
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2022 р.м. ХерсонСправа № 540/7834/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату єдиного внеску,
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, у якому просить визнати протиправним та скасувати рішення № 0000346300 Головного управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м Севастополі від 15 листопада 2021 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до ОСОБА_1 застосовано штраф у розмірі 1700 грн. 77 коп. за період з 21.07.2015 до 13.11.2019 та нараховано пеню у розмірі 947 грн. 88 коп.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, що 15.11.2021 року Головним управлінням Державної податкової служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі прийнято рішення № 0000346300 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 1 700 грн. 77 коп. за період з 21.07.2015 до 13.11.2019 та нараховано пеню у розмірі 947 грн. 88 коп., які протягом 10 календарних днів після надходження рішення підлягають сплаті на рахунки відповідача в сумі 2 648 грн. 65 коп.
Зазначене рішення № 0000346300 отримано позивачем поштою 27.11.2021 року.
Протягом здійснення позивачем нотаріальної діяльності всі передбачені законодавством податки і збори, у тому числі і єдиний внесок, сплачуються своєчасно та у повному обсязі. На підтвердження відсутності заборгованості зі сплати єдиного внеску та дотримання строків сплати складено таблицю відповідних платежів. Будь-яких перевірок відповідач не проводив, яким чином визначив наявність недоїмки або порушення строку сплати єдиного внеску позивачу не відомо. До рішення № 0000346300 додається "Розрахунок штрафної санкції", але визначити за ним базу нарахування штрафу та пені неможливо.
Таким чином, оскаржуване рішення № 0000346300 прийняте відповідачем з порушенням Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" підлягає скасуванню.
Ухвалою від 07.12.2021 року відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
28.12.2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач позовні вимоги не визнає, вважає їх необґрунтованими. Зазначає, що борг у сумі 2648,65 гривень, який оскаржується позивачкою, нарахований відповідно до рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені (перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 15.11.2021 № 0000346300, у тому числі штраф у розмірі 1700,77 гривень (20% з 01.01.2015), пеня у розмірі 947,88 гривень (0,1% суми недоїмки) за період з 21.07.2015 до 13.11.2019.
Згідно даних інтегрованої картки єдиного соціального внеску ОСОБА_1 несвоєчасно сплачувала єдиний внесок нарахованого роботодавцями на суми заробітної плати, винагороди за договорами цивільно - правового характеру, допомоги по тимчасовій непрацездатності (код платежу 71010000) за період 2015-2019 роки.
З інтегрованій картці платника ОСОБА_1 станом на 01.11.2021 року обліковувалась штрафна санкція по соціальному внеску (код платежу 71010000) у сумі 1700,77 гривень та пеня 947,88 гривень, у зв`язку з чим було прийнято рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 15.11.2021 № 0000346300. Вказане рішення було направлено платнику листом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (штриховий ідентифікатор 7300313522872). 27.11.2021 дане поштове відправлення було вручено особисто позивачу, про що свідчить зазначений підпис та прізвище.
Отже, відповідно розділу VII до Інструкції № 449, оскаржуване рішення про нарахування пені та застосування штрафів вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнім відомим місцем її перебування з повідомленням про вручення.
Суми штрафів та пені, передбачені пунктами 2, 3, 5, 6 цього розділу, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом 10 календарних днів після
надходження відповідного рішення або можуть бути оскаржені в цей самий строк до податкового органу вищого рівня або до суду з одночасним обов`язковим письмовим повідомленням про це відповідного податкового органу, посадовими особами якого прийнято це рішення.
Оскаржуване рішення № 0000346300 від 15.11.2021 є таким, що винесено відповідно до норм чинного законодавства та не підлягає скасуванню.
11.01.2022 року до суду надійшла відповідь на відзив. Позивач зазначає, що зобов`язання зі сплати єдиного внеску у квітні - вересні 2019 року виконані своєчасно та у повному обсязі, інформаційна система органу доходів і зборів, на яку посилається відповідач на обґрунтування оскаржуваного рішення, не містить відомостей про виконання зазначених зобов`язань, що призвело до прийняття протиправного рішення № 0000346300 від 15.11.2021 року. Підтвердження викладених обставин є копії звітів про суми нарахованого єдиного внеску за квітень - вересень 2019 року, оригінали платіжних доручень, за якими був сплачений єдиний внесок, та оригінали виписок банку по рахунку позивача за відповідні періоди.
Згідно з приписами ст. 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Враховуючи викладене, суд розглядає дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.
На підставі свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю № 1287, виданого Міністерством юстиції України 15.04.1994 року, ОСОБА_1 здійснює нотаріальну діяльність у Херсонському міському нотаріальному окрузі, є самозайнятою особою за ознакою провадження незалежної професійної діяльності та платником єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування відповідно Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування".
15.11.2021 року Головним управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі прийнято рішення № 0000346300 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, відповідно до якого до ОСОБА_1 застосовано штраф у розмірі 1700 грн. 77 коп. за період з 21.07.2015 року до 13.11.2019 року та нараховано пеню у розмірі 947 грн. 88 коп.
Вирішуючи спір, суд застосовує такі норми права.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08.07.2010 № 2664 - VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" (із змінами та доповненнями) (далі - Закон № 2464).
Відповідно до п. 2 ч. 1 Закон № 2464 єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Коло платників єдиного внеску визначено ст. 4 Закону № 2464.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 4 платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.
Крім цього, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань).
Платники єдиного внеску, зазначені в пунктах 1 та 16 частини першої статті 4 Закону № 2464, є страхувальниками для застрахованих осіб.
Страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов`язаний, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Статтею 7 Закону № 2464 встановлено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно - правовими договорами.
Згідно з ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок для платників, зазначених у ст. 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної ст. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
У разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.
Платники єдиного внеску зазначені у пункті 1, крім платників, зазначених у пунктах 4,5 та 5-1 частини першої статті 4 Закону № 2464, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачою зазначених сум зобов`язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).
Як передбачено п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464 сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, є недоїмкою.
Приписами ч.1 ст.25 Закону № 2464 визначено, що рішення, прийняті органами доходів і зборів та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов`язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
Положення цієї статті поширюються лише на тих платників, які відповідно до цього Закону зобов`язані нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно із положеннями ч. 3 ст.25 Закону № 2464 суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Крім того, відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464 (у редакції, що діє з 01.01.2015) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) сум єдиного внеску з 01.01.2015 накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум (до 01.01.2015-10%).
Одночасно на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ч. 10 ст. 25 Закону № 2464).
Нарахування пені, передбаченої Законом № 2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (ч. 13 ст. 25 Закону № 2464).
Про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Як передбачено положеннями п. 1 розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953 (далі - Інструкція №449) до платників, які не виконали визначені Законом № 2464 обов`язки щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, застосовуються заходи впливу та стягнення.
Згідно з п.п. 2 п. 2 розділу VI Інструкції № 449, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції. При цьому приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки, незалежно від періодів та кількості випадків за вказані періоди. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів.
Для платників, зазначених у пунктах 1 та 16 частини першої статті 4 Закону № 2464, таким періодом є календарний місяць.
Судом встановлено, що згідно звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за квітень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску склала 1836 грн. 12 коп. - по 918 грн. 06 коп. за кожного з двох працівників позивача.
Згідно квитанції № 2 ця звітність в електронній формі прийнята ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі 08.05.2019 за реєстраційним № 19523867.
За платіжним дорученням № 30 від 08.05.2019 єдиний внесок на заробітну плату за квітень 2019 року сплачений позивачем у сумі 2754 грн. 18 коп. Згідно відмітки банку платіж проведено у цей же день - 08.05.2019. Згідно виписки банку по рахунку позивача за 08.05.2019 платіж зараховано до Державного бюджету України.
Зазначений платіж у сумі 2754 грн. 18 коп. містить: єдиний внесок у сумі 1836 грн. 12 коп. на заробітну плату за квітень 2019 року; єдиний внесок у сумі 692 грн. 42 коп. на заробітну плату за час відпустки працівника у травні 2019 року (відпускні), яка була виплачена працівнику у травні; єдиний внесок у сумі 166 грн. 92 коп. на заробітну плату, яка виплачена працівнику за три дні роботи у травні у зв`язку з його відпусткою; єдиний внесок у сумі 58 грн. 72 коп. - доплата до мінімального розміру єдиного внеску у зв`язку з різницею між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою працівнику, який у травні 2019 року перебував у відпустці.
Згідно звіту про суми нарахованого єдиного внеску за травень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску склала 1 836 грн. 12 коп., з яких: 918 грн. 06 коп. - єдиний внесок, нарахований на заробітну плату за травень 2019 року; 692 грн. 42 коп. - єдиний внесок на заробітну плату за час відпустки працівника позивача у травні 2019 року (відпускні), яка була виплачена працівнику у травні; 166 грн. 92 коп. - єдиний внесок на заробітну плату, яка виплачена працівнику за три дні роботи у травні у зв`язку з його від пусткою; 58 грн. 72 коп. - доплата до мінімального розміру єдиного внеску у зв`язку з різницею між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою працівнику, який у травні 2019 року перебував у відпустці.
Згідно квитанції № 2 ця звітність в електронній формі прийнята ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі 12.06.2019 за реєстраційним № 20822112.
За платіжним дорученням № 35 від 12.06.2019 єдиний внесок на заробітну плату за травень 2019 року сплачений позивачем у сумі 918 грн. 06 коп. Згідно відмітки банку платіж проведено у цей же день - 12.06.2019. Згідно виписки банку по рахунку позивача за 12.06.2019 платіж зараховано до Державного бюджету України. Єдиний внесок у сумі 918 грн. 06 коп. на заробітну плату працівника, який у травні 2019 року перебував у відпустці (692 грн. 42 коп. + 166 грн. 92 коп. + 58 грн. 72 коп.) був сплачений за платіжним дорученням № 30 від 08.05.2019.
Згідно звіту про суми нарахованого єдиного внеску за червень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску склала 1 836 грн. 12 коп. - по 918 грн. 06 коп. за кожного з двох працівників позивача.
Згідно квитанції № 2 ця звітність в електронній формі прийнята ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі 03.07.2019 за реєстраційним № 21528386.
За платіжним дорученням № 39 від 02.07.2019 єдиний внесок на заробітну плату за червень 2019 року сплачений позивачем у сумі 1915 грн. 95 коп. Згідно відмітки банку цей платіж проведено 03.07.2019. Згідно виписки банку по рахунку позивача за 03.07.2019 платіж зараховано до Державного бюджету України. Зазначений платіж у сумі 1915 грн. 95 коп. містить: єдиний внесок у сумі 1836 грн. 12 коп. на заробітну плату за червень 2019 року; єдиний внесок у сумі 79 грн. 83 коп., нарахований на виплати працівнику, який звільнився з роботи 03.07.2019, тобто, за три дні роботи у липні.
Згідно звіту про суми нарахованого єдиного внеску за липень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску склала 998 грн. 33 коп., з яких 918 грн. 50 коп. - єдиний внесок на зарплату одного працівника позивача, 79 грн. 83 коп. - єдиний внесок на виплати іншому працівнику, який звільнився з роботи 03.07.2019.
Згідно квитанції № 2 ця звітність в електронній формі прийнята ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі 14.08.2019 за реєстраційним № 25229159.
За платіжним дорученням № 50 від 14.08.2019 єдиний внесок на заробітну плату за липень 2019 року сплачений позивачем у сумі 918 грн. 50 коп. Згідно відмітки банку платіж проведено у цей же день - 14.08.2019. Згідно виписки банку по рахунку позивача за 14.08.2019 платіж зараховано до Державного бюджету України. Єдиний внесок у сумі 79 грн. 83 коп., нарахований на виплати працівнику, який звільнився з роботи 03.07.2019, був сплачений за платіжним дорученням № 39 від 02.07.2019.
Згідно звіту про суми нарахованого єдиного внеску за серпень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску склала 918 грн. 50 коп.
Згідно квитанції № 2 ця звітність в електронній формі прийнята ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі 05.09.2019 за реєстраційним №26192118.
За платіжним дорученням № 56 від 04.09.2019 єдиний внесок на заробітну плату за серпень 2019 року сплачений позивачем у сумі 1817 грн. 39 коп. Згідно відмітки банку платіж проведено у цей же день - 04.09.2019. Згідно виписки банку по рахунку позивача за 04.09.2019 платіж зараховано до Державного бюджету України. Зазначений платіж у сумі 1817 грн. 39 коп. містить: єдиний внесок у сумі 918 грн. 50 коп. на заробітну плату за серпень 2019 року; єдиний внесок у сумі 723 грн. 94 коп. на заробітну плату за час відпустки працівника позивача у вересні 2019 року (відпускні), яка була виплачена працівнику у вересні; єдиний внесок у сумі 174 грн. 95 коп. на за робітну плату, яка виплачена працівнику за чотири дні роботи у вересні у зв`язку з його відпусткою.
За платіжним дорученням № 59 від 06.09.2019 єдиний внесок на заробітну плату за серпень 2019 року сплачений позивачем у сумі 19 грн. 17 коп. Згідно відмітки банку платіж проведено у цей же день - 06.09.2019. Згідно виписки банку по рахунку позивача за 06.09.2019 платіж зараховано до Державного бюджету України. Зазначений платіж у сумі 19 грн. 17 коп. є доплатою до мінімального розміру єдиного внеску у зв`язку з різницею між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою працівнику, який у вересні 2019 року перебував у від пустці.
Згідно звіту про суми нарахованого єдиного внеску за вересень 2019 року сума нарахованого єдиного внеску склала 918 грн. 06 коп., з яких 723 грн. 94 коп. - єдиний внесок, нарахований на заробітну плату за час відпустки працівника позивача у вересні 2019 року (відпускні), яка була виплачена працівнику у вересні; 174 грн. 95 коп. - єдиний внесок, нарахований на заробітну плату, яка виплачена працівнику за чотири дні роботи у вересні у зв`язку з його відпусткою; 19 грн. 17 коп. - доплата до мінімального розміру єдиного внеску у зв`язку з різницею між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою працівнику, який у вересні 2019 року перебував у відпустці.
Згідно квитанції № 2 ця звітність в електронній формі прийнята ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі 07.10.2019 за реєстраційним № 28705246.
Єдиний внесок за вересень 2019 року сплачений позивачем за платіжним дорученням № 56 від 04.09.2019 та за платіжним дорученням № 59 від 06.09.2019.
Таким чином, суд приходить до висновку, що зобов`язання зі сплати єдиного внеску у квітні - вересні 2019 року виконані ОСОБА_1 своєчасно та у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Приписами ч.1 ст.90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
Відповідач належними та допустимими доказами не довів правомірності прийняття рішення № 0000346300 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 15.11.2021 року.
З урахуванням системного аналізу правових норм, наведених вище, досліджених судом доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, сплачений позивачем судовий збір у сумі 908,00 грн. підлягає стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань.
Керуючись статтями 9, 14, 73 - 78, 90, 139, 242 - 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі № 0000346300 від 15 листопада 2021 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до ОСОБА_1 застосовано штраф у розмірі 1700 грн. 77 коп. за період з 21.07.2015 року до 13.11.2019 року та нараховано пеню у розмірі 947 грн. 88 коп.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управлінням ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (код ЄДРПОУ ВП 43995495, просп. Ушакова, 75, м. Херсон, 73022) судовий збір у сумі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.О. Варняк
кат. 111060000