Рішення № 103164259, 01.02.2022, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.02.2022
Номер справи
500/8316/21
Номер документу
103164259
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/8316/21

01 лютого 2022 рокум. Тернопіль Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі: головуючої судді Мірінович У.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, у якій позивач просить суд:

- визнати неправомірною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області у перерахунку пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити призначення та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» з дати подання заяви - 26 березня 2021 року на підставі довідок, виданих Головним управлінням ДПС у Тернопільській області від 16.03.2021 № 172/10/19-00-10-33 Про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та №173/10/19-00-10-33 Про складові заробітної плати для призначення пенсії особи, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби».

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 26.03.2021 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області із заявою про призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723 - XII «Про державну службу» та додав до заяви, як того вимагає Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2016 року № 622, довідки про складові заробітної плати за лютий 2021 року від 16.03.2021 №172/10/19-00-10-33 та №173/10/19-00-10-33, видані Головним управлінням ДПС у Тернопільській області.

Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області листом № 657-1608/М-02/8-1900/21 від 08.04.2021 відмовило позивачу у призначенні пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723 - XII «Про державну службу», мотивуючи відмову тим, що періоди роботи в органах державної податкової служби на посадах, у період перебування на яких були присвоєні персональні чи спеціальні звання не зараховуються до стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців.

Рішенням суду від 26.05.2021 у справі №500/2317/21 визнано неправомірною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області у призначенні ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити призначення та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну службу» з дати подання заяви - 26 березня 2021 року.

Надалі, листом від 04.11.2021 Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області повідомило позивача про відмову в перерахунку пенсії у зв`язку з відсутністю додаткової регламентації порядку виконання задоволення позовних вимог у резолютивній частині рішення суду від 26.05.2021 у справі №500/2317/21, зокрема: чи повинні братися до уваги при розрахунку пенсії з 26 03.2021 довідки, видані Головним управлінням ДПС у Тернопільській області від 16.03.2021 № 172/10/19-00-10-33 та №173/10/19-00-10-33 про складові заробітної плати державного службовця.

Вважаючи таку відмову відповідача протиправною, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Тернопільським окружним адміністративним судом винесено ухвалу від 24 листопада 2021 року про відкриття провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, у якій зазначено строк подання учасникам справи відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечення щодо відповіді на відзив.

14.12.2021, через відділ документального забезпечення суду, надійшов відзив на позовну заяву відповідача, зі змісту якого слідує, що він заперечує проти задоволення позовних вимог в повному обсязі, мотивуючи свою позицію тим, що

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 26.05.2021 у справі №500/2317/21 зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити призначення та виплату пенсії державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» з дати звернення - 26.03.2021, однак додаткової регламентації порядку виконання задоволення позовних вимог резолютивна частина рішення суду не містить, а саме, не вказано які довідки про складові заробітної плати повинні бути враховані. Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області звернулося за роз`ясненням рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 26.05.2021 у справі №500/2317/21 зокрема, чи повинні братися до уваги при розрахунку пенсії позивача з 26.03.2021 довідки, видані Головним управління ДПС у Тернопільській області від 16.03.2021 №172/10/19-00-10-33 та №173/10/19-00-10-33 про складові заробітної плати державного службовця. Однак, ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 20.10.2021 (справа №500/2317/21) в задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про роз`яснення судового рішення по адміністративній справі №500/2317/21 за позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, - відмовлено.

З огляду на що відповідач вказує, що на даний час призначити пенсію згідно Закону України «Про державну службу» на виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 26.05.2021 у справі №500/2317/21 можливо лише з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України 26.03.2008 №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян». Однак, за твердженням відповідача, такий перерахунок проводити недоцільно, оскільки при переході на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» розмір пенсії буде менший від розміру пенсії, що виплачується на даний час (арк. справи 22-27).

Ухвалою від 31.12.2021 суд прийняв рішення перейти до розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначив у справі судове засідання на 11.01.2022.

Однак, у судове засідання, призначене на 11.01.2022 сторони не прибули, подавши до суду заяви про розгляд даної справи в порядку письмового провадження, без їх участі.

Згідно з частиною четвертою статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За правилами частини третьої статті 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Відповідно до частини дев`ятої статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Зважаючи на наявні матеріали судової справи, суд ухвалою від 11.01.2022 перейшов до розгляду даної судової справи порядку письмового провадження, на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши письмові докази та перевіривши доводи, викладені позовній заяві, суд встановив наступні обставини.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України з 29.01.20217 та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV.

26.03.2021 позивач звернувся до Головного управління із зверненням про перехід із пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723 – XII.

До вказаної заяви позивачем було додано довідки про складові заробітної плати державного службовця, видані Головним управлінням ДФС у Тернопільській області №172/10/19-00-10-33 від 16.03.2021 та №173/10/19-00-10-33 від 16.03.2021 (арк. справи 13, 14).

За результатами розгляду вказаної заяви, листом Головного управління ПФУ у Тернопільській області № 1657-1608/М-02/8-1900/21 від 08.04.2021 позивачу відмовлено в її задоволенні оскільки періоди роботи посадових осіб в органах державної податкової служби на посадах, в період перебування на яких були присвоєні персональні чи спеціальні звання не зараховуються до стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державної служби. Згідно наданих документів до стажу державної служби можливо зарахувати лише період роботи з 01.07.2013 до 01.01.2014, впродовж якого йому було присвоєно 13 ранг державного службовця.

Позивач не погодився з такою відмовою відповідача та звернувся із відповідним позовом в суд.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 26.05.2021 у справі №500/2317/21 визнано неправомірною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області у призначенні ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити призначення та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну службу» з дати подання заяви - 26 березня 2021 року (арк. справи 4-6).

19 жовтня 2021 року Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області звернуло із заявою про роз`яснення рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 26.05.2021 у справі №500/2317/21, в частині того, чи необхідно враховувати довідки про складові заробітної плати державного службовця, видані Головним управлінням ДФС у Тернопільській області №172/10/19-00-10-33 від 16.03.2021 та №173/10/19-00-10-33 від 16.03.2021 при переведенні ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

Ухвалою суду від 20.10.2021 у справі №500/2317/21, відмовлено у задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про роз`яснення рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 26.05.2021 у справі №500/2317/21, з підстав того, що предметом розгляду адміністративної справи №500/2317/21 було виключно надання правової оцінки діям відповідача при відмові позивачу у переході на пенсію згідно Закону України "Про державну службу", а тому питання щодо що стосуються складових заробітної плати позивача, суд не розглядав, оскільки вони не були підставою для відмови в призначенні пенсії на підставі Закону України "Про державну службу" (https://reyestr.court.gov.ua/Review/100444762).

Надалі відповідач, листом від 04.11.2021 №1900-0305-8/32704, що довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №172/10/19-00-10-33 та 173/10/19-00- 10-33 від 16.03.2021, які видані Головним управлінням ДПС у Тернопільській області не відповідають вимогам Порядку призначення пенсії деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб».

У вказаному листі відповідач робить висновок про те, що враховуючи, що періоди роботи посадових осіб в органах державної податкової служби на посадах, в період перебування на яких присвоєнні персональні звання чи спеціальні звання, - не зараховується до стажу роботи на посадах віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, то врахувати позивачу виплати, зазначені у Довідках Головного управління ДПС у Тернопільській області про складові, заробітної плати для призначення пенсії державного службовця №172/10/19-00-10-33 та 173/10/19-00- 10-33 від 16.03.2021 немає підстав, оскільки виплати зазначені у Довідках не є заробітною платою працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу.

Окрім цього, відповідач повідомив позивача, що на даний час призначити йому пенсію згідно Закону України «Про державну службу» на виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 26.05.2021 у справі №500/2317/21 можливо лише з врахуванням постанови Кабінету Міністрів України 26.03.2008 №265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», однак такий перерахунок проводити недоцільно, оскільки при переході на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» розмір пенсії буде менший від розміру пенсії, що виплачується позивачу на даний час, а тому такого переходу та, відповідно, перерахунку по вказаних довідках - позивачу зроблено не було (арк. справи 11-12).

Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Визначаючись щодо позовних вимог суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року №889-VIII державна служба - це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави.

Державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов`язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Пунктом 8 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Обчислення стажу державної служби за періоди роботи до 01 травня 2016 року, тобто до моменту вступу в дію Закону України «Про державну службу», здійснюється відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року № 283 (далі - Порядок).

Пунктом 5 зазначеної постанови встановлено, що обчислений відповідно до цього Порядку стаж державної служби застосовується для встановлення державним службовцям надбавки за вислугу років, надання додаткових оплачуваних відпусток та призначення пенсії.

Пунктом 2 Порядку передбачалося, що до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті податкової служби.

Відповідно до пункту 342.4 статті 342 Податкового кодексу України, посадові особи контролюючих органів є державними службовцями.

Згідно приписів статті 343 Податкового кодексу України, посадовим особам органів державної податкової служби присвоюються спеціальні звання: головний державний радник податкової служби; державний радник податкової служби I рангу; державний радник податкової служби II рангу; державний радник податкової служби III рангу; радник податкової служби I рангу; радник податкової служби II рангу; радник податкової служби III рангу; інспектор податкової служби I рангу; інспектор податкової служби II рангу; інспектор податкової служби III рангу.

Відповідно до статті 344 Податкового кодексу України пенсійне забезпечення посадових осіб контролюючих органів, крім діючих у них підрозділів податкової міліції, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу». При цьому період роботи зазначених осіб (у тому числі тих, яким присвоєні спеціальні звання) у контролюючих органах зараховується до стажу державної служби та стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» незалежно від місця роботи на час досягнення віку, передбаченого зазначеним Законом.

Відповідно до частини четвертої статті 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Суд враховує, що правову оцінку доводам позивача з приводу неправомірності відмови відповідача у переході на пенсію згідно статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ, надано рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 26.05.2021 у справі №500/2317/21, яке набрало законної сили 01.09.2021 та яким встановлено, що періоди роботи (служби) ОСОБА_1 з 03.08.1995 по 31.10.2016 на посадах в органах податкової служби зараховуються до стажу державної служби, з огляду на що, станом на момент звернення позивача до Головного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із заявою про переведення його з пенсії за віком на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу», у нього був необхідний стаж роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, а тому відмова Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області в у переході позивача на пенсію згідно статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ, а тому такі обставини доказуванню не підлягають.

Згідно з частиною третьою та п`ятою статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622, пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 визначено, що форма довідки про заробітну плату для призначення пенсій державним службовцям затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 затверджені форми довідок про складові заробітної плати (для призначення пенсії державного службовці (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та про складові заробітної плати для призначення державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України Про державну службу.

Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

В матеріалах справи містяться відомості про складові, заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, що зазначені в довідках Головного управління ДПС у Тернопільській області №172/10/19-00-10-33 та №173/10/19-00- 10-33 від 16.03.2021, які складено у відповідності до вимог затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 форми (арк. справи 13, 14).

Враховуючи протиправність рішення відповідача щодо відмови здійснити переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ, то суд дійшов висновку про необхідність зобов`язати відповідача здійснити нарахування (перерахунок) та виплату такої пенсії з дати звернення – 26.03.2021, виходячи з розміру заробітної плати, зазначеної у довідках про складові заробітної плати Головного управління ДФС у Тернопільській області №172/10/19-00-10-33 та №173/10/19-00- 10-33 від 16.03.2021.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статей 9, 77 КАС кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Водночас, суд звертає увагу на позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (заява № 65518/01; від 06.09.2005; пункт 89), "Проніна проти України" (заява № 63566/00; 18.07.2006; пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (заява № 4909/04; від 10.02.2010; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) серія A. 303-A; 09.12.1994, пункт 29).

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Як підтверджується матеріалами справи, позивач за подання даної позовної заяви сплатив судовий збір у розмірі 908,00 грн згідно квитанції від 22.11.2021 (арк. справи 1), а отже, такі судові витрати підлягають до відшкодування позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії, - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області викладене в листі від 04.11.2021 №1900-0305-8/32704 щодо відмови у переведенні ОСОБА_1 на пенсію відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області перевести ОСОБА_1 на пенсію відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ з 26.03.2021 та здійснити нарахування (перерахунок) та виплату такої пенсії виходячи із розміру заробітної плати, зазначеної у довідках про складові заробітної плати Головного управління ДПС у Тернопільській області від 16.03.21 №173/10/19-00-10-33 та №№172/10/19-00-10-33.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 коп. сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено 01 лютого 2022 року.

Реквізити учасників справи:

позивач: - ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 );

відповідач: - Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (місцезнаходження: Майдан Волі, 3, м. Тернопіль, 46001, РНОКПП: 14035769).

Головуючий суддя Мірінович У.А.