Рішення № 103207042, 08.02.2022, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2022
Номер справи
380/13700/21
Номер документу
103207042
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/13700/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 лютого 2022 року

м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сакалоша В.М. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області про визнання протиправною відмови у проведенні реєстрації сільськогосподарської техніки, зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області (79011, м.Львів, вул. Вітовського 18), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправною відмову Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області від 15.07.2021 № 13-13/4718 у здійсненні державної реєстрації трактора колісного марки МТЗ-82, номер машини НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 , 1992 року випуску, та причепу тракторного марки 2 ПТС 4, номер машини НОМЕР_3 , 1990 року випуску, які належить на праві власності ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ;

- зобов`язати Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області здійснити державну реєстрацію трактора колісного марки МТЗ-82, номер машини НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 , 1992 року випуску, та причепу тракторного марки 2 ПТС 4, номер машини НОМЕР_3 , 1990 року випуску, які належить на праві власності ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ;

- вирішити питання судових витрат у відповідності до ст. 139 КАС України.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним. Як вказує позивач, належний йому транспортний засіб підлягає державній реєстрації. З цією метою позивачем до відповідача було подано заяву та документи на транспортний засіб відповідно до чинного законодавства. Однак відповідачем було відмовлено у державній реєстрації транспортного засобу з підстав ненадання позивачем документів, які підтверджують придбання цього трактора. Таку відмову позивач уважає протиправною, оскільки ним були надані всі наявні у нього документи. Просить позов задовольнити.

Ухвалою від 20.08.2021 р. відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та запропоновано відповідачам надати відзиви на позовну заяву.

Від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву в якому просить суд відмовити у задоволенні позовної заяви в повному обсязі. Зазначає, що ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області із заявами про реєстрацію за ним трактора колісного марки МТЗ-82, номер машини НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 , 1992 року випуску, та причепу тракторного марки 2 ПТС 4, номер машини НОМЕР_3 , 1990 року випуску. 11 травня 2021 року Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області листом № 13-13/4718 повідомило заявника про відмову у реєстрації, оскільки у свідоцтві про реєстрацію машини ( трактора) серія НОМЕР_5 від 08.08.2000, виданого Інспекцією «Держтехнагляд» і в електронній базі власником даного трактора вказано ТзОВ ім. Б. Хмельницького та відсутні відмітки про зняття з обліку, також роз`яснено, що для реєстрації причепа 2ПТС-4 до заяви потрібно додати свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про її зняття з обліку попереднім власником. Повідомлено заявника, що відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України №694 від 08.07.2009 « Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів», власники, крім суб`єктів господарювання, визначених у підпункті 5 пункту 8 цього Порядку, зобов`язані зареєструвати в територіальному органі Держпродспоживслужби машину протягом 10 діб від дня придбання, митного оформлення або виникнення інших обставин, що є підставою для реєстрації. Строк реєстрації може бути продовжений у разі неможливості власника своєчасно її провести у зв`язку з хворобою відрядженням чи з інших причин.

Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без участі позивача та представника позивача.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача на адресу суду не надходило.

У відповідності до ч.1 ст.205 та ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Постановою господарського суду Львівської області від 23.10.2006 року по справі № 6/101-29/161 сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю ім. Богдана Хмельницького (код ЄДРПОУ 25224114) було визнано банкрутом.

Ухвалою господарського суду Львівської області від 03.06.2008 р. по справі № 6/101- 29/161 заборонено ліквідатору банкрута здійснювати продаж чи іншим чином відчужувати майно, що входить до пайового фонду.

Ухвалою господарського суду Львівської області від 15.09.2008 року по справі № 6/101- 29/161 зобов`язано ліквідатора банкрута сільськогосподарського ТзОВ ім. Б. Хмельницького передати майно, яке виділено до розпаювання та обліковується на балансі банкрута, пайовикам.

31 березня 2009 року арбітражним керуючим - ліквідатором ТзОВ ім.. Богдана Хмельницького виконано вимоги ухвали господарського суду Львівської області від 15.09.2009 р. та передано громадській організації об`єднанню громадян «Відродження» (код ЄДРПОУ 34792260) майно, що підлягає розпаюванню, про що підписано Акт приймання- передачі майна, що підлягає розпаюванню.

Ухвалою господарського суду Львівської області по справі № 6/101-29/161 від 25.05.2010 р. сільськогосподарське ТзОВ ім. Б. Хмельницького ліквідовано. В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань міститься запис про реєстрацію припинення юридичної особи ТзОВ ім. Б. Хмельницького за номером: 14001170006000430, дата запису: 04.06.2010 р.

19 листопада 2017 року відбулися загальні збори власників майнових паїв товариства з обмеженою відповідальністю ім. Б. Хмельницького (правонаступника реорганізованої спілки власників селянських господарств). На загальних зборах прийняті рішення про виділення пайовикам майна в натурі, зокрема і сільськогосподарської техніки.

26 травня 2021 р. громадська організація об`єднання громадян «Відродження» передала у власність пайовику ОСОБА_1 згідно Акту приймання-передачі майна з пайового фонду наступне майно:

- трактор колісний марки МТЗ-82, № машини НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_6 , 1992 року випуску, вартістю при розпаюванні 6432,00 грн.;

причіп тракторний марки 2 ПТС 4, № машини НОМЕР_3 , реєстраційний номер НОМЕР_7 , 1990 року випуску, вартістю при розпаюванні 332,00 грн.

31.05.2021 р. позивач звернувся до спеціаліста (експерта) стосовно отримання відповідного висновку з проведення обстеження трактора та причепа на відповідність ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації.

18.06.2021р.,позивач звернувся в Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області із відповідними заявами та документами про реєстрацію трактора колісного марки МТЗ-82, № машини НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_6 , 1992 року випуску, та причепу тракторного марки 2 ПТС 4, № машини НОМЕР_3 , реєстраційний номер НОМЕР_7 , 1990 року випуску. позивачем було надано перелік документів в Сектор реєстрації сільськогосподарської техніки Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, які обгрунтовують весь рух с/г техніки від ліквідованого с/г ТзОВ ім. Б.Хмельницького до позивача, в т.ч.:

свідоцтво про реєстрацію машини серії НОМЕР_5 ;

висновок спеціаліста з проведення обстеження трактора та причепа на відповідність ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації, виданий 18.06.2021 р.;

витяг із Протоколу загальних зборів співвласників майнових паїв від 19.11.2017 р.;

копію свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії ЛВ № 345294, виданий Жовтанецькою сільською радою 24.05.2021 р., з відміткою Жовтанецької сільської ради на зворотньому боці сертифікату наступного змісту: «Зобов`язання з виділення майнових паїв у натурі перейшли до юридичної особи - громадської організації об`єднання громадян «Відродження», код ЄДРПОУ: 34792260»;

копію Акту приймання-передачі майна з пайового фонду від 26.05.2021 р.;

копію Акту приймання передачі майна, що підлягає розпаюванню від 31.03.2009 р.

Свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії ЛВ № 345294 було отримано позивачем в Жовтанецькій сільській раді 24.05.2021 р.

Свідоцтво про реєстрацію причепа втрачено, проте до матеріалів спарви надано фото ідентифікатор причепа (бляшка з номером на рамі), також державний номерний знак причепа та сам причеп, що перевірив спеціаліст під час огляду.

15.07.2021 р. позивач отримав відмову в реєстрації, зокрема лист «Інформація щодо відмови в реєстрації» за вих. № 13-13/4718 від 15.07.2021 р.

Свідоцтво про реєстрацію причепа втрачено, проте до матеріалів спарви надано фото ідентифікатор причепа (бляшка з номером на рамі), також державний номерний знак причепа та сам причеп, що перевірив спеціаліст під час огляду.

Вважаючи таку відмову протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи даний спір та надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд враховує наступне.

Процедура приймання, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків Державною інспекцією сільського господарства України та її територіальними органами щодо відомчої реєстрації, тимчасової реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів (далі - машина), регулюється Порядком роботи, пов`язаної з реєстрацією та зняттям з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22.11.2011 року № 644, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.12.2011 року за № 1491/20229 (далі - Порядок № 644).

Державну інспекцію сільського господарства України ліквідовано згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2015 року № 447.

Водночас, обов`язки щодо реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, покладено на інший орган виконавчої влади.

Так, пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 року № 667, визначено, що центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства та який реалізує державну політику у галузі, зокрема, реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі, є Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба).

Держпродспоживслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи (п. 7).

Таким територіальним органом у Львівській області є Головне управління Держпродспоживслужби в Львівської області.

Пунктом 3.1 Порядку № 644 передбачено, що документами, що підтверджують право власності або правомірність використання машини, можуть бути будь-які з нижченаведених (оригінали або завірені в установленому порядку копії):

- довідка-рахунок (оригінал), видана суб`єктом господарювання, що здійснив реалізацію машини та складових частин, що мають ідентифікаційні номери;

- акт приймання-передачі (оригінал) машини, виданий підприємством - виробником машини, чи складових частин, що мають ідентифікаційні номери;

- митна декларація на паперовому носії або її копія, засвідчена в установленому порядку, або електронна митна декларація, або уніфікована митна квитанція МД-1 - для машин, що ввезені на митну територію України та реєструються вперше;

- рішення суду або його копія, завірена в установленому порядку;

- договір купівлі-продажу, міни, дарування, договір між співвласниками про порядок володіння та користування спільним майном, заповіт;

- свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя;

- рішення уповноваженого органу про відчуження машин;

- рішення зборів співвласників (витяг з протоколу) про надання повноваження особі представляти інтереси співвласників, засвідчена в установленому порядку згода співвласників, якщо машина перебуває у власності кількох осіб (співвласників) та реєструється за одним із них;

- рішення господарського товариства для машини, що повертається особі у зв`язку з її виходом з господарського товариства та реєструється за нею;

- згода батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника), яка засвідчується нотаріально, для машини, що належить неповнолітній або малолітній особі та реєструється за такою особою;

- документи, що підтверджують правомірність придбання основних складових частин (вузлів і агрегатів) (накладна, довідка-рахунок тощо), необхідних для складення машини, акта про присвоєння ідентифікаційного номера в разі, якщо машина переобладнана або самостійно складена.

Також до заяви додаються: документи, що підтверджують сплату передбачених законодавством податків, а також зборів за послуги, що надаються інспекцією; для фізичних осіб - копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків (за винятком фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); документ, що посвідчує уповноважену особу власника та його повноваження (у разі потреби), а при зверненні фізичної особи, уповноваженої в установленому порядку власником машини здійснювати реєстрацію та зняття з обліку машини, обов`язково подається довіреність або її копія, завірена в установленому порядку; свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про її зняття з обліку попереднім власником (якщо машина перебувала в експлуатації та була зареєстрована в інспекції чи іншому державному органі); акт про присвоєння ідентифікаційного номера (у разі реєстрації машини, якій ідентифікаційний номер присвоєно, відповідно до пункту 14 Порядку № 694); висновок атестованого спеціаліста з проведення обстеження машини на відповідність ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації (додаток 1) (далі - висновок); Інформація щодо поставлених бланків висновків, а саме дата і номер бланка та найменування суб`єкта господарювання, що здійснює перевірку відповідності ідентифікаційних номерів машини і супровідних документів на предмет фальсифікації, заноситься до УАЕОС; висновок про відповідність; сертифікат відповідності або свідоцтво про визнання відповідності, видане або визнане центральним органом виконавчої влади з питань технічного регулювання або акредитоване в установленому порядку органом із сертифікації, який уповноважений на здійснення цієї діяльності в законодавчо регульованій сфері (для машин, що підлягають сертифікації); документи, що підтверджують використання та зберігання машини у відокремленому підрозділі або право власності на земельну ділянку чи на користування нею, в разі реєстрації машини за її місцезнаходженням (у разі потреби).

Згідно із нормою п. 3.3 Порядку № 644, державним інспектором проводиться перевірка документів, які подаються до інспекції для проведення реєстрації машини.

Положеннями п. 3.5 Порядку № 644 визначено, що у разі перебування машини за межами району (міста), де проводилась її реєстрація (тимчасова реєстрація), огляд машини здійснюється державним інспектором у районі, в якому машина перебуває тимчасово, про що складається акт огляду машини, яка знаходиться за межами району (міста), де проводилась її реєстрація, перереєстрація або зняття з обліку, проводиться заміна документів (свідоцтва про реєстрацію машини, талона тимчасового обліку машини) (далі - акт огляду).

Реєстрація машин проводиться державними інспекторами інспекцій відповідно до вимог Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2009 року № 694 (далі - Порядок № 694).

Відповідно до п. 2 Порядку № 694, реєстрація та зняття з обліку машин проводяться державними інспекціями сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах (далі - інспекції).

До проведення реєстрації, тимчасової реєстрації (крім реєстрації, тимчасової реєстрації нових машин, які не були зареєстровані інспекціями), перереєстрації, зняття з обліку (крім зняття з обліку машини у зв`язку з вибракуванням), оформлення акта про присвоєння ідентифікаційного номера машини та видачі власнику машини або іншій особі, яка використовує її на законних підставах (далі - власник), дублікатів реєстраційних документів або номерних знаків спеціалістами з проведення обстеження машини на відповідність її ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації, які пройшли підготовку для провадження такого виду діяльності, проводиться дослідження таких машин.

Реєстрація та зняття з обліку машин здійснюються після отримання власником відповідного висновку спеціаліста з проведення обстеження машини на відповідність ідентифікаційних номерів і супровідних документів на предмет фальсифікації (далі - висновок спеціаліста) за встановленою Мінагрополітики формою.

Власники, крім суб`єктів господарювання, визначених у підпункті 5 пункту 8 цього Порядку, зобов`язані зареєструвати в територіальному органі Держпродспоживслужби машину протягом 10 діб від дня придбання, митного оформлення або виникнення інших обставин, що є підставою для реєстрації. Строк реєстрації може бути продовжений територіальним органом Держпр од спожив служб и у разі неможливості власника своєчасно її провести у зв`язку з хворобою, відрядженням чи з інших причин (п. З Порядку № 694).

Пунктом 4 Порядку № 694 регламентовано, що машина реєструється протягом семи днів на підставі зареєстрованої в установленому порядку державним інспектором заяви власника або уповноваженої ним особи у разі, коли документи, що додаються до заяви, подані у повному обсязі.

До заяви додаються:

1) документи, що підтверджують право власності або правомірність використання машини;

2) документи, що підтверджують сплату передбачених законодавством податків, а також зборів за послуги, що надаються територіальним органом Держпродспоживслужби;

4) копії паспорта та картки фізичної особи - платника податків про присвоєння ідентифікаційного номера Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов`язкових платників (для фізичної особи);

5) документ, що посвідчує особу представника власника та його повноваження (у разі потреби);

6) свідоцтво про реєстрацію машини з відміткою про її зняття з обліку попереднім власником (якщо машина перебувала в експлуатації та була зареєстрована в територіальному органі Держпродспоживслужби чи іншому державному органі);

7) митна декларація на паперовому носії або її копія, засвідчена в установленому порядку, або електронна митна декларація, або уніфікована митна квитанція МД-1 для машин, що ввезені на митну територію України та реєструються вперше;

8) акт про присвоєння ідентифікаційного номера (у разі реєстрації машини, якій ідентифікаційний номер присвоєно відповідно до пункту 14 цього Порядку);

8-1) висновок спеціаліста;

8-2) для машин, які реєструються вперше:

- декларація про відповідність, оформлена виробником або його уповноваженим представником, - для машин, на які поширюється дія Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 року № 62;

- сертифікат затвердження тішу, виданий органом з оцінки відповідності, призначеним в установленому порядку на провадження діяльності щодо затвердження типу, - для машин, на які поширюється дія Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1367;

- сертифікат відповідності затвердженому типу, оформлений виробником або його уповноваженим представником на підставі сертифіката затвердження типу, - для машин, на які поширюється дія Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1367.

9) інші документи у випадках, визначених цим Порядком.

Положеннями пункту 10 Порядку № 694 передбачено, що у реєстрації машини може бути відмовлено:

1) якщо машина: не знята з обліку попереднім власником в інспекції чи іншому державному органі, за винятком випадків, передбачених законодавством; не має ідентифікаційного номера;

2) у разі коли документи: подано не в повному обсязі; викладено іноземною мовою без додатка засвідченого в установленому порядку перекладу на державну мову; копії яких не засвідчені в установленому порядку; оформлено з іншими порушеннями закону;

2-1) якщо: у висновку спеціаліста зазначено, що на машині знищені або підроблені, або сфальсифіковані ідентифікаційні номери складових частин (вузлів і агрегатів); машини ввезені на територію України без відповідного їх митного оформлення або із сфальсифікованими документами митного оформлення, про що зазначено у висновку спеціаліста;

3) в інших випадках, передбачених законом.

Так, право власності на трактор марки МТЗ-82 № машини НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_6 , 1992 року та причіп тракторний марки 2 ПТС 4 , № машини НОМЕР_3 , реєстраційний номер НОМЕР_8 , 1990 року випуску позивачем набуто на підставі свідоцтва про право власності серії НОМЕР_9 від 24.05.2021 року.

Щодо висновку спеціаліста на предмет обстеження ідентифікаційних номерів та документів на предмет фальсифікації; для машин, які реєструються в перше, сертифікату затвердження типу, виданий органом з оцінки відповідності, призначеним в установленому порядку на провадження діяльності щодо затвердження типу, для машин, на які поширюється дія Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 № 1367 та сертифікату відповідності затвердженому типу, оформленого виробником або його уповноваженим представником на підставі сертифіката затвердження типу, - для машин, на які поширюється дія Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів.

Згідно висновку спеціаліста серія АВ 114342, зареєстрованого в реєстрі від 18 червня 2021 року, трактор моделі МТЗ-82 відповідає усім обов`язковим вимогам: ДСТУ 3158-95; ТОСТ 12.1.003-83 (п.2.3); ДСТУ ГОСТ 12.1.012:2008 (р.2); ГОСТ 28708-90.

Згідно висновку спеціаліста серія АВ 114341, зареєстрованого в реєстрі від 18 червня 2021 року, причеп тракторний 2ПТС-4 відповідає усім обов`язковим вимогам: ДСТУ 3158-95; ТОСТ 12.1.003-83 (п.2.3); ДСТУ ГОСТ 12.1.012:2008 (р.2); ГОСТ 28708-90.

З врахуванням викладеного, суд уважає, що поданих документів достатньо в їх сукупності для проведення відповідної державної реєстрації трактора моделі МТЗ-82, номер машини НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 , 1992 року випуску, та причепу тракторного марка 2 ПТС 4, номер машини НОМЕР_3 , 1990 року випуску, який належить на праві власності позивачу.

Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Разом з тим, частина 2 ст. 2 КАС України передбачає, що у справах щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень, суди перевіряють, зокрема, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Суд уважає, що відповідно до закріплених у ч. 2 ст. 2 КАС України критеріям, відмова відповідача суперечить критерію обґрунтованості, так як прийнята без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), тому є протиправною.

Зважаючи на протиправність відмови відповідача у проведенні державної реєстрації транспортного засобу позивача, належним судовим захистом є зобов`язання останнього здійснити таку державну реєстрацію.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до ст. 139 КАС України на користь позивача з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань необхідно стягнути судовий збір у 908,00 грн, сплаченого згідно з квитанцією від 26.07.2021.

Керуючись статтями 241-246 КАС України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву задовольнити.

Визнати протиправною відмову Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області від 15.07.2021 № 13-13/4718 у здійсненні державної реєстрації трактора колісного марки МТЗ-82, номер машини НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 , 1992 року випуску, та причепу тракторного марки 2 ПТС 4, номер машини НОМЕР_3 , 1990 року випуску, які належить на праві власності ОСОБА_1 , (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ).

Зобов`язати Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області здійснити державну реєстрацію трактора колісного марки МТЗ-82, номер машини НОМЕР_1 , номер двигуна НОМЕР_2 , 1992 року випуску, та причепу тракторного марки 2 ПТС 4, номер машини НОМЕР_3 , 1990 року випуску, які належить на праві власності ОСОБА_1 , (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області (79011, м.Львів, вул. Вітовського 18, ЄДРПОУ 40349068) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) судовий збір, сплачений за подання цього позову, в сумі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено та підписано 11.02.2022.

Суддя В.М. Сакалош