
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Вінниця
09 лютого 2022 р. Справа №120/6585/21-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Крапівницької Н.Л.,
розглянувши у письмовому провадженні в місті Вінниці в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом
товариства з обмеженою відповідальністю «Дагаз-7»
до Головного управління ДПС у Вінницькій області, Державної податкової служби України
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дагаз-7» звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Вінницькій області, Державної податкової служби України та просить:
- визнати протиправним та скасувати Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за №2505291/36605910 від 29.03.2021;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну ПН за №2 від 02.02.2021.
- стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Дагаз-7» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області понесені Позивачем судові витрати.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач зазначає, що на виконання вимог п.201.10 ст.201 ПК України ним складено податкову накладну за №2 від 02.02.2021, яка за допомогою електронного документообігу направлена до податкового органу для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. У подальшому позивач отримав квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної. На виконання вимог вказаної квитанції контролюючого органу господарство надіслало повідомлення, а також всі первинні документи на підтвердження реальності здійснення господарських операцій. Разом із тим, спірним рішенням за №2505291/36605910 від 29.03.2021 позивачу відмовлено в реєстрації податкової накладної ПН за №2 від 02.02.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Ухвалою від 30.06.2021 відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
У встановлений судом строк представниками відповідачів подано відзиви на позовну заяву, в яких останні заперечують щодо задоволення даного адміністративного позову. Зокрема, відповідачі вказують на законність та обґрунтованість прийнятого рішення про відмову в реєстрації податкових накладних №2 від 02.02.2021 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Досліджуючи матеріали справи, судом встановлено.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дагаз-7» є господарюючим суб`єктом, зареєстрованим відповідно до чинного законодавства України. Відповідно до виписки основним видом діяльності Позивача є автомобільне перевезення товару (КВЕД 49.41 «Вантажний автомобільний транспорт»). Також, Позивач є зареєстрованим платником податку на додану вартість відповідно до свідоцтва №200087922 від 06.12.2012 та на сьогодні його реєстрацію не припинено і не анульовано.
У ході здійснення своєї господарської діяльності Позивач надає послуги з перевезення вантажів своїм клієнтам, в тому числі Товариству з обмеженою відповідальністю «УКРІНФОРМТРЕЙД», з яким укладено договір - заявка №1439795 від 01.02.2021.
Так, 01.02.2021 було здійснено перевезення вантажу за товарно транспортною накладною №0080976799 від 01.02.2021.
За вищезазначеною товарно - транспортною накладною була зареєстрована податкова накладна №2 від 02.02.2021, яка була зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за реєстраційним №9037015724.
Квитанцією реєстрація податкової накладної була зупинена 25.02.2021, та зазначено підстави, а саме: "Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 02.02.2021 №2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41.1., відсутні у таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операції".
Запропоновано позивачу надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
ТОВ «Дагаз-7» після зупинення реєстрації подало наступні документи для підтвердження реальності операції: Акт звірки б/н взаєморозрахунків з ТОВ «ВЕСТ КАРД» за січень від 31.01.2021; Акт прийому-передачі послуг з ТОВ «ЄВРАЗІЙСЬКІ ПАЛИВНІ РІШЕННЯ» №145202 від 31.01.2021; Банківська виписка б/н ТОВ «АВТОФАСТЕРА ЛТД» від 03.02.2021; Банківська виписка ТОВ «ЄВРАЗІЙСЬКІ ПАЛИВНІ РІШЕННЯ», ТОВ «ВЕСТ КАРД» від 01.02.2021; Банківська виписка ТОВ «КПП ЦЕНТР», ТОВ «Камаз-Транс-Сервіс» від 21.01.2021; Видаткова накладна ТОВ «КПП ЦЕНТР» №21338-21 від 26.01.2021; Видаткова накладна ТОВ «АВТОФАСТЕРА ЛТД» №АФ-0003968 від 21.01.2021; Видаткова накладна ТОВ «ЄВРАЗІЙСЬКІ ПАЛИВНІ РІШЕННЯ» №1155618 від 31.01.2021; Видаткова накладна ТОВ «КПП ЦЕНТР» №622-21 від 04.01.2021; Видаткова накладна ТОВ «ВЕСТ КАРД» №5271 від 31.01.2021; Видаткова накладна ТОВ «Камаз-Транс-Сервіс» №34000020121 від 21.01.2021; Виписка банка (проплата) ТОВ «ВЕСТ КАРД» від 29.01.2021; Договір з ТОВ «Євразійські паливні рішення» №КОМ15635/16 від 19.10.2018; Договір на технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів з ТОВ «Камаз-Транс-Сервіс» №Р-162 від 09.05.2018; Договір поставки з ТОВ «КПП ЦЕНТР» №543362 від 30.09.2016; Договір постачання з ТОВ «АВТОФАСТЕРА ЛТД» №9914 від 11.05.2018; Пояснення ТОВ «Дагаз-7» б/н від 24.03.2021 до договору №1439795 від 01.02.2021; Договір поставки партіями з використанням паливних карток з ТОВ «ВОГ КАРД» №ПО1099 від 29.12.2018; Акт надання послуг №88 від 02.02.2021; Договір-заявка на перевезення вантажів орендованим автомобільним транспортом з ТОВ «УКРІНФОРМТРЕЙД» №1439795 від 01.02.2021; ТТН №0080976799 від 01.02.2021; Податкова накладна №2 від 02.02.2021 та квитанція.
29.03.2021 комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення №2505291/36605910 про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування на підставі ненадання платником податку копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них; договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.
02.04.2021 Позивачем було подано скаргу, до якої були додані документи на підтвердження фактів, які спростовували б критерії ризиковості операції та перелік підстав, зазначених в рішенні №2505291/36605910 від 29.03.2021, а саме: Документи, які завантажувались ТОВ «Дагаз-7» при зупиненні реєстрації розрахунку коригування; Акт звірки з ТОВ «УКРІНФОРМТРЕЙД» за 1 квартал 2021; Видаткова накладна ТОВ «КПП ЦЕНТР» №9527-21 від 15.01.2021; Договір поставки нафтопродуктів оптовими партіями з ТОВ «ВЕСТ КАРД» №040405-04-12-2020-ШК01075 від 04.12.2020.
Після розгляду скарги ГУ ДПС У Вінницькій області прийняло рішення №16143/36605910/2 від 06.04.2021, яким відмовив у задоволенні скарги платника податку на підставі «ненадання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури / інвойсів».
Не погодившись з вказаними рішеннями, позивач звернувся до суду за захистом порушених прав.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно до п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відповідно до пп.201.16.1 - 201.16.3 п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію (їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.17 за №567 затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до п.6. зазначеного Критерію моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями: обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 рази більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу постачання такого товару/послуг, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях, і переважання в такому залишку товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, більше 75% загального такого залишку та відсутність товару/послуги, зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).
Цим же наказом затверджений Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до п.1 Вичерпного переліку документів, вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 за №567: для критерію, зазначеного у пп.1 п.6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством; для критерію, зазначеного в пп.2 п.6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/при дбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки - фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
З системного аналізу наведених вище положень видно, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
Письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.
Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Згідно до ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.ч.1, 4 ст.73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно до ст.76 Кодексу адміністративного судочинства України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно до п.п.1,3 ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Підприємством було подано до відповідача податкову накладну ПН №2 від 02.02.2021, яка прийнята податковим органом, реєстрацію зупинено.
Позивачем були надані до податкового органу пояснення та первинні документи фінансово - господарської діяльності підприємства.
За результатами розгляду документів прийнято рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.
Матеріали справи свідчать, що підставою для відмови комісією вказано: «ненадання платником податку копій документів: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них; договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків».
Проте, на виконання п.п.201.16.2 п.201.16 ст.201 ПК України ТОВ «Дагаз-7» після зупинення реєстрації подало наступні документи для підтвердження реальності операції: Акт звірки б/н взаєморозрахунків з ТОВ «ВЕСТ КАРД» за січень від 31.01.2021; Акт прийому-передачі послуг з ТОВ «ЄВРАЗІЙСЬКІ ПАЛИВНІ РІШЕННЯ» №145202 від 31.01.2021; Банківська виписка б/н ТОВ «АВТОФАСТЕРА ЛТД» від 03.02.2021; Банківська виписка ТОВ «ЄВРАЗІЙСЬКІ ПАЛИВНІ РІШЕННЯ», ТОВ «ВЕСТ КАРД» від 01.02.2021; Банківська виписка ТОВ «КПП ЦЕНТР», ТОВ «Камаз-Транс-Сервіс» від 21.01.2021; Видаткова накладна ТОВ «КПП ЦЕНТР» №21338-21 від 26.01.2021; Видаткова накладна ТОВ «АВТОФАСТЕРА ЛТД» №АФ-0003968 від 21.01.2021; Видаткова накладна ТОВ «ЄВРАЗІЙСЬКІ ПАЛИВНІ РІШЕННЯ» №1155618 від 31.01.2021; Видаткова накладна ТОВ «КПП ЦЕНТР» №622-21 від 04.01.2021; Видаткова накладна ТОВ «ВЕСТ КАРД» №5271 від 31.01.2021; Видаткова накладна ТОВ «Камаз-Транс-Сервіс» №34000020121 від 21.01.2021; Виписка банка (проплата) ТОВ «ВЕСТ КАРД» від 29.01.2021; Договір з ТОВ «Євразійські паливні рішення» №КОМ15635/16 від 19.10.2018; Договір на технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів з ТОВ «Камаз-Транс-Сервіс» №Р-162 від 09.05.2018; Договір поставки з ТОВ «КПП ЦЕНТР» №543362 від 30.09.2016; Договір постачання з ТОВ «АВТОФАСТЕРА ЛТД» №9914 від 11.05.2018; Пояснення ТОВ «Дагаз-7» б/н від 24.03.2021 до договору №1439795 від 01.02.2021; Договір поставки партіями з використанням паливних карток з ТОВ «ВОГ КАРД» №ПО1099 від 29.12.2018; Акт надання послуг №88 від 02.02.2021; Договір-заявка на перевезення вантажів орендованим автомобільним транспортом з ТОВ «УКРІНФОРМТРЕЙД» №1439795 від 01.02.2021; ТТН №0080976799 від 01.02.2021; Податкова накладна №2 від 02.02.2021 та квитанція.
Відтак, суд вважає, що надані підприємством документи є достатніми для підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних ПН №2 від 02.002.2021.
Стосовно тверджень відповідача, що документи надані в електронному вигляді не відображаються для перегляду, суд такі відхиляє, адже відповідачами не надано належних доказів на підтвердження таких обставин.
Згідно з ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України).
Виходячи з системного аналізу положень законодавства України та наданих учасниками справи доказів, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Що стосується процесуального питання про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу, то суд при його вирішенні керується наступними мотивами.
Відповідно до положень п.1 ч.3 ст.132 КАС України до витрат, пов`язаних з розглядом справи належать витрати на професійну правничу допомогу.
Згідно з ч.1-3 ст.134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Дослідивши зміст наданих доказів на підтвердження витрат на правничу допомогу суд робить висновок, що такі витрати дійсно були пов`язані саме із розглядом цієї справи та підтверджені документально.
З огляду на викладене суд вважає, що понесені позивачем витрати в сумі 3575,00 грн є співмірним зі складністю справи, а показники часу на оформлення позову та заяв по суті справи, які зазначені адвокатом не є завищеними.
Відтак, на переконання суду, заявлений розмір витрат на професійну правничу допомогу відповідає вимогам співмірності, розумності та справедливості. заявлений розмір витрат на професійну правничу допомогу відповідає вимогам співмірності, розумності та справедливості.
Згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, а понесені позивачем витрати по сплаті судового збору підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів.
Керуючись статтями 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за №2505291/36605910 від 29.03.2021.
Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну ПН за № 2 від 02.02.2021.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Дагаз-7» сплачений при звернені до суду судовий збір у розмірі 2270,00 грн (дві тисячі двісті сімдесят гривень) та витрати на правову допомогу в розмірі 3750,00 грн (три тисячі сімсот п`ятдесят гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст.295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Дагаз-7» (адреса 23223, Вінницька обл., Вінницький р-н, село Зарванці, вулиця Інженерна, будинок 5, ЄДРПОУ-36605910).
Відповідач 1 - Головне управління ДПС у Вінницькій області адреса Україна, 21028, Вінницька, обл., місто Вінниця, Хмельницьке шосе, будинок 7, ЄДРПОУ-44069150).
Відповідач 2 - Державна податкова служба України (адреса Україна, 04053, місто Київ, Львівська площа, будинок 8, ЄДРПОУ-43005393).
Суддя підпис Крапівницька Н. Л.
Згідно з оригіналом Суддя
Секретар