Рішення № 103162069, 09.02.2022, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.02.2022
Номер справи
380/21798/21
Номер документу
103162069
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/21798/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 лютого 2022 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Клименко О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (Позивач) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (Відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2021 року у справі № 380/11146/20 про перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року, виходячи із розміру 70% грошового забезпечення, зазначеного у довідці від 30 вересня 2020 року за № 11/2335, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року без обмеження її максимальним розміром, виходячи з розміру 85% грошового забезпечення, зазначеного у довідці від 30 вересня 2020 року за № 11/2335, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України, здійснивши при цьому виплату перерахованого загального розміру пенсійних виплат із врахуванням раніше проведених виплат;

- стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на користь ОСОБА_1 понесені ним судові витрати.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що з 03 березня 1998 року йому призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 85% сум грошового забезпечення. На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2021 року у справі № 380/11146/20 відповідач зменшив розмір його пенсії з 85% до 70% відповідних сум грошового забезпечення. Такі дії відповідача позивач уважає протиправними, оскільки призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами їх проведення. При перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. На момент призначення позивачу пенсії діяла норма статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка визначала, що загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 85 процентів відповідних сум грошового забезпечення. За таких обставин, на переконання позивача, відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру його пенсії при здійсненні її перерахунку з 01 квітня 2019 року.

У зв`язку з вищенаведеним, адміністративний позов просить задоволити в повному обсязі.

Позиція відповідача викладена у відзиві на позовну заяву. Відповідач вказує, що Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області правомірно перерахувало пенсію позивачу, виходячи з розміру 70% грошового забезпечення, оскільки на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії з 01 квітня 2019 року встановлений максимальний розмір пенсії 70% відповідних сум грошового забезпечення. Зміни до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» законодавцем не внесені.

Щодо перерахунку пенсії позивача з 01 квітня 2019 року без обмеження максимальним розміром, відповідач вказує, що на осіб, пенсія яким призначена відповідно до нормативно-правових актів, вказаних у статті 2 Закону України від 08 липня 2011 року № 3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та розмір якої перевищує максимальний розмір, встановлений цим Законом, поширюються приписи законодавства, чинні на час здійснення її перерахунку. Наголошує, що як і при призначенні позивачу пенсії, так і на момент виникнення спірних правовідносин, пенсія позивача не досягає максимального розміру.

У зв`язку з наведеним, у задоволенні позовних вимог просить відмовити в повному обсязі.

Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 246 КАС України суд зазначає, що ухвалою судді від 30 листопада 2021 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення сторін.

Суд встановив наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини:

ОСОБА_1 є пенсіонером, якому з 08 квітня 1998 року призначена пенсія за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ», виходячи з вислуги – 30 років у розмірі 85% грошового забезпечення.

28 жовтня 2019 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою про перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року в розмірі грошового забезпечення у відсотках, який встановлено на момент призначення пенсії, відповідно до статті 63 Закону України № 2262-ХІІ на виконання постанови КМУ № 103 від 21 лютого 2018 року.

30 жовтня 2019 відповідач листом № 4764Л-20/11.03-06 повідомив позивача про те, що з 01 січня 2018 року позивачу проведено перерахунок раніше призначеної пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» за нормами законодавства, що діє на момент перерахунку пенсії, виходячи з 70% сум грошового забезпечення. При цьому основний розмір пенсії склав 70% суми грошового забезпечення.

Не погоджуючись із таким перерахунком пенсії та застосуванням обмеження максимальним розміром 70% грошового забезпечення, позивач звернувся до з позовом до суду (справа № 1.380.2019.005679).

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2019 року у справі № 1.380.2019.005679 позов ОСОБА_1 задоволено повністю.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 при здійсненні її перерахунку, а саме з 85% до 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб», у порядку і розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 85% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

У зв`язку із набранням законної сили рішенням Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у зразковій справі № 160/8324/19 Адміністрацією Державної прикордонної служби України за зверненням позивача підготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку від 30 вересня 2020 року № 11/2335 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05 березня 2019 за посадою, відповідною (аналогічною) його останній штатній посаді, із зазначенням посадового окладу – 3260,00 грн, окладу за військовим званням – 1020,00 грн, надбавки за вислугу років – 2140,00 грн, надбавки за особливості проходження військової служби – 1284,00 грн, премії – 3260,00 грн.

На звернення позивача про перерахунок його пенсії на підставі оновленої довідки, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області листом від 09 листопада 2020 року № 7750-7949/Л-52/8-1300/20 відмовило позивачу, мотивуючи відмову тим, що підстави для проведення перерахунку пенсії відповідно до оновленої довідки № 11/2335 від 30 вересня 2020 року відсутні.

Уважаючи такі дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області протиправними, позивач звернувся з позовом до суду (справа № 380/11146/20).

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2021 року у справі № 380/11146/20 позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання здійснити перерахунок і виплату пенсії задоволено повністю.

Визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області у перерахунку з 01 квітня 2019 року ОСОБА_1 пенсії, з врахуванням при її обчисленні відповідно до вимог статей 43, 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії згідно з довідкою Адміністрації Державної прикордонної служби України від 30 вересня 2020 року № 11/2335 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05 березня 2019 року.

Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 01 квітня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 30 вересня 2020 року № 11/2335 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05 березня 2019 року, з врахуванням при її обчисленні відповідно до вимог статей 43, 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» окладу за посадою – 3260,00 грн, окладу за військовим званням – 1020,00 грн, надбавки за вислугу років – 2140,00 грн, надбавки за особливості проходження військової служби – 1284,00 грн, премії – 3260,00 грн, з урахуванням виплачених сум.

На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2021 року у справі № 380/11146/20 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснило перерахунок пенсії позивача з 01 квітня 2019 року на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 30 вересня 2020 року № 11/2335 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад – 3260,00 грн, оклад за військовим званням – 1020,00 грн, надбавка за вислугу років – 2140,00 грн, надбавка за особливості проходження військової служби – 1284,00 грн, премія – 3260,00 грн, всього – 10964,00 грн.

Основний розмір пенсії позивача після проведеного перерахунку становить 70% грошового забезпечення (вислуга років 30) у розмірі 7674,80 грн.

Позивач, уважаючи протиправними дії відповідача щодо виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2021 року у справі № 380/11146/20 про перерахунок та виплату пенсії з 01 квітня 2019 року, виходячи із розміру 70% грошового забезпечення, зазначеного у довідці від 30 вересня 2020 року за № 11/2335, виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України, звернувся з цим позовом до суду.

Предметом розгляду у цій справі є перевірка дотримання відповідачем вимог чинного законодавства в частині проведення перерахунку пенсії позивача з 01 квітня 2019 року на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2021 року у справі № 380/11146/20.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2019 року у справі № 1.380.2019.005679 встановлено, що з 08 квітня 1998 року позивачу призначена пенсія за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ», виходячи з вислуги – 30 років у розмірі 85% грошового забезпечення.

Стаття 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року (далі – також Закон № 2262-ХІІ), у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу, передбачала, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт «б» статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

в) особам, зазначеним у пунктах «а» і «б» цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугу років збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 і 4 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 85 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 95 процентів, до категорій 2 і 3, - 90 процентів.

08 липня 2011 року Верховною Радою України прийнято Закон № 3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (далі - Закон № 3668-VI), який набрав чинності 01 жовтня 2011 року, підпунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень якого внесено зміни до Закону № 2262-ХІІ, зокрема у частині другій статті 13 цифри « 90» замінено цифрами « 80».

27 березня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (далі - Закон № 1166-VII), який набрав чинності з 01 квітня 2014 року, крім деяких положень, пунктом 23 Розділу ІІ якого внесено зміни до Закону № 2262-ХІІ: у частині другій статті 13 цифри « 80» замінено цифрами « 70». Ці зміни набрали чинності з 01 травня 2014 року.

Статтею 63 Закону № 2262-ХІІ, у редакції, чинній з 01 січня 2017 року, визначено підстави перерахунку раніше призначених пенсій.

Згідно з цією статтею перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

Аналіз вищенаведених норм права вказує, що стаття 13 Закону № 2262-ХІІ регулює порядок призначення пенсій, а стаття 63 визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку. Внесені Законом № 3668-VІ та Законом № 1166-VII зміни до статті 13 Закону № 2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону № 2262-ХІІ, яка не зазнала змін у зв`язку з прийняттям Закону № 3668-VІ та Закону № 1166-VII.

Суд встановив, що з 08 квітня 1998 року позивачу призначена пенсія за вислугу років у розмірі 85% грошового забезпечення (вислуга років 30). На момент призначення пенсії позивачу діяла норма частини 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка визначала, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 85 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Таким чином, при здійсненні перерахунку пенсії позивачу з 01 квітня 2019 року на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2021 року у справі № 380/11146/20, яка призначена ще з 08 квітня 1998 року, у відповідача були відсутні правові підстави для обмеження її розміру 70% грошового забезпечення, з посиланням на частину 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції Закону № 1166-VII), оскільки встановлене нею обмеження, на думку суду, не має зворотної сили, стосується лише обчислення максимального розміру пенсії, призначеної на час дії цієї ж норми, і не може обмежувати право позивача на отримання пенсії у розмірі 85% грошового забезпечення.

За таких обставин дії відповідача щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії позивача при здійсненні її перерахунку з 01 квітня 2019 року з 85% до 70% відповідних сум грошового забезпечення, є протиправними, а тому позовна вимога у цій частині є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Разом з тим суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним і таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення. З огляду не це суд уважає, що в цьому випадку ефективним способом захисту порушених прав, свобод чи інтересів позивача буде зобов`язання відповідача здійснити з 01 квітня 2019 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 на підставі виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України довідки від 30 вересня 2020 року № 11/2335 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , з урахуванням окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення і премії, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 85% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

Щодо позовних вимог в частині перерахунку та виплати пенсії з 01 квітня 2019 року без обмеження її максимальним розміром суд зазначає таке.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частиною першою статті 5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Суд відзначає, що право на захист – це самостійне суб`єктивне право, яке з`являється у володільця регулятивного права лише в момент порушення чи оспорення останнього.

Таким чином, завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи в публічно-правових відносинах. При цьому захист прав, свобод та інтересів осіб передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.

Обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Суд встановив, що на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2021 року у справі № 380/11146/20 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснило перерахунок пенсії позивача з 01 квітня 2019 року на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 30 вересня 2020 року № 11/2335 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад – 3260,00 грн, оклад за військовим званням – 1020,00 грн, надбавка за вислугу років – 2140,00 грн, надбавка за особливості проходження військової служби – 1284,00 грн, премія – 3260,00 грн., а всього – 10964,00 грн.

Основний розмір пенсії позивача після проведеного перерахунку становить 70% грошового забезпечення (вислуга років 30) у розмірі 7674,80 грн.

Як видно з наведеного, під час перерахунку пенсії позивача з 01 квітня 2019 року на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11 січня 2021 року у справі № 380/11146/20 Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не застосовувало обмеження максимального розміру пенсії позивача десятьма прожитковими мінімумами для працездатних осіб, а лише протиправно зменшило її розмір з 85% до 70% сум грошового забезпечення, про що зазначено судом вище.

Таким чином, станом на момент розгляду цієї справи судом, жодних дій щодо обмеження максимального розміру пенсії позивача при здійсненні її перерахунку з 01 квітня 2019 року на виконання рішення суду відповідач не вчиняв та прав позивача у цій частині не порушував.

З огляду на наведене, враховуючи, що судовому захисту підлягає порушене, а не ілюзорне право, суд не знаходить правових підстав для задоволення позовних вимог в частині зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача з 01 квітня 2019 року без обмеження її максимальним розміром.

Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та, враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову частково.

За змістом правил статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Суд встановив, що за подання цього позову до суду позивач сплатив судовий збір у розмірі 908,00 грн.

Оскільки позов містить позовні вимоги немайнового характеру, які хоча і частково, але підлягають задоволенню, тому розмір компенсації судових витрат суд визначає, виходячи з кількості, а не розміру задоволених/незадоволених позовних вимог.

Таким чином, поверненню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень підлягає сума у розмірі 908,00 грн.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень, п. 3 Розділу VI Прикінцевих положень КАС України, суд, –

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії – задоволити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 при здійсненні її перерахунку з 01 квітня 2019 року з 85% до 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 01 квітня 2019 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 на підставі виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України довідки від 30 вересня 2020 року № 11/2335 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , з урахуванням окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення і премії, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 85% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

В решті позовних вимог – відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. М. Андрея, 10, м. Львів, 79016, код ЄДРПОУ 13814885) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) 908,00 грн сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» та п. 3 Розділу VI «Прикінцеві положення» цього Кодексу.

Повний текст рішення складено 09 лютого 2022 року.

Суддя Клименко О.М.