
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2022 р.м. ХерсонСправа № 540/8778/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гомельчука С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Херсонській області), в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Херсонській області щодо не здійснення перерахунку ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки Херсонського ОТЦК та СП від 29.11.2021р. №8/1/925;
- зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії по інвалідності відповідно до ЗУ «Про Пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992р. № 2262-ХІІІ на підставі довідки Херсонського ОТЦК та СП від 29.11.2021р. №8/1/925 з урахуванням всіх зазначених в ній складових грошового забезпечення починаючи з 01.05.2021р.;
- стягнути з ГУ ПФУ в Херсонській області на користь ОСОБА_1 документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 908 грн.
В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що отримав довідку Херсонського ОТЦК та СП від 29.11.2021р. №8/1/925 про оновлене грошове забезпечення та набув право на перерахунок пенсії з 01.05.2021р. у зв`язку із виданням Генеральним прокурором наказу від 17.02.2021р. №3ш, яким утворено спеціалізовані прокуратури у військовій та оборонній сфері (на правах окружних прокуратур) і припинено діяльність шляхом реорганізації військових прокуратур гарнізонів (на правах місцевих прокуратур). Посилаючись на збільшення грошового забезпечення за посадою, яку позивач обіймав до призначення йому пенсії (заступник військового прокурора Херсонського гарнізону Південного регіону України), спричиненого проведеною реорганізацією, останній стверджує, що за наведених обставин, має право на перерахунок призначеної йому раніше пенсії. На звернення із заявою про перерахунок пенсії на підставі вказаної довідки відповідач листом від 07.12.2021р. відмовив у вказаному перерахунку, що, на думку позивача, порушує законодавство в сфері пенсійного забезпечення.
Ухвалою від 04.01.2022р. провадження у справі відкрито, визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
01.02.2022р. відповідач надав до суду відзив, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог повністю. В обґрунтування зазначив, що позивач перебуває на обліку у ГУ ПФУ в Херсонській області з 15.04.2021р. як одержувач пенсії по інвалідності згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Пенсію обчислено за ст. ст. 21, 43 наведеного Закону у розмірі 40% сум грошового забезпечення, визначеного з урахуванням вимог, передбачених постановою КМУ від 17.07.1992р. №393. Складові грошового забезпечення визначені за довідками Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону від 09.06.2021р. №21/137 та №21/138. З моменту призначення позивачу пенсії збільшення грошового забезпечення не відбувалося. Довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за встановленою формою позивач не надав. Права самостійно визначати розміри грошового забезпечення відповідач немає. КМУ постанову про перерахунок пенсій особам, які отримують пенсію відповідно до Закону України №2262-ХІІ, не ухвалював. Тому відсутні підстави для перерахунку пенсії позивача на підставі вказаної довідки.
Згідно зі ст. 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відзив відповідача, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області та з 15.04.2021р. отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992р. №2262-XII (пенсійне посвідчення від 18.08.2021р. серії НОМЕР_2 ).
Пенсію обчислено у розмірі 40% сум грошового забезпечення, визначеного з урахуванням вимог, передбачених постановою КМУ від 17.07.1992р. №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей».
Складові грошового забезпечення визначені за довідками Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону від 09.06.2021р. №21/137 та №21/138.
Листом від 29.11.2021р. за вих. №8/1/925 Херсонським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України відповідачу направлено довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка видана на ім`я ОСОБА_1 . Довідка видана за нормами, чинними на 14.04.2021р., з посиланням на ЗУ «Про прокуратуру», та містить наступні складові: посадовий оклад - 41600 грн.; оклад за військовим званням «підполковник юстиції» - 1410 грн.; надбавка за вислугу років (40%) - 17204 грн.; надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи (70%) - 42149,80 грн.;надбавка за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці (15%) 6240 грн.; премія (40%) 16640 грн.; всього 125243,80 грн.
Листом від 07.12.2021р. за вих. №210-0307-6/60004 відповідач повернув довідку без проведення перерахунку пенсії, при цьому пояснив, що позивач отримує пенсію відповідно до Закону України №2262 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Законодавчих підстав для проведення з 01.05.2021р. перерахунку пенсії позивачу із грошового забезпечення з урахуванням усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення згідно ЗУ «Про прокуратуру» та відповідно до вказаної довідки немає.
Не погоджуючись із правомірністю таких дій територіального органу ПФУ, позивач звернувся до суду із позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За частинами першою, другою та четвертою статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992р. №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ), перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Пунктом 2 постанови КМУ «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017р. №704 (далі - Постанова №704), установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Частина вісімнадцята статті 43 Закону № 2262-ХІІ, встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до норм частини третьої статті 51 Закону № 2262-ХІІ, перерахунок пенсій у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992р. №393, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008р. №45 (далі - Порядок №45), передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацом першим пункту 5 Порядку № 45 у редакції постанови КМУ «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018р. №103 (далі - Постанова №103), встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Додаток 2 до Порядку № 45 містить форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Водночас, слід врахувати, що Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12.12.2018р., залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019р., в адміністративній справі №826/3858/18 визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
Тож, оскільки зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку №45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Правління ПФУ від 30.01.2007р. №3-1 (далі - Порядок №3-1).
Відповідно до пункту 24 Порядку № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток № 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.
Так, 30.08.2017р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704, яка набрала чинності 01.03.2018р. та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Зокрема, цією постановою установлено такі додаткові види грошового забезпечення.
Отже, з наведеного слідує, що саме з 05.03.2019р. - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.
Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно із цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Таким чином, право на перерахунок пенсії мають військовослужбовці, яким призначена пенсія відповідно до Закону №2262-ХІІ, який провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час такого перерахунку.
З матеріалів справи слідує та сторонами не заперечується, що до звільнення з військової служби, позивач займав посаду заступника військового прокурора Херсонського гарнізону Південного регіону України.
Суд врахував, що позивач отримує пенсію з 15.04.2021р. відповідно до Закону №2262-ХІІ, як пенсіонер Міністерства оборони України. Отже, є військовим пенсіонером.
Пенсійне забезпечення працівників прокуратури регулюється Законом України від 14.10.2014р. №1697-VII «Про прокуратуру». Додатком до вказаного Закону в редакції Закону від 02.07.2015р. №578-VIII затверджено Перелік і територіальна юрисдикція місцевих та військових прокуратур, до якого входять Військові прокуратури, в т.ч. Військова прокуратура Південного регіону України.
Водночас, наказом Генерального прокурора від 17.02.2021р. №3ш, у зв`язку із утворенням 15.03.2021р. спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сфері (на правах окружних прокуратур) і припинення діяльності реорганізації військових прокуратур гарнізонів (на правах місцевих прокуратур) військову прокуратуру, зокрема Херсонського гарнізону виключено з структури і штатних розписів Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону та введено в структуру Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону, зокрема Херсонську спеціалізовану прокуратуру у військовій та оборонній сфері.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» (далі - Постанова №505) затверджено схеми посадових окладів працівників органів прокуратури згідно з додатками 1-7.
Відповідно до п.2 Постанови №505 керівникам органів прокуратури у межах затвердженого фонду оплати праці надано право:
1) установлювати:
працівникам органів прокуратури посадові оклади відповідно до затверджених цією постановою схем посадових окладів;
надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи:
- працівникам - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки (винагороди) за вислугу років;
- прокурорам та слідчим органів прокуратури, а також іншим працівникам прокуратури, які безпосередньо займаються розробленням проектів нормативно-правових актів, проводять експертизу проектів таких актів (якщо положеннями про підрозділи передбачено виконання такої роботи) - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за вислугу років.
Додатком 7 до Постанови №505 передбачено Схему посадових окладів працівників місцевих прокуратур, військових прокуратур гарнізонів та прирівняних до них прокуратур (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №657), відповідно до якої посадовий оклад заступника військового прокурора гарнізону складає 7460 грн.
Суд урахував, що довідка від 29.11.2021р. №8/1/925 видана позивачу Херсонським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України відповідно до Закону України «Про прокуратуру» за посадою заступник військового прокурора Херсонського гарнізону Південного регіону України.
Між тим, суд наголошує на тому, що статус пенсіонера Міністерства оборони України, до структури якого не входять органи прокуратури, не було змінено. При цьому, Закон України «Про прокуратуру», на підставі якого позивачу видано оновлену довідку, як і Постанова №505, на положення якої посилається позивач, не регулюють питання перерахунку пенсії пенсіонерів з числа військовослужбовців.
Більш того, суд зауважує на тому, що приписами п. 3 Порядку №45 передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відтак, з огляду на те, що позивач був звільнений з військової прокуратури Херсонського гарнізону Південного регіону України, правонаступником якої є Херсонська спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері, яка у свою чергу входить до структури Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону, наведене свідчить про те, що компетенцію на видачу довідок про оновлений розмір грошового забезпечення позивача має саме відповідна спеціалізована прокуратура.
Відтак, суддя доходить висновку про те, що видаючи довідку про оновлений розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача від 29.11.2021р. №8/1/925, Херсонський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України, діяв за межами своєї компетенції, тобто всупереч вимогам чинного пенсійного законодавства, що безумовно вказує на незаконність виданої довідки.
Отже, відмовляючи у проведенні перерахунку пенсії позивача на підставі довідки, виданої Херсонським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України, відповідач не порушив вимог закону.
При цьому, судом враховується, що згідно пункту 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.
За наведених обставин, позовні вимоги ОСОБА_1 суд вважає необґрунтованими, такими, що задоволенню не підлягають.
У відповідності до приписів ст. 139 КАС України, судові витрати у даному випадку не відшкодовуються.
Керуючись ст.ст.2-20, 72-78, 132-139, 242-245, 255, 295 КАС України, суддя
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, буд. 6) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, відмовити повністю.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.В. Гомельчук
кат. 112010201