. (чотирнадцять тисяч п'ятсот двадцять дві гривні) заборгованості, 145грн. 22коп. (сто сорок п'ять гривень 22коп.) витрат по оплаті державного мита, 236грн. (двісті тридцять шість гривень) витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
Суддя
Рішення складено в повному обсязі і підписано 12.07.2010р.
Віддруковано 3 примірники:
1 - до справи;
2 - позивачу;
3 - відповідачу.
помічник судді