
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
18 січня 2022 року № 520/19329/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шляхової О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 40108599) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 21.04.2017 по 31.10.2017 року;
- зобов`язати Головне управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 21.04.2017 по 31.10.2017 року;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не встановлення, не нарахування та не виплати ОСОБА_1 надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 10 відсотків посадового окладу за період з 30.06.2017 по 12.05.2020 року;
- зобов`язати Головне управління Національної поліції в Харківській області встановити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 надбавку за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 10 відсотків посадового окладу за періоди з 30.06.2017 по 12.05.2020 року;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 у повному обсязі доплати за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу за кожну годину служби у нічний час за період з 21.04.2017 по 15.05.2020 року;
- зобов`язати Головне управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 у повному обсязі доплату за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час за період з 21.04.2017 по 15.05.2020 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що при звільненні відповідачем допущено протиправну бездіяльність, яка виразилась у не встановленні, не нарахуванні та не виплаті ОСОБА_1 під час проходження служби в поліції грошового забезпечення в повному обсязі, а саме: індексації грошового забезпечення за період з 21.04.2017 по 31.10.2017; надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 10 відсотків посадового окладу за періоди з 30.06.2017 по 12.05.2020; доплати за службу в нічний час у розмірі 35 % посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час за період з 21.04.2017 по 15.05.2020. Вважаючи зазначені бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Представник відповідача надав до суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого зазначив, що у спірних правовідносинах Головне управління Національної поліції в Харківській області діяло згідно вимог чинного законодавства, оскільки позивач протягом всього часу служби в органах поліції отримував грошове забезпечення у межах рекомендованих граничних розмірів.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду прийнято вищевказаний позов до розгляду, відкрито спрощене провадження у справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, суд встановив наступні обставини справи.
У період часу з 21.04.2017 по 15.05.2020 ОСОБА_1 проходив службу в Національній поліції України.
Наказом Головного управління Національної поліції в Харківській області від 12.05.2020 №109/ос «по особовому складу» лейтенанта поліції ОСОБА_1 , слідчого відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Лозівського ВП ГУНП в Харківській області звільнено зі служби в поліції згідно з п. 7 (за власним бажанням) ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» з 15.05.2020.
Після звільнення з Національної поліції України, ОСОБА_1 встановлено, що відповідачем порушено його права та внаслідок не проведення в певний період часу індексації грошового забезпечення, а також внаслідок безпідставного не нарахування надбавки за роботу в умовах режимних обмежень, не здійснення доплати за службу в нічний час, останній не в повному обсязі отримував заробітну плату, що стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.
По суті спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 21.04.2017 по 31.10.2017 та зобов`язання Головне управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 21.04.2017 по 31.10.2017, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.
Частиною 2 статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" визначено, що порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.
Згідно з частиною 5 статті 94 Закону України "Про Національну поліцію", грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.
Так, правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначені Законом України "Про індексацію грошових доходів населення".
Відповідно до статті 1 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
За змістом статті 2 та 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення.
Відповідно до пункту 1-1 Порядку №1078 підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка. Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.
Пунктом 2 Порядку №1078 визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.
До вказаної постанови внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року №782 та включено поліцейських до переліку категорій осіб, яким здійснюється індексація грошового забезпечення.
Судом встановлено та не заперечувалось відповідачем у відзиві на позовну заяву, що до жовтня 2017 року право на індексацію грошового забезпечення у позивача було відсутнє, у зв`язку з чим остання йому не виплачувалась.
Так, відповідач, обґрунтовуючи правомірність не проведення індексації грошового забезпечення позивача, зазначив, що поліцейські не включені до переліку категорій осіб, яким здійснюється індексація грошового забезпечення, оскільки вказане не було передбачено Порядком №1078.
Проте, суд не приймає до уваги вищезазначену позицію відповідача, оскільки індексація грошового забезпечення прямо передбачена положеннями Закону України "Про Національну поліцію" та Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
Так, частиною 2 статті 8 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" передбачено, що за наявності підстав, визначених цим Законом, право населення на реалізацію зазначених гарантій не залежить від прийняття рішень відповідними органами.
У той же час, згідно з частиною 5 статті 94 Закону України "Про Національну поліцію", грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.
Таким чином, право особи на реалізацію зазначених гарантій не залежить від прийняття рішень відповідними органами.
При цьому, змін до зазначених положень Закону України "Про Національну поліцію" у спірний період не вносилось, правова норма була чинною.
Матеріали справи не містять, а відповідачем не надано доказів нарахування та виплати позивачу індексації грошового забезпечення у період з 21.04.2017 по 31.10.2017.
За таких обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав визнання протиправною бездіяльності Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 21.04.2017 по 31.10.2017 та, як наслідок, зобов`язання Головного управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 21.04.2017 по 31.10.2017.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльності Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не встановлення, не нарахування та не виплати ОСОБА_1 надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 10 відсотків посадового окладу за період з 30.06.2017 по 12.05.2020 та зобов`язання Головного управління Національної поліції в Харківській області встановити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 надбавку за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 10 відсотків посадового окладу за періоди 30.06.2017 по 12.05.2020, суд зазначає наступне.
Питання нарахування і виплати грошового забезпечення поліцейських визначаються постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", відповідно до пункту 1 якої грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Кабінетом Міністрів України постановлено виплачувати надбавку за службу в умовах режимних обмежень у розмірах та порядку, визначених законодавством (підпункт 2 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції").
Відповідно до пункту 7 розділу II Порядку №260 поліцейським, які проходять службу в умовах режимних обмежень та за своїми функціональними обов`язками постійно працюють з відомостями, що становлять державну таємницю, установлюється надбавка до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації: відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "особливої важливості", - 70 відсотків: відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно", - 15 відсотків; відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "таємно", - 10 відсотків.
Установлення поліцейським надбавки за службу в умовах режимних обмежень здійснюється наказом керівника органу (міжрегіонального органу) поліції на підставі мотивованих рапортів керівників структурних або відокремлених підрозділів органу поліції, погоджених з режимно-секретним підрозділом цього органу, за умови надання їм допуску та доступу до державної таємниці та постійної роботи з відомостями, що становлять державну таємницю.
Відповідно до розпорядження Управління Служби безпеки України в Харківській області від 20.06.2017 №66Д ОСОБА_1 у період з 20.06.2017 по 21.01.2020 надано допуск до державної таємниці за формою 2 (два).
Відповідно до розпорядження Управління Служби безпеки України в Харківській області від 21.01.2020 №21Д ОСОБА_1 у період з 21.01.2020 по 22.12.2020 надано допуск до державної таємниці за формою 3 (три).
Як вбачається із листа Управління режиму та технічного захисту інформації Головного управління Національної поліції в Харківській області від 23.10.2021 №13/2503, під час виконання покладених на ОСОБА_1 функціональних обов`язків йому надавався та припинявся допуск до державної таємниці за формою 2 та 3 в наступні періоди:
- доступ надано наказом ГУНП в Харківській області від 30.06.2017 №41 о/с ДСК;
- доступ припинено наказом Лозівського ВП ГУНП в Харківській області від 19.12.2017 №15 о/с;
- доступ надано наказом Київського ВП ГУНП в Харківській області від 18.01.2018 №5;
- доступ припинено наказом Київського ВП ГУНП в Харківській області від 19.07.2018 №32;
- доступ надано наказом Лозівського ВП ГУНП в Харківській області від 24.07.2018 №30 о/с;
- доступ припинено наказом Лозівського ВП ГУНП в Харківській області від 04.02.2020 №3 о/с;
- доступ надано наказом Лозівського ВП ГУНП в Харківській області від 04.02.2020 №3 о/с;
- доступ припинено наказом Лозівського ВП ГУНП в Харківській області від 12.05.2020 №11 о/с.
Поряд із тим, як зазначалось вище в період проходження служби позивач мав доступ до державної таємниці відповідно до розпоряджень Управління Служби безпеки України в Харківській області, проте відповідачем не здійснено відповідних виплат.
Як зазначив представник відповідача, вмотивовані рапорти (подання), накази про встановлення ОСОБА_1 надбавки до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень за період служби в Головному управлінні Національної поліції в Харківській області на погодження не надходили, не встановлювались, а тому і не виплачувались, оскільки відповідно до наказу МВС № 260 від 06.04.2016 зазначена надбавка до посадових окладів установлюється тільки тим поліцейським, які постійно працюють з відомостями, що становлять державну таємницю - тобто займаються розробленням, виготовленням, обліком, зберіганням, використанням документів, виробів та інших матеріальних носив секретної інформації, приймають рішення з цих питань або здійснюють постійний контроль за станом охорони державної таємниці в умовах режимних обмежень.
Поряд із цим, допуск та доступ до державної таємниці, як встановлено вище наданий позивачу уповноваженими органами СБУ та ГУНП, відтак посилання відповідача на безпідставність наявності у ОСОБА_1 права на отримання виплат та компенсації у зв`язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці за період з 30.06.2017 по 12.05.2020 є необґрунтованими та нормативно не підтвердженими.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про задоволення позову в частині визнання протиправною бездіяльності Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не встановлення, не нарахування та не виплати ОСОБА_1 надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 10 відсотків посадового окладу за періоди з 30.06.2017 по 12.05.2020, та, як наслідок, зобов`язання Головного управління Національної поліції в Харківській області встановити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 надбавку за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 10 відсотків посадового окладу за періоди 30.06.2017 по 12.05.2020.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльності Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 доплати за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час за період з 21.04.2017 по 15.05.2020 та зобов`язання Головного управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 доплату за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час за період з 21.04.2017 по 15.05.2020, суд зазначає наступне.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" передбачено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Підпунктом 3 пункту 5 Постанови №988 передбачено доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.
Згідно пункту 5 розділу І Порядку №260, грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Пунктом 11 Розділу І Порядку №260 визначено, що грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі, ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.
За пунктом 11 розділу ІІ Порядку №260 поліцейським, які виконують службові обов`язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.
Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні. Службою в нічний час вважається виконання поліцейськими службових обов`язків у період з 22.00 до 06.00. Поліцейським, які несуть службу в нічний час, надається перерва для відпочинку та харчування тривалістю не більше двох годин.
Перерва для відпочинку і харчування не включається в службовий час. Поліцейським добового наряду під час чергування почергово надаються перерви для вживання їжі та короткочасного відпочинку. Загальна тривалість такої перерви становить 4 години (2 години вдень і 2 години вночі) та не включається в службовий час.
Підставами для виконання службових обов`язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції. Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов.
Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Зі змісту наведеного пункту слідує, що несення служби у добовому наряді безумовно поглинає нічний час (як проміжок з 22:00 год. однієї календарної дати до 06:00 год. наступної календарної дати).
З матеріалів справи судом встановлено, що згідно довідки з Лозівського РВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_1 виконував обов`язки в складі слідчо-оперативної групи в нічний час, а саме: 02.12.2017, 10.12.2017, 22.09.2018, 25.09.2018, 06.10.2018, 27.10.2018, 31.10.2018, 04.11.2018, 19.11.2018, 20.12.2018, 31.12.2018, 13.01.2019, 30.01.2019, 02.02.2019, 10.02.2019, 08.03.2019, 06.04.2019, 23.04.2019, 01.05.2019, 08.06.2019, 16.06.2019, 23.06.2019, 30.06.2019, 14.07.2019, 25.07.2019, 18.08.2019, 31.08.2019, 16.09.2019, 28.09.2019, 06.10.2019, 09.10.2019, 15.10.2019, 20.11.2019.
За даними ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області ОСОБА_1 залучався до складу добових нарядів за період з 19.12.2017 по 17.07.2018, а саме: 04.01.2018, 18.01.2018, 29.01.2018, 01.02.2018, 06.02.2018, 10.02.2018, 15.02.2018, 23.02.2018, 27.02.2018, 03.03.2018, 08.03.2018, 14.03.2018, 21.03.2018, 29.03.2018, 07.04.2018, 09.04.2018, 14.04.2018, 22.04.2018, 02.05.2018, 06.05.2018, 10.05.2018, 14.05.2018, 17.05.2018, 23.05.2018, 30.05.2018, 04.06.2018, 07.06.2018, 11.06.2018, 15.06.2018, 19.06.2018.
Суд зауважує, що як зазначив відповідач у відзиві на позов, довідки обліку несення служби в нічний час за період з 21.04.2017 по 31.12.2019 не складались і не подавались, а з січня 2020 по 15.05.2020 ОСОБА_1 нарахована та виплачена доплата за службу у нічний час, отже, з боку ГУ НП в Харківській області, як наслідок, відсутня бездіяльність в частині не нарахуванні та не виплаті доплати за службу в нічний час з 21.04.2017 по 15.05.2020, проте такі доводи суд вважає необґрунтованими, оскільки матеріалами справи підтверджений факт несення позивачем служби в нічний час, а обов`язок виплачувати доплату за службу в нічний час встановлений підпунктом 3 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", в той час як доказів нарахування та виплати вказаної доплати у спірний період у визначеному законом розмірі відповідачем суду не надано.
Аналогічні висновки містить постанова Верховного Суду від 16.07.2020 по справі №2140/1763/18, яка враховується судом відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України.
Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідач всупереч вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260 доплату позивачу за службу в нічний час за період з 21.04.2017 по 15.05.2020 не здійснював, у зв`язку із чим, позовні вимоги ОСОБА_1 у вказаній частині підлягають задоволенню.
Отже, у ході розгляду справи доводи позивача про несення ним служби у нічний час підтверджені, що є підставою для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправної бездіяльності щодо не нарахування та невиплати доплати за несення служби в нічний час за період з 21.04.2017 по 15.05.2020 та, як наслідок, зобов`язання Головного управління Національної поліції в Харківській області здійснити нарахування та виплату вказаної доплати у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час за період з 21.04.2017 по 15.05.2020.
Положеннями ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із положеннями частин 1 та 2 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до положень статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, з врахуванням вищевикладеного, повно і всебічно з`ясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Питання про розподіл судових витрат у зв`язку зі звільненням позивача від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» не вирішується.
Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 40108599) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 21.04.2017 по 31.10.2017.
Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 21.04.2017 по 31.10.2017.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не встановлення, не нарахування та не виплати ОСОБА_1 надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 10 відсотків посадового окладу за період з 30.06.2017 по 12.05.2020.
Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Харківській області встановити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 надбавку за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 10 відсотків посадового окладу за періоди 30.06.2017 по 12.05.2020.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 доплати за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час за період з 21.04.2017 по 15.05.2020.
Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Харківській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 доплату за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час за період з 21.04.2017 по 15.05.2020.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.М. Шляхова