Рішення № 103151989, 18.01.2022, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.01.2022
Номер справи
440/9481/21
Номер документу
103151989
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2022 року м. ПолтаваСправа № 440/9481/21

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання – Садошенко А.П.,

представника відповідача – Мосейчука Т.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Полтавській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

18 серпня 2021 року ОСОБА_1 (надалі - позивач; ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Служби безпеки України в Полтавській області (надалі - відповідач; УСБУ в Полтавській області), у якій просить:

- визнати протиправними дії Управління Служби безпеки України в Полтавській області по зменшенню відсотків надбавки за особливості проходження служби на 16%: було призначено 60%, а вказали 44%, доплати військовослужбовцям оперативних підрозділів, які співробітничають з особами залученими до участі в ОРД на 15%: було призначено 20%, а вказали 5%; премії на 23%: було призначено 33,3%, вказали 10% при наданні довідки про розмір грошового забезпечення, які не відповідають пенсійний справі ОСОБА_1 та значно зменшують суму грошового забезпечення;

- зобов`язати Управління Служби безпеки України у Полтавській області надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення, яка відповідає його пенсійній справі, а саме, зазначити реальний посадовий оклад за відповідною або аналогічною посадою, яку ОСОБА_1 займав на дату звільнення із служби, що визначені станом на 05.03.2019, крім цього надбавка за особливості проходження служби 60%, доплата військовослужбовцям оперативних підрозділів, які співробітничають з особами залученими до участі в ОРД - 20%, премія 33,3%, та надати нову довідки про розмір грошового забезпечення в Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для здійснення ними перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі № 160/8324/19 щодо обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19 щодо здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії УСБУ в Полтавській області виготовлено та направлено до ГУ ПФУ в Полтавській області довідку від 18.05.2021 №66/21/4/103фв про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , встановленого за відповідною (аналогічною) посадою станом на 05.03.2019 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 із зазначенням таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 5500,00 грн., оклад за військовим званням (старший лейтенант) - 1200,00 грн., надбавка за вислугу років (30%) - 2010,00 грн., надбавка за особливості проходження служби (44%) - 3832,40 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 825,00 грн., доплата військовослужбовцям оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі (5%) - 275,00 грн., преміювання (10%) - 550,00 грн. Позивач вважає, що у цій довідці у порушення вимог законодавства України відповідачем помилково зазначено відсотковий розмір надбавки за особливості проходження служби, доплати військовослужбовцям оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, та премії, оскільки, на думку позивача, ці додаткові види грошового забезпечення повинні зазначатися у розмірі за відповідною або аналогічною посадовою, яку особа займала на дату звільнення зі служби, що визначені станом на 01.01.2018, а не на дату її видачі.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 25 серпня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/9481/21, залучено Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, витребувано від Управління Служби безпеки України в Полтавській області докази та встановлено відповідачу для їх надання п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі.

20 вересня 2021 року до суду надійшов відзив Управління Служби безпеки України в Полтавській області на позовну заяву /а.с. 39-45/, у якому відповідач просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, посилаючись на те, що всі складові грошового забезпечення вказані у довідці у максимально визначених розмірах, які передбачені для військовослужбовців, що проходять службу на посаді аналогічній тій, яку ОСОБА_1 обіймав на час звільнення з військової служби. Пояснює, що при встановленні розміру складових грошового забезпечення, зазначеного у довідці від 18.05.2021 №66/21/4/103фв, відповідач керувався наказом ЦУ СБУ від 14.02.2019 №245/ДСК "Про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України у 2019 році", Інструкцію про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям СБУ, затвердженою наказом ЦУ СБУ від 10.04.2018 №515/ДСК, Переліком посад та тарифних розрядів військовослужбовців Служби безпеки України, посад та тарифних розрядів офіцерського складу в регіональних органах, затвердженим наказом ЦУ СБУ від 12.02.2018 №380/дск.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2021 року вирішено перейти до розгляду адміністративної справи №440/9481/21 у спрощеному провадженні в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, призначено по даній справі судове засідання на 14:00 21 жовтня 2021 року, витребувано від відповідача Управління Служби безпеки України в Полтавській області докази та встановлено відповідачу строк для надання до суду документів.

Ухвалами суду від 21 жовтня 2021 року витребувано докази від Служби безпеки України, оголошено перерву у судовому засіданні на підставі частини 2 статті 223 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалами суду від 24 листопада 2021 року витребувано додаткові докази від відповідача та оголошено перерву у судовому засіданні на підставі частини 2 статті 223 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач у судове засідання 18 січня 2022 року не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, про причини неявки не повідомив, надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності /а.с. 210/.

Представник третьої особи у судове засідання 18 січня 2022 року не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, про причини неявки не повідомив, надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності /а.с. 208/.

Частиною 1 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Враховуючи викладене вище, суд вирішив розглядати справу за відсутності позивача та представника третьої особи.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

ОСОБА_1 з 01.06.2015 отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області, що підтверджується наявними у справі документами пенсійної справи позивача /а.с. 51, 94/.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103, пунктами 1, 2 якої встановлено перерахувати з 01.01.2018 пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови №704.

10.04.2018 УСБУ в Полтавській області видано ОСОБА_1 довідку №66/21/4-27ФВ про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" із зазначенням таких сум грошового забезпечення за відповідною посадою за нормами, чинними на 01.03.2018: посадовий оклад - 5500,00 грн., оклад за військовим званням (старший лейтенант) - 1200,00 грн., надбавка за вислугу років (30 %) - 2010,00 грн., всього - 8710,00 грн. /а.с. 57/.

ГУ ПФУ в Полтавській області на підставі постанови №103 та довідки Управління СБУ в Полтавській області №66/21/4-27ФВ від 10.04.2018 здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 у розмірі 60% грошового забезпечення з урахуванням таких сум грошового забезпечення позивача: посадовий оклад - 5500,00 грн., оклад за військовим званням (старший лейтенант) - 1200,00 грн., надбавка за вислугу років (30 %) - 2010,00 грн., всього - 8710,00 грн. /а.с. 58/.

05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

На підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19 щодо здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії УСБУ в Полтавській області виготовлено та направлено до ГУ ПФУ в Полтавській області довідку від 18.05.2021 №66/21/4/103фв про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , встановленого за відповідною (аналогічною) посадою станом на 05.03.2019 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 із зазначенням таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 5500,00 грн., оклад за військовим званням (старший лейтенант) - 1200,00 грн., надбавка за вислугу років (30%) - 2010,00 грн., надбавка за особливості проходження служби (44%) - 3832,40 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 825,00 грн., доплата військовослужбовцям оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі (5%) - 275,00 грн., преміювання (10%) - 550,00 грн., всього - 14192,40 грн. /а.с. 13, 100а/.

Вважаючи протиправними дії Управління Служби безпеки України в Полтавській області щодо зазначення у довідці від 18.05.2021 №66/21/4/103фв відсоткового розміру надбавки за особливості проходження служби 44% замість 60%, доплати військовослужбовцям оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі 5% замість 20%, а також премії 10% замість 33,3% , позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з такого.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон №2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно з частиною 2 статті 9 Закону №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону №2011-ХІІ).

Статтею 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Наведені положення статті 43 Закону №2262-ХІІ містяться в розділі V "Обчислення пенсії", тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначають складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому, під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі №826/3858/18.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону №2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку №45 в редакції постанови №103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому, у Додатку 2 до Порядку №45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою №103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі №826/3858/18, визнані протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Суд зазначає, що компетенції Уряду належить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку №45.

Проте, зміни внесені постановою №103, зокрема, до додатку 2 до Порядку №45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, тому з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас, алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема, ГУПФУ та відповідач у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Зокрема, пункт 3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Тобто, на відповідача покладено функції з формування довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку №45.

При цьому, суд зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічний правовий висновок викладено у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі №21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі №553/3619/16-а.

Як вже зазначалось, 30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, постановою №704 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови №704).

При цьому, підпунктом 2 пункту 5 постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Таким чином, з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.

У постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі №826/3858/18 суд касаційної інстанції серед іншого вказав на те, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 4 Порядку №45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Таким чином, позивач набув право на перерахунок пенсії з 01 квітня 2019 року (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії).

Разом із цим, до моменту отримання належної довідки від відповідача в органу Пенсійного фонду не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача.

Вказані висновки суду відповідають правовому висновку Верховного Суду, викладеному у рішенні від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19, що залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020.

Як встановлено судом, керуючись рішенням Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19 щодо здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії УСБУ в Полтавській області виготовлено та направлено до ГУ ПФУ в Полтавській області довідку від 18.05.2021 №66/21/4/103фв про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , встановленого за відповідною (аналогічною) посадою станом на 05.03.2019 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 із зазначенням таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 5500,00 грн., оклад за військовим званням (старший лейтенант) - 1200,00 грн., надбавка за вислугу років (30%) - 2010,00 грн., надбавка за особливості проходження служби (44%) - 3832,40 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 825,00 грн., доплата військовослужбовцям оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі (5%) - 275,00 грн., преміювання (10%) - 550,00 грн., всього - 14192,40 грн. /а.с. 13, 100а/.

Схема тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Служби безпеки, є Додатком 4 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704, відповідно до якої посада "старший оперуповноважений" регіонального органу відноситься до 27 тарифного розряду.

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704, установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

Тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу є Додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704, згідно з якою за тарифним розрядом 27 встановлено тарифний коефіцієнт 3,12.

Таким чином, посадовий оклад за 27 тарифним розрядом станом на 05.03.2019 становить 5500 грн. (1762 грн.*3,12) з урахування, що у разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.

Схема тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу є Додатком 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704, якою передбачено за військовим (спеціальним) званням "старший лейтенант" тарифний коефіцієнт 0,68.

Отже, оклад за військовим званням старший лейтенант становить 1200 грн. (1762 грн.* 0,68) з урахування, що у разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.

Розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу є Додатком 16 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704, за приписами якої за вислугу років від 5 до 10 років розмір надбавки становить 30%.

Станом на 05.03.2019 розмір посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років не змінювався після їх встановлення постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704.

Таким чином, зазначивши в оновленій довідці від 18 травня 2021 року №66/21/4/103фв про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , встановленого за відповідною (аналогічною) посадою станом на 05.03.2019 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 такі види грошового забезпечення: посадовий оклад в розмірі 5500,00 грн., оклад за військовим званням (старший лейтенант) в розмірі 1200,00 грн., надбавка за вислугу років (30%) в розмірі 2010,00 грн., відповідач діяв з дотримання норм законодавства України.

Стосовно зазначення відповідачем у довідці надбавки за особливості проходження служби (44%) - 3832,40 грн., доплати військовослужбовцям оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі (5%) - 275,00 грн. та преміювання (10%) - 550,00 грн., з розмірами яких не погоджується позивач, суд зазначає таке.

Пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додаються, зокрема, у постанові Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393”, зокрема, пункт 5 викладено в такій редакції:

“5. Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.”.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Отже, з 05.03.2019 пункт 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (надалі - Порядок № 45) діє у редакції чинній до внесення до неї змін постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Відповідно до пункту 5 Порядку №45 у редакції, що діяла до зазначених змін та яка діє з 05.03.2019, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об`єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Згідно із пунктом 6 Порядку №45 відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

За приписами пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 вирішено виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації (далі - державні органи).

Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України, зокрема, у 2019 році встановлені наказом ЦУ СБУ від 14.02.2019 №245/ДСК "Про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України у 2019 році", Інструкцію про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям СБУ, затвердженою наказом ЦУ СБУ від 10.04.2018 №515/ДСК.

Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У пункті 8 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України позивача визначено як особу, особу, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб`єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.

З наведених процесуальних норм Закону випливає, що судовому захисту підлягає лише порушене право. Так, до адміністративного суду вправі звернутися кожна особа, яка вважає, що її право чи охоронюваний законом інтерес порушено чи оспорюється. В контексті наведених приписів Кодексу адміністративного судочинства України підставою для звернення особи до суду з позовом є її суб`єктивне уявлення, особисте переконання в порушенні прав чи свобод, однак, обов`язковою умовою здійснення такого захисту судом є об`єктивна наявність відповідного порушеного права чи законного інтересу на момент звернення до суду. При цьому, неодмінною ознакою порушення права особи є зміна стану суб`єктивних прав та обов`язків, тобто припинення можливості чи неможливості реалізації її законного права та/або виникнення додаткового обов`язку.

Аналізуючи норми Інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям СБУ, затвердженої наказом ЦУ СБУ від 10.04.2018 №515/ДСК /а.с. 170-198/, та наказу ЦУ СБУ від 14.02.2019 №245/ДСК "Про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України у 2019 році" /а.с. 156-169/, суд дійшов висновку, що розмір надбавки за особливості проходження служби та доплати військовослужбовцям оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, були зазначені відповідачем у довідці від 18.05.2021 №66/21/4/103фв у граничних розмірах верхньої межі, встановленої Наказом ЦУ СБУ від 14.02.2019 №245/ДСК для військовослужбовців оперативних підрозділів (посад) регіональних органів СБ України за відповідним тарифним розрядом /зворот а.с. 163/, а тому зазначення відповідачем у довідці від 18.05.2021 №66/21/4/103фв розміру цих додаткових видів грошового забезпечення жодним чином не порушує прав позивача, оскільки, у будь-якому випадку вказані у довідці розміри цих складових грошового забезпечення є граничними по верхній межі, а отже, не можуть бути меншими за середні розміри, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії (за березень 2019 року) за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнився на пенсію.

Позивач не висловив жодних зауважень до зазначення у вказаній вище довідці надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15% у розмірі 825,00 грн., а встановлений позивачу розмір надбавки відповідає приписам Інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям СБУ, затвердженої наказом ЦУ СБУ від 10.04.2018 №515/ДСК /а.с. 178-179/.

Зважаючи на викладене вище, враховуючи, що зазначення відповідачем у довідці від 18.05.2021 №66/21/4/103фв про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 надбавки за особливості проходження служби у розмірі 44% та доплати військовослужбовцям оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі, у розмірі 5% не порушує права позивача, позовні вимоги ОСОБА_1 в частині визнання протиправними дій Управління Служби безпеки України в Полтавській області по зменшенню відсотків надбавки за особливості проходження служби на 16%: було призначено 60%, а вказали 44%, доплати військовослужбовцям оперативних підрозділів, які співробітничають з особами залученими до участі в ОРД на 15%: було призначено 20%, а вказали 5%, при наданні довідки про розмір грошового забезпечення, які не відповідають пенсійний справі ОСОБА_1 та значно зменшують суму грошового забезпечення та похідна від неї вимога про зобов`язання Управління Служби безпеки України у Полтавській області надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення, яка відповідає його пенсійній справі, а саме, зазначити реальний посадовий оклад за відповідною або аналогічною посадою, яку ОСОБА_1 займав на дату звільнення із служби, що визначені станом на 05.03.2019, крім цього надбавка за особливості проходження служби 60%, доплата військовослужбовцям оперативних підрозділів, які співробітничають з особами залученими до участі в ОРД -20% та надати нову довідку про розмір грошового забезпечення в Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі № 160/8324/19 щодо обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру, - необґрунтовані та задоволенню не підлягають.

Разом з тим, Інструкцію про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям СБУ, затвердженою наказом ЦУ СБУ від 10.04.2018 №515/ДСК, визначено мінімально граничний розмір премії військовослужбовців СБ України /зворот а.с. 183/, а нормами Наказу ЦУ СБУ від 14.02.2019 №245/ДСК "Про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України у 2019 році" передбачено підстави для встановлення військовослужбовцям премії у розмірі, більшому за 10% /а.с. 156-169/. При цьому, Наказом ЦУ СБУ від 14.02.2019 №245/ДСК "Про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України у 2019 році" визначено граничний розмір премії за посадою 27 тарифного розряду у розмірі, що є більшим за 10% /зворот а.с. 164/.

З огляду на викладене вище, суд критично оцінює доводи відповідача про те, що премія у довідці УСБУ в Полтавській області від 18.05.2021 №66/21/4/103фв була вказана у максимальному розмірі в межах, встановлених законодавством України.

В силу пункту 5 Порядку №45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, зокрема, інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Зважаючи на те, що з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, а отже, право позивача на перерахунок пенсії виникло з 05.03.2019, у довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05 березня 2019 року, повинні бути обов`язково зазначені відомості про щомісячну премію - у середньому розмірі, що фактично виплачена за березень 2019 року за відповідними посадами у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнився на пенсію (регіональний орган СБ України - УСБУ в Полтавській області).

Відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів на підтвердження того, що щомісячна премія в оновленій довідці від 18 травня 2021 року №66/21/4/103фв вказана ним у середньому розмірі, що фактично була виплачена за березень 2019 року за відповідними посадами у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнився на пенсію.

Таким чином, дії Управління Служби безпеки України в Полтавській області щодо зазначення у оновленій довідці від 18 травня 2021 року №66/21/4/103фв про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05 березня 2019 року, відомостей про розмір щомісячної премії для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року вчинені відповідачем не на підставі та не у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, а тому є протиправними.

Частиною 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Підсумовуючи вищевикладене, враховуючи встановлені обставини справи та наведені норми права, якими врегульовані спірні правовідносини, з метою ефективного захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Управління Служби безпеки України в Полтавській області щодо зазначення у оновленій довідці від 18 травня 2021 року №66/21/4/103фв про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05 березня 2019 року, відомостей про розмір щомісячної премії для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року та зобов`язати Управління Служби безпеки України в Полтавській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05 березня 2019 року, із обов`язковим зазначенням відомостей про щомісячну премію - у середньому розмірі, що фактично виплачена за березень 2019 року за відповідними посадами у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнився на пенсію, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року.

Водночас, позовні вимоги в частині визнання протиправними дій Управління Служби безпеки України в Полтавській області по зменшенню відсотків премії на 23%: було призначено 33,3%, вказали 10% при наданні довідки про розмір грошового забезпечення, які не відповідають пенсійний справі ОСОБА_1 та значно зменшують суму грошового забезпечення та зобов`язання Управління Служби безпеки України у Полтавській області надати ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення, яка відповідає його пенсійній справі, а саме, зазначити премію 33,3%, - задоволенню не підлягають, оскільки позивачем не надано до суду жодних доказів на підтвердження того, що середній розмір щомісячної премії, що фактично виплачена за березень 2019 року за відповідними посадами у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнився на пенсію, становив саме 33,3%, як і не обґрунтовано, чим позивач керувався, зазначаючи такий відсотковий розмір. Слід зазначити, що пенсійна справа позивача ОСОБА_1 не містить відомостей про здійснення розрахунку його пенсії при призначенні або при перерахунку з урахуванням премії саме у розмірі 33,3%.

Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню частково.

Позивачем при зверненні до суду з даним позовом сплачено судовий збір у розмірі 908 грн., що підтверджується фіскальним чеком АТ "Укрпошта" №1915915141 від 13.08.2021 /а.с. 23/ та випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України /а.с. 26/.

Частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином, при частковому задоволенні позову ОСОБА_1 суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Служби безпеки України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору в розмірі 454 грн. (908 грн./2).

На підстави викладеного вище, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 139, 241-245, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Управління Служби безпеки України в Полтавській області (ідентифікаційний код 20001651, вул. Соборності, 39, м. Полтава, 36014), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (ідентифікаційний код 13967927, вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014), про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління Служби безпеки України в Полтавській області щодо зазначення у оновленій довідці від 18 травня 2021 року №66/21/4/103фв про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05 березня 2019 року, відомостей про розмір щомісячної премії для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року.

Зобов`язати Управління Служби безпеки України в Полтавській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 05 березня 2019 року, із обов`язковим зазначенням відомостей про щомісячну премію - у середньому розмірі, що фактично виплачена за березень 2019 року за відповідними посадами у тому державному органі, звідки ОСОБА_1 звільнився на пенсію, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Служби безпеки України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору в розмірі 454 грн. (чотириста п`ятдесят чотири гривні).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 24 січня 2022 року.

Суддя С.С. Сич