Рішення № 103153918, 02.02.2022, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.02.2022
Номер справи
120/14591/21-а
Номер документу
103153918
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

02 лютого 2022 р. Справа № 120/14591/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Томчука А.В., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції у Вінницькій області до Дочірнього підприємства "Барський райагроліс" Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду

ВСТАНОВИВ:

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області (далі - позивач) звернулась в суд з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства "Барський райагроліс" Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" (далі - ДП "Барський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс", відповідач) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду у вигляді зупинення використання джерела викиду (димової труби опалення адміністративного приміщення (грубка)), яке розташоване за адресою Вінницька область, Жмеринський район, м. Бар, вул. Б. Сфорци, 14 до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря.

В обґрунтування заявлених вимог суб`єкт владних повноважень вказує, що в період з 23.02.201 по 26.02.2021 Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області проведено планову перевірку дотримання ДП "Барський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс" вимог природоохоронного законодавства. В ході перевірки встановлено, що підприємство в порушення вимог ст. 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря" здійснює діяльність за відсутності дозволу від джерела викиду (димової труби опалення адміністративного приміщення (грубка)). 26.02.2021 ДП "Барський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс" видано припис щодо усунення виявлених порушень, шляхом отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від джерел викидів до 29.06.2021.

За результатами позапланової перевірки (акт від 09.09.2021) виконання вимог припису від 26.02.2021, встановлено, що припис в частині отримання дозвільних документів відповідачем не виконано.

При цьому, на даний час, підприємство продовжує здійснювати діяльність з порушенням вимог ст. 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря".

Позивач зазначає, що виявлені порушення є грубими та завдають шкоди навколишньому середовищу, а тому просить суд вирішити питання про застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Ухвалою від 09.11.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, вирішено її розгляд здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Встановлено відповідачеві строк для подачі відзиву на позовну заяву.

01.12.2021 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечив щодо задоволення позовних вимог Державної екологічної інспекції у Вінницькій області та вказав, що позивачем не наведено жодного доказу, яким чином експлуатація дров`яної печі (грубки) для опалення адміністративного приміщення відповідача порушує вимоги закону, не наведено жодного доказу, що експлуатація грубки здійснюється з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів у атмосферу і лімітів скидів забруднюючих речовин.

У зв`язку з наведеним просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

14.12.2021 до суду надійшла відповідь на відзив, в якій позивач, спростовуючи аргументи відзиву, вимоги присів від 01.02.2019 та від 26.02.2021 в частині отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин відповідачем не виконано, при цьому підприємство неодноразово сплачувало штрафи за невиконання вимог приписів, продовжуючи ігнорувати їх виконання. У зв`язку з чим позивач просить задовольнити заявлений позов повністю.

Інших заяв по суті справи до суду не надходило.

Відповідно до ч. 2 ст. 262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, – через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

У період з 29.01.2019 по 01.02.2019 Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області проведено планову перевірку дотримання Дочірнім підприємством "Барський райагроліс" Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" вимог природоохоронного законодавства, про що складено акт № 050/ВН, в якому, окрім інших, зафіксовано порушення відповідачем вимог природоохоронного законодавства, зокрема ст. 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного дозволу від джерела викиду (димової труби опалення адміністративного приміщення (грубка)) без відповідно дозволу.

01.02.2019 ДП "Барський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс" видано Припис щодо усунення виявлених порушень, зокрема шляхом: отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від джерел викидів до 29.04.2019.

Крім того, за результатами проведеної перевірки відносно директора ДП "Барський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс" ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення № 009314 від 29.01.2019 та винесено постанову №03/034 від 04.02.2019, якою визнано директора ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 78, 60 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

За результати позапланової перевірки на виконання вимог Припису було встановлено, що Припис від 01.02.2019 ДП "Барський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс" не виконано, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від джерел викидів не отримано (акт від 09.12.2020 №685/ВН). Сума штрафу сплачена порушником добровільно.

За результатами перевірки відносно в.о. директора ДП "Барський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс" Віньгори Ю.В. складено протокол про адміністративне правопорушення № 012771 від 09.12.2020 та винесено постанову № 05/252 від 14.12.2020 про накладення адміністративного стягнення. Сума штрафу сплачена добровільно.

У період з 23.02.2021 по 26.02.2021 Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області проведено планову перевірку дотримання відповідачем вимог природоохоронного законодавства, про що складено акт № 050/ВН, в якому, окрім інших, зафіксовано порушення відповідачем вимог природоохоронного законодавства, зокрема ст. 11 Закону України "Про охорону атмосферного повітря", здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного дозволу від джерела викиду (димової труби опалення адміністративного приміщення (грубка)) без відповідно дозволу.

26.02.2021 ДП "Барський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс" видано Припис щодо усунення виявлених порушень, зокрема шляхом: отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від джерел викидів до 29.06.2021.

За результатами перевірки відносно директора ДП "Барський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс" ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення №013111 від 26.02.2021 та винесено постанову № 05/044 від 01.03.2021 про накладення адміністративного стягнення. Сума штрафу сплачена добровільно.

Позаплановою перевіркою, проведеною у період з 08.09.2021 по 09.09.2021 на виконання вимог припису встановлено, що 11 пункт Припису від 26.02.2021 ДП "Барський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс" не виконано, а саме дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від джерел викидів не отримано (акт перевірки №426/ВН від 09.09.2021).

За результатами перевірки відносно директора підприємства відповідача ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення № 013955 від 09.09.2021 та винесено постанову № 05/233 від 14.09.2021 про накладення адміністративного стягнення. Штраф сплачено добровільно.

Позивач зазначає, що виявлене порушення є істотним, відповідачем не спростовується, оскільки ним не оскаржено вимоги винесених присів, а тому просить суд вирішити питання про застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді зупинення використання джерела викиду (димової труби опалення адміністративного приміщення (грубка)), яке розташоване за адресою Вінницька область, Жмеринський район, м. Бар, вул. Б. Сфорци, 14 до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2017 №275 (далі - Положення № 275), Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра захисту довкілля та природних ресурсів і який реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Підпунктом 2 пункту 4 Положення №275 передбачено, що Інспекція здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням центральними органами виконавчої влади та їх територіальними органами, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами – нерезидентами вимог законодавства, зокрема щодо наявності та додержання умов дозволів на викиди забруднюючих речовин.

Правовий статус Державної екологічної інспекції у Вінницькій області регламентується Положенням про Державну екологічну інспекцію у Вінницькій області, затвердженим наказом Державної екологічної інспекції України від 02.02.2021 №46 (далі - Положення №46).

Пунктом 1 розділу І Положення №46 визначено, що Державна екологічна інспекція у Вінницькій області (далі - Інспекція) є територіальним органом Державної екологічної інспекції України (далі - Держекоінспекція) та їй підпорядковується. Повноваження Інспекції поширюються на територію Вінницької області.

Згідно з п.п. 4 пунктом 2 розділу ІІ Положення №46 Інспекція здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства про охорону атмосферного повітря, зокрема щодо: виконання загальнодержавних, галузевих або регіональних природоохоронних програм; наявності та додержання умов дозволів на викиди забруднюючих речовин; забезпечення безперебійної ефективної роботи і підтримання у справному стані споруд, устаткування та апаратури для очищення викидів забруднюючих речовин; додержання нормативів у галузі охорони атмосферного повітря; додержання екологічних показників нафтопродуктів (бензину автомобільного та дизельного палива), які реалізуються шляхом оптової та роздрібної торгівлі суб`єктами господарювання; порядку провадження діяльності, спрямованої на штучні зміни стану атмосфери і атмосферних явищ у господарських цілях; надання своєчасної, повної та достовірної інформації про стан атмосферного повітря, визначення видів і обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря.

Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Положення № 46 Інспекція проводить перевірки (у тому числі документальні) із застосуванням інструментально-лабораторного контролю, складає відповідно до законодавства акти за результатами здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства з питань, що належать до її компетенції, надає обов`язкові до виконання приписи щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства та здійснює контроль за їх виконанням і здійснює лабораторні вимірювання (випробування).

За правилами пункту 6 розділу ІІ Положення №46 Інспекція звертається до суду із позовом щодо обмеження чи зупинення діяльності суб`єктів господарювання і об`єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, впливу фізичних та біологічних факторів, лімітів скидів забруднюючих речовин;

Згідно зі статтею 1 Закону України від 05 квітня 2007 року №877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон № 877-V), державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; заходи державного нагляду (контролю) – планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.

Відповідно до ч. 6 ст. 7 Закону № 877-V за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, який повинен містити такі відомості: дату складення акта; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд тощо); предмет державного нагляду (контролю); найменування органу державного нагляду (контролю), а також посаду, прізвище, ім`я та по батькові посадової особи, яка здійснила захід; найменування юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи-підприємця, щодо діяльності яких здійснювався захід.

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) зазначає в акті стан виконання вимог законодавства суб`єктом господарювання, а в разі невиконання – детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства.

В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб`єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом. Якщо суб`єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями. Зауваження суб`єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід`ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю). У разі відмови суб`єкта господарювання підписати акт посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить до такого акта відповідний запис.

Один примірник акта вручається керівнику чи уповноваженій особі суб`єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі-підприємцю або уповноваженій ним особі в останній день заходу державного нагляду (контролю), а другий зберігається в органі державного нагляду (контролю).

Частиною сьомою статті 7 Закону № 877-V передбачено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Припис – обов`язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб`єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства (ч. 8 ст. 7 Закону № 877-V).

При цьому відповідно до ст. 10 Закону України від 16 жовтня 1992 року № 2707-XII "Про охорону атмосферного повітря" (далі – Закон № 2707-XII) підприємства, установи, організації та громадяни – суб`єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов`язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов`язані:

1) здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених стандартами та нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо;

2) вживати заходів щодо зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин і зменшення впливу фізичних факторів;

3) забезпечувати безперебійну ефективну роботу і підтримання у справному стані споруд, устаткування та апаратури для очищення викидів і зменшення рівнів впливу фізичних та біологічних факторів;

4) здійснювати контроль за обсягом і складом забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, і рівнями фізичного впливу та вести їх постійний облік;

5) заздалегідь розробляти спеціальні заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і вживати заходів для ліквідації причин, наслідків забруднення атмосферного повітря;

6) забезпечувати здійснення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин стаціонарних і пересувних джерел та ефективності роботи газоочисних установок;

7) забезпечувати розроблення методик виконання вимірювань, що враховують специфічні умови викиду забруднюючих речовин;

8) використовувати метрологічно атестовані методики виконання вимірювань і повірені засоби вимірювальної техніки для визначення параметрів газопилового потоку і концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі та викидах стаціонарних і пересувних джерел;

9) здійснювати контроль за проектуванням, будівництвом і експлуатацією споруд, устаткування та апаратури для очищення газопилового потоку від забруднюючих речовин і зниження впливу фізичних та біологічних факторів, оснащення їх засобами вимірювальної техніки, необхідними для постійного контролю за ефективністю очищення, дотриманням нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів та інших вимог законодавства в галузі охорони атмосферного повітря;

10) своєчасно і в повному обсязі сплачувати екологічний податок.

Виконання заходів щодо охорони атмосферного повітря не повинно призводити до забруднення ґрунтів, вод та інших природних об`єктів.

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону № 2707-XII для забезпечення екологічної безпеки, створення сприятливого середовища життєдіяльності, запобігання шкідливому впливу атмосферного повітря на здоров`я людей та навколишнє природне середовище здійснюється регулювання викидів найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Частиною п`ятою статті 11 Закону № 2707-XII визначено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Водночас в силу положень ст. 20.2 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25 червня 1991 року № 1264-XII до компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері охорони навколишнього природного середовища належить, зокрема, обмеження чи зупинення (тимчасове) діяльності підприємств і об`єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, законодавства про оцінку впливу на довкілля, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин.

Отже, виходячи з наведених норм чинного законодавства, обов`язковою умовою для здійснення викидів забруднюючих речовин є наявність відповідних дозволів, виданих уповноваженим на те органом виконавчої влади.

Судом встановлено, що в період з 23.02.2021 по 26.02.2021 позивач здійснив планову перевірку відповідача у сфері дотримання вимог природоохоронного законодавства. За її результатами відповідачу вручено Припис від 29.06.2021, яким встановлено конкретний та достатній строк для виконання виявлених перевіркою порушень.

Разом з тим, 09.09.2021 складено Акт №426/ВН за результатами позапланової перевірки виконання Припису від 29.06.2021, яким зафіксовано невиконання заходів згідно з висновками попередньої перевірки, зокрема неотримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Зокрема, перевіркою встановлено, що відповідач експлуатує джерело викиду шкідливих речовин в атмосферне повітря без отримання на те відповідних дозвільних документів.

В той же час, судом враховано, що станом на дату розгляду справи відповідачем не надано доказів усунення виявленого перевіркою порушенння, яке стало підставою для звернення позивача з цим адміністративним позовом, як і не надано доказів щодо вжиття відповідних доказів для отримання спеціального дозволу. При цьому, в контексті цієї ситуації, суд враховує, що припис від 26.02.2021 не оскаржувався відповідачем.

Також, слід враховувати, що на підставі виявлених порушень, зокрема і щодо використання даного об`єкту (димової труби опалення адміністративного приміщення (грубка)), яке розташоване за адресою Вінницька область, Жмеринський район, м. Бар, вул. Б. Сфорци, 14 За результатами перевірки відносно директора ДП "Барський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс" ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення № 013955 від 09.09.2021. У відповідних графах адмінпротоколу правопорушником повторно надано пояснення, що порушення будуть усунуті.

Крім того, відносно директора ДП "Барський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс" винесено постанову № 05/233 від 14.09.2021, якою визнано останнього визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено на нього адміністративний штраф у розмірі 340 грн. Штраф сплачено добровільно.

Дані обставини, на переконання суду, додатково підтверджують факт того, що відповідач був обізнаний з приводу необхідності усунення виявлених порушень та не заперечував необхідність їх усунення.

За наведених обставин і враховуючи те, що під час розгляду справи належними, допустимими та достатніми доказами підтверджується факт порушення ДП "Барський райагроліс" ВОКСЛП "Віноблагроліс" вимог законодавства у сфері охорони навколишнього середовища, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Відтак сплачений позивачем судовий збір з відповідача не стягується.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Дочірнього підприємства "Барський райагроліс" Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" у вигляді зупинення використання Дочірнім підприємством "Барський райагроліс" Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" джерела викиду (димової труби опалення адміністративного приміщення (грубка)), яке розташоване за адресою Вінницька область, Жмеринський район, м. Бар, вул. Б. Сфорци, буд.14, - до отримання зазначеним підприємством дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: Державна екологічна інспекція у Вінницькій області (вул. 600-річчя, 19, м.Вінниця, код ЄДРПОУ 37979894)

Відповідач: Дочірнє підприємство "Барський райагроліс" Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Віноблагроліс" (вул. Б. Сфорци, 14, м. Бар, 23000, код ЄДРПОУ 39029969)

Повний текст рішення складено 02.02.2022

Суддя Томчук Андрій Валерійович