
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/15817/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 лютого 2022 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії -
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Міністерства оборони України (далі - відповідач), у якій просить:
- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у призначенні та виплаті позивачу одноразової грошової допомоги у зв`язку зі смертю ОСОБА_2 , яка настала внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням військової служби;
- скасувати пункт 5 протоколу засідання Комісії з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум № 18 від 15.02.2021 в частині відмови в призначенні одноразової грошової допомоги позивачу, сину померлої ОСОБА_2 ;
- зобов`язати відповідача призначити та виплатити передбачену статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» одноразову грошову допомогу у зв`язку із смертю ОСОБА_2 (звільненої з військової служби) внаслідок захворювання, пов`язаного з проходження військової служби, у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 01 січня календарного року, в якому настала смерть (2020), в сумі 1051000,00 грн члену сім`ї померлої - сину ОСОБА_1 .
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач 16.11.2020 звернувся до Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою про виплату йому одноразової грошової допомоги у зв`язку із смертю матері - ОСОБА_2 . Однак Комісією Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, 15.02.2021 прийнято рішення, оформлене протоколом № 18, про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги у зв`язку з тим, що він не має правового статусу дитини (відповідно до Сімейного кодексу України) або утриманця загиблого (відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»). З такими твердженнями позивач не погодився, оскільки, на його думку, він має право на отримання одноразової грошової допомоги як член сім`ї військовослужбовця, померлої ОСОБА_2 , звільненої з військової служби, відтак звернувся до суду із цим позовом за захистом свого порушеного права.
Ухвалою від 22.09.2021 позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків.
Ухвалою від 11.10.2021 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); встановлено відповідачу п`ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі.
Копію ухвали від 11.10.2021 та позовної заяви з додатками відповідач отримав 15.11.2021, що підтверджується наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення рекомендованої поштової кореспонденції за ШКІ № 7901830133111. Станом на день розгляду відповідач правом подати відзив на позовну заяву не скористався, відтак суд, керуючись ч. 6 ст. 162 КАС України вирішує справу за наявними матеріалами.
Ухвалою від 07.02.2022 у задоволенні клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду відмовлено.
На адресу суду від третьої особи (вх. № 82707 від 12.11.2021) надійшли пояснення, у яких вказав, що виплата спірної допомоги здійснюється відповідно до положень ст. 16-1 Закону № 2011 та згідно з положеннями постанови Кабінету Міністрів України № 975. Зазначив, що 18.11.2020 до третьої особи надійшла заява позивача про виплату його одноразової грошової допомоги у зв`язку із смертю матері ОСОБА_2 . Разом з висновком Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 24.11.2020 № 355 зазначену заяву з пакетом документів скеровано встановленим порядком до Департаменту фінансів Міністерства оборони України. Також вказав, що рішенням комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних з призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 15.02.2021 прийнято рішення про відмову у призначенні позивачу одноразової грошової допомоги.
Суд вивчив матеріали справи, з`ясував обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідив докази, якими вони обґрунтовуються, та встановив таке.
ОСОБА_2 проходила військову службу в лавах Збройних Сил України.
Згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальної експертною комісією серії 12 ААБ № 354297 від 17.09.2020 ОСОБА_2 встановлено першу А групу інвалідності, причина інвалідності - захворювання, пов`язане із проходженням військової служби.
Відповідно до витягу з наказу командира військової частини А 4138 (по стройовій частині) № 235 від 03.10.2020 старшого солдата військової служби за контрактом ОСОБА_2 , телефоніста-лінійного наглядача відділення телекомунікацій інформаційно-телекомунаційного вузла, звільненого наказом начальника 49 навчального центру розвідки від 03 жовтня 2020 року № 44-РС у відставку відповідно до пункту «б» частини першої та підпункту «б» (за станом здоров`я) підпункту 2 частини п`ятої статті 26 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу», з 03 жовтня 2020 року виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення.
Згідно з свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 09.10.2020 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до витягу з протоколу засідання 16 Регіональної військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв`язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв № 250 від 09.11.2020, захворювання «Низькодиференційована аденокарцинома сигмовидної кишки…» старшого солдата ОСОБА_2 , підтверджене свідоцтвом про хворобу № 983/2 від 10.09.2020 ВЛК ВМКЦ Західного регіону по якому вона на підставі ст.ст. 8-а, 12-а гр. ІІ наказу МО України № 402-2008 року (зі змінами) була визнана «Непридатною до військової служби з виключенням з військового обліку», що на підставі лікарського свідоцтва про смерть № 46 від 07 жовтня 2020 року, виданого ВМКЦ Західного регіону, та свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 09 жовтня 2020 року, виданого Виконкомом Старичівської сільської ради Яворівського району Львівської області послужило причиною смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 , - захворювання і причина смерті, так, пов`язані з проходженням військової служби.
Позивач, ОСОБА_1 є сином померлої військовослужбовиці - ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 14.11.1997.
ОСОБА_1 звернувся до ТВО військового комісара Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою від 16.11.2020, у якій просив виплатити позивачу одноразову грошову допомогу у зв`язку із загибеллю (смертю) мами - старшого солдата ОСОБА_2 .
До заяви долучив такі документи: копію свідоцтва про смерть матері, копію витягу з наказу про звільнення, копіб довідки МСЕК, копію свідоцтва про хворобу та постанову ВЛК ЗР, копію паспорта позивача, копію свідоцтва про народження позивача, довідку про склад сім`ї, довідку за реквізитами АТ «Приватбанк»
Листом Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки № 2024 від 04.03.2021 повідомлено позивача про те, що протокольним рішенням від 15.02.2021 № 18 засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум скасовано пункт 34 протоколу засідання комісії з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби від 19.11.2020 № 150 в частині призначення одноразової грошової допомоги матері позивача у зв`язку із встановленням І групи інвалідності внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням військової служби, оскільки законодавством не передбачено призначення допомоги по інвалідності особі, яка померла та відмовлено позивачу у призначенні допомоги, оскільки ОСОБА_1 не має правового статусу дитини.
Позивач звернувся із заявою від 03.06.2021 до Міністерства оборони України, у якій просив повідомити про результати розгляду його звернення про виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв`язку із смертю його мами. Також просив повідомити з яких підстав таку допомогу йому не виплачено, а у разі відмови просив надати йому копію рішення про відмову.
Листом Департаменту фінансів Міністерства оборони України № 248/П-607/570 від 18.06.2021 надано відповідь на заяву позивача, якою останнього повідомлено про те, що Комісією Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум 15.02.2021 прийнято рішення про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги та надано відповідний витяг з протоколу.
Як слідує з витягу з протоколу засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум (абз. 4, 5 п. 5) позивачу відмовлено у виплаті одноразової допомоги грошової допомоги у зв`язку із смертю матері, оскільки батьки ОСОБА_2 померли, шлюб розірвано, діти повнолітні та не перебували на утриманні матері. У зв`язку з цим відмовлено позивачу у призначенні одноразової грошової допомоги, оскільки він не має правового статусу дитини (відповідно до Сімейного кодексу України) або утриманця загиблого (відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»).
Не погоджуючись із такою відмовою та вважаючи її протиправною і такою, що не ґрунтується на вимогах Закону, позивачка звернулася із цим позовом до суду.
При вирішенні спору по суті суд керується таким.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначаються Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII від 20.12.1991 (далі - Закон № 2011-XII).
Відповідно до ч. 1, п. 2 ч. 2 ст. 16 Закону № 2011-XII одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі смерті військовослужбовця (крім військовослужбовця строкової служби), що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби.
Згідно з ст. 16-1 Закону № 2011-XII у випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 статті 16 вказаного Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім`ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста. Члени сім`ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Частиною 9 ст. 16-3 Закону № 2011-XII визначено, що порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України
Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві затверджений постановою Кабінету Міністрів України» № 975 від 25.12.2013 (далі - Порядок № 975).
Відповідно до пп. 1 п. 4 Порядку № 975 одноразова грошова допомога призначається у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста, якщо смерть настала під час виконання військовослужбовцем обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби.
Згідно з п. 10 вказаного Порядку № 975 члени сім`ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають за місцем проходження служби (зборів) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста або уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважений орган), такі документи:
заяву кожного повнолітнього члена сім`ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги;
витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу);
витяг з особової справи про склад сім`ї військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.
До заяви додаються копії:
документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов`язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства;
свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста;
свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста - для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого);
свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові);
довідки органу реєстрації або відповідного житлово-експлуатаційного підприємства, організації чи органу місцевого самоврядування про склад сім`ї військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста;
сторінок паспортів повнолітніх членів сім`ї з даними про прізвище, ім`я та по батькові і місце реєстрації;
свідоцтва про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині;
документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою);
рішення районної, районної у м.м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов`язаного та резервіста);
рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім`ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні).
Виходячи із змісту зазначених правових приписів, одноразова грошова допомога за своєю правовою природою є гарантованою державою соціальною допомогою, яка виплачується, зокрема, членам сім`ї військовослужбовця у разі, якщо смерть настала під час виконання військовослужбовцем обов`язків військової служби або внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням ним обов`язків військової служби.
Отже, допомога виплачується не тільки у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання обов`язків військової служби чи в період її проходження, а й у разі смерті, яка настала внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням обов`язків військової служби не залежно від часу звільнення з військової служби.
Визначальним є той факт, що військовослужбовець під час або у зв`язку з виконанням ним обов`язків військової служби захворів, внаслідок чого помер. Допомога у такому випадку призначається незалежно від того, чи була особа військовослужбовцем на час смерті. Факт наявності статусу військовослужбовця на час смерті має значення лише у випадку загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання обов`язків військової служби чи в період її проходження.
Така позиція викладена Верховним Судом у постанові від 06.02.2018 у справі № 761/18099/15-а та в силу приписів ч. 5 ст. 242 КАС України враховується судом при вирішенні спору у цій справі.
При цьому, Верховний Суд у постанові від 06.02.2018 у справі № 761/18099/15-а вказав, що закон містить також і положення про наявність права на допомогу у разі смерті, яка настала внаслідок захворювання, пов`язаного з виконанням обов`язків військової служби. Отже, можна зробити висновок, що в такому випадку допомога призначається незалежно від часу звільнення з військової служби.
Судом встановлено, що згідно з довідкою до акта огляду медико-соціальної експертною комісією серії 12 ААБ № 354297 від 17.09.2020 ОСОБА_2 встановлено першу А групу інвалідності, причина інвалідності - захворювання, пов`язане із проходженням військової служби.
Наказом № 235 від 03.10.2020 ОСОБА_2 звільнено з військової служби у відставку за станом здоров`я та з 03.10.2020 виключено зі списків особового складу частини.
Згідно з свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 09.10.2020 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно з витягом з протоколу засідання 16 Регіональної військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв`язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв № 250 від 09.11.2020 причиною смерті ОСОБА_2 07.10.2020 послужило захворювання, пов`язане із проходженням військової служби.
Вказані обставини не заперечуються відповідачем.
Отже, захворювання, яке стало причиною смерті, безпосередньо пов`язане з виконанням ОСОБА_3 обов`язків військової служби.
У свою чергу відповідач зазначає, що виплата одноразової допомоги не може бути проведена позивачу, оскільки в останнього відсутній правовий статус дитини.
З цього приводу суд зазначає таке.
Статтею 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що у випадках, зазначених у підпунктах 1 - 3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім`ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста.
Члени сім`ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов`язаного або резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до статті 3 Сімейного кодексу України сім`я є первинним та основним осередком суспільства.
Сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки.
Згідно із статтею 6 Сімейного кодексу України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Судом встановлено, що на момент смерті матері позивача, останній досяг повноліття, відтак не є дитиною в розумінні положень зазначеного кодексу.
Отже, суд погоджується з висновком відповідача про те, що позивач не має правового статусу дитини, оскільки такі спростовуються зібраними у справі доказами.
Водночас, судом встановлено, що позивач є сином померлої ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 14.11.1997. Також з матеріалів справи слідує, що позивач проживав разом із матір`ю до дня смерті, що підтверджується довідкою № 499 від 09.07.2021, виданою Виконавчим комітетом Новояворівської міської ради.
Таким чином, судом встановлено, що позивач має статус члена сім`ї померлої ОСОБА_2 . З огляду на викладене, суд доходить висновку про те, що відсутність у позивача статусу дитини не впливає на право позивача на отримання спірної допомоги, оскільки, як зазначено вище, він є членом сім`ї померлої ОСОБА_2 .
Відтак не впливає на вирішення справи зазначена відповідачем обставина про те, що ОСОБА_1 не має правового статусу дитини, як і та обставина, що позивач не перебував на утриманні померлої матері, оскільки статтею 16-1 Закону № 2011-ХІІ передбачено виплату спірної допомоги членам сім`ї загиблого (померлого) військовослужбовця членам його сім`ї незалежно від перебування таких на утриманні померлого військовослужбовця.
Таким чином, рішення Міністерства оборони України, викладене у абз. 4, 5 п. 5 протоколу № 18 від 15.02.2021 щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні одноразової грошової допомоги, пов`язаної із смертю його матері ОСОБА_2 , є необґрунтованим.
Аналогічного висновку щодо застосування визначення правового статусу члена сім`ї та набуття права на отримання спірної допомоги дійшов Верховний Суд у постанові від 09.11.2021 у справі № 320/6298/19, яка в силу приписів ч. 5 ст. 242 КАС України враховується судом при вирішенні спірних правовідносин.
На підставі вищевикладеного суд доходить висновку про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню шляхом визнання протиправним та скасування рішення Міністерства оборони України від 15.02.2021, оформленого Протоколом засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум № 18, щодо відмови в призначенні одноразової грошової допомоги позивачу та зобов`язання Міністерства оборони України призначити та виплатити позивачу, сину померлої військовослужбовця ОСОБА_2 , одноразову грошову допомогу у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
Частиною першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Ураховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства оборони України слід стягнути на користь позивача суму сплаченого ним судового збору.
Керуючись ст.ст. 72-77, 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) до Міністерства оборони України (03168 м. Київ пр. Повітрофлотський 6; код ЄДРПОУ 00034022) за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (79005 м. Львів вул. І. Франка 25; код ЄДРПОУ 08412340) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Міністерства оборони України від 15.02.2021, оформлене Протоколом засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум № 18, щодо відмови в призначенні одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 .
3. Зобов`язати Міністерство оборони України призначити та виплатити ОСОБА_1 , сину померлої військовослужбовця ОСОБА_2 , одноразову грошову допомогу у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року (2020).
4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Міністерство оборони України на користь ОСОБА_1 908 (дев`ятсот вісім) грн 00 коп. сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Р.П. Качур