Рішення № 103205257, 11.02.2022, Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
11.02.2022
Номер справи
310/7680/21
Номер документу
103205257
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 310/7680/21

2/310/462/22

РІШЕННЯ

Іменем України

заочне

11 лютого 2022 року м.Бердянськ

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

у складі головуючого судді Богомолової Л.В.

при секретарі Рибалка Н.М.

розглянувши у судовому засіданні в залі судового засідання Бердянського міськрайонного суду в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом Бердянської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення збитків в сумі 21581 гривень 44 копійки , суд -

В С Т А Н О В И В :

19 серпня 2021 року Бердянська міська рада звернулась з позовом до суду до відповідача ОСОБА_1 про стягнення збитків в сумі 21581 гривень 44 копійки.

Позовні вимоги обґрунтовані наступним.

Рішенням Бердянської міської ради №28 від 08.11.2018 року «Про затвердження Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Бердянська» було затверджено Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Бердянська.

Відповідно до вказаного Порядку, укладання договору про пайову участь між замовником та виконавчим комітетом Бердянської міської ради є обов`язковим. Не укладання Договору про пайову участь або відмова замовника від укладання Договору про пайову участь суперечить ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі».

Виходячи з положень ст.2,3,9 ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» вбачається, що обов`язок ініціювати укладання договору про пайову участь покладено саме на замовника будівництва, оскільки цей обов`язок пов`язаний зі зверненням до органу місцевого самоврядування.

01.02.2019 року було зареєстровано зміну даних у повідомленні про початок будівельних робіт №ЗП 071190320383 щодо будівництва двоповерхового житлового будинку з господарськими будівлями, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 . 13.02.2019 року було зареєстровано декларацію про готовність об`єкта до експлуатації №ЗП 141190440818 щодо будівництва двоповерхового житлового будинку з господарськими будівлями, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , замовником якого є ОСОБА_1 .

10.02.2021 року Бердянська міська рада в інтересах територіальної громади міста Бердянська звернулась до ОСОБА_1 з претензією про сплату нанесених збитків №01-03334/28-1 від 05.02.2021 року та відповіддю управління економіки виконавчого комітету Бердянської міської ради від 27.11.2020 року №08-871 щодо розрахунку пайової участі та встановлено строк виконання - десятиденний термін з дня отримання даної претензії, однак вказана претензія не була виконана.

Згідно з інформацією, наданою Державною архітектурно-будівельною інспекцією у Запорізькій області, в листі від 04.06.2020 року № 1008-1.14/1328 декларація про готовність об`єкта до експлуатації на об`єкт «Будівництво двоповерхового житлового будинку з господарськими будівлями», що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 від 13.02.2019 року ЗП 141190440818, яку було отримано ОСОБА_1 , містить таку інформацію: загальна площа об`єкта- 343,9 м2, у тому числі: площа житлового будинку - 276,9 м2, вартість основних засобів - 460,4 тис.грн.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається виходячи із затверджених Міністерством розвитку громад та територій України показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України.

Так, розмір пайового внеску у розвиток інфраструктури міста Бердянська по об`єкту містобудування «будівництво двоповерхового житлового будинку з господарськими будівлями» за адресою: АДРЕСА_1 становить 21581,44 грн.

У зв`язку з вищевикладеним, позивач просив стягнути з ОСОБА_1 на користь територіальної громади міста Бердянська спричинені збитки, що являє собою пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Бердянська у сумі 21581,44 грн, а також стягнути судові витрати в розмірі 2270 грн.

20.08.2021 року ухвалою суду відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін (а.с.23)

Представник позивача Михайленко Д.В. в судове засідання не з`явився, до суду від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без їх участі, заявлені вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про час, місце та дату судового розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується зворотними повідомленнями про отримання поштової кореспонденції суду, відповідно до яких судові виклики отримував (а.с.73,79,83), а тому відповідно до вимог ст. 280 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без його участі та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Неявка сторін не перешкоджає судовому розгляду. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не надходило, відзив до суду не надходив.

Згідно п. 1 ч. 3 ст. 223 ЦПК України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин, або без повідомлення причин неявки.

Відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін в заочному провадженні за згодою представника позивача та за наявними в справі доказами за правилами спрощеного позовного провадження.

Всебічно проаналізувавши обставини справи в їх сукупності, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному і об`єктивному розгляді справи, зібрані по справі докази, керуючись законом, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що рішенням 53 сесії VII скликання Бердянської міської ради №28 від 08.11.2018 року було затверджено «Порядок залучення, розрахунку і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста Бердянська». (а.с.19)

Вказаний Порядок № 28 від 08.11.2018 року містить механізм залучення до пайової участі, порядок укладення договорів та розрахунку розміру величини пайового внеску.

Вказаний Порядок був прийнятий та оприлюднений Бердянською міською радою на виконання вимог ст. 22 Закону України «Про інформацію» у встановленому порядку, а саме на офіційному веб-сайті Бердянської міської ради, тому відповідно до норм ч. 1 ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» , є нормативно-правовим актом, обов`язковим до виконання на території м. Бердянська.

Бердянська міська рада звернулася до ОСОБА_1 з претензією про сплату нанесених збитків у вигляді пайової участі на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Бердянська з приводу будівництва двоповерхового житлового будинку з господарськими будівлями, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , загальна площа об`єкта- 343,9 м2, у тому числі: площа житлового будинку - 276,9 м2, вартість основних засобів - 460,4 тис.грн. (а.с.7-9)

Згідно з інформацією, наданою Державною архітектурно-будівельною інспекцією у Запорізькій області, в листі від 04.06.2020 року № 1008-1.14/1328 декларація про готовність об`єкта до експлуатації на об`єкт «Будівництво двоповерхового житлового будинку з господарськими будівлями», що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 від 13.02.2019 року ЗП 141190440818, яку було отримано ОСОБА_1 , містить таку інформацію: загальна площа об`єкта- 343,9 м2, у тому числі: площа житлового будинку - 276,9 м2, вартість основних засобів - 460,4 тис.грн.

Відповідно до діючого Порядку залучення, розрахунку і використання коштів пайової участі (внесків) у розвитку інфраструктури міста Бердянська, затвердженого рішенням Бердянської міської ради від 08.11.2018 № 28. величина пайової участі на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Бердянськаа (розмір збитків) по об`єкту, замовником якого є ОСОБА_1 , складає: 21581,44 грн.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності визначені Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідно до п. 4 ст. 1 даного Закону замовник - фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву.

Згідно із ст. 2 цього Закону планування і забудова територій - діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає: 1) прогнозування розвитку територій; 2) забезпечення раціонального розселення і визначення напрямів сталого розвитку територій; 3) обґрунтування розподілу земель за цільовим призначенням; 4) взаємоузгодження державних, громадських та приватних інтересів під час планування і забудови територій; 5) визначення і раціональне взаємне розташування зон житлової та громадської забудови, виробничих, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших зон і об`єктів; 6) встановлення режиму забудови територій, на яких передбачено провадження містобудівної діяльності; 7) розроблення містобудівної та проектної документації, будівництво об`єктів; 8) реконструкцію існуючої забудови та територій; 9) збереження, створення та відновлення рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих територій та об`єктів, ландшафтів, лісів, парків, скверів, окремих зелених насаджень; 10) створення та розвиток інженерно-транспортної інфраструктури; 10 1) створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення; 11) проведення моніторингу забудови; 12) ведення містобудівного кадастру; 13) здійснення контролю у сфері містобудування.

Матеріалами справи підтверджено, що 13.02.2019 року зареєстровано декларацію про готовність об`єкта до експлуатації № ЗП 141190440818 на об`єкт «Будівництво двоповерхового житлового будинку з господарськими будівлями», що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , замовником якого є ОСОБА_1 (10-12)

Органи місцевого самоврядування, згідно зі ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

До відання виконавчих органів міських рад, відповідно до ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» належить залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на відповідній території, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об`єктів соціальної і виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.

Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 №3038-УІ встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності та покликаний забезпечити сталий розвиток територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» від 20.09.2019 внесені зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» , а саме виключено ст. 40 Закону № 3038-УІ.

Але відповідно до Перехідних положень, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» від 20.09.2019 року установлено, що договори про сплату пайової участі, укладені до 1 січня 2020 року, є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.

Протягом 2020 року замовники будівництва на земельній ділянці у населеному пункті перераховують до відповідного місцевого бюджету кошти для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту (далі - пайова участь) у такому розмірі та порядку: розмір пайової участі становить (якщо менший розмір не встановлено рішенням органу місцевого самоврядування, чинним на день набрання чинності цим Законом): для нежитлових будівель та споруд - 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта; для житлових будинків - 2 відсотки вартості будівництва об`єкта, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.

Замовник будівництва зобов`язаний протягом 10 робочих днів після початку будівництва об`єкта звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування із заявою про визначення розміру пайової участі щодо об`єкта будівництва, до якої додаються документи, які підтверджують вартість будівництва об`єкта. Орган місцевого самоврядування протягом 15 робочих днів з дня отримання зазначених документів надає замовнику будівництва розрахунок пайової участі щодо об`єкта будівництва.

Пайова участь сплачується виключно грошовими коштами до прийняття відповідного об`єкта будівництва в експлуатацію.

Кошти, отримані як пайова участь, можуть використовуватися виключно для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури відповідного населеного пункту.

Інформація щодо сплати пайової участі зазначається у декларації про готовність об`єкта до експлуатації або в акті готовності об`єкта до експлуатації.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про архітектурну діяльність» будівництвом є (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) та знесення об`єкта архітектури, архітектурно-будівельний контроль, технічний та авторський нагляди під час здійснення будівництва або зміни (у тому числі шляхом знесення) об`єкта містобудування.

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» об`єктами будівництва є будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси та частини, лінійні об`єкти інженерно-транспортної інфраструктури.

Положеннями Закону № 3038-VI на момент виникнення спірних правовідносин було встановлено обов`язок замовників будівництва звернутись до відповідного органу місцевого самоврядування для укладення договору пайової участі.

На цей час положеннями Закону № 132-ІХ від 20.09.2019 у розумінні приписів статті 4 Цивільного кодексу України встановлено обов`язок певного кола суб`єктів - замовників будівництва - звернутись до відповідного органу місцевого самоврядування із заявою про визначення розміру пайової участі щодо об`єкта будівництва та відповідно до розрахунку сплатити кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Згідно з положеннями статті 11 ЦК України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства цивільні права та обов`язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Згідно з п. 2.6 Порядку № 5/14 та Положення про департамент економіки, фінансів та міського бюджету Бердянської міської ради, договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту від імені міської ради укладає управління економіки Бердянської міської ради, в особі його керівника.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), а розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту є невід`ємною частиною цього договору.

Питання прийняття об`єктів в експлуатацію врегульовані ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», відповідно до ч. 5 якої датою прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта є дата реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації або видачі сертифіката.

Ухилення замовника будівництва від укладення договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Бердянська до прийняття об`єкта нерухомого майна в експлуатацію є порушенням обов`язку, яке прямо передбачено законодавством.

Зазначений об`єкт було введено в експлуатацію, але пайовий внесок на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Бердянська не був сплачений відповідачем, що призвело до неотримання міським бюджетом коштів.

Цільові фонди, які утворюються органами місцевого самоврядування є складовою спеціального фонду відповідного місцевого бюджету (ст. 68 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ).

Доходи місцевих бюджетів, інші кошти є комунальною власністю територіальної громади міста відносно яких орган місцевого самоврядування Бердянська міська рада, діючи від імені та в інтересах територіальної громади міста Бердянська відповідно до закону здійснює правомочності щодо володіння, користування та розпорядження (ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ).

Бездіяльністю забудовника (відповідача), яка полягає в ухиленні від укладання договору про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Бердянська, порушуються права та інтереси територіальної громади міста Бердянська, в особі Бердянської міської ради, на отримання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, які мають використовуватися для створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Бердянська, у зв`язку з чим виникла необхідність звернення до суду із зазначеним позовом.

Відповідно до ч. 2 ст. 509 ЦК України зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків окрім договорів та правочинів згідно зі ст. 11 ЦК України є інші юридичні факти, а у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Поряд з цим, у випадках, встановлених актами цивільного законодавства або договором, підставою виникнення цивільних прав та обов`язків може бути настання або ненастання певної події.

Згідно зі ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. При цьому виконання зобов`язань, реалізація, зміна та припинення певних прав у договірному зобов`язанні можуть бути зумовлені вчиненням або утриманням від вчинення однією із сторін у зобов`язанні певних дій чи настанням інших обставин, передбачених договором, у тому числі обставин, які повністю залежать від волі однієї із сторін.

Аналогічні висновки містяться в постанові Великої Палати Верховного Суду від 22.08.2018 у справі № 339/388/16-ц (провадження № 14-261цс18).

Зазначена правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 15.08.2018 у справі № 646/15522/15-ц (провадження № 61-9850св18), а також постановах Верховного Суду від 27.03.2019 у справі № 203/1530/17 (провадження № 61-11144св 18) від 16.01.2019 у справі № 202/7591/16-ц (провадження № 61- 602св18).

Неправомірна бездіяльність відповідача щодо його обов`язку взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту є протиправною формою поведінки, внаслідок якої орган місцевого самоврядування був позбавлений права отримати на розвиток інфраструктури населеного пункту відповідну суму коштів.

Так, відповідач, не зважаючи на наявність у нього встановленого законом обов`язку взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, ухилився від укладання договору про пайову участь на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Бердянська та не перерахував 21581,44 грн пайового внеску на створення та розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Бердянська, чим спричинив збитки.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч. 5).

Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч. 6).

За ст. 13 ЦПК України (ч. 1) суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

На переконання суду, позивач виконав обов`язок доказування, надавши докази відповідно до вимог ст.ст. 76-81 ЦПК України.

Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пунктом 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (SERYAVIN AND OTHERS v. UKRAINE (Серявін та інші проти України), №4909/04, §58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).

Відповідно ст. 141 ЦПК України з відповідача має бути стягнуто судові витрати у справі.

Керуючись ст.ст.4, 10, 81, 141, 259, 263-265 ,268, 273 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ :

Позовні вимоги Бердянської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення збитків в сумі 21581 гривень 44 копійки -задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , (проживає за адресою: АДРЕСА_1 ), на користь Бердянської міської ради (рахунок UA938999980314161921000008455, код платежу 24170000, найменування платежу: надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, отримувач ГУК в зап.обл/ТГ м.Бердянськ/2470000, код ЄДРПОУ :37941997, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО банку:899998) електричних мереж (71101, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Приазовська, 149, код ЄДРПОУ 00130926, МФО 313582, рахунок № НОМЕР_1 в ПАТ Метабанк ) збитки (упущену вигоду) в розмірі 21581 (двадцять одна тисяча п`ятсот вісімдесят одна) гривня 44 копійки.

Стягнути з ОСОБА_1 , (проживає за адресою: АДРЕСА_1 ), на користь Бердянської міської ради судовий збір в розмірі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн.

Копію заочного рішення направити сторонам, які не з`явились в судове засідання, в порядку, передбаченому статтею 272 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Бердянський міськрайонний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного тексту судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - за наступною веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/sud0801/.

Повний текст рішення складено 11 лютого 2022 року.

Суддя Бердянського міськрайонного суду

Запорізької області Л. В. Богомолова