Рішення № 103146730, 31.01.2022, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.01.2022
Номер справи
380/19179/21
Номер документу
103146730
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/19179/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 січня 2022 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Кухар Н.А., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України за участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління МВС України у Львівській області, про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) з позовом до Міністерства внутрішніх справ України (01601, м. Київ, вул. Богомольця, 10) за участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління МВС України у Львівській області (79007, м. Львів, вул. Генерала Григоренка, 3) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії відповідача щодо повернення без прийняття рішення заяви позивача про призначення йому одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням ІІІ групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ;

- зобов`язати МВС України повторно розглянути звернення позивача про призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням ІІІ групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, та прийняти відповідне рішення;

- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань МВС України на користь позивача судовий збір в розмірі 908,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 в період з 23.06.1992 року по 30.04.2008 року перебував на службі в органах внутрішніх справ України. Наказом Управління МВС України на залізничному транспорті Лінійне управління Львівській залізниці Міністерства внутрішніх справ України від 25.04.2008 року №24о/с, Позивача звільнено з органів внутрішніх справ у відставку із зняттям військового обліку за ст.65 п. «б» (через хворобу). 22.01.2020 року Позивачу встановлено III групу інвалідності, причиною якої є захворювання, пов`язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ. 28 травня 2021 року Позивач звернувся до голови Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області із заявою (рапортом) про призначення та виплату йому одноразової грошової допомоги, у зв`язку встановленням III групи інвалідності внаслідок захворювання, пов`язаного проходженням служби в органах внутрішніх справ. Листом «Про повернення матеріалів» від 26.07.2021 року вих.№121 Головне управління МВС України у Львівській області повідомило Позивача про те, що результатами опрацювання матеріалів щодо призначення одноразової грошової допомоги Департаментом фінансово-облікової політики МВС України вказано неналежне оформлення документів, що унеможливлює прийняття рішення надісланими матеріалами. Матеріали повернуто на адресу ліквідаційної комісії МВС України у Львівській області на доопрацювання. Позивач вважає протиправними дії Відповідача про повернення поданих документів та такими що порушують його законні права та інтереси, у зв`язку з чим, звернувся з цим позовом до суду.

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого суддю Кухар Н.А.

Ухвалою суду від 10 листопада 2021 року позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 19 листопада 2021 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою суду від 23 листопада 2021 року залучено до участі у справі в якості третьої особи Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області.

Ухвалою про відкриття провадження запропоновано відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, а також роз`яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

Представник відповідача на поштову адресу суду надіслав відзив на позовну заяву, де просив у задоволенні позову відмовити з огляду на наступне. Повноваження на прийняття рішення про призначення чи про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги є виключною компетенцією МВС України. При цьому саме лише подання позивачем, передбачених п. 7 Порядку №850 документів не свідчить про наявність в нього безумовного права на отримання одноразової грошової допомоги. В компетенції МВС України є аналіз та дослідження змісту таких документів. У разі виявлення невідповідності таких документів встановленій формі, а також суперечності чи неповноти наявної в них інформації щодо обставини отримання особою травми, каліцтва чи захворювання, ця обставина виключає можливість прийняття МВС України будь якого з рішень чи то про виплату одноразової грошової допомоги чи про відмову у виплаті такої.

Департаментом охорони здоров`я та реабілітації МВС України при розгляді, отриманих від позивача, матеріалів зауважено, що медико-соціальна експертна комісія Позивачу проведена з порушенням пунктів 10. 16 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою КМУ №1317 від 03.12.2009 року, відповідно до якого медико-соціальну експертизу колишнім працівникам міліції проводять комісії спеціалізованого профілю до складу якого входять представники закладів охорони здоров`я МВС. При проведенні медико-соціальної експертизи Позивачу представники закладів охорони здоров`я МВС до складу комісії не залучалися. Під час проведення медико-соціальної експертизи представлення Позивача представником ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» не здійснювалось. Поліклінікою ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» Позивач для проходження МСЕК не скеровувався. Невідповідність надісланих матеріалів вимогам Положення №1317 унеможливила прийняття рішення про призначення одноразової грошової допомоги Позивачу згідно Порядком. Зазначені обставини слугували підставою для повернення матеріалів щодо призначення одноразової грошової допомоги Позивачу до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області на доопрацювання.

Пояснень щодо позовних вимог від третьої особи, Головного управління МВС України у Львівській області, до суду не надходило.

Суд, розглянувши відповідно до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, дослідивши докази і письмові пояснення, викладених у заяві по суті справи, встановив наступне.

ОСОБА_1 в період з 23.06.1992 року по 30.04.2008 року проходив службу в органах внутрішніх справ України.

Наказом Управління МВС України на залізничному транспорті Лінійне управління Львівській залізниці Міністерства внутрішніх справ України від 25.04.2008 року №24о/с, Позивача звільнено з органів внутрішніх справ у відставку із зняттям військового обліку за ст.65 п. «б» (через хворобу).

Згідно Свідоцтва про хворобу №192 від 04.04.2008 року військово-лікарської комісії Головного управління МВС України у Львівській області встановлено, що захворювання Позивача пов`язане проходженням служби в органах внутрішніх справ.

22.01.2020 року Позивачу встановлено III групу інвалідності, внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ

Відповідно до Довідки про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках серії 12 ААА №011334 від 22.01.2019 року, Позивачу встановлено ступінь втрати працездатності 45% (сорок п`ять відсотків).

Випискою з акта огляду МСЕК до довідки серії 12 ААБ №333338 від 22.01.2020 року підтверджується наявність у позивача III групи інвалідності із зазначенням діагнозу та протипоказань.

Згідно з свідоцтвом про хворобу №192 від 04.04.2008 року військово-лікарської комісії ГУ МВСУ у Львівській області встановлено, що захворювання ОСОБА_1 , 1970 р.н. пов`язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

28 травня 2020 року позивач звернувся до голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області з заявою про призначення та виплату йому одноразової грошової допомоги у зв`язку з отриманням інвалідності внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

Ліквідаційна комісія ГУ МВС України у Львівській області скерувала на адресу МВС України пакет документів для призначення позивачу одноразової грошової допомоги пенсіонеру МВС в разі встановлення інвалідності згідно із Законом України від 20 грудня 1990 року № 565-ХІІ «Про міліцію».

Надалі матеріали про виплату позивачу одноразової грошової допомоги направлені на розгляд в Департамент фінансово-облікової політики МВС України.

Листом «Про повернення матеріалів» від 26.07.2021 року вих.№121 Головним управлінням МВС України у Львівській області повідомлено Позивача про те, що результатами опрацювання матеріалів щодо призначення одноразової грошової допомоги Департаментом фінансово-облікової політики МВС України вказано неналежне оформлення документів, що унеможливлює прийняття рішення надісланими матеріалами. Матеріали повернуто на адресу ліквідаційної комісії МВС України у Львівській області на доопрацювання.

Відповідно до інформації наданої Департаментом фінансово-облікової політики МВС України від 10.06.2021 року №169/31/01-2021, за результатами розгляду матеріалів про призначення одноразової грошової допомоги Позивачу було встановлено, що медико-соціальна експертиза проведена з порушеннями пункту 10 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 року №1317, відповідно до якого медико-соціальну експертизу колишнім працівникам міліції поводять комісії спеціалізованого профілю, до складу яких входять представники закладів охорони здоров`я МВС. При проведенні медико-соціальної експертизи Позивачу представники закладів охорони здоров`я МВС до складу комісії не залучалися та представлення Позивача під час проведення медико-соціальної експертизи працівником ДУ «ТМО МВС України Львівській області» не здійснювалось. При цьому, поліклінікою ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» Позивач для проходження МСЕК не скеровувався.

Зазначені факти послужили підставою для повернення матеріалів ОСОБА_1 без прийняття рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги у зв`язку з отриманням інвалідності.

Позивач вважаючи, що вказані дії відповідача порушують його права та інтереси, звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII, визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про міліцію».

Однак тим же ж п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» закріплено, що право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію».

Статтею 23 Закону України «Про міліцію» встановлено, що у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного працівнику міліції під час виконання ним службових обов`язків, яке призвело до встановлення йому інвалідності, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності І групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, - у разі встановлення інвалідності III групи в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України. Визначення ступеня втрати працездатності працівником міліції у період проходження служби в органах внутрішніх справ у кожному випадку ушкодження здоров`я здійснюється в індивідуальному порядку відповідно до законодавства.

Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції визначено постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850, якою затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції (далі - Порядок №850).

Згідно з пунктом 2 Порядку № 850 днем виникнення права на отримання грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 850 грошова допомога призначається і виплачується у разі, зокрема, установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов`язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі 150-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності III групи.

Згідно з пунктом 7 Порядку №850 працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв`язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).

До заяви додаються копії: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв`язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов`язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім`я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).

Пункт 8, 9 Порядку №850 передбачає, що керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги, а також у разі загибелі (смерті) працівника міліції: витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) працівника міліції із списків особового складу; витяг з особової справи про склад сім`ї загиблого (померлого) працівника міліції.

МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови.

Отже, Порядком №850 чітко встановлено, що рішення про призначення або про відмову в призначенні грошової допомоги приймає саме Міністерство внутрішніх справ України.

При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що пунктом 5 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" від 02 липня 2015 року №580-VІІІ Закон України "Про міліцію" від 20 грудня 1990 року №565-ХІІ визнано таким, що втратив чинність.

Проте, за змістом пункту 15 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" від 02 липня 2015 року №580-VІІІ право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію" від 20 грудня 1990 року №565-ХІІ, зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію" від 02 липня 2015 року №580-VІІІ.

Тобто, аналіз наведених вище норм чинного законодавства України дозволяє суду дійти висновку про те, що за позивачем зберігається право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію" від 20 грудня 1990 року №565-ХІІ відповідно до Порядку №850, який діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію" від 02 липня 2015 року №580-VІІІ, а обов`язок з прийняття рішення про призначення чи відмову в призначенні грошової допомоги покладено саме на Міністерство внутрішніх справ України

Листом від 15.07.2021 року №32264/15-2021 Департамент фінансово-облікової політики МВС України скерував Головному управлінню МВС України у Львівській області лист з додатками, де вказано, що медико-соціальна експертна комісія проведена з порушенням пункту 10 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1317 «Питання медико-соціальної експертизи», відповідно до якого медико-соціальну експертизу колишнім працівникам міліції проводять комісії спеціалізованого профілю, до складу яких входять представники закладів охорони здоров`я МВС. При проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_1 представники закладів охорони здоров`я МВС до складу Комісії не залучалися. Невідповідність надісланих матеріалів вимогам Положення №1317 унеможливила прийняття рішення про призначення одноразової грошової допомоги Позивачу згідно Порядком.

Матеріали повернуто на адресу Головного управління МВС України у Львівській області на доопрацювання.

Відповідно до п.14 Порядку №850 призначення і виплата грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність чи часткова втрата працездатності без установлення інвалідності працівника міліції за висновком комісії з розслідування нещасного випадку є наслідком:

учинення ним злочину, адміністративного правопорушення або дисциплінарного проступку;

учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння;

навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи іншої шкоди своєму здоров`ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, установленого судом);

подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати грошової допомоги.

Грошова допомога виплачується в порядку черговості відповідно до дати прийняття Міністерством внутрішніх справ рішення про її призначення, але не пізніше двох місяців із дня прийняття зазначеного рішення в межах та за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання Міністерства внутрішніх справ (пункти 9, 10 Порядку № 850).

З системного аналізу вищенаведених норм, суд зазначає, що передумовою отримання особою одноразової грошової допомоги, є звернення до уповноваженого органу, в цьому випадку - Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, із відповідною заявою та іншими необхідними документами, які в установлений строк розглядаються цим органом, після чого складається висновок щодо виплати грошової допомоги, який направляється МВС для прийняття відповідного рішення про призначення або про відмову в призначенні грошової допомоги.

Тобто, на Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області покладено обов`язок направити до Міністерства внутрішніх справ України висновок та документи для прийняття рішення про призначення або про відмову у призначені одноразової грошової допомоги, а до компетенції Міністерства внутрішніх справ України віднесено прийняття відповідного рішення.

Таким чином, компетентним органом з прийняття рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги, є Міністерство внутрішніх справ України, яким питання щодо виплати позивачу одноразової грошової допомоги у встановленому законодавцем порядку не вирішувалося.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом, зокрема, в постановах від 13 лютого 2018 року у справі № 808/1866/16, від 19 вересня 2018 року у справі №530/1280/17, від 03 жовтня 2018 року у справі № 361/7249/17 та постанові Верховного Суду від 12 липня 2019 року у справі №554/5405/17 (провадження №К/9901/25388/18).

Верховний Суд у Постанові від 30.01.2018 (справа 822/1579/17) вказав, що після надходження передбачених Порядком документів МВС України зобов`язане прийняти одне з двох рішень: про призначення або про відмову в призначенні вказаної грошової допомоги.

Однак, судом встановлено, що відповідач не прийнявши за результатом розгляду документів про виплату позивачеві одноразової грошової допомоги, жодного з зазначених вище рішень, всупереч пункту 9 Порядку № 850, від 26.07.2021 року вих.№121 матеріали щодо призначення одноразової грошової допомоги позивачу повернув до Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області на доопрацювання.

Відтак спосіб, у який МВС України розглянуло заяву та документи про виплату позивачу одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням позивачеві ІІІ групи інвалідності, Законом України «Про міліцію» та Порядком № 850 не передбачені. а тому позов підлягає задоволенню шляхом визнання протиправними дій Міністерства внутрішніх справ України щодо повернення документів про призначення одноразової грошової допомоги позивачу у зв`язку з встановленням ІІІ групи інвалідності та зобов`язання відповідача розглянути документи про призначення позивачеві одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням ІІІ групи інвалідності відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" та в порядку, визначеному пунктом 9 Порядку № 850.

Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Підсумовуючи свої висновки, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Розподіл судових витрат провести у відповідності до ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 72, 77, 94, 139, 241-246 КАС України, суд, -

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України за участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління МВС України у Львівській області, про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії - задоволити повністю.

Визнати протиправними дій Міністерства внутрішніх справ України щодо повернення документів про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 у зв`язку з встановленням ІІІ групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.

Зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України (01601, м. Київ, вул. Богомольця 10, ЄДРПОУ 00032684) розглянути документи про призначення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням ІІІ групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ; відповідно до статті 23 Закону України "Про міліцію" та в порядку, визначеному пунктом 9 Порядку №850.

Стягнути з Міністерства внутрішніх справ України за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 908 (дев`ятсот вісім грн.) 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду

Суддя Кухар Н.А.