Рішення № 103201847, 11.02.2022, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2022
Номер справи
300/5011/21
Номер документу
103201847
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" лютого 2022 р. справа № 300/5011/21

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Вигодської селищної ради Івано-Франківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Вигодської селищної ради Івано-Франківської області про визнання бездіяльності протиправною щодо не надання достовірної інформації на пункти 2,3,4 запиту та зобов`язання надати достовірну, точну та повну інформацію на запит.

Позовні вимоги мотивовано тим, що 03.08.2021 в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації» позивач звернулася із запитом до Вигодської селищної ради та просила надати інформацію. Листом за №43/10-31 від 06.08.2021 відповідач надав інформацію, однак надана відповідачем інформація на 2,3,4 пункт є недостовірною а порушене право позивача на інформацію має бути відновлене шляхом визнання протиправною бездіяльність відповідача та зобов`язанням відповідача надати повну інформацію на запит.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.09.2021 даний позов залишено без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а позивачу надано строк для усунення недоліків.

У зв`язку із усуненням вказаних недоліків, ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.10.2021 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву. У відзиві представник відповідача зазначив, що розпорядником інформації - Вигодською селищною радою, надано відповідь на пункт 2 запиту, що начальник відділу житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради в своїй роботі керується Положенням про відділ житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради затвердженим рішенням Вигодської селищної ради від 15.06.2021 №484-6/2021 «Про затвердження Положення про відділи та сектори апарату Вигодської селищної ради». Зазначив, що начальник відділу житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради не найманий працівник, а посадова особа органу місцевого самоврядування, яка призначається на посаду на конкурсній основі. Розділом 5 Положення про відділ житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради, регламентовано функціональні обов`язки начальника відділу, що за своєю суттю, є аналогом посадової інструкції для найманого працівника. Щодо наданої відповіді на пункт 3 запиту, представник відповідача зазначив, що Рішенням Вигодської селищної ради від 27.02.2020 №478-15/2020 «Про утворення Центру надання адміністративних послуг у Вигодській селищній раді та затвердження Положення про нього», утворено структурний підрозділ - відділ «Центр надання адміністративних послуг Вигодської селищної ради». Рішенням Вигодської селищної ради від 15.11.2021 №953-11/2021 «Про затвердження Переліку адміністративних послуг, які надаються через відділ «Центр надання адміністративних послуг» апарату Вигодської селищної ради у новій редакції» затверджено перелік послуг, які надаються відділом «Центр надання адміністративних послуг» Вигодської селищної ради, зокрема послуги у сфері містобудування та архітектури. Безпосередньо відділом житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради, адміністративні послуги не надаються, зважаючи на що, відповідачем у запиті і надано відповідь на пункт 3 запиту, що відділом адміністративні послуги не надаються. Що стосується інформації наданої відповідачем на пункт 4 запиту, представник відповідача зазначив, що розпорядник інформації, керуючись принципом прозорості та відкритості діяльності суб`єктів владних повноважень, як пріоритету інформаційної діяльності органів місцевого самоврядування, надав загальну інформацію ознайомчого характеру щодо роботи відділу за 2020 рік. Просив у задоволенні позову відмовити.

Суд, розглянувши справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази, встановив наступне.

ОСОБА_1 02.08.2021 в порядку Закону України «Про доступ до публічної інформації» звернулася до Вигодської селищної ради із запитом про доступ до публічної інформації за вхідним номером №46/10-30 від 03.08.2021, відповідно до якого просила надати інформацію, а саме:

1.Копію положення про відділ житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради;

2.Копію посадової інструкції начальника відділу житлово- комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради;

3.Які адміністративні послуги надаються відділом житлово- комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради;

4.Яку кількість адміністративних послуг було надано за 2020р. та перше півріччя 2021р. відділом житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради (а.с.10).

Листом від 06.08.2021 за №43/10-31 «Про розгляд запиту на інформацію» Вигодська селищна рада на інформаційний запит ОСОБА_1 від 02.08.2021надала наступну інформацію:

1.Копія Положення про відділ житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради (далі-Відділ) додається;

2. Начальник відділу в своїй роботі керується Положенням про Відділ, а працівник відділу посадовою інструкцією;

3. На даний час адміністративні послуги Відділом не надаються;

4.Протягом 2020 року за участі працівників Відділу було розроблено проектно-кошторисної документації на відновлення об`єктів пошкоджених стихією 22-23 червня 2020 року з потребою в коштах 8,5 млн. грн., які на сьогоднішній день реалізовані.

Протягом минулого року Відділом розроблялись бюджетні запити на фінансування заходів у сфері капітального будівництва, благоустрою та охорони навколишнього природного середовища.

Відділом готувались і подавались на розгляд виконавчого комітету Вигодської селищної ради питання, які входять до компетенції відділу, а саме: проекти рішень по присвоєнню та зміні поштових адрес об`єктам будівництва.

Відділ розробляв та подавав на розгляд сесій Вигодської селищної ради проекти рішень з питань, які входили до його відання.

В 2020 році відділом розглянуто 134 листи, які надходили від вищих за рівнем організацій з питань капітального будівництва, архітектури, містобудування, благоустрою, охорони навколишнього природного серидовища, 20 звернень від громадян, які входять до компетенції відділу.

З початку року, станом на 01.08.2021 року, Відділ розглянув та підготував відповіді на 60 звернень громадян.

Отримано 111 листів вхідної кореспонденції, з питань, що входять до компетенції відділу, з них по 54 підготовлено та направлено інформації у відповідні інстанції, решта вивчались та використовувались в роботі.

Відділом готується вся необхідна документація на розгляд виконавчого комітету щодо надання дозволу на розміщення тимчасових споруд, на розгляд сесій надання дозволу на виготовлення детальних планів територій та їх затвердження. Проводить громадські слухання щодо розгляду містобудівної документації.

Готує документацію на розгляд селищної ради з питань передачі об`єктів комунальної власності в оренду.

Відділ бере участь у підготовці вихідних даних для виготовлення проектно-кошторисної документації на об`єкти, фінансування яких проводиться з бюджетів різних рівнів (а.с.11-12).

Позивач вважає, що надана відповідачем на пункти 2,3,4 запиту інформація є неповною, не відповідає суті запиту, просить визнати протиправною безділяльність Вигодської селищної ради щодо надання інформації на пункти 2,3,4 запиту та зобов`язати надати достовірну, точну та повну інформацію на запит.

Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.

Згідно статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 40 Конституції України, усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Закон України «Про доступ до публічної інформації» визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про доступ до публічної інформації» метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб`єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право на доступ до публічної інформації гарантується обов`язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах: 1) прозорості та відкритості діяльності суб`єктів владних повноважень; 2) вільного отримання, поширення та будь-якого іншого використання інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до цього Закону, крім обмежень, встановлених законом; 3) рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.

Відповідно до частин 1, 2 статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом (частина 1). Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом (частина 2).

Згідно частини 1 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформацією з обмеженим доступом є: конфіденційна інформація; таємна інформація; службова інформація.

Відповідно до частини 5 статті 6 даного Закону не може бути обмежено доступ до інформації про складання, розгляд і затвердження бюджетів, кошторисів розпорядників бюджетних коштів та плани використання бюджетних коштів одержувачів бюджетних коштів, а також їх виконання за розписами, бюджетними програмами та видатками (крім таємних видатків відповідно до статті 31 Бюджетного кодексу України), взяття розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів бюджетних зобов`язань або здійснення розпорядження бюджетними коштами у будь-який інший спосіб, планування, формування, здійснення та виконання закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, у тому числі оборонних закупівель (крім випадків, якщо окрема інформація про закупівлі товарів, робіт і послуг становить державну таємницю відповідно до Закону України «Про державну таємницю»), володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. Не підлягає обмеженню також доступ до інформації про стан і результати перевірок та службових розслідувань фактів порушень, допущених у сферах діяльності, зазначених у цій частині. Доступ до зазначеної інформації забезпечується розпорядниками інформації відповідно до положень статті 5 цього Закону.

Згідно з статтею 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов`язані: оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами; систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні; вести облік запитів на інформацію; визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо; мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації; надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об`єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.

Згідно з статтею 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту (частина 1). У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту (частина 4).

Частиною 2 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» встановлено, що відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Як встановлено судом, у запиті про доступ до публічної інформації від 02.08.2021 позивач просила надати відповідача письмову інформацію а саме:

1.Копію положення про відділ житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради;

2.Копію посадової інструкції начальника відділу житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради;

3.Які адміністративні послуги надаються відділом житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради;

4.Яку кількість адміністративних послуг було надано за 2020р. та перше півріччя 2021р. відділом житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради (а.с.10).

За результатами розгляду запиту позивача про доступ до публічної інформації за вхідним номером №46/10-30 від 03.08.2021, Вигодська селищна рада відповіддю №43/10-31 від 06.08.2021 надала інформацію, зокрема на пункт 2,3,4 запиту, такого змісту:

пункт 2 - начальник відділу в своїй роботі керується Положенням про Відділ, а працівник відділу посадовою інструкцією;

пункт 3 -на даний час адміністративні послуги Відділом не надаються;

пункт 4 - надано інформацію загального характеру щодо роботи відділу, повний зміст якої наведено судом вище.

З аналізу наданої відповіді відповідача від 06.08.2021, інформація на пункт 2 та 3 запиту позивача надана відповідачем, однак на переконання суду така інформація є неповною, не містить повного змісту відповіді на пункти 2,3 запиту позивача від 02.08.2021.

Вказане свідчить про надання відповідачем у відповіді №43/10-31 від 06.08.2021 неповної інформації на пункт 2,3 запиту позивача.

Відповідно до пункту 4 запиту позивача від 02.08.2021, позивач просила надати інформацію про те, яку кількість адміністративних послуг було надано за 2020р. та перше півріччя 2021р. відділом житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради.

У наданій відповіді відповідача від 06.08.2021 «Про розгляд запиту на інформацію» на пункт 4 запиту позивача, відповідачем надано загальну інформацію щодо роботи відділу житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради, а не конкретно запитувану позивачем інформацію про кількість наданих відділом житлово-комунального господарства, капітального будівництва, архітектури, містобудування та комунального майна апарату Вигодської селищної ради за 2020 та перше півріччя 2021, адміністративних послуг.

Вказане не заперечується і представником відповідача у поданому відзиві на позовну заяву.

Так, у відзиві представник відповідача зазначив, що розпорядник інформації Вигодська селищна рада на пункт 4 запиту позивача, надала загальну інформацію ознайомчого характеру щодо роботи відділу за 2020 рік.

Отже, надана відповідачем інформація на пункт 4 запиту позивача є такою, що надана не по суті запиту.

За наведених обставин, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають до задоволення.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Наявною в матеріалах справи квитанцією від 07.09.2021 №ПН6162 підтверджується сплата позивачем судового збору за звернення до суду із даним позовом у розмірі 908,00 грн (а.с. 1), у зв`язку з чим на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 908,00 грн.

Щодо розподілу понесених позивачем витрат на професійну правничу допомогу суд зазначає наступне.

За змістом пункту 1 частини 3 статті 134 КАС України, розмір витрат на правничу допомогу адвоката, поряд з іншим, складає гонорар адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, які визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.

Окрім зазначеного, частиною 4 статті 134 КАС України, встановлено, що для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи (частина 5 ст. 134 КАС України).

На підтвердження факту понесених сум судових витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 2500 грн, позивачем подано:

- договір про надання правової допомоги від 07.09.2021, за яким клієнтом є ОСОБА_1 , адвокатом Шкутяк Ю.М.;

- попередній розрахунок судових витрат від 07.09.2021;

- акт виконаних робіт від 07.09.2021;

- квитанцію №NO5ZF3976M від 07.09.2021 на суму 2500 грн.

Відтак, позивач відповідно до вимогстатті 134 КАС України, документально підтвердив понесені нею судові витрати на правничу допомогу в розмірі 2500 грн.

При цьому відповідач у поданому відзиві на позов заперечив щодо стягнення витрат на правову допомогу та звернув увагу суду, що вказана справа є справою незначної складності та заявлена до відшкодування сума витрат на правничу допомогу є неспівмірною з обсягом наданих послуг.

Надаючи оцінку таким доводам відповідача суд зазначає наступне.

За змістом частини 9 статті 139 КАС України, при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує, зокрема, чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору.

Витрати, що підлягають сплаті за послуги адвоката, визначаються у порядку, встановленому Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 року №5076-VI(далі Закон №5076-VI).

Згідно з положеннями статті 30 Закону №5076-VI гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Аналіз вищенаведених положень процесуального закону дає підстави для висновку про те, що документально підтверджені судові витрати на професійну правничу допомогу адвоката, пов`язані з розглядом справи, підлягають компенсації стороні, яка не є суб`єктом владних повноважень та на користь якої ухвалене рішення, за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.

При цьому, суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої ухвалене судове рішення, всі понесені нею витрати на професійну правничу допомогу, якщо, керуючись принципами справедливості та верховенства права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та його адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, враховуючи такі критерії, як складність справи, витрачений адвокатом час, значення спору для сторони тощо.

При визначенні суми компенсації витрат, понесених на професійну правничу допомогу, необхідно досліджувати на підставі належних та допустимих доказів обсяг фактично наданих адвокатом послуг і виконаних робіт, кількість витраченого часу, розмір гонорару, співмірність послуг категоріям складності справи, витраченому адвокатом часу, об`єму наданих послуг, ціні позову та (або) значенню справи.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, про що, зокрема, зазначено у рішеннях від 26 лютого 2015 у справі «Баришевський проти України», від 10 грудня 2009 у справі «Гімайдуліна і інших проти України», від 12 жовтня 2006 у справі «Двойних проти України», від 30 березня 2004 у справі «Меріт проти України», заявник має право на відшкодування судових та інших витрат лише у разі, якщо доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їх розмір обґрунтованим.

У рішенні «Лавентс проти Латвії» (пункт 154) від 28 листопада 2002 зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір і супроводжуються необхідними документами на їх підтвердження.

Отже, при визначенні суми відшкодування витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, слід виходити з реальності цих витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, з огляду на конкретні обставини справи.

В зв`язку із вищенаведеним, оцінивши наявні в матеріалах справи докази складу та розміру витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, перевіривши їх розумну необхідність для цієї справи, а також враховуючи предмет спору, значення справи для сторін та конкретні обставини справи, суті виконаних послуг, суд вважає, що сума, заявлена до відшкодування у розмірі 2500,00 грн., є неспівмірною із складністю цієї справи та надмірною з фактичним обсягом наданих адвокатом послуг та затраченим ним часом на надання таких послуг.

Відтак, беручи до уваги принцип співмірності, заперечення відповідача щодо розміру витрат на правову допомогу, виходячи із критеріїв, визначених частинами 3, 5 статті 134, частиною 9 статті 139 КАС України, суд вважає, що пропорційними, співмірними і обґрунтованими є витрати на правову допомогу у розмірі 1000,00 грн.

Як наслідок, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань підлягає стягненню понесені судові витрати по оплаті правничої допомоги в розмірі 1000,00 грн.

З огляду на вищенаведене підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача сплачена нею сума судового збору у розмірі 908,00 грн., та понесені витрати на професійну правничу допомогу адвоката в розмірі 1000 грн.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Вигодської селищної ради щодо надання неповної інформації на пункти 2,3,4 запиту ОСОБА_1 від 02.08.2021 у відповіді про розгляд запиту на інформацію №43/10-31 від 06.08.2021.

Зобов`язати Вигодську селищну раду надати повну інформацію, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» на пункти 2, 3, 4 запиту ОСОБА_1 від 02.08.2021.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Вигодської селищної ради (код ЄДРПОУ 04355875, вул. Д.Галицького, 75, смт. Вигода, Івано-Франківська обл., 77552) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) сплачену нею суму судового збору, що становить 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 копійок та витрати на професійну правничу допомогу в сумі 1 000 (одна тисяча) гривень 00 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя /підпис/ Скільський І.І.